سرویس پکیج دیواری

زمان مطالعه : ۶ minutes

پکیج یکی از وسایل گرمایشی مدرن است که امروزه استفاده از آن رایج شده است. این وسیله نیز مانند سایر وسایل دیگر نیازمند مراقبت و نگهداری است، در واقع اگر می‌خواهید پکیج شما همیشه مثل روز اول کار کند باید به صورت مرتب آن را سرویس کنید. سرویس پکیج دیواری یکی از راهکارهایی است که باعث افزایش طول عمر پکیج می‌شود. در این مطلب می‌خواهیم درباره‌ی تعمیر و سرویس پکیج دیواری صحبت کنیم، با ما همراه باشید. الوپایپیپنگ در پایان این مقاله نیز همراه شما است و شما می‌توانید برای ثبت سفارشات مربوط به پکیج خود به صفحه تعمیر و سرویس پکیج اصفهان در الوپایپینگ مراجعه کنید.

سرویس پکیج

رعایت نکات ایمنی در زمان سرویس پکیج دیواری

قبل از انجام هر عملی مبنی بر سرویس پکیج دیواری ابتدا به موارد زیر دقت کنید.

  • دوشاخه پکیج خود را از پریز برق بکشید.
  • هرگز با دستان خیس به پکیج دست نزنید.
  • سعی کنید تمامی مواد قابل اشتعال یا گرمازا را از محل دور کنید.
  • بعد از تمام شدن کار و قبل از اینکه دستگاه را روشن کنید تمامی موارد ایمنی دستگاه را چک کنید.

در زیر مراحل مهم سرویس پکیج دیواری را با توضیحی مختصر برای شما بیان کرده‌ایم.

رسوب زدایی مبدل گرمایی پکیج

مبدل پکیج از قطعات مهم آن محسوب می‌شود. اگر این قطعه رسوب بگیرد، آب گرم نمی‌شود در نتیجه کاربر مجبور می‌شود برای استفاده از آب گرم مدام درجه را زیاد کند. در این صورت انرژی بیشتری برای تولید گرما مصرف خواهد شد. این مورد همچنین می‌تواند به پمپ سیرکولاتور دستگاه هم صدمه بزند.
در زمان سرویس پکیج دیواری خود، در مرحله‌ی رسوب زدایی سعی کنید از مواد مناسب دستگاه خود استفاده نمایید. استفاده از مواد نامناسب مثل فرآورده‌های نفتی یا محلول‌های زبر و سابنده باعث آسیب به دستگاه شماه می‌شود.

کنترل سیستم دودکش در سرویس پکیج دیواری

کنترل دودکش به صورت سالیانه باید انجام شود و از مراحل مهم سرویس پکیج دیواری محسوب می‌شود زیرا در صورتی که دودکش دچار نقص شده باشد و عمل نکند، گاز دی اکسید کربن در منزل شما پخش می‌شود که بسیار خطرناک است. همچنین در این مرحله باید دودکش را با دقت چک کنید که عاری از هر گونه مواد خارجی باشد و خاک داخل آن نباشد.

سرویس مشعل

یکی از قطعاتی که در تولید گرما در پکیج نقش اصلی را دارد، مشعل می‌‌باشد.چک  کردن و تمیز کردن مشعل در زمان سرویس سالیانه‌ی پکیج، در عملکرد آن تاثیر ویژه‌ای دارد. هنگام سرویس پکیج  خود، علاوه بر چک کردن مشعل نازل‌های آن را هم کنترل کنید.

بازدید پمپ

یکی از مواردی که در زمان سرویس دستگاه خود باید حتما آن را بازدید کنید، پمپ سیرکولاسیون است. پمپ سیرکولاسیون باید به صورت سالیانه بازدید شود تا با انجام اقدامات لازم از خرابی احتمالی آن جلوگیری شود. نیاز پمپ به هواگیری یکی از موارد رایج در این قطعه است که برای اطلاع از این موضوع در زمان سرویس پکیج دیواری حتما باید بررسی شود. برای انجام این کار باید دستگاه خاموش و سیستم شوفاژ پر از آب باشد، حال برای نجام این کار پیچ اتوماتیک هواگیر را باز کنید. دقت کنید بعد از پایان کار حتما پیچ را محکم ببندید تا از نشتی آب جلوگیری شود.

بازدید پمپ پکیج  در الوپایپینگ

سیستم‌های ایمنی

قطع خودکار پکیج، سنسور فشار و دود  از سیستم‌های ایمنی پکیج هستند که در زمان سرویس و تعمیر پکیج دیواری باید بازدید و بررسی شوند. بی‌توجهی نسبت به این سیستم‌ها ممکن است خسارات جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

کنترل فیلتر در سرویس پکیج دیواری

زمانی که در حال سرویس پکیج خود هستید حتما سعی کنید تمامی فیلترها و مخصوصا فیلترهایی که در مسیر جریان آب وجود دارند را بازدید و بررسی نمایید، تاکید بر این موضوع به علت جلوگیری از نشتی‌های احتمالی است. در صورت وجود نشتی در زمان سرویس پکیج خود، حتما نشتی‌ها را بگیرید یا در صورتی که فیلتر مورد نظر دیگر کارایی لازم را ندارد، آن را  عوض کنید تا از صدمات احتمالی در آینده جلوگیری شود.

هواگیری پکیج دیواری

اگر از سرو صدای پکیج خود در رنج و عذاب هستید، برای خلاص شدت از این عذاب وحشتناک تنها لازم است در زمان سرویس پکیج خود آن را هواگیری کنید. هواگیری از مهم‌ترین و لازم ترین موارد در سرویس پکیج دیواری است. این کار را می‌توانید با استفاده از پیچ هواگیر اتوماتیک انجام دهید. سعی کنید در انجام این کار دقت لازم را به خرج دهید.

تنظیمات فشار آب، گاز و کنترل حرارت در زمان سرویس

از نشانه‌های سرویس پکیج مناسب، تنظیمات خوب دستگاه است، این کار به نسبت حساس را، به یک سرویس کار مجرب بسپارید تا با توجه به نوع پکیج، محل، عوامل جانبی و فشار وارد شده به پکیج، به درستی این کار را انجام دهد.

جرم گیری و تعویض قطعات در سرویس پکیج دیواری

تمیز کردن ظاهر پکیج و قطعات درونی آن از اصول اولیه سرویس و تعمیر پکیج است. شما می‌توانید با حفظ و رعایت نکات ایمنی، این کار را خودتان هم انجام دهید. اگر در حین انجام این کار شاهد خرابی یا کم کاری قطعات بودید، باید آن‌ها را تعویض کنید. استفاده از یک دستمال نمدار و صابون برای تمیز کردن قطعات پلاستیکی و رویه پکیج بهترین روش است.  

جرمگیری پکیج دیواری

سخن آخر

اگر در حال حاضر دستگاه شما دارای عیب می‌باشد و می‌خواهید از عیب‌های احتمالی آگاه باشید،  مطلب تعمیر پکیج در سایت الوپایپینگ را از دست ندهید. گفتنی است هزینه ی تعمیر پکیج‌هایی که به موقع سرویس نمی‌شوند، تا ۵ برابرِ هزینه سرویس پکیج می‌باشد.
توصیه ما به شما سرویس دوره‌ای پکیج توسط تکنسین‌های متخصص می‌باشد. با سرویس و نگهداری برنامه ریزی شده از خرابی‌های احتمالی جلوگیری کنید.از خدمات گروه الو پایپینگ سرویس دوره ای و برنامه ریزی شده و همچنین سرویس اول فصل پکیج می باشد، همین حالا با ما تماس بگیرید تا همکاران ما در سریعترین زمان، این کار را برای شما انجام دهند.

سوالات متداول

علت گرم نشدن آب به وسیله‌ی پکیج چیست؟

ممکن است مبدل پکیج رسوب گرفته باشد که در این صورت به رسوب زدایی نیاز است.

برای برطرف کردن سر و صدای پکیج، چه کاری انجام دهیم؟

اگر از سر و صدای پکیج خود در عذاب هستید، تنها راه برطرف کردن آن هواگیری می‌باشد.

سوال فنی داری از ما بپرس!!!
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. Hi there, just wanted to mention, I enjoyed this post.
    It was helpful. Keep on posting!