تعمیر کولر گازی و اسپلیت اصفهان


تعمیر کولر گازی و اسپلیت اصفهان

تعمیر کولر گازی و اسپلیت اصفهان

تعمیر کولر گازی و اسپلیت اصفهان زمانی اهمیتش مشخص می‌شود که در یک روز گرم، پس از بازگشت به خانه، جلوی کولر نشسته و می‌خواهید آن را روشن کنید. ولی هرچه با کنترل امتحان می‌کنید، دستگاه شما روشن نمی‌شود. در این زمان نیازمند تعمیر کولر گازی هستید. تیم الوپایپینگ اینجاست تا تعمیر کولر گازی در اصفهان را برای شما انجام دهد و شما را از شر گرمای محیط، راحت کند! حال می‌خواهیم تعدادی از مشکلات رایج کولر گازی را بررسی کنیم تا در صورت نیاز، بتوانید مشکل دستگاه خود را پیدا کنید.

 

 

10 مشکل متداول که نیاز به تعمیر کولر گازی و اسپلیت در اصفهان دارند

در این قسمت می‌خواهیم 10 مورد از مشکلات رایجی را که برای کولر گازی اتفاق می‌افتد، بررسی کنیم.

1 - کثیفی فیلتر هوا

یکی از موارد مهمی که باید به ان دقت کنید، تمیز کردن و سرویس فیلتر هوا در کولر گازی است؛ چرا که اگر این کار به موقع انجام نشود، هم سبب کاهش عملکرد کولر گازی شده و هم موجب بروز آسیب به سایر قطعات می‌شود.

2 - کم شدن سرمای خروجی از کولر گازی

خروج باد گرم از کولر گازی، از دیگر مشکلات رایج در کولر گازی است. با انجام یک واکنش شیمیای در کولر، تولید هوای خنک اتفاق می‌افتد. اگر میزان سرمای کولر کم است، یعنی سیستم دچار مشکل شده است و معمولا این مشکل به دلیل نشت گاز دستگاه است. در اسرع وقت باید برای تعمیر کولر گازی و اسپلیت اصفهان خود اقدامات لازم را انجام دهید.

3 - بررسی کارکرد فن بیرونی (کندانسور)

وظیفه فن بیرونی این است که گرمای خانه شما را به فضای خارج خانه انتقال دهد. اگر فن بیرونی وظیفه خود را بهترین شکل انجام ندهد، سرمای کافی جایگزین گرما نمی‌شود و موجب گرمای بیش از حد کمپرسور می‌شود. در نتیجه سبب اختلال در سیکل سرمایش دستگاه شده و نیاز به تعمیر دستگاه است.

4 – بروز مشکل در برد الکتریکی

اگر این اتفاق برای دستگاه شما بیفتد، ممکن است با اتفاقات مختلفی مانند عدم عملکرد دستگاه طبق برنامه، خاموش شدن دستگاه و ... مواجه شوید. پس در صورت بروز این مشکل نیز، لازم است به سرعت برای تعمیر کولر گازی در اصفهان، اقدام کنید.

5 – بررسی کابل‌ها

ممکن است کولر گازی در زمان کار، خاموش و روشن شود. دلیل بروز این مشکل، ایراد در سیم کشی است که در این صورت باید هرچه سریع‌تر به تعمیر دستگاه بپردازید؛ چرا که بسیار خطرناک است و سبب بروز آتش سوزی می‌شود.

6 – نشت آب از کولر گازی

یکی دیگر از مشکلاتی که در کولر گازی اتفاق می‌افتد، این است که از پنل داخلی کولر گازی، آب سرازیر می‌شود که به این معنا است که راه آب خروجی کولر مسدود شده است. در این حالت باید سرویس کولر گازی انجام شود تا این ایراد نیز برطرف شود.

 

 

7 – تشکیل برفک روی لوله‌ها

مشکل هفتم کولر گازی، تشکیل برفک روی لوله‌های کولر گازی یا کندانسور است که به این معنی است که میزان شارژ دستگاه کم است و یا فیلترها کثیف شده‌اند. پس از اینکه دستگاه خاموش شود، یخ آب شده و نشتی اتفاق می‌افتد. در این صورت باید فیلتر را تمیز کنید و اگر باز هم مشکل برطرف نشد، کولر را تا اتمام تعمیر کولر گازی و اسپلیت اصفهان، خاموش کنید.

8 – شنیدن صدای غیر معمول یا ایجاد لرزش در کولر گازی

گاهی اوقات ممکن است صداهایی غیرمعمول از کولر شنیده شود و سسب اختلال در آسایش افراد شود. این صدا ممکن است از یونیت خارجی کولر گازی کندانسور  یا از یونیت داخلی (پنل) باشد. دلیل بروز این صدا مواردی مانند بالانس نبودن فن یونیت خارجی یا فن یونیت داخلی و یا شل بودن پایه‌های کمپرسور می‌باشد که در این صورت باید آچارکشی شود.

9 – روشن نشدن سیستم تهویه مرکزی

در صورتی که با روشن نشدن کولر گازی مواجه شدید، باید به تنظیم ترموستات و کنترل بپردازید، اگر مشکل رفع نشد برای تعمیر کولر گازی و اسپلیت در اصفهان، از تکنسین‌های ما در الوپایپینگ کمک بگیرید.

10 – کار نکردن فن پنل داخلی کولر گازی

برای رفع این مشکل ابتدا باید به بررسی فیلتر هوا بپردازید، در صورت بروز مسدودی آن را رفع کنید. اگر روی کویل و لوله‌های مبرد، یخ وجود دارد، ابتدا باید یخ آب شود. پس از آب شدن یخ دوباره عملکرد فن را بررسی کنید. اگر باز هم مشکل رفع نشده بود، ممکن است مشکل از رله فن و یا موتور باشد. در این صورت باید از یک تعمیرکار برای تعمیر کولر گازی کمک بگیرید.

راهکار برای تعمیر کولر گازی و اسپلیت اصفهان

در این قسمت می‌خواهیم به بررسی چند مشکل و روش‌هایی برای رفع آن مشکلات بپردازیم.

عدم پرتاب هوای خنک از کولر گازی

برای رفع این مشکل، از باز بودن تمام دریچه‌های کولر و تنظیم درست ترموستات، مطمئن شوید. اگر در این دو مورد مشکلی نبود، به بررسی فیلتر هوای کولر بپردازید. ممکن است فیلتر به دلیل گرد و غبار، دچار مسدودی شده باشد و در این صورت هیچ جریان هوایی خارج نشود. این اتفاق، سبب توقف کویل اواپراتور می‌شود، وجود سرما و یخ، بیشتر آن را مسدود می‌کند. اگر ایراد دستگاه همین مورد باشد، کافی است با صابون، اقدام به تمیز کردن فیلتر کنید. همچنین با تمیز و یا تعویض کردن فیلتر در زمان مناسب، از بروز این مشکلات جلوگیری کنید. از دلایل دیگر بروز این مشکل، فن و موتور فن کولر است. اگر چرخش فن به درستی انجام نشود، برق به درستی به موتور نمی‌رسد و یا نشتی اتفاق می‌افتد. با بروز این مشکل، نیاز به تعمیرکار متخصص دارید.

 

 

خاموش شدن ناگهانی کولر گازی

این مشکل بنا به دلایل مختلفی مانند خرابی برد کولر، کمپرسور و ترموستات و یا کثیف بودن فیلترها اتفاق می‌افتد.

بروز نشتی آب از کولر گازی

در صورت بروز این مشکل، ابتدا به خاموش کردن کولر گازی اقدام کنید. ممکن است با وجود گرفتگی در مسیر تخلیه آب (میعانات) مواجه باشید. در این صورت باید به باز کردن گرفتگی مسیر تخلیه بپردازید. اگر مشکل هنوز وجود دارد، ممکن است زنگ زدگی در تشت تخلیه کولر و یا شکستگی در پمپ فشرده کولر گازی اتفاق افتاده باشد. تعویض قطعات معیوب و تعمیر کولر گازی و اسپلیت اصفهان را به تعمیرکاران ما بسپارید.

وجود نشتی آب در زمان خاموش بودن کولر گازی

اگر زمان اتمام خنک کننده کولر گازی باشد و یا کثیفی درون فیلتر وجود داشته باشد، ممکن است سبب یخ زدن کولر گازی در زمان کار شود. در این صورت پس از خاموش کردن دستگاه، با آب شدن یخ‌ها، کف و سقف خانه شما خیس می‌شود. در این صورت ابتدا فیلتر را تمیز کنید و اگر مشکل رفع نشد، با ما تماس بگیرید.

خاموش نشدن کولر گازی

ممکن است کولر پس از رسیدن به دمان تنظیم شده، خاموش نشود. در این صورت می‌تواند مشکل از ارتباط دستگاه با کنترل‌های الکترونیکی، ترموستات کولر و یا خارج شدن سنسور از مکان خود، باشد. همچنین دلایلی مانند کوتاهی کابل ترموستات و گیر کردن فن کولر نیز می‎تواند سبب بروز این مشکل شود.

روشن نشدن سیستم مرکزی کولر

بروز این مشکل ممکن لست به دلیل ایراد در تنظیم ترموستات باشد. اپر این چنین نبود، باید از یک تعمیرکار متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

کار نکردن فن کولر گازی

اگر با مشکل در فن داخلی کولر مواجه شدید، مطمئن شوید که درون آن، چیزی گیر نکرده باشد. سپس به بررسی فیلتر هوا بپردازید و در صورت مشاده مسدودی، اقدام به رفع آن کنید. در صورت مشاهده یخ زدگی در کویل اواپراتور و مسیر خنک کننده، ابتدا منتظر بمانید یخ‌ها آب شوند، سپس عملکرد فن را بررسی کنید. اگر هنوز مشکل رفع نشده بود، مشکل از اجزای داخلی فن و یا موتور است و باید توسط تعمیرکار، تعمیر کولر گازی و اسپلیت اصفهان، انجام شود.

 

 

بررسی کدهای خطا برای تعمیر کولر گازی و اسپلیت در اصفهان

اگر مشکلی برای کولر گازی پیش بیاید، یک کدی را به نشانه بروز خطا در سیستم، نمایش داده و عملکرد دستگاه را متوقف می‌کند. در این قسمت با کدهای بعضی  از مارک‌های کولر گازی آشنا می‌شوید.

کد خطا در کولرگازی اجنرال

خطا E1 : عملکرد مدار محافظ کمپرسور
خطا E2 : بروز مشکل در ترمیستور ورودی
خطا E3 : خرابی دکمه
خطا E4 : وجود مشکلی در تایمر ضد برفک
خطا E5 : بروز مشکل در سوز اواپراتور

کد خطا در کولرگازی گری

خطا E01 : خاموش بودن سنسور دما یا ضعیف بودن جریان الکتریکی
خطا E02 : داشتن بار اضافی کمپرسور
خطا E03 : افت جریان در کمپرسور
خطا E04 : مشکل در سیستم حفاظتی دستگاه بیرونی
خطا P02 : اضافه بار در کمپرسور
خطا P03 : پایی بودن دمای اواپراتور دستگاه داخلی
خطا P04 : بالا بودن دمای اواپراتور دستگاه داخلی
خطا P05 : بالا بودن دمای خروجی دستگاه داخلی

کد خطا در کولرگازی تراست

خطای e1 : جلوگیری از بالا رفتن فشار کمپرسور
خطای e2 : جلوگیری از یخ زدگی یونیت داخلی
خطای e3 : جلوگیری از پایی آمدن فشار کمپرسور
خطای e4 : جلوگیری از بالا رفتن دمای لوله دیسشارژ
خطای e5 : جلوگیری از کاهش ولتاژ
خطای e6 : قطع سیم ارتباطی یونیت داخلی و خارجی
خطای f1 : قطع یا اتصال کوتاه سنسور محیطی یونیت داخلی
خطای f2 : قطع یا اتصال کوتاه سنسور مسی یونیت داخلی
خطای f3 : قطع یا اتصال کوتاه سنسور محیطی یونیت خارجی
خطای f4 : قطع و یا اتصال کوتاه سنسور محیطی یونیت خارجی
خطای h1 : وارد شدن دستگاه به حالت یخ زدایی
خطای h6 : ایراد در فن داخلی دستگاه
خطای c5 : عدم وجود چمبر قرمز رنگ روی برد جدید ( اگر نیاز به تعویض برد دستگاه دارید، باید چمبر قرمز رنگ را به برد جدید منتقل کنید)

 

تعمیر و سرویس کولر گازی گری در اصفهان

کولر گازی گری یکی از برندهای پرطرفدار موجود در بازار می باشد که توسط یکی از شرکت های چینی تولید شده است. این دستگاه پس از عرضه به بازار به علت کیفیت بالا، طراحی شیک و خاص، ساختاری مستحکم و مدل های مختلف محبوبیت زیادی در بین مردم کسب کرد. اگر شما هم از کولر گازی گری استفاده می کنید، تعمیر و سرویس کولر گازی گری در اصفهان را به متخصصان الوپایپینگ بسپارید. الوپایپینگ با بکارگیری تکنسین هایی متخصص در زمینه کولر گازی آماده ی خدمت رسانی به شما کاربران عزیز می باشد.

تعمیر و سرویس کولر گازی جنرال در اصفهان

کولر گازی جنرال یکی از انواع دستگاه های موجود دربازار است که به علت قیمت مناسبی که دارد، طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. قطعات این کولر در کشور آمریکا تولید و در چین مونتاژ می شوند. داشتن ظاهری ساده در مقایسه با برندهای برتر کولر گازی مثل سامسونگ یکی از معایب این کولر در کنار هزاران مزایایی است که دارد. اگر شما هم یکی از افرادی هستید که از این برند استفاده می کنید، بهتر است بدانید ممکن است این دستگاه دچار مشکلاتی شود، اما قطعا شما قادر به حل این موضوعات خواهید بود و این مسئله به معنی خرابی دستگاه نیست. البته در صورتیکه عیب یابی و حل این مشکلات کوچک هم از عهده ی شما خارج بود، می توانید به راحتی و بدون هیچ نگرانی عیب یابی و تعمیر کولر گازی جنرال در اصفهان را به الوپایپینگ بسپارید. مشاوران ما در الوپایپینگ به صورت تمام وقت پاسخگوی شما عزایزان می باشند.

تعمیر و سرویس کولر گازی هایسنس در اصفهان

کولر گازی هایسنس یکی از برندهای تولیدی کشور چین است که امروزه در بازارهای ایران طرفداران زیادی پیدا کرده است. در هر صورت اگر شما هم یکی از آن دسته افرادی هستید که از کولر گازی هایسنس استفاده می‌کنید با ما همراه شوید. کولر گازی هایسنس علاوه بر کیفیت و راندمان قابل توجهی که دارد، ممکن است پس از مدتی استفاده به دلایل مختلف دچار مشکل شود. برای حل این موضوع و عیب یابی مشکل لازم است تا تمامی قطعات کولر به دقت مورد بررسی قرار گیرند و همانطور که مشخص است انجام چنین عملی از عهده اشخاص عادی خارج است. اما در این مورد، شما می‌توانید تعمیر و سرویس کولر گازی هایسنس در اصفهان را به الوپایپینگ بسپارید تا بدون هیچگونه اتلاف وقتی یکی از افراد ماهر در این زمینه برای انجام کار شما مراجعه کند.

تعمیر و سرویس کولر گازی ال جی در اصفهان

کولر گازی ال جی را می‌توان یکی از کولرهای گازی برتر ارائه شده به بازار محسوب کرد. این دستگاه در تأمین هوای منزل عملکرد بسیار خوبی دارد اما هر دستگاهی با وجود کیفیت بسیار عالی هم ممکن است پس از مدتی کارکردن دچار مشکل شود. در این مرحله اگر هر چه سریع‌تر برای تعمیر آن دستگاه اقدام نکنید با مشکلات بیشتر و بزرگتری روبه‌رو می‌شوید. کولر گازی ال جی نیز از این قضیه مستثنی نیست. الوپایپینگ راه‌حل این مشکل را برای شما بسیار آسان کرده است. به این صورت که اگر برای تعمیر و سرویس کولر گازی ال جی در اصفهان نیازمند خدمات بودید، کافی است سفارش خود را در وب‌سایت الوپایپینگ ثبت کنید. تعداد زیادی تکنسین ماهر و کاربلد در این زمینه در الوپایپینگ آماده خدمت‌رسانی به شما کاربران عزیز هستند.

تعمیر و سرویس کولر گازی مدیا در اصفهان

کولر گازی مدیا یکی از محصولات تولیدی شرکت مدیا است. این شرکت با بیش از نیم قرن سابقه یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده‌های دستگاه‌های تهویه مطبوع است. تخصص و تجربه به‌کار رفته در مراحل ساخت کولر گازی مدیا که در کشور چین هم به تولید رسیده است، یک موضوع اثبات شده است، اما این مورد به این معنی نیست که این دستگاه هرگز دچار مشکل نمی‌شود بلکه بهتر است سرویس کولر گازی مدیا را در زمان‌های مقرری انجام دهید تا از بروز خسارات بزرگ در آینده جلوگیری کنید.البته نگران نباشید درصورت بروز مشکل هم کافی است تعمیر و سرویس کولر گازی مدیا در اصفهان را به یک فرد متخصص بسپارید تا به نحو احسن مشکل دستگاه شما را حل کند. شما می‌توانید در این زمینه از الوپایپینگ هم کمک بگیرید.

چرا الوپایپینگ؟

در این مقاله با رایج‌ترین مشکلات کولر گازی آشنا شدید و راهکارهای تعمیر کولر گازی اصفهان را دانستید. همانطور که گفته شد، در بسیاری از این مشکلات، نیاز به تعمیرکار برای تعمیر کولر گازی و اسپلیت در اصفهان است. شرکت الوپایپینگ اینجاست تا به شما کمک کند. تیم ما متشکل از تکنسین‌های با تجربه و حرفه‌ای است که برای تعمیر کولر گازی به شما کمک می‌کنند. تنها کافی است سفارش خود را ثبت کنید و بقیه کار را به دست تیم ما بسپارید. همچنین شما امکان پیگیری سفارش خود را تا سه روز دارید.

 

 برای تعمیر کولر گازی و اسپلیت در اصفهان دنبال یک تعمیرکار حرفه ای و متخصص هستی؟ می‌خوای بدون معطلی و اتلاف وقت کولر گازیت رو تعمیر کنی؟ از پرس و جو برای پیدا کردن یک تعمیرکار مطمئن و حرفه‌ای خسته شدی؟ چاره کار همینجاست. کافیه سفارشت رو داخل همین صفحه ثبت کنی یا با ما تماس بگیری. پس از ثبت سفارش، بلافاصله تکنسین برای انجام هماهنگی با شما تماس می‌گیره.

 

تعمیرکار کولر گازی و اسپلیت

 

 کافیه در صورت برخورد با مواردی مثل:

  • روشن نشدن کولر گازی
  • ارورهای مختلف
  • پرتاب باد ضعیف یا گرم
  • نشتی از کولر
  • کار نکردن ریموت کولر گازی
  • یخ زدن پنل داخلی یا اواپراتور
  • از کار افتادن حالت گرمایش دستگاه
  • و ...

سفارش خود را در این صفحه ثبت کنید. در این صورت در سریع ترین زمان ممکن یکی از تکنسین های الوپایپینگ برای انجام کار و هماهنگی با شما تماس خواهد گرفت. آسایش را از ما بخواهید. ✅

ویژگی الوپایپینگ

متخصصان با تجربه

کلیه تکنسین های الوپایپینگ افرادی حرفه ای و مجرب هستند که از تمامی فیلترهای فنی شرکت عبور کرده و آماده خدمت رسانی به شما همشهریان عزیز می باشند.

تضمین کیفیت

الوپایپینگ درخواست شما را تا 3 روز پس از انجام کار، ضمانت می کند و در صورت بروز هر گونه مشکلی شما می توانید با پشتیبانی تماس بگیرید و موضوع را بررسی کنید.

سرعت در ارائه خدمات

با توجه به اینکه الوپایپینگ یک پلتفرم آنلاین خدمت رسانی در سراسر اصفهان است، به محض ثبت درخواست ، نزدیک ترین تکنسین به محل زندگی شما، با شما تماس خواهد گرفت.

بدون معطلی کارتو بسپار به کاربلدش

سپردن کار به یک تکنسین با تجربه و حرفه ای را در الوپایپینگ تجربه کنید. الوپایپینگ؛ تخصصی ترین سامانه هوشمند ارائه خدمات تاسیسات است که با توجه به معیار تجربه و تخصص افراد و با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا  بهترین تکنسین‌ها را بر اساس تجربه و نظرات مشتریان واقعی مشخص نموده و شرایطی فراهم کرده است تا شما برای انجام کار به راحتی با آنها در ارتباط باشید. الوپایپینگ همچنین با احراز هویت دقیق و آموزش‌های مستمر در تلاش است خدمات را  با کیفیت تر و مطمئن تر از گذشته در دسترس شما قرار دهد .  پس کافی است شما درخواست خود را ثبت کنید، پس از آن الوپایپینگ سفارش شما را برای تکنسین منتخب ارسال می‌کند و تکنسین مربوطه در سریعترین زمان ممکن برای بررسی جزئیات بیشتر و انجام هماهنگی با شما تماس می‌گیرد. این نکته را به یاد داشته باشید که پس از برقراری ارتباط با تکنسین، امکان لغو یا جایگزینی تکنسین همیشه برای شما فراهم است.

#نظرات_مشتریان

مشتریان درباره ما چه می گویند ؟


تعمیر کولر گازی و اسپلیت
. خشایاری ، 24 فروردین 1401

سلام عالی بودند

امیر حسین وکیلی سهرفروزانی
تعمیر کولر گازی و اسپلیت
تعمیر کولر گازی و اسپلیت
بهمن گارد ، 22 اردیبهشت 1401

بسار عالی و خوش قول و خوش برخورد و مهم تر از همه سریع مراجعه کردند که واقعا من نیاز داشتم به اینکه کارم سریع انجام بشه واقعا ممنونم ازشون

محمد صدرا یزد خواستی
تعمیر کولر گازی و اسپلیت

برای شروع آماده اید ؟

اگر برای شروع آماده هستید پس درخواست خود را ثبت کنید.

سوالات متداول


اگردر عملکرد کولر گازی و اسپلیت خود تغییراتی مثل کم شدن باد، خنک نکردن، از کار افتادن قابلیت گرمایش کولر گازی و ... مشاهده کردید بهتر است هر چه سریع‌تر نسبت به تعمیر کولر گازی خود اقدام کنید.

بعد از اینکه سفارش شما به صورت تلفنی یا آنلاین ثبت و تایید شد، تکنسین کولر گازی و اسپلیت برای هماهنگی‌های لازم با شما تماس می‌گیرد. شما می‌توانید بدون محدودیت زمانی و حتی در روزهای تعطیل هم از خدمات الوپایپینگ استفاده کنید.

در صورتی که شما مشکل کولر گازی و اسپلیت خود را نمی‌دانید، با ثبت سفارش در الوپایپینگ تکنسین مربوطه دستگاه شما را بررسی می‌کند. پس از بررسی تکنسین تعرفه تعمیرات را به شما ارائه می‌دهد. اگر با قیمت اعلام شده موافق نبودید، فقط مبلغی بابت کارشناسی باید پرداخت کنید. قابل ذکر است گاهی اوقات نیز تکنسین در هنگام تعمیر دستگاه متوجه مشکل دیگری می‌شود که در این صورت با رضایت شما جهت تعمیر آن اقدام می‌کند.

این مورد بستگی به مشکل دستگاه دارد. خدمات الوپایپینگ تا حد امکان در محل انجام می‌شود اما بعد از بررسی کولر گازی و اسپلیت در صورت نیاز، تکنسین با رضایت شما دستگاه را برای تعمیر از محل خارج می‌کند.