نصب و تعمیر جکوزی خانگی اصفهان


نصب جکوزی خانگی در اصفهان و همچنین در تمامی شهرهای دیگر از مواردی است که با استقبال افراد زیادی رو به رو شده است. در واقع در تمامی خانه های مدرن امروزی و اکثر هتل ها وجود یک وان جکوزی خانگی خودنمایی می کند. داشتن خاصیت درمانی این وسیله یکی دیگر از دلایلی است که تمایل اکثر خانواده های ایرانی را، برای استفاده از جکوزی خانگی برانگیخته است.

این نکته نیز قابل اهمیت است که اگرچه بهره مندی از یک جکوزی در خانه امری خوشایند به نظر می رسد اما موضوع به همین راحتی نیست. در اصل به علت ارتباط این وسیله با برق و لوله کشی آب، نصب و همچنین تعمیر آن نیازمند یک فرد متخصص و با مهارت بالا است.

ممکن است حتی با فکر پیدا کردن چنین فردی دچار سردرگمی شده باشید ولی جای هیچ نگرانی نیست. راهکار شما ثبت سفارش در الوپایپینگ است. در صورتی که با هر کدام از موارد زیر:

 • نصب جکوزی خانگی
 • تعمیر جکوزی خانگی
 • روشن نشدن پمپ جکوزی
 • سر و صدای غیر طبیعی جکوزی
 • نشتی آب
 • تخلیه کند آب
 • و...

روبرو شدید، کافی است سفارش خود را در این صفحه ثبت کنید تا یکی از تکنسین های متخصص الوپایپینگ در این زمینه برای انجام کار و هماهنگی با شما تماس بگیرد.

ویژگی الوپایپینگ
متخصصان با تجربه
متخصصان با تجربه

کلیه تکنسین های الوپایپینگ افرادی حرفه ای و مجرب هستند که از تمامی فیلترهای فنی شرکت عبور کرده و آماده خدمت رسانی به شما همشهریان عزیز می باشند.

تضمین کیفیت
تضمین کیفیت

الوپایپینگ درخواست شما را تا 3 روز پس از انجام کار، ضمانت می کند و در صورت بروز هر گونه مشکلی شما می توانید با پشتیبانی تماس بگیرید و موضوع را بررسی کنید.

سرعت در ارائه خدمات
سرعت در ارائه خدمات

با توجه به اینکه الوپایپینگ یک پلتفرم آنلاین خدمت رسانی در سراسر اصفهان است، به محض ثبت درخواست ، نزدیک ترین تکنسین به محل زندگی شما، با شما تماس خواهد گرفت.

کارتو بسپار به کاربلدش

سپردن کار به یک تکنسین با تجربه و حرفه ای را در الوپایپینگ تجربه کنید. الوپایپینگ؛ تخصصی ترین سامانه هوشمند ارائه خدمات تاسیسات است که با توجه به معیار تجربه و تخصص افراد و با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا بهترین تکنسین ها را بر اساس تجربه و نظرات مشتریان واقعی مشخص نموده و شرایطی فراهم کرده است تا شما برای انجام کار به راحتی با آنها در ارتباط باشید. الوپایپینگ همچنین با احراز هویت دقیق و آموزش های مستمر در تلاش است خدمات را با کیفیت تر و مطمئن تر از گذشته در دسترس شما قرار دهد . پس کافی است شما درخواست خود را ثبت کنید، پس از آن الوپایپینگ سفارش شما را برای تکنسین منتخب ارسال می کند و تکنسین مربوطه در سریعترین زمان ممکن برای بررسی جزئیات بیشتر و انجام هماهنگی با شما تماس می گیرد. این نکته را به یاد داشته باشید که پس از برقراری ارتباط با تکنسین، امکان لغو یا جایگزینی تکنسین همیشه برای شما فراهم است.

نظرات مشتریان

نصب و تعمیر جکوزی خانگی

صاحبی صاحبی ، 15 تیر 1401

با سلام و عرض ادب از نظر نظافت و تمیزی (منظور دستهای چرب و کثیف)ضعیف بودند

امید قناعتی

امید قناعتی

نصب و تعمیر جکوزی خانگی

نصب و تعمیر جکوزی خانگی

حسن صالحی ، 26 مرداد 1401

خوب بود

منصور سراج فر

منصور سراج فر

نصب و تعمیر جکوزی خانگی

نصب و تعمیر جکوزی خانگی

شاهین فولادی ، 18 آذر 1401

افتضاح بود. اصلا راضی نبودم خارج از تعرفه پول گرفت ازم.

منصور سراج فر

منصور سراج فر

نصب و تعمیر جکوزی خانگی

نصب و تعمیر جکوزی خانگی

حسن لولاكى ، 17 مرداد 1402

دستمزد یکم بالا بود

امید قناعتی

امید قناعتی

نصب و تعمیر جکوزی خانگی
برای شروع آماده اید ؟

برای شروع آماده اید؟

اگر برای شروع آماده هستید پس درخواست خود را ثبت کنید.

نصب و تعمیر جکوزی خانگی اصفهان

نصب و تعمیر جکوزی خانگی در اصفهان

نصب و تعمیر جکوزی خانگی اصفهان، موضوع بحث این مقاله است. به این فکر کنید که پس از یک روز سخت کاری، بعد از رسیدن به منزل، در جکوزی استراحت کنید و ماساژی را به کمک فشار آب دریافت کنید. تصورش هم لذت بخش است. امروزه بسیاری از افراد، به داشتن جکوزی خانگی خود، علاقه دارند. در نتیجه اگر نیاز به نصب و تعمیر جکوزی خانگی در اصفهان دارید، الوپایپینگ به شما کمک خواهد کرد.

 

 

مراحل نصب جکوزی خانگی 

همانطور که گفته شد، باید نصب جکوزی خود را به دست یک فرد حرفه‌ای در این زمینه بسپارید. در این مقاله نیز ما شما را با نحوه نصب آشنا خواهیم کرد.

1 - تنظیم پایه ها

ابتدا باید از صاف بودن سطح قرارگیری وان جکوزی مطمئن شوید. چرا که در غیر این صورت، برای تخلیه آب و موارد دیگر، دچار مشکل می‌شوید. اگر محل نصب جکوزی در طبقات بالاتر است، باید مقاومت کف ساختمان برای تحمل 150 کیلوگرم وزن، کافی باشد. بهتر است از یک قالب برای بدنه وان جکوزی، در زمان نصب، استفاده کنید تا از وان در برابر فشار زیاد، محافظت کند. محل قرارگیری پایه‌های وان نیز باید در جایی که بتن است و مقاومت بیشتر است، باشد.

2 – توجه به پنل دسترسی وان جکوزی

برای اینکه در زمان نصب و تعمیر جکوزی خانگی اصفهان، دسترسی به پمپ و موتور فراهم باشد، باید محل نصب پنل در دسترس باشد تا نیاز به باز و بسته کردن کل وان نباشد.

3 - نصب لوله خروجی به فاضلاب

حال نوبت نصب لوله سیفون وان است. سیفون در وان جکوزی، شبیه وان معمولی و حتی سیفون روشویی و ظرفشویی است. ممکن است در پنجره خروجی متفاوت باشند که ممکن است سبب تفاوت در نصب این پنجره شود. حال در این مرحله باید وان جکوزی تراز شود. پایه‌های بسیاری از وان‌های جکوزی، قابل تنظیم است. با قرار دادن تراز روی وان جکوزی، به کمک پایه‌ها، تراز وان را انجام دهید. حال نوبت هدایت لوله خروجی، به فاضلاب است. اگر وان جکوزی، لوله خرطومی داشته باشد، باید با بریدن لوله، آن را به اندازه مناسب برسانید و سپس آن را به لوله فاضلاب، وارد کنید. سپس به کمک چسب یا لاستیک درزبندی، دور آن را ببندید.

4 - بستن بست‌ها

شکل جکوزی‌ها با هم تفاوت دارد و به انواع گرد، بیضی، مستطیل و مربع، تقسیم می‌شوند. انواع منحنی، به دیوار متصل نمی‌شوند و باید به زمین، بست شوند. به این شکل که ابتدا باید به علامت گذاری جای پایه‌ها بپردازید. سپس هر پایه را به کمک دو تا سه پیچ، به زمین وصل کنید. در نهایت نیز به محکم کردن پایه‌ها به وان جکوزی بپردازید. اگر جکوزی مربع یا مستطیل شکل باشند نیز، می‌توانند به دیوار بست شوند. به این ترتیب که ابتدا باید اقدام به اندازه گیری لبه‌ها کنید و اتصال آن را از 2 یا 4 قسمت، به دیوار به کمک پیچ انجام دهید. حال برای باید نصب و تعمیر جکوزی خانگی در اصفهان، وان جکوزی را در محل خود بگذارید و به محکم کردن بست‌ها بپردازید. حتی گاهی اوقات در یک سکوی پیش ساخته و یا در دل زمین، قرار می‌گیرند. 

انجام سیم کشی و نصب موتور جکوزی

معمولا، نصب و تعمیر جکوزی خانگی اصفهان، جزو خدمات پس از فروش تولیدکنندگان جکوزی است و اگر شخصی خودش جکوزی خود را دستکاری کند، گارانتی جکوزی از بین می‌رود. بنابراین، نباید سر خود کرای را روی جکوزی خود انجام دهید. به طور کلی اتصالات برقی و موتور در برخی وان‌های جکوزی، به هم متصل هستند و تنها کاری که برای نصب برق آن‌ها باید انجام داد، اتصال سیم در جای مشخص و اتصال به برق است. برخی از وان‌ها نیز، به سیم کشی دقیق نیاز دارند. این موتورها معمولا دور موتور و یا قابلیت خاصی دارند و نیاز به دقت بیشتری در نصب آن‌ها است. برای نصب این نوع جکوزی‌ها، راهنمای نصب وجود دارد که باید با دقت، مراحل را انجام داد و سیم‌ها را در محل مربوطه وصل کرد. حال موتور آماده کار است.

 

 

تست و راه اندازی جکوزی خانگی

حال که سیم کشی به پایان رسید، در این مرحله از نصب و تعمیر جکوزی خانگی در اصفهان، باید جکوزی تست شود. یعنی قسمت‌های مختلف از جمله سیستم تصفیه آب جکوزی، کار کرد و دورهای متفاوت موتور، خروجی آب به فاضلاب و تخلیه آب چک شود. همچنین باید بدنه جکوزی را نیز برای احتمال اتصال کوتاه بررسی کنید.

تعمیر جکوزی خانگی

جکوزی نیز مانند هر وسیله دیگری نیاز به تعمیر پیدا می‌کند. در این قسمت، به بررسی برخی مشکلات و راه حل آن‌ها می‌پردازیم.

1 - روشن نشدن پمپ جکوزی

اگر پمپ یا موتور جکوزی روشن نشود، گردش آب درون جکوزی اتفاق نمی‌افتد. حال دلایل روشن نشدن پمپ جکوزی را بررسی می‌کنیم.

 • وجود مشکل در برق پمپ

حال در این قسمت از نصب و تعمیر جکوزی خانگی اصفهان، باید برق پمپ بررسی شود. باید به بررسی برق اصلی خانه، کابل ورودی برق به موتور و دو شاخه برق بپردازید.

 • پایین‌تر بودن آب از مقدار استاندارد

یک سنسور برای سنجش سطح آب وجود دارد و اگر آب از میزان مشخص کمتر باشد، سنسور اجازه نمی‌دهد که پمپ روشن شود. برای رفع این مشکل تنها کافی است آبگیری مناسب انجام شود.

 • وجود مشکل در داخل سیستم پمپ

در صورت بروز این مشکل، ممکن است ایراد از سوختن خازن و یا سیم پیچ راه انداز، باشد.

 • سوختن پمپ

در این صورت بهتر است پمپ را تعویض کنید. چرا که گاهی هزینه تعمیر پمپ، بیشتر از خرید آن است.

2 – تولید صدای زیاد از پمپ جکوزی

دلیل سر و صدای زیاد پمپ، موارد زیر است.

 • درگیری پروانه با قاب پمپ

ممکن است تاب خوردگی در پروانه به دلیل برخورد یا جابه جایی و یا شل شدن قاب محافظ پمپ، سبب تولید این صدا شود.

 • نرسیدن آب کافی به پمپ

ممکن است مو، مواد زائد و اجسام خارجی در مسیر ساکشن‌ها جمع شده باشند و جلوی رسیدن آب کافی به پمپ را بگیرند. در این صورت باید برای رفع مشکل، صافی یا توری را تمیز کنید. گاهی اوقات نیز ممکن است به دلیل وجود نشتی، آب کافی به پمپ نرسد که در این صورت، آب موجود در وان جکوزی هم، خالی می‌شود.

 • خرابی لرزه گیر پمپ

وظیفه لرزه گیر، کنترل صدای پمپ است. خرابی لرزه گیر، سبب ایجاد صدای آزار دهنده می‌شود. در این صورت برای نصب و تعمیر جکوزی خانگی در اصفهان، باید آن را تعویض کنید.

 

 

 3 - کاهش میزان هوای مخلوط با آب و خروجی کم آب از ماساژورها و کم فشار شدن جت ها

ممکن است برای کاهش فشار خروجی ماساژورها، دلایل دیگری نیز وجود داشته باشد؛ ولی دلیل اصل، کاهش مخلوط آب و هوا است. حال دلایل این بروز این مشکل را بررسی می‌کنیم.

 • باز بودن شیر هوا به میزان کم
 • وجود گرفتگی در توپی ماساژورها
 • وجود خرابی در شیر هوا

حال برای نصب و تعمیر جکوزی خانگی اصفهان باید ابتدا اقدام به چرخاندن شیر هوا، خلاف جهت عقربه ساعت کنید. در این صورت، اگر مشکل از کم باز بودن شیر هوا است، برطرف شود. اگر هنوز مشکل پا بر جاست، باید اقدام به باز کردن توپی جت و متعلقات آن و تمیز کردن آن‌ها کنید. اگر باز هم مشکل رفع نشد، باید به تعویض شیر هوا بپردازید. اگر هنوز مشکل وجود دارد، احتمالا پمپ مشکل دارد.

4 – تخلیه دیر آب از جکوزی

معمولا دلیل بروز این مشکل، وجود ایراد در فاضلاب است. اما سه مورد دیگر نیز، می‌تواتد این مشکل را به وجود بیاورد.

 • تنظیم نبودن پیچ رگلاژ داخل زیر آب
 • وجود مشکل فنی و گرفتگی در زیر آب
 • مسدود بودن فاضلاب

در این مرحله از نصب و تعمیر جکوزی خانگی در اصفهان، ابتدا باید به بررسی خود زیر آب بپردازید. در این شرایط باید ابتدا پیچ رگلاژ را تنظیم کنید و سپس مسیر خروجی خود زیر آب را تمیز کنید. در نهایت نیز دوباره آن را تنظیم کنید. مخصوصا اگر شرایط عادی باشد و با باز کردن زیر آب، تخلیه آب در فاضلاب به راحتی انجام شود. اگر مشکلی در زیر آب نبود، احتمالا وجود گرفتگی در فاضلاب، مشکل شما باشد. 

5 – وجود نشتی آب از زیر وان جکوزی

این اتفاق خیلی کم پیش می‌آید. اگر مشکل از بدنه باشد، از داخل خود وان، مشخص است. موارد دیگری نیز سبب بروز این مشکل می‌شوند.

 • عدم آب بندی مناسب زیر آب وان جکوزی
 • مشکل در شیلنگ‌ها
 • مشکل در پمپ جکوزی
 • خارج شدن آب از کنار ماساژورها
 • وجود نشتی آب از آبشارها و یا پشت دستگیره‌ها
 • وجود نشتی آب از داخل سیفون وان جکوزی

معمولا با برداشتن پنل‌ها، می‌توان محل نشتی آب را پیدا کرد و نصب و تعمیر جکوزی خانگی اصفهان را انجام داد. اگر زیر آب نشتی داشته باشد باید آن را باز کنید و آب بندی و یا تعویض آن را انجام دهید. اگر آب بندی اتصالات شیلنگ و یا شیر نیز به درستی انجام نشده، باید توسط چسب PVC انجام شود. ممکن است عدم آب بندی پمپ در مسیر اتصال نیز، سبب بروز این مشکل شود. همچنین باید آب بندی قطعاتی مانند لوله‌های اتصال داده شده به پمپ، فیبر و فنر و مهره و ماسوره نیز بررسی شود.

 

 

چرا الوپایپینگ؟

در این مقاله نکات مهمی را در خصوص نصب و تعمیر جکوزی خانگی در اصفهان بررسی کردیم. ابتدا نحوه نصب جکوزی و سپس مشکلات رایج و نحوه تعمیر جکوزی را برایتان توضیح دادیم. البته همانطور که گفته شد، این کار بسیار تخصصی است و نباید خودتان برای این امر، اقدامی کنید. شرکت الوپایپینگ برای نصب و تعمیر جکوزی خانگی اصفهان، به شما کمک خواهد کرد. تنها کافی است سفارش خود را ثبت کنید و منتظر تماس ما باشید. همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس گرفته تا زمان مناسب را با شما هماهنگ کنند و برای انجام درخواست شما، به منزل شما بیایند. شما می‌توانید سفارش خود را تا سه روز، پیگیری کنید.

سوالات متداول


اگر در عملکرد جکوزی خانگی خود تغییراتی مثل روشن نشدن پمپ جکوزی، تولید صدای زیاد از پمپ جکوزی، کاهش میزان هوای مخلوط با آب و خروجی کم آب از ماساژورها و کم فشار شدن جت‌ها، تخلیه دیر آب از جکوزی، وجود نشتی آب از زیر وان جکوزی و ... مشاهده کردید بهتر است هر چه سریع‌تر نسبت به تعمیر جکوزی خانگی خود اقدام کنید.

بعد از اینکه سفارش شما به صورت تلفنی یا آنلاین ثبت و تایید شد، تکنسین جکوزی خانگی برای هماهنگی‌های لازم با شما تماس می‌گیرد. شما می‌توانید بدون محدودیت زمانی و حتی در روزهای تعطیل هم از خدمات الوپایپینگ از جمله نصب و تعمیر جکوزی خانگی استفاده کنید.

سرویس نصب و تعمیر جکوزی خانگی، در حال حاضر فقط در داخل شهر اصفهان انجام می‌شود.
0.0 امتیاز از 0 رای