پرداخت امن چیست؟

زمان تقریبی مطالعه: ۳ دقیقه

پرداخت امن قطعا مهمترین ویژگی الوپایپینگ است و به کارفرما و تکنسین کمک می‌کند با اطمینان با یکدیگر کار کنند.
کارفرمایان و تکنسین های که بدون استفاده از سیستم پرداخت امن متضرر شده اند. اگر می‌دانستند که سیستم پرداخت امن چقدر می‌توانست به آنها کمک کند تا متضرر نشوند.
در بعضی موارد، کارفرما کار را تحویل گرفته و پرداخت را انجام نداده است و در مواردی دیگر تکنسین پول را دریافت کرده و کار را درست تحویل نداده است.
از طرف دیگر نیز کارفرمایان و تکنسین هایی وجود دارند که از قبل همدیگر را می‌شناسند، ولی کار را از طریق پرداخت امن الوپایپینگ انجام می‌دهند تا با خیال راحت پروژه را به انجام برسانند.

پرداخت امن الوپایپینگ

کارفرما برای ایجاد اطمینان، می‌بایست از همان ابتدا مبلغ پروژه ساختمانی یا بخشی از مبلغ را برای تکنسین پرداخت امن ایجاد کند. این مبلغ به تکنسین پرداخت نمی‌شود و کارفرما نیز نمی‌تواند مبلغ را پس بگیرد. این مبلغ نزد الوپایپینگ امانت است تا کار شروع شود.

کارفرما می‌تواند به هر تعداد که مورد نیاز می‌باشد، برای تکنسین پرداخت امن ایجاد کند و در صورت نیاز در کنترل پنل پرداخت، روند آزاد سازی را تغییر دهد.
کارفرما در صورت تحویل و رضایت از پروژه، می‌تواند پرداخت امن را آزاد کند.

اگر کارفرما پرداخت امن ایجاد کرده باشد و تمایلی به ادامه همکاری با تکنسین نداشته باشد، می‌‌تواند از تکنسین بخواهد تا مبلغ پرداخت امن را لغو کند تا مجددا به حساب کارفرما بازگردد. اگر تکنسین راضی به انجام این کار نشد، کارفرما می‌‌بایست درخواست داوری کند تا در صورتی که رای به نفع او صادر شد، مبلغ پرداخت امن به او بازگردد.

  • تکنسین نباید قبل از ایجاد پرداخت امن پروژه ساختمانی را شروع کند.
  • تکنسین نمی‌بایست پیش از تحویل پروژه، از کارفرما درخواست کند تا پرداخت امن را برایش آزاد کند. پرداخت امن زمانی آزاد خواهد شد که کارفرما پروژه را تحویل گرفته باشد و از آن رضایت داشته باشد.
  • تکنسین در صورتی که تمایلی به ادامه همکاری با کارفرما نداشته باشد، می‌تواند پرداخت امن را لغو کند.
  • اگر تکنسین پروژه را به کارفرما تحویل داد و کارفرما پرداخت امن را آزاد نکرد، تکنسین می ‌بایست در خواست داوری ثبت کند.
  • تکنسین می ‌بایست زمانی پروژه را تحویل دهد که ۱۰۰% مبلغ پروژه، پرداخت امن شده باشد.
  • اگر مشکلی در روند پروژه پیش آید، کارفرما یا تکنسین می‌توانند برای دریافت مبلغ پرداخت امن، در خواست داوری ثبت کنند. پرداختی های در الو پایپینگ قابل پیگیری است که از طریق ایجاد پرداخت امن صورت گیرد.
مراحل پرداخت امن در الوپایپینگ
3.5/5 - (2 امتیاز)
برچسب ها :
سوال فنی داری از ما بپرس!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

ممکن است این مطالب را هم دوس داشته باشید!

مطالب مرتبطی موجود نیست