راهنمای خرید پکیج (تمامی نکاتی که به آن نیاز دارید😉)

زمان تقریبی مطالعه: ۹ minutes

راهنمای خرید پکیج مسئله‌ی بسیار مهمی است که در این مقاله به آن می‌پردازیم. آب گرم در زندگی هر انسان یکی از نیازهای بسیار ضروری او به‌حساب می‌آید و بدون وجود آن، همه ما با سختی‌های زیادی روبه‌رو می‌شویم. امروزه برای تامین آب گرم از سیستم‌های موجود در این زمینه استفاده می‌شود که هرکدام از آن‌ها دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی هستند.

برای داشتن بهترین انتخاب با توجه به نیاز‌های خود باید ویژگی‌های هرکدام از این سیستم‌ها را به‌خوبی بررسی کنیم. پکیج یکی از سیستم‌های مورد استفاده برای گرم‌کردن آب است که امروزه در مدل‌های مختلفی به بازار عرضه شده است. در این هنگام سوالی که ممکن است برای افراد به وجود بیاید تفاوت پکیج با آبگرمکن است که با مطالعه این مقاله با سیستم تامین آب گرم و نکات لازم برای خرید پکیج در قالب راهنمای خرید پکیج بیشتر آشنا می‌‌شوید. برای پاسخ به سوالات خود تا انتهای این مقاله با الوپایپینگ همراه باشید.

مواردی که در این مقاله به آن‌ها خواهیم پرداخت عبارت‌اند از: انواع پکیج و ویژگی‌های آن‌ها و همچنین کاربرد آن‌ها. علاوه‌برآن توضیحی کلی درمورد اینکه پکیج چیست را خواهیم داشت.

راهنمای خرید پکیج- الوپایپینگ

پکیج چیست و چه تفاوتی با آبگرمکن دارد؟

اکثر افراد با آبگرمکن و عملکرد و کارایی‌های آن آشنا هستند ولی ممکن است خیلی از افراد اطلاعی از تفاوت این سیستم و پکیج نداشته باشند. یکی از کاربردهای پکیج مانند آبگرمکن تامین آب گرم مصرفی است ولی کاربرد این سیستم محدود به اینجا نمی‌باشد.

پکیج برخلاف آبگرمکن می‌تواند از سیستم گرمایشی ساختمان نیز پشتیبانی کند. این موضوع نشان می‌دهد که پکیج علاوه بر اینکه آب گرم مصرفی را تامین می‌کند، آب گرم موردنیاز برای فعالیت سیستم گرمایشی یا شوفاژها را هم تامین می‌کند. پس گفته می‌شود که این سیستم می‌تواند جایگزین سیستم گرمایشی مرکزی یا موتورخانه شود. این دستگاه به دلیل توانایی‌های منحصربه‌فردی که دارد در سال‌های اخیر از استقبال بسیاری از مردم برخوردار شده است.

پکیج‌ها با نام آبگرمکن نیز شناخته می‌شوند ولی در اصل این دو دستگاه تفاوت‌های جزئی با هم دارند: آبگرمکن‌ها، مخزنی دارند که آب سرد موجود در آن را گرم می‌کنند و این آب را به لوله‌کشی آب گرم ساختمان وارد می‌کنند. این کار را پکیج‌ها هم می‌توانند انجام دهند، اما پکیج‌ها برای گرم‌کردن رادیاتورها هم مورد استفاده قرار می‌گیرند و بنابراین فضای خانه و ساختمان را هم گرم می‌کنند

پکیج‌ها در دو نوع دیواری و زمینی ساخته می‌شوند و مورد استفاده مردم قرار می‌گیرند. نوع دیواری آن، به‌صورت لحظه‌ای و در زمان استفاده آب ساختمان را گرم می‌کند و نوع زمینی آن، مخازنی برای ذخیره آب گرم دارد.

پکیج چه مزایایی دارد؟

۱-شیوه نصب آن ساده و کم‌هزینه است.
۲-نسبت به موتورخانه (سیستم گرمایش مرکزی)، هزینه کمتری برای راه‌اندازی و نگهداری دارد.
۳-بازدهی و راندمان بالایی دارد.
۴-وزن کمی دارد و به‌راحتی قابل جا‌به‌جایی می‌باشد.
۵-نسبت به موتورخانه راحت‌تر و با هزینه کم‌تر تعمیر می‌شود.
۶-فضای زیادی اشغال نمی‌کند.
۷-سیستم گرمایشی واحدها می‌تواند به‌صورت مجزا باشد.
۸-به راه‌اندازی سالانه مانند سیستم گرمایش مرکزی نیاز ندارد.
۹-نسبت به موتورخانه امنیت بیشتری دارد.
۱۰- برای عیب‌یابی سریع کد خطا نمایش می‌دهد.
۱۱- نسبت به سیستم گرمایش مرکزی میزان لوله‌کشی کمتری دارد و …

امروزه انواع مدل‌های پکیج تولید می‌شوند و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرند که هرکدام از آن‌ها در یک دسته‌بندی قرار دارند. البته پکیج‌ها می‌توانند بر اساس عوامل مختلفی دسته‌بندی شوند و این دسته‌بندی صرفا محدود به یک عامل نمی‌شود. برای رضایت‌مندی از خرید پکیج بهتر است اطلاعاتی از این دسته‌بندی‌ها کسب کنید چون این سیستم به‌صورت مستقیم به این طبقه‌‌بندی مربوط است. به همین دلیل ما همه این عوامل را به طور کامل در مقاله راهنمای خرید پکیج برای شما بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید

تعمیر پکیج زمینی-alopiping

راهنمای خرید انواع پکیج

پکیج‌های مورد استفاده در ساختمان‌ها بر اساس نوع سوخت مصرفی به انواع مختلفی دسته‌بندی می‌شوند:
۱-پکیج برقی: این پکیج‌ها در دو نوع زمینی و دیواری ساخته می‌شوند. این نوع پکیج بی‌صدا است، اما مصرف برق آن بالاست.
۲-پکیج گازوئیل‌سوز: این پکیج‌ها معمولا باید در موتورخانه‌ها نصب شوند تا از واحدهای مسکونی دور باشند.
۳-پکیج گازسوز: از متداول‌ترین نوع پکیج‌ها این مدل است که در بسیاری از خانه‌ها استفاده می‌شود و دو مدل دیواری و زمینی دارد.
۴-پکیج دوگانه‌سوز: این پکیج‌ها زمینی هستند و در موتورخانه‌ها نصب می‌شوند.
همان‌طور که در قسمت قبل گفته شد پکیج‌ها می‌توانند بر اساس عوامل مختلفی دسته‌بندی شود و دسته‌بندی آن تنها با توجه به یک متغیر ممکن نیست. به‌مرور برای راهنمای خرید پکیج این عوامل را بیان می‌کنیم.

۱ – مخزن‌دار و بدون مخزن

چون که این مورد تاثیر زیادی بر روی ظاهر و عملکرد پکیج دارد به‌هیچ‌عنوان نباید نادیده گرفته شود. به‌احتمال زیاد تا به حال نام پکیج دیواری و زمینی به گوشتان خورده است ولی آیا می‌دانید این دو سیستم چه تفاوتی دارند؟ وجود مخزن در نوع زمینی پکیج، مهم‌ترین تفاوت پکیج دیواری و زمینی است. پکیج‌های دیواری مخزن ندارند و تنها آب سرد از یک سمت وارد و آب گرم از سمت دیگر خارج می‌شود. به طور کلی در ساختار این نوع پکیج آب ذخیره نمی‌شود و آب فقط از آن عبور می‌کند

اما در پکیج زمینی باتوجه به ظرفیت آن از مخزن‌هایی با حجم‌های مختلف استفاده می‌‌شود. بنابراین در ساختار این نوع پکیج آب گرم می‌تواند ذخیره شود. این موضوع با توجه به میزان مصرف آب گرم اهمیت زیادی دارد و باید بسته به میزان آب موردنیاز در هر خانواده یکی از این مدل‌ها برای تامین آب گرم انتخاب شود. در حقیقت اگر مقدار مصرف روزانه آب گرم بیشتر از حد طبیعی باشد، استفاده از پکیج دیواری پیشنهاد نمی‌شود. برای تامین حجم زیاد آب گرم، مخزن پکیج زمینی نسبت به مدل دیواری انتخاب بهتری است و هنگام استفاده از آن مشکلات کمتری به وجود خواهد آمد.

۲ – تک مبدله و دو مبدله

هر پکیج قطعات مختلفی دارد که هرکدام از آن‌ها دارای وظیفه خاصی هستند. مبدل یکی از این قطعات است. پس از این که آب سرد و به پکیج وارد شد، برای گرم‌شدن به مبدل می‎‌رود و در این قسمت گرم می‌شود. پس از گرم‌شدن آب درون مبدل، از سمت دیگر این قطعه خارج می‌شود و به شبکه آب‌رسانی می‌رود.
اگر پکیج دارای یک مبدل باشد، آب مورد نیاز هر دو قسمت به‌وسیله یک مبدل تامین می‌شود؛ اما اگر پکیج دو مبدل داشته باشد یعنی اصطلاحا دو مبدله باشد، هرکدام از این مبدل‌ها به یک شبکه اختصاص خواهند داشت. این نکته یعنی این که آب گرم مصرفی به‌وسیله یک مبدل و آب گرم سیستم گرمایشی به‌وسیله مبدل دیگر تامین می‌شود.

پکیج دیواری در الوپایپینگ

راهنمای خرید پکیج دیواری و زمینی

در خرید پکیج برای تامین آب گرم مورد نیاز، باید به بعضی نکات توجه زیادی داشته باشید. در انتخاب یک پکیج مناسب عوامل مختلفی تاثیر دارند و هر فرد با توجه به نیازهای خود انتخاب متفاوتی دارد. پس بهتر است برای خرید پکیج با توجه به نیاز‌ها و اولویت‌های خود تصمیم بگیرید. در این مقاله که راهنمای خرید پکیج برای شماست، برخی از عواملی را که باید به آن توجه کنید را ذکر می‌کنیم.
۱-سوخت مصرفی پکیج
۲-متراژ محل موردنظر
۳-جغرافیای محل موردنظر
۴-ضمانت و خدمات پس از فروش
و…
موقع خرید پکیج، قبل از انتخاب برند و مارک باید چند موضوع را مشخص کنید:
مقدار مصرف آب، متراژ خانه، ساختمان و تعداد حمام‌های واحد شما چقدر است. در مرحله بعد مکان قراردادن پکیج را مشخص کنید. آیا مکانی که برای این کار در نظر گرفته‌اید، برای یک پکیج دیواری یا زمینی مناسب است؟ چه مقدار هزینه خواهید کرد؟
همه این موارد در داشتن انتخابی بهتر و مناسب‌تر به شما کمک می‌کنند. در مرحله بعد باید برای داشتن بهترین برند، مارک‌های مختلف را بررسی کنید. برای این کار می‌توانید از تعمیرکار پکیج و نصاب‌ها پرس‌وجو کنید؛ زیرا آن‌ها با موارد زیادی از این سیستم‌ها مواجه بوده‌اند.
اگر پکیج موردنظر خود را خریداری کرده‌اید و برای نصب آن مشکل دارید می‌توانید از نیروهای متخصص الوپایپینگ کمک بگیرید.

تعمیر پکیج-الوپایپینگ

جمع‌بندی راهنمای خرید پکیج

در مقاله راهنمای خرید پکیج سعی کردیم نکاتی در زمینه خرید پکیج و تفاوت انواع پکیج را برای شما بیان کنیم. چنانچه بعد از مطالعه این مقاله سوالی در این زمینه یا در زمینه نصب پکیج داشتید می‌توانید از مشاوران الوپایپینگ کمک بگیرید.

سوالات متداول

چند نوع پکیج وجود دارد؟

دو نوع. زمینی و دیواری

متداول ترین نوع پکیج کدام است؟

پکیج گازسوز

برچسب ها :
سوال فنی داری از ما بپرس!!!
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مشابه

ممکن است این مطالب را هم دوس داشته باشید!

مطالب مرتبطی موجود نیست