راهنمای خرید پکیج دیواری و زمینی

معرفی انواع مدل های پکیج دیواری و زمینی

پکیج‌های مورد استفاده در ساختمان‌ها بر اساس نوع سوخت مصرفی به انواع مختلفی دسته‌ بندی می‌شوند:

۱-پکیج برقی: این پکیج‌ها در دو نوع زمینی و دیواری ساخته می‌شوند. این نوع پکیج بی‌صدا است، اما مصرف برق آن بالاست.
۲-پکیج گازوئیل‌سوز: این پکیج‌ها معمولا باید در موتورخانه‌ها نصب شوند تا از واحدهای مسکونی دور باشند.
۳-پکیج گازسوز: از متداول‌ترین نوع پکیج‌ها این مدل است که در بسیاری از خانه‌ها استفاده می‌شود و دو مدل دیواری و زمینی دارد.
۴-پکیج دوگانه‌سوز: این پکیج‌ها زمینی هستند و در موتورخانه‌ها نصب می‌شوند.

همان‌طور که در قسمت قبل گفته شد پکیج‌ها می‌توانند بر اساس عوامل مختلفی دسته‌ بندی شود و دسته‌ بندی آن تنها با توجه به یک متغیر ممکن نیست. به‌ مرور برای راهنمای خرید پکیج این عوامل را بیان می‌کنیم.

 • پکیج مخزن‌ دار و بدون مخزن

وجود مخزن در پکیج زمینی، مهم‌ترین تفاوت در پکیج دیواری و زمینی است. پکیج‌های دیواری مخزن ندارند و تنها آب سرد از یک سمت وارد و آب گرم از سمت دیگر خارج می‌شود. به طور کلی در ساختار این نوع پکیج آب ذخیره نمی‌شود و آب فقط از آن عبور می‌کند. اما در پکیج زمینی با توجه به ظرفیت آن از مخزن‌هایی با حجم‌های مختلف استفاده می‌‌شود. بنابراین در ساختار این نوع پکیج آب گرم می‌تواند ذخیره شود.

این موضوع با توجه به میزان مصرف آب گرم اهمیت زیادی دارد و باید بسته به میزان آب موردنیاز در هر خانواده یکی از این مدل‌ها برای تامین آب گرم انتخاب شود. در حقیقت اگر مقدار مصرف روزانه آب گرم بیشتر از حد طبیعی باشد، استفاده از پکیج دیواری پیشنهاد نمی‌شود. برای تامین حجم زیاد آب گرم، مخزن پکیج زمینی نسبت به مدل دیواری انتخاب بهتری است و هنگام استفاده از آن مشکلات کمتری به وجود خواهد آمد.

 • پکیج تک مبدله و دو مبدله

هر پکیج قطعات مختلفی دارد که هرکدام از آن‌ها دارای وظیفه خاصی هستند. مبدل یکی از این قطعات است. پس از این که آب سرد و به پکیج وارد شد، برای گرم‌ شدن به مبدل می‎‌رود و در این قسمت گرم می‌شود. پس از گرم‌ شدن آب درون مبدل، از سمت دیگر این قطعه خارج می‌شود و به شبکه آب‌ رسانی می‌رود.

اگر پکیج دارای یک مبدل باشد، آب مورد نیاز هر دو قسمت به‌ وسیله یک مبدل تامین می‌شود؛ اما اگر پکیج دو مبدل داشته باشد یعنی اصطلاحا دو مبدله باشد، هرکدام از این مبدل‌ها به یک شبکه اختصاص خواهند داشت. این نکته یعنی این که آب گرم مصرفی به‌ وسیله یک مبدل و آب گرم سیستم گرمایشی به‌وسیله مبدل دیگر تامین می‌شود.

پکیج دیواری در الوپایپینگ

راهنمای خرید پکیج دیواری و زمینی

در خرید پکیج دیواری و زمینی برای تامین آب گرم مورد نیاز، باید به بعضی نکات توجه زیادی داشته باشید. در انتخاب یک پکیج مناسب عوامل مختلفی تاثیر دارند و هر فرد با توجه به نیازهای خود انتخاب متفاوتی دارد. پس بهتر است برای خرید پکیج با توجه به نیاز‌ها و اولویت‌های خود تصمیم بگیرید. در این مقاله که به راهنمای خرید پکیج دیواری و زمینی می‌پردازد، برخی از عواملی را که باید به آن توجه کنید را ذکر می‌کنیم.

 • سوخت مصرفی پکیج
 • متراژ محل موردنظر
 • جغرافیای محل موردنظر
 • ضمانت و خدمات پس از فروش
 • و…

موقع خرید پکیج، قبل از انتخاب برند و مارک باید چند موضوع را مشخص کنید:

مقدار مصرف آب، متراژ خانه، ساختمان و تعداد حمام‌های واحد شما چقدر است. در مرحله بعد مکان قراردادن پکیج را مشخص کنید. آیا مکانی که برای این کار در نظر گرفته‌اید، برای یک پکیج دیواری یا زمینی مناسب است؟ چه مقدار هزینه خواهید کرد؟
همه این موارد در داشتن انتخابی بهتر و مناسب‌تر به شما کمک می‌کنند. در مرحله بعد باید برای داشتن بهترین برند، مارک‌های مختلف را بررسی کنید. برای این کار می‌توانید از تعمیرکار پکیج و نصاب‌ها پرس‌وجو کنید؛ زیرا آن‌ها با موارد زیادی از این سیستم‌ها مواجه بوده‌اند.
اگر پکیج موردنظر خود را خریداری کرده‌اید و برای نصب آن مشکل دارید می‌توانید از نیروهای متخصص الوپایپینگ کمک بگیرید.

تعمیر پکیج-الوپایپینگ
جمع بندی
در مقاله راهنمای خرید پکیج دیواری و زمینی سعی کردیم نکاتی در زمینه خرید پکیج و تفاوت انواع پکیج را برای شما بیان کنیم. چنانچه بعد از مطالعه این مقاله سوالی در این زمینه یا در زمینه نصب پکیج داشتید می‌توانید از مشاوران الوپایپینگ کمک بگیرید.

سوالات متداول

 1. چند نوع پکیج وجود دارد؟
  دو نوع. زمینی و دیواری
 2. متداول ترین نوع پکیج کدام است؟
  پکیج گازسوز
5/5 - (2 امتیاز)
برچسب ها :
برای ثبت درخواست سرویس و تعمیر پکیج در اصفهان با ما تماس بگیرید. ثبت درخواست تعمیر در محل
سوال فنی داری از ما بپرس!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

ممکن است این مطالب را هم دوس داشته باشید!

مطالب مرتبطی موجود نیست