تعمیر کولر آبی اصفهان


تعمیر کولر آبی اصفهان

تعمیر کولر آبی اصفهان

تعمیر کولر آبی اصفهان یکی از درخواست افراد است. همانطور که در مقاله سرویس کولر آبی صحبت کردیم، باید سرویس را به طور مرتب انجام دهیم تا از مشکلات پیشگیری کنیم و طول عمر کولر را افزایش دهیم. اما تعمیر کولر آبی، فقط در صورتی که دستگاه دچار مشکل شد، انجام می‌شود. در این مقاله با مشکلات رایج کولر آبی آشنا خواهید شد ولی بهتر است خودتان برای تعمیر اقدامی نکنید. چرا که هرچقدر هم که شما با امور فنی آشنا باشید، فرد متخصص با دقت بیشتری این کار را انجام می‌دهد. برای تعمیر کولر آبی در اصفهان از الوپایپینگ کمک بگیرید.

 

 

مشکلات رایج کولر آبی و نیاز به تعمیر کولر آبی اصفهان 

1 – با زدن کلید کولر، کولر روشنم نشده و پمپ آب نیز کار نمی‌کند.

در این صورت به کمک فازمتر، احتمال قطع فیوز برق را بررسی کنید. در صورت خرابی فیوز، رسیدن فاز به آن اتفاق می‌افتد ولی فاز، با فشار اهرم قطع می‌شود. در این صورت نیاز به تعویض فیوز است.
دلیل دیگر ممکن است قطعی در سیم فاز یا نول وجود داشته باشد. در این شرایط، فیوز مشکلی ندارد و احتمالا پریز کولر نیز، برق دارد و مشکل در عدم رسیدن برق به ترمینال کولر است. بنابراین مشکل از سیم کشی است که دچار قطعی شده است. باید برای تعمیر کولر آبی در اصفهان به پیدا کردن محل قطعی و یا تعویض سیم بپردازید.
اگر پریز هم برق ندارد، باید به کمک کارشناس برق، مشکل برق ساختمان را بیابید.

2 – روشن شدن کولر و کار کردن موتور اتفاق می‌افتد ولی باد داغ از کولر خارج می‌شود.

در این شرایط احتمالا با کم آبی کولر مواجه هستید و باید برای تعمیر کولر آبی اصفهان به بررسی تشتک کولر بپردازید. با برداشتن دریچه کولر، بررسی کنید که آب وارد تشتک می‌شود یا نه. اگر ورود آب به تشتک اتفاق نمی‌افتد، احتمالا خرابی والو، گرفتگی شناور و یا نرسیدن آب به محل کولر آبی، اتفاق افتاده است. بنابراین باید تمام احتمالات بررسی شود. حال اگر گرفتگی در شناور است باید رسوب زدایی را با کمک سرکه انجام دهید و سپس آن را دوباره نصب کنید و یا شناور را تعویض کنید. اگر گرفتگی در لوله رابط آب نیز وجود دارد، بهتر است آن را عوض کنید و یا اگر هیچ آبی در مسیر کولر نیست، باید توسط پمپ آب و یا نصب منبع آب در پشت بام، به رفع مشکل و تعمیر کولر آبی در اصفهان بپردازید.
اگر درون تشتک، آب وجود دارد، آبپخش کن‌های کولر و یا پمپ آب دچار مشکل شده‌اند و یا سوراخ در شلنگ‌های رابط ایجاد شده است. حال اگر شلنگ آب پخش کن پوشال‌ها دچار پارگی و یا سوراخ شده باشد باید آن را عوض کنید و اگر دچار رسوب گرفتگی شده باشد، باید رسوب زدایی انجام شود. اگر مشکل از پمپ آب باشد، باید ببینید مشکل دقیقا چیست. ممکن است نیم سوز شدن پمپ و یا کار نکردن هرزگرد پروانه اتفاق افتاده باشد. گاهی نیز ممکن است مشکل به دلیل قطع برق پمپ باشد. در این شرایط به کمک دو سر سیمی که مطمئن هستید برق دارد، پمپ را از نظر نیم سوز بودن بررسی کنید. در صورت تایید سوختگی پمپ، باید آن را تعویض کنید و در غیر این صورت به شناسایی و رفع ایراد برقی پمپ برای تعمیر کولر آبی اصفهان بپردازید.
به این نکته نیز توجه کنید که بعد از تعمیر پمپ آب کولر، روغن کاری آن را انجام دهید و سپس آن را نصب کنید. چرا که اگر پمپ آب خشک کار کند، دچار مشکل می‌شود.

 

 

3 – کار کردن موتور و آب رسانی پمپ اتفاق می‌افتد، اما باد خنک کیفیت خوبی ندارد.

الف – تنظیم نبودن تسمه پروانه

شل بودن تسمه پروانه موجب شده تا موتور نتواند به خوبی حرکت پروانه را انجام دهد و سفت بودن آن نیز سبب وارد شدن فشار زیاد به موتور می‌شود. بنابراین شل یا سفت بودن تسمه پروانه را با فشار دست تست کنید. برای تنظیم تسمه، ابتدا به شل کردن پایه الکتروموتور بپردازید و سپس به آرامی در سمت موافق (برای شل کردن و یا سفت کردن) موتور را حرکت دهید.
بهترین حالت تسمه زمانی است که با فشار تسمه در نزدیکی پولی کوچک، نزدیک شدن به اندازه یک بند انگشت برای تسمه رخ دهد. همچنین با خاموش کردن کولر، پروانه فورا ثابت نشود و قبل از توقف، حداقل 5، 6 دور بچرخد. حال این مشکل برطرف شد و تعمیر کولر آبی در اصفهان انجام شد.

ب – وجود مشکل در برزنت کولر

دلیل دیگر برای بروز این مشکل، باز شدن و یا پاره شدن پارچه برزنتی است. در این صورت برای تعمیر کولر آبی اصفهان باید به تعویض پارچه برزنتی بپردازید.

ج - نیم سوز شدن موتور کولر

برای اینکه از نیم سوز شدن موتور مطمئن شوید، باید اندازه گیری جریان موتور را با آمپرمتر را انجام دهید و آن را با عدد روی موتور مقایسه کنید. اگر موتور نیم سوز شده باشد، جریانی که توسط آمپرمتر نشان داده می‌شود، چند برابر بیشتر از عدد روی موتور است و داغ شدن موتور هم به سرعت اتفاق می‌افتد. در این صورت باید سیم پیچ موتور را برای تعمیر کولر آبی در اصفهان تعویض کنید.

د – مناسب نبودن کیفیت پوشال‌ها

ممکن است به دلیل نازک بودن پوشال و یا پوسیده شدن آن، خروج جریان هوا از کولر و یا ورود آن به کولر انجام شود. در این صورت برای تعمیر کولر آبی اصفهان باید به رفع این موارد بپردازید.

4 – صدایی از موتور شنیده می‌شود ولی روشن نمی‌شود.

این صدا نشان دهنده سوختن سیم پیچ راه انداز موتور و یا عدم اتصال آن به کلید گریز از مرکز است. همچنین اگر تسمه پروانه بیش از حد سفت باشد، پولی‌ها در یک راستا نباشند، سیم پیچ دور تند موتور نیم سوز شده باشد و یا خازن در موتورهای خازن دار سوخته باشد هم این مشکل پیش می‌آید. در این شرایط با از یک تعمیرکار برای تعمیر کولر آبی در اصفهان کمک بگیرید. alopiping در این زمینه می‌تواند به شما کمک کند.

5 – سر و صدای زیادی توسط کولر تولید می‌شود.

دلایل مختلفی برای سر و صدای کولر وجود دارد.

 • تراز نبودن کولر
 • وجود مشکل در تسمه
 • ایراد داشتن موتور فن
 • تاب داشتن فن پروانه
 • گشاد کردن یاتاقان‌ها
 • مشکل داشتن و یا شل بودن پولی‌ها

وجود مشکل در تسمه، فن و یاتاقان به راحتی قابل تشخیص و تعمیر است. گشاد کردن یاتاقان نیز، به کمک تعویض بوش‌ها قابل اصلاح است. در صورت شل شدن پولی‌ها باید به سفت کردن آن‌ها و در صورت ایراد در تسمه باید به تعویض آن، بپردازید. اگر شنیدن صدا به دلیل مشکل در فن باشد، یعنی پروانه خنک کننده به درپوش موتور گیر می‌کند و باید این مورد رفع شود. تاب پروانه اگر رخ داده باشد، باید از یک تراشکار برای تعمیر کولر آبی اصفهان کمک بگیرید.

6 – میزان باد کولر بسیار کم است.

اگر محل نصب کولر مناسب نباشد و ورود هوا از پوشال‌ها به کولر، به درستی انجام نشود، با کاهش هوادهی کولر مواجه می‌شوید. ممکن است به دلیل سفت و یا شل بودن پروانه، توربین به درستی نچرخد و یا نیم سوز شدن موتور، سبب شود تا قدرت کافی را نداشته باشد. اگر مشکل از این موارد نبود، ممکن است در مسیر کانال کولر پیچ و تاب زیادی وجود داشته باشد و سبب شکست باد زیاد در مسیر شود. در این صورت برای تعمیر کولر آبی در اصفهان باید یا به تعویض کانال بپردازید و یا کولر را بزرگتر کنید.

 

 

چرا الوپایپینگ؟

در این مقاله در خصوص عیب یابی و تعمیر کولر آبی اصفهان صحبت کردیم. اما با همه این‌ها، برای تعمیر کولر خود، حتما از یک متخصص کمک بگیرید. چرا که متخصص همه موارد را بررسی می‌کند و بهترین اقدام را انجام می‌دهد. شرکت الوپاپینگ برای تعمیر کولر آبی در اصفهان به شما کمک خواهد کرد. تنها کافی است که سفارش خود را در سایت ما ثبت کنید. همکاران متخصص و متبحر ما در اسرع وقت با شما تماس می‌گیرند. با ثبت سفارش در وب سایت ما، تا سه روز می‌توانید آن را پیگیری کنید.

 

 

برای تعمیر کولر آبی در اصفهان دنبال یک تعمیرکار متخصص و ماهر می‌گردی؟ می‌خوای بدون معطلی و در سریع‌ترین زمان کولرت رو تعمیر کنی؟ چاره کار، تماس با الوپایپینگه.

کافیه با ما تماس بگیری یا سفارشت رو داخل همین صفحه ثبت کنی. پس از ثبت سفارش در سریع ترین زمان ممکن، یکی از تکنسین‌های متخصص الوپایپینگ برای انجام هماهنگی و مراجعه با شما تماس می‌گیره.

 

تعمیر کولر آبی در اصفهان - الوپایپینگ

 

الوپایپینگ همیشه در کنار شماست. کافیه در صورت برخورد با هر کدام از موارد زیر:

 • نصب کولر آبی
 • سرویس کولر آبی
 • تعویض پوشال کولر
 • روشن نشدن کولر آبی
 • کار نکردن یا سوختن موتر کولر
 • سرریز شدن آب از کولر
 • مشکلات مربوط به لوله کشی یا سیم پیچی کولر
 • و ...

سفارش خود را در همین صفحه ثبت کنید تا یکی از تکنسین های ماهر در این زمینه با شما تماس بگیرد و برای تعمیرات کولر آبی شما مراجعه کند.

ویژگی الوپایپینگ

متخصصان با تجربه

کلیه تکنسین های الوپایپینگ افرادی حرفه ای و مجرب هستند که از تمامی فیلترهای فنی شرکت عبور کرده و آماده خدمت رسانی به شما همشهریان عزیز می باشند.

تضمین کیفیت

الوپایپینگ درخواست شما را تا 3 روز پس از انجام کار، ضمانت می کند و در صورت بروز هر گونه مشکلی شما می توانید با پشتیبانی تماس بگیرید و موضوع را بررسی کنید.

سرعت در ارائه خدمات

با توجه به اینکه الوپایپینگ یک پلتفرم آنلاین خدمت رسانی در سراسر اصفهان است، به محض ثبت درخواست ، نزدیک ترین تکنسین به محل زندگی شما، با شما تماس خواهد گرفت.

بدون معطلی کارتو بسپار به کاربلدش

سپردن کار به یک تکنسین با تجربه و حرفه ای را در الوپایپینگ تجربه کنید. الوپایپینگ؛ تخصصی ترین سامانه هوشمند ارائه خدمات تاسیسات است که با توجه به معیار تجربه و تخصص افراد و با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا  بهترین تکنسین‌ها را بر اساس تجربه و نظرات مشتریان واقعی مشخص نموده و شرایطی فراهم کرده است تا شما برای انجام کار به راحتی با آنها در ارتباط باشید. الوپایپینگ همچنین با احراز هویت دقیق و آموزش‌های مستمر در تلاش است خدمات را  با کیفیت تر و مطمئن تر از گذشته در دسترس شما قرار دهد .  پس کافی است شما درخواست خود را ثبت کنید، پس از آن الوپایپینگ سفارش شما را برای تکنسین منتخب ارسال می‌کند و تکنسین مربوطه در سریعترین زمان ممکن برای بررسی جزئیات بیشتر و انجام هماهنگی با شما تماس می‌گیرد. این نکته را به یاد داشته باشید که پس از برقراری ارتباط با تکنسین، امکان لغو یا جایگزینی تکنسین همیشه برای شما فراهم است.

#نظرات_مشتریان

مشتریان درباره ما چه می گویند ؟


تعمیر کولر آبی
حسین ابراهیمی ، 19 اردیبهشت 1401

با تشکر از شما

محمد خدادادی کلیشادی
تعمیر کولر آبی
تعمیر کولر آبی
علی اکبر حدادی ، 15 اردیبهشت 1401

بسیار عالی و برخورد خوب

امید باز علی نژاد
تعمیر کولر آبی
تعمیر کولر آبی
علی محمدی ، 28 اردیبهشت 1401

اخلاق خوب

امید باز علی نژاد
تعمیر کولر آبی
تعمیر کولر آبی
پژمان خلیلی ، 07 خرداد 1401

عالیه و قابل اعتماد قیمتشم خوبه

محمد جعفری
تعمیر کولر آبی

برای شروع آماده اید ؟

اگر برای شروع آماده هستید پس درخواست خود را ثبت کنید.

سوالات متداول


سرویس تعمیر کولر آبی، در حال حاضر فقط در داخل شهر اصفهان انجام می‌شود.

بعد از اینکه سفارش شما به صورت تلفنی یا آنلاین ثبت و تایید شد، تکنسین کولر آبی برای هماهنگی‌های لازم با شما تماس می‌گیرد.

شما می‌توانید بدون محدودیت زمانی و حتی در روزهای تعطیل هم از خدمات الوپایپینگ از جمله تعمیر کولر آبی استفاده کنید.