۵ علت روشن شدن انفجاری آبگرمکن

پیدا کردن علت روشن شدن شدن انفجاری آبگرمکن یکی از مهمترین کارهایی است که در زمان بروز این اتفاق باید انجام دهید؛ زیرا عدم توجه به این موضوع می‌تواند خسارت‌های بسیار زیادی را به ارمغان آورد. به همین دلیل باید در صورت مشاهده این مشکل، بلافاصله با سرویسکار آبگرمکن در اصفهان تماس بگیرید تا برای بررسی تخصصی این موضوع به منزل شما مراجعه کند. با ما در الوپایپینگ همراه باشید تا به بررسی دلایل بروز این مشکل بپردازیم.

خرابی جرقه زن فندک

یک علت روشن شدن انفجاری آبگرمکن مربوط به جمع شدن بیش از حد گاز در محفظه است. برای اینکه شعله‌های گاز در این وسیله روشن شوند، سنسور تشخیص جریان آب گرم با باز شدن آب فعال شده و دستور جرقه زدن را به فندک ارسال می‌کند. اگر جرقه زن قدرت کافی برای ایجاد شعله را نداشته باشد، گاز در محفظه جمع شده و به این ترتیب دلیل روشن شدن انفجاری آبگرمکن به وجود می‌آید. برای اطلاع از علت روشن نشدن شعله آبگرمکن مقاله ما را مطالعه کنید.

شل یا معیوب شدن شیر احتراق

یک علت روشن شدن انفجاری آبگرمکن شل یا معیوب بودن شیر احتراق است. این موضوع باعث می‌شود که نسبت درستی از سوخت و هوا در محفظه احتراق وجود نداشته و در نتیجه حالت انفجاری به وجود آید. به همین دلیل نیاز است که در ابتدا شیر احتراق را محکم کرده و در صورت برطرف نشدن مشکل، این قطعه را تعویض کنید.

تنظیم نبودن فشار گاز

یک دلیل روشن شدن انفجاری آبگرمکن تنظیم نبودن فشار گاز است که باعث می‌شود مشعل آبگرمکن به درستی روشن نشده و گاز در محفظه احتراق جمع شود. به همین دلیل باید حتما در زمان نصب آبگرمکن در اصفهان بر اساس ساختار این وسیله، فشار گاز را تنظیم نمایید.

تنظیم نبودن الکترود

یک دلیل روشن شدن انفجاری آبگرمکن، تنظیم نبودن الکترود است که باعث می‌شود انرژی کافی برای ایجاد جرقه وجود نداشته باشد. در نتیجه زمانی که شما شیر گاز را باز می‌کنید، مدتی طول می‌کشد تا حرارت الکترود باعث ایجاد جرقه و شعله شود؛ در همین زمان، گاز در محفظه احتراق جمع شده و به این ترتیب تبدیل به علت روشن شدن انفجاری آبگرمکن می‌شود. در این صورت باید الکترود را تنظیم کنید تا جرقه، قدرت کافی برای ایجاد قدرت را داشته باشد.

کوتاه یا کثیف بودن شعله پیلوت

پیلوت یا نازل شمعک یکی از قطعات اصلی در تنظیم شعله آبگرمکن است؛ به همین دلیل جرم گرفتن یا کوتاه بودن آن می‌تواند علت روشن شدن انفجاری آبگرمکن باشد. برخی از افراد برای برطرف کردن جرم‌های موجود بر روی نازل شعله، از سوزن یا اشیا نوک تیز استفاده می‌کنند که در نهایت منجر به خرابی این قطعه می‌شود. از سوی دیگر گشاد کردن سوراخ نازل هم باعث می‌شود که مقدار زیادی گاز وارد محفظه احتراق شده و با پدیده روشن شدن انفجاری مواجه باشیم.

سخن پایانی

علت روشن شدن انفجاری آبگرمکن معمولا در اثر جمع شدن گاز در محفظه احتراق به وجود می‌آید که باعث می‌شود سایر قطعات هم آسیب ببینند. به همین دلیل در صورت بروز این مشکل حتما باید با یک سرویسکار متخصص تماس بگیرید تا دلیل روشن شدن انفجاری آبگرمکن را بررسی کند.

سوالات متداول

    1. آیا برای برطرف کردن علت روشن شدن انفجاری آبگرمکن نیاز به خاموش کردن آن داریم؟
      بله. پس از فهمیدن دلیل روشن شدن انفجاری آبگرمکن باید آن را خاموش کرده و پس از سرد شدن بدنه، برای تعمیر آن اقدام کنید.
    2. برای برطرف کردن علت روشن شدن انفجاری آبگرمکن باید چه کار کنیم؟
      بسته به اینکه دلیل روشن شدن انفجاری آبگرمکن چه باشد، باید اقدامات متفاوتی مانند تعویض شیر احتراق یا تمیز کردن پیلوت را انجام دهیم.
3.9/5 - (17 امتیاز)
برچسب ها :
سوال فنی داری از ما بپرس!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

ممکن است این مطالب را هم دوس داشته باشید!

مطالب مرتبطی موجود نیست