تعمیر و سرویس آبگرمکن ایستاده (زمینی) اصفهان


تعمیر و سرویس آبگرمکن ایستاده (زمینی) اصفهان

تعمیر و سرویس آبگرمکن ایستاده (زمینی) اصفهان

آبگرمکن ایستاده (زمینی) را می‌توان نسل اول از آبگرمکن‌های جدید دانست. معمولا این روزها از آبگرمکن دیواری و پکیج برای گرم کردن آب مصرفی در آشپزخانه، حمام و ... استفاده می‌شود. البته تا چند سال گذشته نیز، تنها آبگرمکن ایستاده برای این کار استفاده می‌شد. به دلیل قرارگیری این آبگرمکن روی زمین، به آبگرمکن زمینی یا ایستاده معروف است. این آبگرمکن‌ها ظرفیت بیشتری دارند و برای همین هم فضای بیشتری را نیاز دارند. از این آبگرمکن‌ها هنوز هم در ساختمان‌ها و آپارتمان‌های بزرگ استفاده می‌شود. تعمیر و سرویس آبگرمکن ایستاده (زمینی) در اصفهان نیاز به تبحر خاصی دارد چرا که برخی از این نوع آبگرمکن‌ها قدیمی‌تر هستند. بنابراین لازم است تا تعمیر و سرویس آبگرمکن ایستاده (زمینی) اصفهان را به دست تعمیرکار متخصص بسپارید.

تعمیر و سرویس آبگرمکن ایستاده (زمینی) در اصفهان

این نوع آبگرمکن دارای یک مخزن بزرگ است که سبب می‌شود نسبت به آبگرمکن دیواری، توانایی گرم کردن حجم بیشتری از آب را داشته باشند. برای مکان‌هایی که جمعیت بیشتر است و از آب گرم استفاده بیشتری می‌شود، این آبگرمکن مناسب‌تر است. جرم و املاح موجود در آب سبب ایجاد مشکل در آبگرمکن می‎شود. همچنین قطعات دستگاه نیز به مرور زمان دچار خرابی می‌شوند. اما باید خوشحال باشیم چرا که این قطعات را به راحتی می‌توان تعویض کرد و به راحتی تعمیر و سرویس آبگرمکن ایستاده (زمینی) اصفهان را انجام داد. حال به بررسی متداول‌ترین‌ترین مشکلات آبگرمکن زمینی می‌پردازیم.
•           روشن نشدن شمعک مشعل آبگرمکن ایستاده
یکی از اصلی‌ترین قطعات در آبگرمکن ایستاده، مشعل است. این قطعه با احتراق گاز، سبب روشن شدن شعله می‌شود. مشعل یک سری قطعات ظریف و حساس دارد که خرابی هرکدام از آن‌ها سبب اختلال در عملکرد مشعل و تشکیل شعله می‌شود. مثلا اگر مهره ترموکوبل شل  یا خراب شود و یا شیر مغناطیسی دچار مشکل شود، شعله خاموش می‌شود. یکی از کارها در تعمیر و سرویس آبگرمکن ایستاده (زمینی) در اصفهان بررسی این قطعه است که حتما باید توسط تعمیرکار آبگرمکن ایستاده در اصفهان انجام شود؛ چرا که اگر خودتان دست به کار شوید، ممکن است سبب آسیب رساندن به دستگاه شوید.

•           خاموش شدن شعله
پس از رسیدن دما به حد مورد نیاز و تنطیم شده، باید شعله به صورت اتومات شود. اگر غیر از این باشد، ممکن است ترموستات خراب باشد. وقتی پس از رسیدن به دمای موردنیاز، شعله به صورت اتوماتیک خاموش نشود، ممکن است دما بالا رفته و سبب ایجاد مشکل شود. تعمیرکار آبگرمکن ایستاده در اصفهان پس از بررسی این قطعه، اقدامات لازم در خصوص تعمیر و یا تعویض قطعه را انجام می‌دهد.ممکن است نیاز به تعویض رگولاتور و تمام قطعاتی که به آن وصل است، باشد. تعویض قطعاتی مانند لوله شمعک، ترموکوبل، شلنگ گاز، رگولاتور و یا ترموستات کاری تخصصی است و نباید خودتان برای آن اقدامی اناجم دهید.

•           گرم نشدن آب و تعمیر و سرویس آبگرمکن ایستاده (زمینی) اصفهان
گرم نشدن آب در آبگرمکن زمینی یعنی آبگرمکن روشن است، وظیفه گرم کردن آب را هم انجام می‌دهد ولی گرمای آب کافی نیست. ممکن است کم بودن درجه ترموستات یا خاموش بودن پیلوت سبب ایجاد این مشکل شده باشد. حال با زیاد کردن درجه ترموستات مشکل اول رفع می‌شود و آب شروع به گرم شدن می‌کند. برای رفع مشکل دوم باید آبگرمکن خاموش شود و چراغ پیلوت تنظیم گردد. گاهی نیز باید برای گرم شدن اب مدت زمان زیادی صبر کرد که برای استحمام شرایط سختی است. برای رفع این مشکل باید به بررسی دریچه دودکش و خروجی بپردازید. ممکن است با تمیز کردن دریچه خروجی دود، مشکل برطرف شود. مشکل جدی وقتی اتفاق می‌افتد که مخزن آب دچار رسوب گرفتگی شده باشد. رسوبات آب تمام دیواره‌های مخزن و بقیه قسمت‌ها را فرا می‌گیرند.

بررسی عملکرد قطعات مختلف آبگرمکن ایستاده برای تعمیر و سرویس آبگرمکن ایستاده (زمینی) اصفهان

در زمان تعمیر و سرویس آبگرمکن ایستاده (زمینی) در اصفهان، باید عملکرد یک سری قطعات را نیز بررسی کرد که این کار بهتر است توسط تعمیرکار آبگرمکن ایستاده در اصفهان انجام شود. حال می‌خواهیم عملکرد و عیب یابی ترموکوپل، بوبین و شمعک را بررسی کنیم.

عملکرد ترموکوپل در آبگرمکن

ترموکوپل (Thermocouple)، وسیله‌ای است که دارای دو فلز ناهمگن است که به هم متصل‌ اند. الکتریسیته، با گرم‌شدن محل اتصال این دو فلز، تولید می‌شود. اگر شمعک بعد از اینکه شصتی را نگه داشید، روشن شد ولی بعد از اینکه آن را پس از۳۰ ثانیه رها کردید، شعله شمعک خاموش شد، مراحل زیر را برای  تعمیر و سرویس آبگرمکن ایستاده (زمینی) اصفهان انجام شود:
1.         باید مناسب بودن شعله شمعک (یعنی حدود ۲ سانتی متر) بررسی شود. در صورت کم بودن شعله، باید پیچ زیر شمعک را باز کرده و پیچ تنظیم را با دوسو باز کنیم تا شعله زیاد شود.
2.         اگر در قسمت فوقاني حس کننده ترموکوپل، متوجه وجود سوختگي و ذوب‌شدگي شدید، باید برای تعويض آن اقدامات لازم را انجام دهید. براي تعويض کردن این قطعه، ابتدا شروع به باز کردن پيچ‌هاي قسمت نگهدارنده شمعک، ترموکوپل و مهره اتصال ترموکوپل به شيء کنترل گاز، کنيد و ترموکوپل جدید را به آن قسمت متصب کنید.
3.         اگر هنوز هم آبگرمکن شما روشن نمی‌شود، ممکن است ایراد از بوبین باشد. البته این قطعه که در رگلاتور آبگرمکن است، کمتر دچار خرابی می‌شود و معمولا با عوض کردن ترموکوپل ایراد موجود در آبگرمکن رفع می‌شود.

طریقه تعویض بوبین آبگرمکن

بوبین در رگلاتور دقیقا در قسمتی که پیج انتهایی ترموکوپل بسته می‌شود قرار گرفته است که زمانی که ترموکوپل و مهره زیر باز می‌شود، بوبین به چشم می‌آید. پس از اینکه مهره‌ها را باز کردید، بوبین را به دقت از جای خود بیرون بیاورید و برای تعویض آن کارهای لازم را انجام دهید. برای بستن هم طبق همین مراحل، پیش بروید. حتما به این نکته توجه کنید که خارج کردن بویین کار تخصصی است و حتما از تعمیرکار آبگرمکن ایستاده در اصفهان کمک بگیرید.

خرابی ترموستات آبگرمکن یا قطع نشدن خودکار شعله بعد از رسیدن به دمای تنظیم شده

اگر این مشکل برای آبگرمکن پیش آمد، برای انجام تعمیر و سرویس آبگرمکن ایستاده (زمینی) اصفهان باید شیر یا رگلاتور به طور کامل عوض شود. برای اینکه شیر یا رگولاتور را باز کنید، ابتدا باید اقدام به بستن شیر آب سرد ورودی به آبگرمکن و شیر گاز کنید. سپس شروع به باز کردن تمام اتصالاتی که به رگلاتورمتصل هست از قبیل؛ ترموکوپل، لوله های شمعک، مشعل و شیلنگ گاز کنید. حال شروع به باز کردن رگلاتور با استفاده از انبر قفلی کنید و رگلاتور جدید را که تفلون کرده، جایگزین قبلی کنید. (جهت بازکردن رگلاتور خلاف عقربه‌های ساعت یا پادساعتگرد می‌باشد). به این نکته نیز توجه کنید که تمامی اتصالات و قطعات باز شده را باید تفلون کنید و از نظر عدم وجود نشتی بررسی کنید.

نحوه تعویض شیر اطمینان آبگرمکن

شیر اطمینان همانطور که از نامش مشخص است، شیری است که از افزایش بی رویه فشار در تجهیزات جلوگیری کرده و برای حفظ ایمنی افراد و تجهیزات بسیار اهمیت دارد. اگر فشار کار سیستم آنقدر زیاد شد که از حد تعیین شده نیز فراتر رفت، شیر اطمینان وارد عمل شده و حجمی از سیال را به خارج از سیستم تخلیه می‌کند تا سبب ثابت شدن فشار گردد. عملکرد درست شیر اطمینان در هر شرایطی بسیار پراهمیت است چرا که از افزایش شدید فشار در سیستم جلوگیری می‌کند.
درصورتی که شیر اطمینان دچار خرابی و چکه کردن شد، برای تعمیر و سرویس آبگرمکن ایستاده (زمینی) در اصفهان باید چه اقداماتی را انجام دهیم؟
1. ابتدا باید شروع به بستن شیر آب سرد ورودی و سپس باز کردن شیر آب گرم خروجی کنید.
2. با استفاده از انبر قفلی، شروع به باز کردن شیر اطمینان در جهت خلاف عقربه‌های ساعت کنید، شیر جدید را تفلون کرده و جایگزین کنید.
3. سپس اقدام به باز کردن شیر آب سرد و بستن شیر آب گرم کنید.

 

چرا الوپایپینگ؟

حالا که متوجه اهمیت عملکرد قطعات مختلف آبگرمکن ایستاده شدید، باید برای تعمیر و سرویس آبگرمکن ایستاده (زمینی) اصفهان اقدامات لازم را انجام دهید. همانطور که گفته شد این کار بسیار تخصصی است و نباید شخصی که تخصصی در این زمینه ندارد اقدام به تعمیر آن کند. شرکت الوپایپینگ تعمیرکاران متخصصی را در اختیار دارد که تنها کافی است سفارش خود مبنی بر تعمیر و سرویس آبگرمکن ایستاده (زمینی) در اصفهان را در سایت ما ثبت کنید. تعمیرکاران ما که در تمام مناطق شهر خدمات تعمیر و نصب را انجام می‌دهند، با شما تماس می‌گیرند تا زمان انجام سرویس را با شما هماهنگ کنند و در اسرع وقت برای انجام سفارش شما حضور یابند. شما می‌توانید پس از ثبت سفارش خود، تا سه روز آن را توسط مشاوران ما پیگیری کنید .

تعمیر و سرویس آبگرمکن ایستاده (زمینی) در اصفهان و همچنین در سایر شهر ها، جزو پر درخواست ترین خدمات محسوب می شود. عجین شدن آبگرمکن با زندگی روزمره انسان و نقش پر رنگ آن در تمامی جوانب زندگی از عوامل اصلی این موضوع است. در واقع می توان گفت در تمامی ساختمان های مسکونی و همچنین اداری که از سیستم گرمایشی پکیج استفاده نمی کنند، حداقل یک نوع آبگرمکن برای گرم کردن آب وجود دارد.
حال با توجه به نقش پر رنگ این وسیله و لزوم استفاده از آن، تصور کنید که خرابی آبگرمکن حتی برای یک روز چه فاجعه ای می تواند به بار بیاورد!
این نکته قابل ذکر است که ارتباط همزمان آبگرمکن با آب و گاز و در بعضی از موارد برق و همچنین تعداد زیاد قطعات و پیچیدگی آن ها، تخصص و ظرافتی را برای تعمیر این وسیله ی مهم و حیاتی طلب می کند که شاید از عهده ی هر شخصی بدون اطلاعات فنی خارج باشد.

اما جای هیچ نگرانی نیست! الوپایپینگ امکان دسترسی به متخصصین با تجربه و با مهارت در تمامی زمینه ها را برای شما فراهم کرده است. شما می توانید در صورت مشاهده ی هر کدام از موارد زیر:

  • روشن نشدن شعله ی آبگرمکن
  • روشن نماندن شمعک آبگرمکن
  • گرم نشدن آب
  • فشار کم آب گرم
  • خرابی هر کدام از قطعات آبگرمکن
  • و...

سفارش خود را در این صفحه ثبت نمایید تا یکی از بهترین تکنسین های مربوطه، در کسری از ثانیه با شما تماس بگیرد و برای انجام کار شما اعلام آمادگی نماید.

ویژگی الوپایپینگ

متخصصان با تجربه

کلیه تکنسین های الوپایپینگ افرادی حرفه ای و مجرب هستند که از تمامی فیلترهای فنی شرکت عبور کرده و آماده خدمت رسانی به شما همشهریان عزیز می باشند.

تضمین کیفیت

الوپایپینگ درخواست شما را تا 3 روز پس از انجام کار، ضمانت می کند و در صورت بروز هر گونه مشکلی شما می توانید با پشتیبانی تماس بگیرید و موضوع را بررسی کنید.

سرعت در ارائه خدمات

با توجه به اینکه الوپایپینگ یک پلتفرم آنلاین خدمت رسانی در سراسر اصفهان است، به محض ثبت درخواست ، نزدیک ترین تکنسین به محل زندگی شما، با شما تماس خواهد گرفت.

بدون معطلی کارتو بسپار به کاربلدش

سپردن کار به یک تکنسین با تجربه و حرفه ای را در الوپایپینگ تجربه کنید. الوپایپینگ؛ تخصصی ترین سامانه هوشمند ارائه خدمات تاسیسات است که با توجه به معیار تجربه و تخصص افراد و با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا  بهترین تکنسین‌ها را بر اساس تجربه و نظرات مشتریان واقعی مشخص نموده و شرایطی فراهم کرده است تا شما برای انجام کار به راحتی با آنها در ارتباط باشید. الوپایپینگ همچنین با احراز هویت دقیق و آموزش‌های مستمر در تلاش است خدمات را  با کیفیت تر و مطمئن تر از گذشته در دسترس شما قرار دهد .  پس کافی است شما درخواست خود را ثبت کنید، پس از آن الوپایپینگ سفارش شما را برای تکنسین منتخب ارسال می‌کند و تکنسین مربوطه در سریعترین زمان ممکن برای بررسی جزئیات بیشتر و انجام هماهنگی با شما تماس می‌گیرد. این نکته را به یاد داشته باشید که پس از برقراری ارتباط با تکنسین، امکان لغو یا جایگزینی تکنسین همیشه برای شما فراهم است.

#نظرات_مشتریان

مشتریان درباره ما چه می گویند ؟


برای شروع آماده اید ؟

اگر برای شروع آماده هستید پس درخواست خود را ثبت کنید.

سوالات متداول


اگر در عملکرد آبگرمکن ایستاده خود تغییراتی مثل روشن نشدن شمعک مشعل آبگرمکن ایستاده، خاموش شدن شعله، گرم نشدن آب و ... مشاهده کردید بهتر است هر چه سریع‌تر نسبت به تعمیر آبگرمکن ایستاده خود اقدام کنید.

بعد از اینکه سفارش شما به صورت تلفنی یا آنلاین ثبت و تایید شد، تکنسین آبگرمکن ایستاده برای هماهنگی‌های لازم با شما تماس می‌گیرد. شما می‌توانید بدون محدودیت زمانی و حتی در روزهای تعطیل هم از خدمات الوپایپینگ استفاده کنید.

در صورتی که شما مشکل آبگرمکن ایستاده خود را نمی‌دانید، با ثبت سفارش در الوپایپینگ تکنسین مربوطه دستگاه شما را بررسی می‌کند. پس از بررسی تکنسین تعرفه تعمیرات را به شما ارائه می‌دهد. اگر با قیمت اعلام شده موافق نبودید، فقط مبلغی بابت کارشناسی باید پرداخت کنید. قابل ذکر است گاهی اوقات نیز تکنسین در هنگام تعمیر دستگاه متوجه مشکل دیگری می‌شود که در این صورت با رضایت شما جهت تعمیر آن اقدام می‌کند.

این مورد بستگی به مشکل دستگاه دارد. خدمات الوپایپینگ تا حد امکان در محل انجام می‌شود اما بعد از بررسی آبگرمکن ایستاده در صورت نیاز، تکنسین با رضایت شما دستگاه را برای تعمیر از محل خارج می‌کند.