تعمیرات شیرآلات در اصفهان

شیرآلات و تعمیرات شیرآلات در اصفهان عضو جدا نشدنی در ساختمان هستند و دلیل آن هم کاملا واضح است زیرا آب توسط شیرآلات برای انجام کارهای روزمره توزیع میشوند. بنابراین یکی از کارهای مهم جهت راحتی و آسایش، سالم نگه داشتن شیرآلات و تعمیر آن به وسیله ی تعمیرکار شیرآلات در اصفهان در منزل مانند شیرآلات حمام ، سرویس بهداشتی و آشپزخانه است.

گاهی اوقات ممکن است به تعمیر شیر در اصفهان نیاز پیدا کنید. از نشتی آب تا سروصدای اضافی ، اتفاقات آزار دهنده ای هستند که گاهی اوقات علت آن قدیمی بودن شیرآلات است.

با مشکلات پیش آمده چگونه برخورد میکنید؟ به یک تعمیرکار جهت تعمیرات شیرآلات در اصفهان تماس میگیرید یا خودتان دست به کار میشوید؟

به راحتی می توانید با یادگیری نحوه ی تعمیر شیرآلات منزلتان از هزینه های اضافی جلوگیری کنید و قصد ما هم در این مقاله آموزش تعمیرات شیرآلات در اصفهان است. پس با ما همراه باشید تا مرحله به مرحله به شما یاد بدهیم که چگونه مشکل خود را حل و فصل کنید.

تعمیرکار شیرآلات در اصفهان ، شیر پیچی

تعمیر شیرآلات قدیمی و تعمیر شیر در اصفهان

شیرآلات قدیمی آن دسته از شیرآلاتی هستند که دسته های جداگانه جهت آب گرم و سرد روی خود دارند و معمولا بیشتر افراد آن را با نام پیچی، کلاسیک یا مخلوط میشناسند . معمولا جنس مغزی این نوع شیرآلات از برنج است و جهت آب بندی برای تعمیر شیر در اصفهان از چندین واشر استفاده میکنند

معمولا مشکلاتی که در این نوع شیرآلات وجود دارد عبارتند از:

  •  چکه کردن
  • سفت‌ باز و بسته شدن شیر
  • هرز بودن ناشی از واشر یا مغزی شیر

به گفته ی کارشناسان الو پایپینگ اگر به مشکلات گفته شده برخوردید معمولا به وسیله ی باز کردن شیر و جایگزین کردن قطعات جدید می توانید این مشکل را حل کنید. شیرآلات جدید که امروزه بسیار زیاد استفاده میشوند در دو نوع  اهرمی و اتوماتیک که بیشتر افراد آن را با نام چشمی میشناسند تقسیم میشود.

مدل اهرمی چگونه است؟

یک دسته دارد و با استفاده از پولکی که جهت آب گرم و سرد روی آن مشخص شده تنظیم میگردد. این مدل شیرآلات اگر خراب شوند جهت تعمیر شیر اهرمی اصفهان به راحتی میتوان با تعویض مغزی یا کارتریج آنها را تعمیر کرد.

آموزش مرحله به مرحله ی تعمیر شیرآلات

تعمیر، یکی از کارهای مهمی است که به هیچ عنوان نباید پشت گوش انداخت و باید با کمک یک تعمیرکار شیرآلات در اصفهان انجام گیرد زیرا بعضی اوقات شیرآلات نیاز دارند جایگزین یا تعمیر شوند و اگر از انجام این کار اجتناب شود ممکن است باعث مشکلاتی چون چکه کردن آب ، سرو صدای اضافی در شیر و متعلقات آن شود.

تعمیرات شیرآلات در اصفهان ، شیر اهرمی

چکه کردن آب و راه حل تعمیرات شیرآلات در اصفهان

یکی از شایع ترین مشکلاتی که متخصصین ما با آن روبرو شده اند چکه کردن شیر بوده است و دلیل وجود این مشکل در سیستم لوله کشی می باشد ولی خوشبختانه از ساده ترین کارها تعمیر شیر در اصفهان است. با این وجود بازهم خیلی از افراد این موضوع را نادیده گرفته و در آینده مجبور به پرداخت هزینه های بالایی میشوند.

و حال این سوال پیش می آید که راه حل چیست؟

جواب متخصصین ما در زمینه تعمیرات شیرآلات در اصفهان برای برطرف کردن مشکل چکه کردن آب این است که عامل این مشکل نفوذ آب ذخیره شده است و ذخیره آب ورودی منزل همیشه تحت فشار است پس در مرحله ی اول باید یک مسدود کننده، آب ورودی را در مواقعی که دسته شیر در حالت off می باشد نگه دارد.

مسدود کننده که مغزی نام دارد بیشتر اوقات به واسطه ی واشر یا نشیمن گاه که در لاتین seat نام دارد محکم فشرده میشود و امری کاملا واضح است زمانی که واشر یا نشیمن گاه به درستی عمل نکند باعث چکه کردن آب از شیر میشود و راه حل برای این مشکل فقط تعویض واشر یا تعمیر نشیمن گاه است. اگر شیر شما دسته هایی جداگانه جهت سرد و گرم کردن آب دارد از نوع پیچی است و اگر یک دسته برای سرد و گرم کردن دارد از نوع اهرمی می باشد و هر دو اینها طبق اصول خاص خود عمل میکنند.

چگونگی جداسازی قطعات و مشکلات رایج و تعمیرات شیرآلات خانگی

در ابتدا باید منبع اصلی آب یا شیر فلکه ی خانه را ببندید و بعد از آن به وسیله پیچ گوشتی پیچ هایی که داخل در پوش تعبیه شده اند را باز کنید .این نکته را بدانید که بعضی از پیچ ها به وسیله ی دکمه ی فلزی ، پلاستیکی و یا دیسکی مخفی شده اند . وقتی که دکمه را فشار دهید ملاحظه میکنید که پیچ در بالای دسته سوار شده است.

آموزش تعمیر شیرآلات اهرمی

تعمیر چکه کردن شیرآلات پیچی

مرحله ی اول:

برای تعمیر چکه ی آب باید مسیری همانند تعمیر شیر اهرمی اصفهان را طی کنید . شیر های اهرمی یک پولک پلاستیکی دارد که با استفاده از رنگ های آبی  و قرمز جهت آب سرد و گرم تعیین شده است. اولین کاری که باید انجام دهید برداشتن این پولک جهت باز کردن پیچ ها است .  

مرحله ی دوم:

بعد از مرحله ی باز کردن دسته ی شیر را در بیاورید .بعد از آن به سیستم داخلی شیر نگاهی اجمالی بیندازید. در مدل شیرآلات پیچی اولین چیزی که خواهید دید مغزی است . آن را باز کرده و از جای خود در بیاورید .

به طور کلی دلیل چکه کردن آب میتواند خرابی واشر یا مغزی باشد ولی در هر دو صورت واشر نو را  جایگزین واشر کهنه بکنید .اگر احتمال می دهید که مغزی هم خراب است یک مغزی نو جایگزین مغزی کهنه کنید . شما موفق به تعمیر شیر منزل خود شدید .حالا کار تمام است و می توانید مغزی ودر پوش را در جای خود قرار دهید .

انواع شیرآلات اهرمی

شیرهای فشنگی مجهز به کارتریج (مغزی)

شیرهای گردان توپی

نحوه ی تعمیر شیر اهرمی اصفهان جهت چکه کردن

در شیرآلات اهرمی جهت تعمیر شیر در اصفهان اولین چیز کارتریج را می ببینید .در هر صورت آن را باز کرده و از داخل شیار بیرون بیاورید . دلیل چکه کردن شیرآلات اهرمی خرابی کارتریج است زیرا در این نوع شیر، واشر استفاده نشده. بعد از آن کارتریج جدید را جایگزین کرده و در پوش را سر جای خود قرار می دهید.

در ادامه ی مقاله  نحوه ی تعویض مغزی شیرآلات پیچی و اهرمی را به طور کامل برای شما توضیح میدهیم

سر و صدای اضافی

هنگام باز و بسته کردن شیر آب ممکن است صداهایی را بشنوید که چند دلیل باعث این قضیه ی آزاد دهنده است . در خانه هایی که قدیمی است امکان دارد مشکل از لوله ی آب باشد که شیر هنگام باز کردن صدا می دهد و در این صورت چاره ای جز عوض کردن لوله ها نیست و باید به یک لوله کش ماهر ، این کار سپرده شود .

خبر خوبی که ما برای هم شهری های عزیز ساکن اصفهان داریم این است که مجموعه ی الو پایپینگ  سعی دارد تا با کمک متخصصین خبره و با تجربه در این زمینه مشکلات شما را در هر جای اصفهان که هستید حل کند .

ولی در غیر این صورت به احتمال زیاد اندازه ی نادرست واشر موجب ایجاد صدا شده است . قبل از اینکه اقدام به تعمیرات شیرآلات در اصفهان بکنید شیر فلکه را ببندید . جایگزین کردن واشر و محکم کردن آن در جای خود باید این مشکل را از بین ببرد .در صورتی که هنوز مشکل وجود داشت نشیمن گاه واشر را بررسی کنید. ممکن است وجود رسوب باعث بسته شدن بخشی از نشیمن گاه شده باشد و دلیل سر و صدا ، بسته شدن جریان آب باشد و در صورتی که این مشکل وجود داشت اقدام به تمیز کردن نشیمن گاه کنید.

شنیدن سروصدا میتواند این معنی را داشته باشد که میله های فلزی ساقه که stem  نام دارند به جاهای اتصال دهنده متصل شوند .ساقه را بیرون کشیده و همراه با پوشش ساقه اقدام به روغن کاری آن ها بکنید. روان کاری به وسیله ی روغن باید باعث از بین بردن سر و صدا شود .

در صورتی که مشکل حل نشد چگونه اقدام به تعمیر شیر در اصفهان کنیم؟

جواب این سوال این است که ممکن است اشکال از پوسیده شدن ساقه باشد و در این صورت باید ساقه ی جدیدی را جایگزین ساقه ی پوسیده شده بکنید در صورتی که مشکل حل نشد عیب از مغزی ها است که باید تعویض گردند .

فشار آب کم

یکی دیگر از مشکلاتی که به وفور مشاهده میکنیم فشار کم در شیرآلات خانگی است  در صورتی که جریان آب مخلوط مانند همیشه ثابت و کافی نیست و به مقدار بسیار کم از شیر خارج میشود مشکل شما فشار آب کم است. نگران نباشید این مشکل حل شدنی است ولی تا زمانی که ابزار مناسب جهت این کار را داشته باشید در غیر این صورت باید به یک تعمیرکار شیرآلات در اصفهان بسپارید.

دلیل کم شدن فشار آب چیست؟

دلیل این مشکل که نیاز به یک  تعمیرکار شیرآلات در اصفهان دارد عمدتا افزایش رسوب یا ذخایر معدنی یا آلودگی داخل لوله ی آب است. شما برای حل این مشکل ابتدا باید قطعات مختلف شیر را تمیز کنید .به ویژه قسمت سر شیر آن را باز کرده و به وسیله محلول آب و سرکه، تمیز شستشو دهید .

در صورتی که این مشکل برطرف نشد  میتوانید با شماره ی 91011220-031 تماس حاصل فرمایید تا ما نزدیکترین تکنسین را به محل شما اعزام کنیم.

زنگ‌ زدگی

یکی از ویژگی های آزار دهنده در شیرآلات که ما را تشویق به تعمیرات شیرآلات در اصفهان میکند این است که حتی بهترین مدل شیر نیز دچار زنگ زدگی می شود و همین امر باعث میشود تا عملکرد صحیح شیر کاهش پیدا کند .

یکی از دلایلی که موجب میشود این مشکل پیش بیاید رسوب و پر شدن آب و برخورد اجزای فلزی شیر در برخورد با آب و رطوبت است. زنگ زدگی قادر است تا در هر جا چه در داخل و چه در خارج شیر ایجاد شود. در هنگام مواجه شدن با این مشکل بهترین کار جایگزینی قطعات نو به جای قطعات کهنه است.

 نصب نادرست و تعمیرات شیرآلات در اصفهان

برخی از مشکلاتی که در شیر پیش می آید مانند زنگ زدگی، فشار کم آب و حتی نشتی و نیاز به تعمیر شیر در اصفهان دارند ممکن است به علت نصب نادرست و ضعیف باشد که باید تمام مراحل باز و بسته کردن اجزای شیر را به درستی و بدقت انجام دهید. ما در مقاله ای با عنوان نصب شیرآلات در اصفهان نحوه ی صحیح نصب را به صورت گویا به شما آموزش داده ایم .

یکی از الزامات که وجود دارد این است که واشر و مغزی باید در جای خود قرار گرفته و محکم شوند .کارتریج در شیرآلات اهرمی باید به درستی در شیارهای نصب شده باشد همچنین روکش حلقوی آن در جای خود سفت گردد.

قصد داریم در ادامه ی مقاله تعویض شیر اهرمی و پیچی را برای شما توضیح دهیم.

ابزارهای لازم جهت تعویض مغزی

۱- آچار فرانسه سایز متوسط

2- آچار آلن سایز ۲/۵

3- پیچ گوشتی دو سو

تعویض مغزی

تعویض مغزی

تعویض مغزی شیر های اهرمی

1- باز کردن پولک پلاستیکی به وسیله ی پیچ گوشتی که زیر دسته اهرم قرار دارد.

2- باز کردن پیچ بسیار ریزی که پشت پولک قرار گرفته به وسیله ی پیچ گوشتی یا آچار آلن

3- بعد از اینکه پیچ را جدا کردید گوشه ای قرار دهید و دسته ی شیر با فشار به طرف بالا بکشید تا از جا در بیاید.

4- باز کردن روکش حلقوی به وسیله ی آچار فرانسه جهت بیرون آوردن کارتریج

5- بالا کشیدن مغزی از جای خود پس از دسترسی پیدا کردن به آن.

6- مغزی را حتما بررسی کرده چرا که دو شیاری که وجود دارد در زمانی که مجدد اقدام به نصب میکنیم باید در کف برآمدگی قرار گیرد.

7- پاک و تمیز کردن دسته و بدنه ی شیر با استفاده از سرکه قبل از قرار دادن مغزی نو

8- قرار دادن مغزی نو در جای خود و انجام مجدد مراحل به صورت معکوس.

تعویض مغزی شیر قدیمی و تعمیرکار شیرآلات در اصفهان:

1- نخست به کمک پیچ گوشتی پیچ های روی در پوش های شیر را باز کرده .

2- بیرون آوردن در پوش جهت مشاهده ی مغزی ها

3- در آوردن مغزی شیر با استفاده از آچار فرانسه

4- قرار دادن مغزی نو در جای خود و انجام مجدد مراحل به صورت معکوس.

آیا تا به حال کار تعمیرات شیرآلات در اصفهان  خودتان  انجام داده اید اگر جواب شما بله است که به شما تبریک میگوییم ولی اگر تا حالا این کار را انجام نداده اید توصیه میکنیم تمام مراحل را به صورت قدم به قدم از روی مقاله انجام داده و مو به مو اجرا کنید و در صورتی که با مشکل برخورد کردید با ما تماس بگیرید تا در کمترین زمان متخصصین ما به یاری شما بشتابند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *