شیوه محاسبه ایاب و ذهاب

شاید خیلی از شما تکنسین های عزیز بابت هزینه های ایاب و ذهاب با مشتریان برخورده باشید؛ به این صورت که مشتری راضی نمی شود مبلغی را تحت عنوان ایاب و ذهاب به شما پرداخت کند.در این مقاله قصد داریم در رابطه با این موضوع صحبت کنیم و برای آن راه‌حلی بیندیشم. پس با ما همراه باشید.

چه سفارشاتی شامل ایاب و ذهاب می شوند؟
سفارشات مربوط به کولر گازی و پکیج، آبگرمکن و تصفیه آب خانگی به صورت رسمی و طبق تعرفه های رسمی شامل ایاب و ذهاب خواهند شد و به سفارشات لوله کشی، تعمیر کولر آبی، پمپ و نصب شیرآلات طبق تعرفه اتحادیه مرکزی کمیسیونی تعلق نخواهد گرفت و شما تنها مجاز هستید قیمت نهایی را به مشتری اعلام کنید.

توجه
سفارشات لوله کشی و کولر آبی که دستمزد آن ها کمتر از ۱۰۰ هزار تومان می شود هم شامل هزینه ایاب و ذهاب می شوند.

چه موقع سفارشات لوله کشی شامل ایاب و ذهاب و کارشناسی می شوند؟
همانطور که در بالا توضیح دادیم، سفارشات مربوط به لوله کشی شامل ایاب و ذهاب نمی شوند و بهتر است قبل از مراجعه  به مشتری هزینه کامل و تمام شده تخمینی را اعلام کنید.

اگر مراجعه کردم و کار انجام نشد و مشاوره بود چی؟
گاهی اوقات لازم است برای بررسی سفارش حتما به منزل مشتری مراجعه کنید، در صورتی که برای این موضوع به منزل مشتری مراجعه کردید و پس از بررسی و تخمین قیمت مشتری نسبت به انجام کار منصرف شد، موظف است هزینه ایاب و ذهاب و کارشناسی را به شما پرداخت کند.

 

بررسی هزینه ایاب و ذهاب

 

هزینه کارشناسی برای چی هست؟
درصورتی که پس از بررسی و تشخیص عیب برای سفارشات پکیج و کولر گازی، مشتری از تعمیر دستگاه منصرف شد، باید علاوه بر هزینه ایاب و ذهاب، هزینه کارشناسی هم به شما پرداخت کند.

توجه
سفارشاتی که نیاز به بررسی و استعلام قیمت دارند، هزینه کارشناسی متفاوتی خواهند داشت که شما باید از قبل این موضوع را با مشتری هماهنگ کنید. مثلا شما برای رفع عیب بویلر کارخانه نیاز دارید درب دیگ را باز کنید و تیوپ های دستگاه را بررسی کنید. این چنین سفارشات باید از قبل به مشتری اعلام شود که بررسی سفارش شما هزینه کارشناسی متفاوت تری دارد و با مشتری حتما قیمت را هماهنگ کنید.

بررسی سفارشات
گاهی اوقات برای بررسی سفارش اصلا نیازی نیست که شما به منزل مشتری مراجعه کنید. کافی است بیشتر وقت بگذارید و توضیحات کامل تری در رابطه با مشکل از مشتری بخواهید. حتی اگر امکان پذیر هست از مشتری بخواهید برای شما فیلم و عکس تهیه کند تا شما بتوانید دقیق تر مشکل را بررسی کنید.

پس از بررسی دقیق مشکل و زمانی که متوجه شدید قابل تعمیر یا قابل انجام هست، با مشتری برای مراجعه هماهنگ کنید. با این روش دیگر زمان شما بیهوده تلف نمی شود و لازم نیس برای کارهایی که قابل انجام نیست به منزل مشتری مراجعه کنید.

الوپایپینگ چگونه به مشتریان هزینه ایاب و ذهاب و کارشناسی را اعلام می کند؟
تمامی تعرفه داخل سایت الوپایپینگ ذکر شده و پس از ثبت سفارش برای مشتری ارسال می‌شود. علاوه بر این زمانی که مشتری برای ثبت سفارش تماس می گیرد، اگر در این رابطه سوال کند طبق توضیحات بالا تمامی موارد برای مشتری ذکر خواهد شد.

آیا هزینه ایاب و ذهاب شامل کمیسیون الوپایپینگ می شود؟
درصورتی که هزینه ایاب و ذهاب دریافتی شما طبق تعرفه باشد، شامل کمیسیون نمی شود ولی درصورتی که بیشتر از این مقدار باشد نرم افزار برای شما  کمیسیون محاسبه خواهد کرد.

جهت اطلاع از تعرفه های کمیسیون به لینک زیر مراجعه کنید.

https://alopiping.com/price

4.9/5 - (10 امتیاز)
برچسب ها :
سوال فنی داری از ما بپرس!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

ممکن است این مطالب را هم دوس داشته باشید!

مطالب مرتبطی موجود نیست