منظور از حق معرفی سفارش چیست؟

الوپایپینگ به ازای حق معرفی سفارشی که کنسل می شه، چه کاری انجام می ده؟

اگر سفارشی کنسل شد تکلیف این حق معرفی چی میشه؟ آیا من  باز هم باید حق معرفی رو پرداخت کنم؟

در این مقاله می خواهیم درباره اینکه یک سفارش چه روندی رو طی می کنه تا روی پلتفرم شما قرار بگیره صحبت کنیم.

روند ثبت سفارش در الوپایپینگ

الوپایپینگ روند ثبت سفارش رو به صورتی برنامه ریزی کرده که تمامی نیازهای مشتری برطرف شود. زمانی که مشتری برای ثبت سفارش تماس می گیرد، تمامی موارد به صورت کامل از مشتری سوال می شود و جزئیات مشکل به صورت کامل ( اعم از مشکل مشتری، زمان مورد نظر مشتری برای مراجعه تکنسین و حتی گاهی تصاویر دستگاه و …) در قسمت جزئیات سفارش یادداشت می شود. برای قبول سفارش لازم است شما حتما جزئیات سفارش را به صورت کامل مطالعه کنید و درصورت تمایل سفارش را قبول کنید.

سفارش مشتری

الوپایپینگ فقط سفارش رو ثبت می کنه که از تکنسین حق معرفی بگیره!

در واقع طبق موارد گفته شده در قسمت قبل الوپایپینگ تمامی موارد مورد نظر مشتری را برای تکنسین به صورت روشن و کامل توضیح میدهد. همچنین برای بهبود این روند سعی شده است تا تمامی مشکلات و سوالات مشتری قبل از ثبت سفارش برطرف شود.

در اصل روزانه  حدوداً ۳۰ الی ۴۰ درصد سفارشات مربوط به اطلاع از قیمت و پیدا کردن بهترین قیمت، پرسیدن سوال یا نیاز به مشاوره، درخواست انجام کار و پرداخت به صورت قسطی و … است. یکی از این موارد را ادامه با هم بررسی می کنیم:

سوالات مشتری از کارشناسان الوپایپینگ

البته الوپایپینگ همواره تلاش می کند سفارشات را به صورت کامل بررسی کند و تنها سفارشی را که نیاز به انجام خدمت توسط تکنسین هست، تایید و روی پلتفرم اطلاع رسانی به تکنسین قرار دهد.

یعنی در صورتی که مشتری به قیمت نیاز داشته باشد، حدود قیمت دستمزد به مشتری اعلام می شود تا مشتری حداقل در جریان حدود قیمت باشد.

اما الوپایپینگ این قیمت را از کجا به مشتری اعلام می کند؟

الوپایپینگ در دوره های زمانی مختلف از تمامی تکنسین ها لیست قیمت به روز دریافت می کند و میانگین قیمت مربوط به انجام هر خدمتی را داخل سایت قرار می دهد. شما هم می توانید برای مشاهده قیمت ها به لینک زیر مراجعه کنید.

لیست تعرفه ها

همچنین گاهی مشتری فقط به مشاوره نیاز دارد، در این صورت مشاوران و کارشناسان الوپایپینگ با مشتری تماس می گیرند و مشتری را در رابطه با مشکل راهنمایی می کنند. در این صورت جزئیات سفارش که توسط واحد فنی بررسی شده است در قسمت توضیحات دوم سفارش ثبت می شود. پس زمانی که شما سفارشی دریافت کردید که توضیحات تکمیلی داشت، به این معنی است که این سفارش توسط کارشناسان بررسی شده است.

سفارش همراه با توضیحات تکمیلی

آیا همه این سفارشاتی که ثبت می شوند، نتیجه مورد رضایت دارند و به پول می رسند؟

همانطور که گفته شد الوپایپینگ برای بهبود روند، موارد مختلف را در رابطه با سفارش بررسی می کند و پس از آن به تکنسین ها ارجاع می دهد. در این مرحله گرفتن نتیجه رضایت بخش به عهده تکنسین هست که این موضوع به عوامل مختلفی همچون:

  • قیمت دقیق پیشنهادی شما
  • لحن صحبت و آداب معاشرت شما
  • خدماتی که شما به مشتری ارائه می دهید
  • رزومه شما که مشتری مشاهده می کند

و کلی مورد دیگه … بستگی داره که در واقع طبق تجربه تکنسین های موفق الوپایپینگ که در حال حاضر مشغول فعالیت هستند، نتیجه رضایت بخش یک سفارش به مهارت های رفتاری و بازاریابی شما وابسته است. طبق آمار بررسی شده در این شرایط به طور میانگین از هر ۱۰ سفارش نهایتا ۳ سفارش کنسل خواهد شد.

درصورت قابل قبول  بودن تمامی شرایط اگه باز هم سفارش کنسل شد، الوپایپینگ چه اقدامی انجام می ده؟

الوپایپینگ تنها در مواردی که در زیر توضیح می دهیم، حق معرفی سفارش را به تکنسین بازگشت می دهد:

۱ – دستگاه مشتری گارانتی دارد و مشتری به یک تکنسین با کد گارانتی نیاز دارد ولی این موضوع در جزئیات سفارش ثبت نشده است.

۲ – پس از قبول سفارش توسط تکنسین، شماره همراه مشتری خاموش است یا پاسخگوی تلفن نیست.

۳ – سفارش مشتری به اشتباه ثبت شده باشد. برای مثال دستگاه مشتری آبگرمکن باشد ولی سفارش پکیج ثبت شده باشد.

۴ – محدوده سفارش به اشتباه ثبت شده باشد و مثلا محدوده سفارش اتوبان اقابابایی است  و در جزئیات هم توضیحی ذکر نشده است. پس از قبول سفارش شما متوجه می شوید آدرس مربوط به محدوده دیگری است و شما قادر نیستید به آن منطقه مراجعه کنید.

 

و هر موردی که از سمت شرکت در ثبت سفارش کوتاهی شده باشد. 

خب، اگر شرایط بالا پیش اومد، چطوری باید اطلاع بدیم؟

اگر هر یک از موارد بالا برای شما اتفاق افتاد، کافی است وارد پروفایل خود شوید، در قسمت درآمدها، روی کد سفارش مورد نظر کلیک کنید.

ثبت تیکت

پنجره بالا برای شما باز می شود. کافی است گزینه گزارش مشکل را انتخاب کنید.

آموزش ثبت تیکت

زمانی که پنجره بالا برای شما باز شد، موضوع مشکل و اولویت آن را مشخص نمایید. برای دپارتمان گزینه مالی را انتخاب نمایید و توضیحات مورد نظر خود را ثبت کنید. سپس دکمه ارسال را کلیک نمایید. به این وسیله مشکل شما توسط همکاران ما در الوپایپینگ بررسی می شود. البته قابل ذکر است تنها در مواردی تیکت شما بررسی و پیگیری می شود که در همان لحظه یا نهایتا یک الی دو ساعت بعد از لغو مشتری تیکت را ثبت کنید. پس لطفا جهت پیگیری، تیکت مربوطه را بلافاصله پس از لغو مشتری ثبت نمایید.

زمانی که کار مشتری آماده نیست، تکلیف چیست؟

در این زمان باید با مشتری هماهنگ کنید و سفارش را در حالت تعلیق قرار دهید تا بعد از آماده شدن کار و پیگیری با مشتری، مجدد برای انجام کار مراجعه کنید.

سخن پایانی

در نهایت الوپایپینگ تنها معرفی کننده سفارش به شماست و در سود و زیان تکنسین هیچ مشارکت و دخالتی ندارد. همانطور که گفته شد تمامی سفارشات قبل از ارجاع به تکنسین به صورت کامل از سمت شرکت، واحد فنی و کارشناسان بررسی خواهد شد و سپس به تکنسین ارجاع می شود. تنها درصورتی که در مواردی مثل ثبت سفارش از سمت شرکت کوتاهی صورت گرفته باشد با ثبت به موقع تیکت از جانب تکنسین، مبلغ به حساب شما عودت خواهد شد.

4.2/5 - (5 امتیاز)
برچسب ها :
سوال فنی داری از ما بپرس!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

ممکن است این مطالب را هم دوس داشته باشید!

مطالب مرتبطی موجود نیست