تنظیم دمای کولر گازی در زمستان و تابستان

زمان تقریبی مطالعه: ۸ دقیقه

تنظیم دمای کولر گازی موضوعی است که در این مقاله قصد داریم درباره آن صحبت کنیم. با شروع فصل گرما و افزایش استفاده از این دستگاه، خواندن این مقاله تا انتها را برای شما واجب می‌کند. در فصل تابستان اکثر افراد از دستگاه کولر گازی برای خنک کردن منزل خود استفاده می‌کنند. دستگاه کولر گازی یکی از محبوب‌ترین گزینه‌هایی است که برای رهایی از گرما استفاده می‌شود. البته برخی دستگاه‌های کولر گازی دارای بخش گرمایشی نیز هستند و برای ایجاد گرما در فصل زمستان هم استفاده می‌شوند، بدین ترتیب کارایی آن‌ها بیشتر است. عواملی در کم کردن هزینه مصرفی دستگاه کولر گازی می‌تواند موثر باشد که یکی از آن‌ها تنظیم دمای مناسب کولر گازی در فصل زمستان و تابستان است.

 

تنظیم درجه کولر گازی

 

یکی از دغدغه‌هایی که برای دارندگان دستگاه کولر گازی به وجود می‌آید، تنظیم دمای کولر گازی در فصل زمستان و تابستان است. شناسایی دمای مناسب دستگاه کولر گازی در فصل زمستان و تابستان و تنظیم درست دمای دستگاه کولر گازی می‌تواند باعث شود بازدهی دستگاه کولرگازی بیشتر شود، هوای گرم و هوای سرد به وسیله‌ی گولرگازی به اندازه نیاز محیط تولید شود و دیگر نیاز نداشته باشید تا به طور پیوسته کولر گازی را روشن بگذارید. همانطور که می‌دانید روشن بودن دائمی کولرگازی باعث ایجاد اختلالاتی در عملکرد کولر گازی می‌شود،

این موضوع سبب می‌شود هزینه‌های اضافی برای شما به وجود آید که فهمیدن دمای مناسب کولر گازی  تا حدی از این هزینه‌های اضافی جلوگیری می‌کند. با فهمیدن دمای مناسب کولر گازی برای فصل زمستان و تابستان در مصرف انرژی هم صرفه جویی می‌شود. در ادامه‌ی مطالب به موضوع تنظیم مناسب‌ترین و بهترین دمای کولر گازی پرداخته‌ایم که در حل این مسئله به شما کمک می‌کند.

مزایای تنظیم دمای مناسب کولر گازی در فصل زمستان و تابستان

در بالا به چند مورد از مزایای تنظیم دمای مناسب کولر گازی در زمستان و تابستان از جمله کاهش هزینه، صرفه جویی در انرژی و موارد دیگری پرداختیم که نشان اهمیت این موضوع است. موارد دیگری هم وجود دارندکه اهمیت تنظیم دمای کولر گازی در فصل زمستان و تابستان را نشان می‌دهند که با توجه به اهمیت آن‌ها لازم است با تنظیم دمای مناسب کولر گازی، دمای اتاق را معتدل نگه دارید. در زیر به برخی از موارد نشان دهنده اهمیت تنظیم دمای مناسب کولر گازی و اثرات منفی که با مناسب نبودن دمای کولر گازی به وجود می‌آید اشاره کرده‌ایم.

ایجاد درد عضلانی و خستگی

هنگامی که بدن خود را در موقعیت‌های استرس زا و حجم زیاد کار برای مدت زمان طولانی قرار دهید و استراحتی به بدن خود ندهید، هنگامی که برای استراحت می‌روید اگر دمای اتاق به دلیل عدم تنظیم دمای کولر گازی مناسب نباشد و خیلی سرد باشد. این سرما باعث ایجاد درد عضلانی و خستگی می‌شود.

کاهش تمرکز

هنگامی که دمای محیطی که آنجا هستید سرد یا گرم باشد باعث می‌شود تمرکز خود را از دست دهید و به خوبی نتوانید تمرکز کنید. این مورد، اثرمنفی روی دانش‌آموزان، دانشجویان و یا حتی افرادی که برای کار کردن نیاز به تمرکز دارند می‌گذارد. پس مسئله تنظیم دمای کولر گازی اهمیت ویژه‌ای میابد تا دمای محیط به تعادل برسد.

ایجاد اختلال در خواب

دمای محیط هنگام خواب باید متعادل باشد. همانطور که می‌دانید چنانچه دمای محیط استراحت سرد یا گرم باشد نمی‌توانید خوب بخوابید. به علت این اختلال در خواب در روز بعد سرحال نیستید. تنظیم دمای مناسب برای کولر گازی به حل این مسئله کمک می‌کند.

آموزش تنظیم دمای مناسب کولر گازی در الوپایپینگ

دمای مناسب کولر گازی هنگام روز در فصل تابستان

اگر تابستان درجه کولر گازی را مقداری کمتر از دمای معمول تنظیم کنید، میزان انرژی مصرفی توسط کولر گازی افزایش پیدا می‌کند. افزایش میزان انرژی مصرفی سبب می‌شود هزینه‌های بیشتری را متحمل شوید پس بهتر است دما را متعادل نگه دارید تا هزینه‌های اضافی برای شما ایجاد نشود.

در فصل تابستان درطول روز دمای ۲۲ تا ۲۵ درجه سانتیگراد مناسب‌ترین میزان دما برای کولر گازی است که می‌توانید تنظیم کنید. چنین دمایی باعث می‌شود میزان مصرف انرژی نسبت به کارایی به حد مطلوب برسد و همچنین سبب می‌شود سرما یا گرمای هوا آزاردهنده نباشد و دما به تعادل برسد. بهتر است قبل بیرون رفتن از خانه، دما را حدود ۵ تا ۶ درجه بالا ببرید و دمای کولر گازی را روی ۲۷ تا ۳۰ درجه قراردهید. اینکار باعث کم کردن میزان مصرف کولر گازی می شود و به صرفه‌تر است.

تنظیم دمای متعادل کولر گازی

چه عواملی بر تنظیم دمای کولر گازی اثر می‌گذارد؟

عوامل متعددی وجود دارد که بر تنظیم دمای کولر گازی اثر می‌گذارند از جمله این موارد می‌توانیم به موقعیت جغرافیایی منزل شما، اقلیم منطقه‌ای که آنجا زندگی می‌کنید، آفتابگیر بودن منزل شما و میزان رطوبت هوا  اشاره کنیم که سبب می‌شوند تا دماهایی که در مطالب بالا بیان شد تغییراتی متناسب با شرایط شما داشته باشند. عواملی دیگری مانند میزان دمای داخل و خارج از خانه هستند که بر مقدار مصرفی کولر گازی اثر می‌گذارند.

هنگامی که کولر گازی خنکی لازم را در فصل تابستان تولید نکرد دمای آن را کاهش ندهید؛ زیرا با اینکار میزان خنکی افزایش نخواهد داشت و ثابت است فقط زمان کارکرد دستگاه کولر گازی افزایش می‌یابد. دلیل اینکه کولر گازی خنکی لازم را ایجاد نمی‌کند ممکن است وجود مشکلات فنی در دستگاه کولر گازی باشد که برای حل آن می‌توانید از متخصصین در این زمینه کمک بگیرید. حتی ممکن است نصب اشتباه هم بر روی این مسئله تاثیرگذار باشد؛ پس حتما باید با یک نصاب کولر گازی اصفهان تماس بگیرید که در زمینه کاری خود حرفه ای است.

تعمیر و سرویس کولر گازی در الوپایپینگ

دمای مناسب کولر گازی در فصل زمستان

در فصل زمستان برای افراد معمولی و نرمال دمای ۲۶ تا ۲۸ درجه سانتیگراد مناسب‌ترین میزان دما برای کولر گازی است که می‌توانید تنظیم کنید و برای افراد مسن و نوزادان ۲ تا ۳ درجه دما را بیشتر از این مقدار قرار دهید. این دما مناسب‌ترین و به صرفه‌ترین دمایی است که در زمستان می‌توانید تنظیم کنید که باعث می‌شود هوا سرد یا گرم نباشد و دما به تعادل برسد. اگر کولر گازی نتوانست در تابستان به این دما برسد، احتمالا نیاز به شارژ گاز کولر گازی در اصفهان خواهید داشت.

روش‌های افزایش بهره‌وری دستگاه کولر گازی

  • در زمستان هنگامی که از خانه خارج می‌شوید کولر گازی را درحالت خاموش بگذارید. در هریک از فصل‌های زمستان و تابستان باید پوشش مناسب آن فصل را استفاده کنید.
  • موقع خواب از گرمای پتو کمک بگیرید و دمای کولر گازی را کاهش دهید، بدین طریق در مصرف انرژی صرفه‌جویی شود. در زمستان می‌توانید پرده‌ها را کنار بزنید، از گرمای نورخورشید برای گرم کردن منزل استفاده کنید. در تابستان پرده‌ها را بکشید.
  • روش دیگری که وجود دارد این است که در فصل زمستان و تابستان تمامی درزهایی که امکان خروج هوا از آن‌ها وجود دارد بپوشانید. همچنین در صورت امکان از پنجره دو جداره استفاده کنید.
سرویس دوره ای کولر گازی با الوپایپینگ

سخن آخر

در مطالبی که گذشت درباره‌ی میزان دمای مناسب کولر گازی در فصل زمستان و تابستان صحبت شد و همینطور به عواملی که بر میزان درجه‌ی کولر گازی اثر می‌گذارند اشاره کردیم و روش‌هایی برای بهره‌وری بیشتر از دستگاه کولرگازی ارائه نمودیم که این مطالب می‌تواند برای شما کمک کننده باشد. اگر برای تنظیم یا تعمیر کولر گازی اصفهان به کمک بیشتری نیاز داشتید می‌توانید از متخصصین ماهر و با سابقه الوپایپینگ کمک بگیرید.

سوالات متداول

مناسب ترین دمای کولر گازی برای روزهای تابستانی چقدر است؟

22 تا ۲۵ درجه سانتیگراد

مناسب ترین دمای کولر گازی برای فصل زمستان چقدر است؟

26 تا ۲۸ درجه سانتیگراد

به این مقاله امتیاز دهید.
برچسب ها :
سوال فنی داری از ما بپرس!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

ممکن است این مطالب را هم دوس داشته باشید!

مطالب مرتبطی موجود نیست