امتیاز تکنسین چطور محاسبه می‌شود؟

زمان تقریبی مطالعه: ۶ دقیقه

هر سفارشی که به‌وسیله تکنسین انجام می‌شود، برای او امتیازی دارد. این امتیاز از سمت مشتری به تکنسین مربوطه تعلق می‌گیرد. درواقع هر تکنسین می‌تواند امتیازی بین ۱ تا ۵ در هر سفارش کسب کند یعنی در بهترین حالت تکنسین امتیاز ۵ را از مشتری دریافت می‌کند. این امتیاز برای تکنسین ها حائز اهمیت است و روی کیفیت کار آن‌ها در پلتفرم الوپایپینگ تاثیرگذار است. الوپایپینگ همواره تکنسین‌هایی که تعداد سفارشات بیشتری انجام می‌دهند و امتیاز بالایی دارند را مورد حمایت ویژه قرار می‌دهد. این امتیاز همچنین در ادامه همکاری تکنسین موردنظر با الوپایپینگ، افزایش پیشنهاد سفارشات وی و برخورداری از مزایا و طرح‌های تشویقی تاثیرگذار خواهد بود.

عوامل تاثیر گذار در امتیاز:

۱ . رضایت مشتری
درصورت رضایت مشتری امتیاز مثبت برای تکنسین منظور می گردد و درصورت ثبت شکایت و نارضایتی مشتری امتیاز منفی دریافت خواهد کرد.

۲ .  رفتار محترمانه
منظور از رفتار نامناسب، هر گونه رفتاری است که خارج از دایره احترام باشد. انتخاب کلمات تند و برخورد ناشایست از آن دست رفتارهایی است که مستقیما بر امتیاز تکنسین تاثیر می‌ گذارد. بنابراین لازم است تکنسین رفتار کاملا محترمانه در پیش بگیرد.

۳ .  برخورد مناسب با مشتری
با روی گشاده، با مشتری صحبت کنید.
از پرسیدن هر گونه سوال شخصی خودداری کنید.
از ابراز هرگونه انتقاد نسبت به سیستم الوپایپینگ در حضور مشتری خودداری کنید.

۴ . کیفیت کار
درصورت خرابی مجدد نسبت به گارانتی یک هفته ای اقدام نمایید.

۵ . مشخص نمودن مبلغ دستمزد
تکنسین برای جلوگیری از سوء تفاهم مشتری پس از بازدید و بررسی محل  کار و  با توجه به جزئیات خدمت مورد نظرهزینه خدمت را به مشتری اعلام و از تغییر قیمت پس از پایان کار خودداری نموده است. در صورتی که در حین انجام کار تغییراتی از سمت مشتری اعمال شود تکنسین موظف است به صورت دقیق هزینه خدمت را برای مشتری شرح دهد.

۶ . ارائه فاکتور دقیق به مشتری
فاکتور لوازم و فاکتور دستمزد به صورت جداگانه باید مشخص شوند.

۷ . عدم درخواست مبلغ اضافه تر
هیچ‌کس دوست ندارد پول اضافه‌ای بابت سفارش پرداخت کند. حق طبیعی مشتریان است که مطابق فاکتور اعلام شده مبلغ را پرداخت کنند. بسیاری از تکنسین ها هنگام اتمام سفارش احساس می‌کنند که به دلیل دشواری کار یا هر دلیل دیگری حق دارند مبلغ اضافه‌ای از مشتری تقاضا کنند. این اتفاق تحت هر شرایطی منجر به دریافت کمترین امتیاز می‌شود. فراموش نکنید درخواست مبلغ بیشتر از فاکتور ، از خطوط قرمز الوپایپینگ است.

۸ . وقت‌شناسی
برای تمام مشتریان مهم است که تکنسین سر وقت به محل سفارش آن‌ها رسیده و در سریع‌ترین زمان ممکن سفارش انجام شود. اگر تکنسین احساس کرد نمی‌تواند خود را به موقع به محل سفارش برساند، باید برای به دست آوردن رضایت مشتری و جلب امتیاز با او تماس گرفته و موضوع را اطلاع دهد و از مشتری عذرخواهی کند .طبیعی است که دیر رسیدن به محل سفارش می‌تواند نقطه‌ی مقابل وقت‌شناسی باشد. در صورتی که مشتری معطل شود یا در سریع‌ترین زمان ممکن سفارش انجام نشود، گرفتن امتیاز کم طبیعی است.

۹ . ظاهر آراسته
تکنسینی که ظاهر آراسته ‌ای دارد، پیام مثبتی به مشتری ارسال می‌کند. خوش‌پوش بودن و داشتن ظاهر آراسته تکنسین، مشتری را متقاعد می‌کند بیشترین امتیاز را برای تکنسین ثبت کند.

۱۰ . تمیزی محیط کار
یک تکنسین خوب، این حس را به مشتری می‌دهد که برایش احترام قائل است. به‌طور حتم اجرای تمیز و به دور از ایراد فنی و ظاهری و تمیزی محیط کار پس از پایان سفارش در امتیازی که مشتری به شما می‌دهد تاثیرگذار است.

۱۱ . درخواست پرداخت نقدی
بر اساس قوانین الوپایپینگ، مشتری این حق را دارد تا هزینه خدمات را بر اساس روش انتخابی پرداخت کند. این روش‌ها عبارتند از: پرداخت از طریق اعتبار موجود در حساب کاربری الوپایپینگ، کیف پول، پرداخت اینترنتی جهت افزایش موجودی حساب کاربری، پرداخت امن و یا از طریق USSD برای افزایش موجودی و پرداخت نقدی به تکنسین و او حق دارد یکی از روش های پرداخت را انتخاب کند. در این مواقع، تکنسین باید به انتخاب مشتری احترام گذاشته و مبلغ خدمات را مطابق با خواسته مشتری دریافت کند. هرگونه درخواست پرداخت نقدی از سوی تکنسین می‌تواند منجر به ثبت امتیاز کم شود. اگر دوست دارید امتیاز کامل بگیرید، لطفا برای گرفتن هزینه خدمات به صورت نقد اصرار نکنید.

۱۲ . حفظ حریم شخصی
مشتری دوست ندارد که کسی در امور شخصی مربوط به آن‌ها دخالت کند. اظهار نظر تکنسین در اموری که به سفارش و موضوعات مرتبط با آن ارتباطی ندارد، برای کمتر مشتری قابل قبول است. در صورتی که امتیاز خوب می‌خواهید، سعی کنید به مسائل مربوط به حریم شخصی مشتری وارد نشوید.

۱۳ . سیگار کشیدن
استعمال دخانیات در محل سفارش با قوانین الوپایپینگ مغایرت دارد. هنگام حضور  در محل سفارش به هیچ عنوان سیگار نکشید. چیزی که در اکثر مواقع مشتریان را آزار می‌دهد و منجر به امتیازهای کم می‌شود.

۱۴ . پرداخت به موقع کمیسیون
پرداخت به موقع کمیسیون و عدم تأخیر در واریز

۱۵ . زمان در دسترس بودن تکنسین
در طول زمان ‌هایی که برای ارائه خدمت اعلام آمادگی شده است، تکنسین مکلف است در دسترس بوده و سفارشات معرفی شده را بپذیرد و چنانچه امکان پذیرش سفارش وجود ندارد، دلیل تعذر خویش را بیان نماید. میزان فعالیت شما و تعداد سفارشات در طول روز در امتیاز تکنسین تاثیر گذار است.

۱۶ . کسب رضایت مشتری بعد از ثبت شکایت
چنانچه مشتری از خدمات تکنسین ناراضی بوده و اقدام به ثبت شکایت کند، تکنسین موظف است به حل مشکل و جلب رضایت مشتری اقدام نماید در غیر این صورت این موضوع در امتیازات او تاثیر گذار خواهد بود و طبق شرایط و قوانین پیگیری می‌شود .

۱۷ . تعداد سفارشات موفق نسبت به سفارشات کنسلی
یکی از عوامل تاثیر گذار در امتیازات تکنسین تعداد سفارشات انجام شده و موفق او نسبت به سفارشات کنسل شده می باشد. در صورتی که تکنسین به دلایل مختلف سفارشات را لغو نموده و تعداد این سفارشات بیش از حد مجاز باشد، این موضوع در همکاری آینده ی او با مجموعه‌ی الوپایپینگ، تاثیرگذار خواهد بود.

۱۸ . رعایت ایمنی کار

۱۹ . فاکتور سازی و هرگونه تقلب در گفتن مبلغ سفارش به الوپایپینگ

۲۰ . رعایت نکردن حد قیمت و گرفتن هزینه اضافی

۲۱ . ترغیب مشتری برای انجام کار بدون هماهنگی با الوپایپینگ

۲۲ . ذخیره شماره مشتری و گرفتن ارتباط خارج از نظارت الوپایپینگ

به این مقاله امتیاز دهید.
برچسب ها :
سوال فنی داری از ما بپرس!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

ممکن است این مطالب را هم دوس داشته باشید!

مطالب مرتبطی موجود نیست