نصب پمپ آب خانگی و منبع اصفهان


نصب پمپ آب خانگی و منبع اصفهان

نصب پمپ آب خانگی و منبع در اصفهان

نصب پمپ آب خانگی و منبع اصفهان، امروزه یک اقدام واجب برای هر ساختمان است. کمبود فشار آب سبب شده تا اکثر افراد به نصب پمپ آب خانگی و منبع در اصفهان بپردازند. بدین ترتیب آب درون منبع ذخیره می‌شود و توسط پمپ وارد شبکه آبرسانی ساختمان می‌شود. اساس عملکرد پمپ آب خانگی، تبدیل انرژی الکتریکی به مکانیکی است. اگر شما نیز پس از نصب پمپ آب، نیاز به تعمیر پمپ آب و یا تعمیرکار پمپ آب خانگی دارید، الوپایپینگ به شما کمک خواهد کرد. در این مقاله قصد داریم نکاتی را برای نصب پمپ آب بیان کنیم.

 

 

آشنایی با نکات مهمی که در نصب پمپ آب خانگی و منبع اصفهان باید به آن‌ها توجه کرد

در زمان نصب پمپ آب خانگی و منبع در اصفهان، باید به یک سری نکات توجه کرد که آن‌ها را بررسی خواهیم کرد. محل نصب پمپ و مخزن پلی اتیلن، باید به یکدیگر نزدیک باشد و در محلی سرپوشیده قرار گیرد. قرارگیری آن‌ها در محل سرپوشیده، از داغ شدن زیاد به دلیل نور خورشید، جلوگیری می‌کند و کاهش احتمال سوختن قطعات را به دنبال دارد. همچنین لازم است که پمپ، عایق بندی شود تا در برابر سرما محافظت شود. باید به این نکته نیز توجه کنید که قطر لوله رابط بین مخزن و پمپ مساوی و یا بیشتر از قطر ورودی پمپ باشد. نسبت به مصرف آب ساختمان، باید مخزن دخیره را انتخاب کرد؛ معمولا برای هر واحد 250 لیتر در نظر می‌گیرند. باید نصب فیلتر و صافی را نیز پیش از ورودی مخزن ذخیره انجام دهید؛ چرا که اگر قبل از پمپ نصب شوند، مکش مختل می‌شود و کاویتاسیون اتفاق می‌افتد. حال که با این نکات آشنا شدید، باید بدانید که رعایت آن‌ها فشار آب مناسب‌تری خواهید داشت، هزینه‌های جانبی کمتری خواهید داشت و طول عمر مخزن پلی اتیلن ذخیره آب، پمپ، و شیر خودکار (pressure switch) نیز افزایش خواهد یافت.

وسایل مورد نیاز برای نصب پمپ آب خانگی و منبع در اصفهان

 • یک عدد پمپ آب بسته به شرایط موجود
 • یک عدد فشارسنج مکانیکی و یک عدد کنترل کننده مخزن تحت فشار و فشار دیجیتال بسته به ساختمان
 • دو عدد شیر یک طرفه (اگر به جای فشار سنج مکانیکی، از ست کنترل یا اتومات الکتریکی استفاده شود، یک عدد شیر یک طرفه کافی است.)
 • پنج عدد شیر فلکه
 • لوله و اتصالات مناسب بسته به شرایط و طبق نظر کارشناس نصب
 • مخزن ذخیره آب پلی اتیلن به همراه اتصالات و شناور بسته به حجم مورد نیاز
 • فیلتر جهت تصفیه آب قبل از ورودی به مخزن

پیش نیاز نصب پمپ آب خانگی

معمولا در ساختمان‌های بزرگ، یک مکان به نام تاسیسات برای نصب پمپ آب خانگی و منبع اصفهان تعبیه شده است و لوله کشی ورودی و خروجی آن نیز از قبل انجام شده است. اما اگر چنین فضایی از قبل مشخص نشده باشد، باید مکان مناسب را با کمک یک کارشناس تاسیسات و یا تعمیرکار پمپ آب خانگی مشخص کنید. برای اینکه بتوانید طول عمر و کیفیت سیستم آبرسانی را افزایش دهید، باید نصب پمپ آب خانگی و منبع در اصفهان را استاندارد موجود انجام دهید.

 

 

ویژگی‌های مکان انتخاب شده برای نصب پمپ آب و مخزن همراه با لوله کشی

باید در این مکان، فضای مناسب و کافی برای نصب پمپ و مخزن، لوله کشی از ورودی آب ساختمان و اتصال خروجی تاسیسات به لوله کشی ساختمان وجود داشته باشد. باید از صاف و یکدست بودن محل نصب پمپ و عدم وجود سنگ ریزه در آنجا کاملا مطمئن شوید. باید برای سرریز آب از مخزن، با استفاده از لوله کشی، خروجی را به مکانی ایمن تعبیه کنید که هم فاصله مناسب از تاسیسات برقی داشته باشد و هم در دید باشد. در این صورت اگر شیر کنترل سطح، نتواند عملکرد خود را به درستی انجام دهد، آب سر ریز شده و ممکن است سبب بروز آسیب به تاسیسات شود و یا در صورتی که در جلوی چشم نباشد، ممکن است آب به مدت طولانی هدر رود.
نصب پمپ آب باید در مکانی سرپوشیده انجام شود و پایین‌تر از مخزن نصب شود و یا مخزن را روی پایه قرار دهید تا ارتفاع بیشتری داشته باشد. مکان نصب پمپ باید کاملا ثابت باشد. اگر در مکان نصب پمپ، دما تا زیر صفر نیز می‌رسد، لازم است که برای لوله‌ها و کاسه پمپ، عایق کاری مناسبی انجام شود و یا از سیستم deicing برای جلوگیری از یخ زدگی، استفاده شود. حتما لازم است که در مسیر لوله کشی، بین پمپ و مخزن، لرزه گیر قرارگیرد تا لرزش پمپ نتواند از طریق لوله‌ها به اتصال خروجی مخزن برسد و آب بندی آن را از بین ببرد.

نحوه نصب مخزن ذخیره آب بدون استفاده از پمپ آب

اگر نمی‌خواهید نصب پمپ آب خانگی و منبع اصفهان را انجام دهید و فقط می‌خواهید مخزن داشته باشید، باید مخزن ذخیره آب و یا تانکر پلاستیکی را نسبت به شیر آب مصرفی، در ارتفاع بالاتری قرار دهید. به این صورت با استفاده از ایجاد اختلاف ارتفاع و فشار ثقلی مناسب، تامین فشار آب مصرفی انجام می‌شود. به این نکته توجه کنید که با هر اختلاف 10 متری بین مخزن و شیر آب مصرفی، فشاری حدود 1 بار یا 14.5 پی اس آی، به وجود می‌آید. با نصب مخزن روی پشت بام و یا نصب مخزن روی سکو یا پایه، فشار آب مناسب را ایجاد کنید. تامین آب در مخزن هوایی نیز، به همین شکل انجام می‌شود.

نکاتی در خصوص نصب مخزن پلی اتیلن

انواع مختلفی از مخزن‌های پلی اتیلن وجود دارد که انتخاب آن، نسبت به مواردی همچون میزان حجم مورد نیاز آب و محوطه در دسترس، انجام می‌شود. همانطور که گفتیم، باید مخزن پلی اتیلن را در محلی نصب کنید که سربسته باشد و نور آفتاب وجود نداشته باشد. باید فضایی را برای انجام سرویس‌های دوره‌ای در نظر بگیرید. سعی کنید نصب مخزن به گونه‌ای باشد که فضا و دسترسی برای تعمیر پمپ آب و شیرهای ورود و خروج وجود داشته باشد. این مکان باید مسطح و صاف باشد، مواد شیمیایی به آن راه نداشته باشند و دارای تهویه مناسب باشد. همچنین باید این مکان، از لحاظ فیزیکی استحکام مناسبی داشته باشد چرا که این  مخازن، رمانی که پر از آب شوند، بسیار سنگین شده و سبب ایجاد بار زیاد می‌شوند. اگر می‌خواهید نصب مخزن پلی اتیلن را روی پشت بام انجام دهید، باید برای انتخاب فضای مناسب، به این نکته توجه کنید که آن مکان تحمل بار داشته باشد. برای مثال خرپشته مناسب است و یا حتی می‌توانید برای کاهش وزن و بار، حجم آب را به چند مخزن کوچکتر تقسیم کنید.

 

 

اتصال انشعابات و شیرهای کنترل

برای تکمیل نصب پمپ آب خانگی و منبع در اصفهان، باید از سه راهی برای اتصال انشعابات استفاده کنید. برای این کار باید اتصال ورودی اصلی آب را مخزن اصلی انجام دهید. استفاده از شیر شناور در داخل مخزن، از سر ریز شدن آب جلوگیری می‌کند. شیر کنترلی را در مسیر هر اتصال قرار دهید، تا به کنترل جریان ورودی و خروجی بپردازید. مثلا در این صورت می‌توانید زمانی که فشار آب خوب و کافی است، پمپ و منبع را از مدار ورودی آب ساختمان، خارج کنید تا هم در مصرف برق صرفه جویی کنید و هم از روشن شدن مداوم پمپ و کاهش طول عمر آن، جلوگیری کنید. می‌توانید با استفاده از یک شیر یکطرفه یا شیر خودکار در مسیر بای پس (اتصال ورودی آب از کنتور به بعد از پمپ خروجی پمپ ) در کنار شیر فلکه، این فرآیند را اتوماتیک کنید. بدین ترتیب زمانی که فشار آب شهر، مناسب است، کلید اتومات و ست کنترل به پمپ فرمان استارت را نمی‌دهد و آبرسانی، به صورت طبیعی و با فشار شهری انجام می‌شود. با نصب شیر خودکار پس از خروجی پمپ نیز،می‌توانید جلوی بازگشت آب به پمپ و برعکس شدن جریان آب را بگیرید.
در حالت عادی با خاموش شدن پمپ، تمام آب پمپ شده، به لوله‌های آب بازگشت داده می‌شود. بنابراین باید برای نصب پمپ آب خانگی و منبع اصفهان، از شیر خودکار استفاده کرد تا در زمان خاموش شدن پمپ، شیر خودکار نیز بسته شود و جلوی بازگشت آب را بگیرد. بهتر است محل نصب شیر خودکار، پس از پمپ آب باشد تا فشاری به پمپ وارد نشود.

اتصال مستقیم پمپ آب به شبکه شهری و مشکلات آن

اینکه پمپ آب را به طور مستقیم، به شبکه آب شهری وصل کنید، کار غیر قانونی است و سبب می‌شود که کنتور به دلیل عملکرد اشتباه، مصرف را چند برابر نشان دهد و موجب افزایش مبلغ قبض آب می‌شود. در زمانی که اوج مصرف است، به دلیل عدم وجود آب کافی در لوله‌ها، همراه با آب، هوای داخل لوله نیز توسط پمپ کشیده می‌شود. این اتفاق، هم سبب افزایش هزینه قبض آب شده و هم خرابی و اختلال در عملکرد پمپ را به دنبال دارد و هزینه برق نیز افزایش می‌یابد.

مشکلات رایج برای مخزن ذخیره آب

اگر مخزن پلاستیکی یا پلی اتیلن، به شکل اصولی و در مکانی مناسب نصب نشده باشد، ترک برداشتن و یا پارگی در کف مخزن، اتفاق می‌افتد. برای جلوگیری از این اتفاق، به مکان نصب مخزن دقت کنید که صاف، یکنواخت و تراز باشد؛ همچنین باید آن مکان مساحتی بیشتر از کف مخزن داشته باشد و بتواند وزن مخزن و آب درون آن را تحمل کند. برای تعمیر پمپ آب و سرویس و نگهداری از مخزن، باید برای تعویض شناور و یا تمیز کردن داخل مخزن، فضایی را به دریچه مخزن تعبیه کنید.

چرا الوپایپینگ؟

در این مقاله در خصوص نکاتی در مورد نصب پمپ آب خانگی و منبع اصفهان صحبت کردیم. وسایل مورد نیاز و ویژگی‌های محل نصب پمپ آب خانگی و منبع در اصفهان را نیز بررسی کردیم. حال شرکت الوپایپینگ اینجاست که به شما کمک کند. تیم ما از تکنسین‌های با تجربه و متخصص تشکیل شده است که تنها کافی است سفارش خود را ثبت کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیرند. همچنین پس از ثبت سفارش، می‌توانید تا سه روز آن را پیگیری کنید.

این روزها و به خصوص در فصل تابستان بحران کم آبی، یکی از مشکلات مهم و طاقت فرسایی است که روزانه با آن دست و پنجه نرم می کنیم. ممکن است این مشکل ادامه زندگی را برای شما هم غیر قابل تحمل و سخت کرده باشد ولی نگران نباشید.

نصب پمپ آب خانگی و منبع یکی ازبهترین راهکارهای این مسئله است، که پیشنهاد می‌شود برای خارج شدن از این وضعیت طاقت فرسا هر چه سریع تر نسبت به انجام آن اقدام کنید. البته ممکن است در مرحله‌ی خرید و انتخاب پمپ مناسب و محل نصب آن سردرگم و بیخیال ماجرا شوید.

ولی جای هیچ نگرانی نیست؛ الوپایپینگ راه حل این مشکل را به راحتی در اختیار شما قرار داده است. کافی است در همین صفحه سفارش خود را ثبت کنید تا یکی از تکنسین‌های حرفه‌ای و با تجربه الوپایپینگ، برای مشاوره و انجام کار با شما تماس بگیرد.

با الوپایپینگ نگران هیچ مشکلی نباشید. شما می‌توانید تمامی کارهای تاسیساتی خود در این زمینه شامل:

 • مشخص نمودن پمپ آب مناسب برای ساختمان
 • نصب پمپ آب و منبع با تائیدیه اداره آب
 • تخریب و انشعاب گیری از کنتور اصلی ساختمان
 • لوله کشی آب
 • ساخت کلکتور و نصب کنتور فرعی برای سایر واحد ها
 • تنظیم فشار آب ساختمان
 • و..

را به ما بسپارید.

نصب پمپ آب خانگی و منبع در اصفهان را با الوپایپینگ انجام دهید و آرامش را تجربه کنید.

با ثبت سفارش خود در وبسایت الوپایپینگ از 20 درصد تخفیف دستمزد تا سقف 100 هزار تومان بهرمند شوید.

ویژگی الوپایپینگ

متخصصان با تجربه

کلیه تکنسین های الوپایپینگ افرادی حرفه ای و مجرب هستند که از تمامی فیلترهای فنی شرکت عبور کرده و آماده خدمت رسانی به شما همشهریان عزیز می باشند.

تضمین کیفیت

الوپایپینگ درخواست شما را تا 3 روز پس از انجام کار، ضمانت می کند و در صورت بروز هر گونه مشکلی شما می توانید با پشتیبانی تماس بگیرید و موضوع را بررسی کنید.

سرعت در ارائه خدمات

با توجه به اینکه الوپایپینگ یک پلتفرم آنلاین خدمت رسانی در سراسر اصفهان است، به محض ثبت درخواست ، نزدیک ترین تکنسین به محل زندگی شما، با شما تماس خواهد گرفت.

بدون معطلی کارتو بسپار به کاربلدش

سپردن کار به یک تکنسین با تجربه و حرفه ای را در الوپایپینگ تجربه کنید. الوپایپینگ؛ تخصصی ترین سامانه هوشمند ارائه خدمات تاسیسات است که با توجه به معیار تجربه و تخصص افراد و با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا  بهترین تکنسین‌ها را بر اساس تجربه و نظرات مشتریان واقعی مشخص نموده و شرایطی فراهم کرده است تا شما برای انجام کار به راحتی با آنها در ارتباط باشید. الوپایپینگ همچنین با احراز هویت دقیق و آموزش‌های مستمر در تلاش است خدمات را  با کیفیت تر و مطمئن تر از گذشته در دسترس شما قرار دهد .  پس کافی است شما درخواست خود را ثبت کنید، پس از آن الوپایپینگ سفارش شما را برای تکنسین منتخب ارسال می‌کند و تکنسین مربوطه در سریعترین زمان ممکن برای بررسی جزئیات بیشتر و انجام هماهنگی با شما تماس می‌گیرد. این نکته را به یاد داشته باشید که پس از برقراری ارتباط با تکنسین، امکان لغو یا جایگزینی تکنسین همیشه برای شما فراهم است.

#نظرات_مشتریان

مشتریان درباره ما چه می گویند ؟


نصب پمپ آب خانگی و منبع
امین یداللهی ، 21 اردیبهشت 1401

کارشون خیلی خوب بود و سرعت عمل بالایی داشتند

امین باقری کمال آبادی
نصب پمپ آب خانگی و منبع
نصب پمپ آب خانگی و منبع
نیما پارسافر ، 15 اردیبهشت 1401

نحوه برخورد و کار بسیار خوب و کار بلد بودند

مسعود اسدی پور
نصب پمپ آب خانگی و منبع
نصب پمپ آب خانگی و منبع
سیمین شعبانپور ، 01 خرداد 1401

به برخوردشون امتیاز 5 میدم ولی مثل اینکه نصبمون مشکل داره باید بررسی بشه

امید باز علی نژاد
نصب پمپ آب خانگی و منبع

برای شروع آماده اید ؟

اگر برای شروع آماده هستید پس درخواست خود را ثبت کنید.

سوالات متداول


سرویس نصب پمپ آب خانگی و منبع، در حال حاضر فقط در داخل شهر اصفهان انجام می‌شود.

بعد از اینکه سفارش شما به صورت تلفنی یا آنلاین ثبت و تایید شد، نصاب پمپ آب خانگی و منبع برای هماهنگی‌های لازم با شما تماس می‌گیرد.

شما می‌توانید بدون محدودیت زمانی و حتی در روزهای تعطیل هم از خدمات الوپایپینگ از جمله نصب پمپ آب خانگی استفاده کنید.