راهنمای خرید سینک ظرفشویی (تمامی نکاتی که به آن نیاز دارید)

زمان تقریبی مطالعه: ۹ دقیقه

راهنمای خرید سینک ظرفشویی موضوع مهمی است که مطالعه مقاله‌ای با این عنوان می‌تواند به شما در یافتن بهترین سینک ایرانی و خارجی کمک کند.
یکی از قسمت‌های مهم آشپزخانه سینک ظرفشویی است که بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد به همین دلیل باید قبل از انتخاب آن این مقاله راهنمای خرید سینک ظرفشویی را به‌خوبی مطالعه کنیم. اگر می‌خواهید بهترین مارک سینک ظرفشویی و بهترین نوع خارجی و ایرانی آن را بشناسید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. چنانچه مارک سینک ظرفشویی خود را انتخاب کرده‌‌اید و در نصب آن مشکل دارید می‌توانید از مشاوران الوپایپینگ کمک بگیرید.

راهنمای خرید سینک ظرفشویی- الوپایپینگ

راهنمای خرید سینک ظرفشویی و نکات ضروری

جنس
شاید تصور بعضی افراد از سینک، جنس استیل باشد ولی باید بدانید که سینک‌های ظرفشویی در جنس‌های مختلف مثل گرانیتی، سنگی، استیل، شیشه‌ای و … ساخته می‌شوند.
جنس بهترین سینک ظرفشویی ایرانی و یا خارجی، باتوجه‌به نیاز و شرایط شما متفاوت است. سینک ظرفشویی از لحاظ جنس به دسته‌های زیر تقسیم می‌شود:

سینک ظرفشویی گرانیتی
سینک‌های گرانیتی از سنگ گرانیت و رزین ساخته می‌شوند و تنوع بالایی دارند. بسیاری از مردم در راهنمای خرید سینک ظرفشویی به دنبال بهترین مارک سینک گرانیتی ایرانی و سینک گرانیتی خارجی هستند. همیشه امکان افتادن ظروف یا وسایل سنگین، زمان شستشو روی سینک وجود دارد. در این شرایط سینک‌های استیل اصطلاحا غُر می‌شوند ولی مقاومت سینک‌های گرانیتی در برابر غُر شدن کمتر است. در بهترین مارک‌های سینک ظرفشویی ایرانی و خارجی مشکلات رایج دیگر مانند شکستن و ترک برداشتن به حداقل میزان ممکن می‌رسد.

سینک ظرفشویی سنگی
یکی از خاص‌ترین موارد در زمان خرید انواع سینک ظرفشویی، نوع سنگی آن است. سینک ظرفشویی سنگی می‌تواند از سنگ طبیعی یا مصنوعی ساخته شده باشد که اغلب سینک‌های سنگی در بازار از سنگ مصنوعی هستند. منظور از سنگ مصنوعی مواد دارای ترکیبات سنگ طبیعی است. سینک ظرفشویی سنگی از بهترین‌ها محسوب می‌شود و از سینک ظرفشویی گرانیتی هم مقاوم‌تر است. رنگ روشن سینک ظرفشویی سنگی بهتر می‌تواند خراش‌ها را پنهان کند. البته باید به قیمت بالای این جنس هم توجه کرد.

سینک ظرفشویی سنگی-alopiping

سینک ظرفشویی استیل
می‌توان گفت که هدف اصلی افراد از مطالعه راهنمای خرید سینک ظرفشویی پیدا کردن بهترین مارک سینک ظرفشویی استیل ایرانی است. این سینک‌ها قیمت مناسبی دارند، مقاوم‌اند و با هر دکوراسیونی هماهنگ می‌شوند. بهترین سینک ظرفشویی ایرانی بیشتر از جنس استیل است، مثل بهترین مدل سینک ظرفشویی استیل البرز و انواع سینک ظرفشویی اخوان.

سینک ظرفشویی شیشه‌ای
ساختار سینک شیشه‌ای به صورتی است که سینی آن از جنس شیشه و لگن آن از جنس استیل می‌باشد. سینک شیشه‌ای فقط به‌صورت توکار نصب می‌شود. این سینک‌ها در راهنمای خرید سینک ظرفشویی محبوبیت کمی دارند. دلیل آن هم مشکلاتی جدی مانند نشان‌دادن لکه آب، خش برداشتن، احتمال شکستگی و… است که به‌راحتی ظاهر جذابش را از بین می‌برد. به همین دلیل، توصیه می‌شود حتی به سراغ بهترین مارک سینک ظرفشویی شیشه‌ای نروید.

راهنمای خرید سینک ظرفشویی و نصب آن

اندازه سینک
هدف از این بخش راهنمای خرید سینک ظرفشویی، بررسی اندازه بهترین سینک‌های ظرفشویی برای شما است. برای تهیه بهترین سینک ظرفشویی به این قسمت به‌خوبی توجه کنید.

یک لنگه
نکته مهمی که باید در راهنمای خرید انواع سینک ظرفشویی موردتوجه قرار دهید، این است که حتما سینک‌های بزرگ بهترین نیستند. برای فضاهای کوچک سینک‌های ظرفشویی یک لنگه مناسب‌تر هستند. اگر بهترین سینک ظرفشویی را باتوجه‌به نکاتی که در این مقاله ذکر کردیم، انتخاب کنید، تمام نیاز‌های شما را برطرف می‌کند و درعین‌حال فضای کمی را نیز اشغال می‌کند.

دو لنگه
استفاده از بهترین مارک سینک ظرفشویی ایرانی و خارجی که دو لنگه داشته باشد، بسیار کاربردی است. با داشتن این مدل سینک‌ها امکان انجام هم‌زمان دو کار متفاوت برای شما وجود دارد. به طور مثال می‌توانید در یک لنگه ظرف‌ها را بشویید، و در لنگه دیگر میوه و سبزیجات را بشویید. سینک ظرفشویی اخوان، استیل ایرانی و مدل‌های خارجی متفاوتی از این نوع به بازار عرضه شده‌اند.

نصب سینک ظرفشویی دو لنگه در الوپایپینگ

نصب سینک

یکی از نکات قابل‌توجه که در زمان خرید سینک ظرفشویی باید مدنظر قرار دهید، نوع نصب سینک ظرفشویی است. بعد از خرید برای نصب سینک ظرفشویی خود، می‌توانید درخواست خود را در وب‌سایت الوپایپینگ ثبت نمایید. انواع سینک‌های ظرفشویی از نظر روش نصب به دو دسته تقسیم می‌شوند:

سینک ظرفشویی توکار
بهترین مارک‌های سینک ظرفشویی، چه ایرانی و چه خارجی، با داشتن مدل توکار بسیار پرفروش‌تر خواهند بود. زیرا این مدل‌ها با نصب شدن در داخل کابینت باعث می‌شوند آشپزخانه ظاهر یک‌دست‌تر و زیباتری داشته باشد. البته باید در نظر داشته باشید که احتمال خیس شدن و خرابی کابینت‌ها با این نوع سینک، بالا می‌رود.
سینک ظرفشویی خارجی و ایرانی توکار قیمت بیشتری دارند و برای نصب آن‌ها باید از کانترهای ضد آب استفاده شود.

سینک ظرفشویی روکار
سینک روکار برخلاف سینک ظرفشویی خارجی توکار، روی کابینت نصب می‌شود و انتهای آن نیز به دیوار پیچ می‌شود. در راهنمای خرید سینک ظرفشویی این مدل به‌اندازه مدل روکار طرفدار ندارد؛ اما مشکلات آن مثل خیس شدن و خرابی کابینت‌ها را هم به دنبال ندارد.

سینک ظرفشویی روکار درalopiping

موارد مهم در زمان خرید سینک ظرفشویی

علاوه بر نکاتی که قبل‌تر گفته شد، یک مقاله راهنمای خرید سینک ظرفشویی کامل نکات دیگری هم دارد. با توجه به این نکات، می‌توانید محصولی بخرید که سال‌ها بدون مشکل از آن استفاده کنید. در زیر این نکات را باهم بررسی می‌کنیم.

عمق لگن
برای داشتن بهترین سینک ظرفشویی باید به عمق آن توجه زیادی کنید. لگن‌های ظرفشویی عمق‌های متفاوتی دارند: ۱۴، ۱۸، ۲۰ و ۲۲ سانتی‌متر نمونه‌هایی از آن‌ها هستند. هرچه عمق لگن بیشتر باشد، کیفیت سینک بالاتر است.

ضخامت ورق
نکته مهم دیگری که باید در مقاله راهنمای خرید سینک ظرفشویی به آن اشاره کرد، ضخامت ورق است. ضخامت ورق بهترین مارک‌های سینک ظرفشویی موجود ۰٫۶، ۰٫۸، ۱ و ۱٫۲ میلی‌متر است. هرچه ورق سینک ضخیم‌تر باشد، کیفیت آن بالاتر است.

نوع ورق
نوع ورق، آخرین نکته مهم در راهنمای خرید انواع سینک ظرفشویی است. ورق‌ها دو نوع دارند: استیل ساده و استیل آجدار. استیل آج‌دار در برابر خط‌وخش مقاوم‌تر است؛ اما به‌سختی تمیز می‌شود و همین مورد محبوبیت آن را کمتر می‌کند.

بهترین سینک ظرفشویی ایرانی

تا اینجای مقاله راهنمای خرید سینک ظرفشویی به نکات مهمی اشاره کردیم. اما سوالی که به وجود می‌آید این است که کدام مارک سینک بهتر است؟
با وجود چند مارک ایرانی که محصولاتی بسیار شیک و باکیفیت تولید می‌کنند، نمی‌توانیم به‌عنوان بهترین سینک ظرفشویی ایرانی تنها یک مدل و یک برند را معرفی کنیم. از بهترین مارک‌های سینک ظرفشویی ایرانی می‌توانیم سینک‌های ظرفشویی اخوان، استیل البرز، بی مکث، کن و ایلیا استیل اشاره کنیم.
این برند‌ها روزانه کیفیت محصولات خود را افزایش می‌دهند. به همین دلیل، محبوبیت آن‌ها نیز افزایش‌یافته است.

بهترین سینک ظرفشویی خارجی

بیشتر افراد (مخصوصا کسانی که محدودیت مالی ندارند) برای خرید بهترین سینک ظرفشویی خارجی، به سراغ سینک ظرفشویی آلمانی و ایتالیایی می‌روند. باتوجه‌به نیاز و سلیقه افراد به‌عنوان بهترین سینک ظرفشویی خارجی می‌توانیم به فرامکو، لتو و وایز اشاره کنیم. یکی دیگر از موارد محبوب در راهنمای خرید سینک ظرفشویی، سینک ظرفشویی مونتینا است.
قطعا سینک‌های ظرفشویی ایتالیایی و آلمانی نسبت به باقی برندها قیمت بیشتری دارند. سینک ظرفشویی مونتینا و سایر برندهای ترکیه از این موارد قیمت کمتری دارند.

سینک ظرفشویی خارجی-alopiping

سخن آخر

اگر سینک مورد نیاز خود را خریداری کرده‌اید دقت کنید که به‌هیچ‌عنوان از مواد اسیدی مانند جوهر نمک، من، اسید، وایتکس و … برای تمیزکردن آن استفاده نکنید. مایع ظرفشویی، مخلوط سرکه و آب و پلیش‌‌های سینک مثل سیف کرمی، بهترین مواد برای تمیزکردن سینک هستند. ما سعی کردیم در مقاله راهنمای خرید سینک ظرفشویی، مهم‌ترین نکات را برای شما شرح دهیم. درصورتی‌که در این زمینه به راهنمایی‌های بیشتری نیاز داشتید، مشاورین الوپایپینگ آماده راهنمایی شما هستند. شما همچنین می‌توانید برای نصب سینک ظرفشویی خود با ما تماس بگیرید یا سفارش خود را در الوپایپینگ ثبت نمایید.

سوالات متداول

سینک های گرانیتی از چه سنگی ساخته می شوند؟

از سنگ های گرانیتی و رزین

سینک های ظرفشویی از نظر نصب به چند دسته تقسیم می شوند؟

دو دسته تو کار و رو کار

ورق مورد استفاده در سینک ها چند نوع هستند؟

دو نوع استیل ساده و استیل آجدار

3.7/5 - (3 امتیاز)
برچسب ها :
سوال فنی داری از ما بپرس!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. سلام لطفا راجع به سینک دست ساز هم توضیح بدید

    1. admin_alopiping گفت:

      سلام. در بعضی از پروژه ها بسته به طرح کابینت ،و درخواست کارفرما امکان ساخت سینک ظرفشویی با طرح خاص وجود داره ولی این کار هزینه خیلی زیادی به همراه داره و فقط در صورت وجود توجیه اقتصادی و یا وجود طرح خاص باید انجام بشه

مطالب مشابه

ممکن است این مطالب را هم دوس داشته باشید!

مطالب مرتبطی موجود نیست