شارژ گاز کولر گازی اصفهان


شارژ گاز کولر گازی در اصفهان یکی از خدمات الوپایپینگ است که در تمامی فصول سال متقاضیان زیادی دارد. ممکن است شما به وضوح متوجه تغییر مقدار گاز کولر خود نشوید، اما این موضوع در دمای منزل شما تاثیر بسیار دارد و باعث گرم شدن باد دستگاه می شود. البته شارژ گاز کولر گازی در زمستان و زمانی که از کولر به عنوان یک وسیله گرمایشی استفاده می شود، اهمیت بیشتری پیدا می کند. ممکن است شما در زمینه شارژ گاز یا زمان درست آن اطلاعات و مهارت کافی نداشته باشید در این صورت می توانید سفارشات مربوط به:

  • چک کردن میزان گاز کولر گازی
  • شارژ گاز دستگاه
  • وکیوم گاز کولر
  • و...

در این صفحه ثبت کنید، تا یکی از تکنسین های متخصص الوپایپینگ در این زمینه با شما تماس بگیرد و در اسرع وقت برای انجام کار به محل شما مراجعه کند.

ویژگی الوپایپینگ
متخصصان با تجربه
متخصصان با تجربه

کلیه تکنسین های الوپایپینگ افرادی حرفه ای و مجرب هستند که از تمامی فیلترهای فنی شرکت عبور کرده و آماده خدمت رسانی به شما همشهریان عزیز می باشند.

تضمین کیفیت
تضمین کیفیت

الوپایپینگ درخواست شما را تا 3 روز پس از انجام کار، ضمانت می کند و در صورت بروز هر گونه مشکلی شما می توانید با پشتیبانی تماس بگیرید و موضوع را بررسی کنید.

سرعت در ارائه خدمات
سرعت در ارائه خدمات

با توجه به اینکه الوپایپینگ یک پلتفرم آنلاین خدمت رسانی در سراسر اصفهان است، به محض ثبت درخواست ، نزدیک ترین تکنسین به محل زندگی شما، با شما تماس خواهد گرفت.

کارتو بسپار به کاربلدش

سپردن کار به یک تکنسین با تجربه و حرفه ای را در الوپایپینگ تجربه کنید. الوپایپینگ؛ تخصصی ترین سامانه هوشمند ارائه خدمات تاسیسات است که با توجه به معیار تجربه و تخصص افراد و با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا بهترین تکنسین ها را بر اساس تجربه و نظرات مشتریان واقعی مشخص نموده و شرایطی فراهم کرده است تا شما برای انجام کار به راحتی با آنها در ارتباط باشید. الوپایپینگ همچنین با احراز هویت دقیق و آموزش های مستمر در تلاش است خدمات را با کیفیت تر و مطمئن تر از گذشته در دسترس شما قرار دهد . پس کافی است شما درخواست خود را ثبت کنید، پس از آن الوپایپینگ سفارش شما را برای تکنسین منتخب ارسال می کند و تکنسین مربوطه در سریعترین زمان ممکن برای بررسی جزئیات بیشتر و انجام هماهنگی با شما تماس می گیرد. این نکته را به یاد داشته باشید که پس از برقراری ارتباط با تکنسین، امکان لغو یا جایگزینی تکنسین همیشه برای شما فراهم است.

نظرات مشتریان

شارژ گاز کولر گازی

حسین اسماعیلی ، 06 تیر 1401

خیلی سر موقع تماس گرفتند و رفتار محترمانه و خوبی داشتند همه چیز عالی بود

+میثم ناظری نوش ابادی

+میثم ناظری نوش ابادی

شارژ گاز کولر گازی
برای شروع آماده اید ؟

برای شروع آماده اید؟

اگر برای شروع آماده هستید پس درخواست خود را ثبت کنید.

شارژ گاز کولر گازی اصفهان

شارژ گاز کولر گازی اصفهان به صورت شبانه روزی

شارژ گاز کولر گازی اصفهان اصول خاص خود را دارد. کولر گازی بیش از یک میزان مشخص، نیاز به مبرد ندارد و میزان گاز نیز به غیر بروز نشتی، خود به خود کم نمی‌شود. متخصص در این زمینه، میزان نیاز کولر گازی به گاز را می‌تواند مشخص کند. معمولا در سرویس کولر گازی در اصفهان که به صورت سالانه انجام می‌شود، میزان گاز نیز بررسی می‌شود. حال باید شما نشانه کمبود گاز را بدانید تا بتوانید با متخصص مربوطه برای شارژ دستگاه تماس بگیرید. همچنین در این مقاله نحوه شارژ دستگاه را نیز بررسی خواهیم کرد. تیم الوپایپینگ برای شارژ گاز کولر گازی در اصفهان به شما کمک خواهد کرد.

شارژ گاز کولر گازی در اصفهان

نشانه‌های کاهش میزان گاز و نیاز به شارژ گاز کولر گازی اصفهان

اگر کولر گازی شما در تمام روز روشن بوده ولی محیط را خنک نکرده، یعنی میزان گاز دستگاه کاهش یافته است. مبردها، جذب گرمای محیط داخلی و هدایت آن را به بیرون، انجام می‌دهند. پس با کاهش میزان گاز، گردش هوا و خنک کردن خانه به درستی انجام نمی‌شود. دومین نشانه نیاز به شارژ گاز کولر گازی اصفهان، بالا رفتن میزان هزینه برق است. چرا که کمپرسور اسپلیت به صورت مداوم کار می‌کند و فشار زیادی را متحمل می‌شود تا کمبود گاز را جبران کند.

همچنین ممکن است گاهی کولر گازی سر و صدای زیادی تولید کند. اگر نشتی، یک سوراخ کوچک باشد، سر و صدا ایجاد نمی‌شود؛ ولی اگر نشتی به یک سوراخ بزرگ تبدیل شود، کولر گازی نیز سر و صدا تولید می‌کند. نشانه دیگر برای نیازمندی دستگاه به شارژ، وجود یخ زدگی روی لوله‌های رفت یا برگشت دستگاه است. اگر انجماد مبرد از قسمت پایینی دستگاه شروع شود، یخ زدگی برای تمامی خطوط مبرد تا بخش خارجی اتفاق می‌افتد و نیاز به شارژ گاز کولر گازی در اصفهان داریم.

نحوه شارژ گاز کولر گازی در اصفهان

با تزریق میزان گاز مورد نیاز به کولر، عملکرد آن بهبود می‌یابد. برای شارژ گاز کولر گازی اصفهان R22 به شکل گاز و R-410 A و R-407 C به شکل مایع تزریق می‌شود. در مرحله اول باید دلیل کاهش گاز کولر را بدانید تا اگر پرچ‌ها مشکل دارند، با بریدن لوله، پرچ جدید بزنید. اگر هم نشتی به دلیل این باشد که کندانسور یا لوله‌های متصل به پنل سوراخ شده باشند، باید قبل از شارژ دستگاه، به یافتن ترک یا سوراخ بپردازید.

1- نحوه شارژ در صورت نشتی

ابتدا به بستن شیر منیفولد مربوط به گیج و اتصال شلنگ آبی رنگ مرتبط با فشار پایین به شیر گاز، بپردازید. در خصوص گاز R22 به همین شکل عمل کنید و برای مبردهای R-410A و R-407C اتصال شلنگ قرمز رنگ که با فشار بالا مرتبط است را به شیر مایع انجام دهید. حال اتصال شلنگ زرد رنگ واقع در قسمت وسطی را به کپسول مبرد انجام دهید و به باز کردن شیر بپردازید. برای هواگیری شلنگ، باید به شل کردن سرپیچ شلنگ زرد، از سمت منیفولد گیج بپردازید. باید هواگیری شلنگ متصل به شیر سرویس را نیز انجام دهید. حال برای آغاز کار کمپرسور، به روشن کردن کولر گازی بپردازید.

حال اقدام به باز کردن شیر مربوط به فشار پایین در صورت استفاده از مبرد R22، شیر مربوط به  فشار بالای منیفولد برای بقیه مبردها کنید. حال به کمک گیج و یا وزن مبرد و مشخصات آن در کاتالوگ، به کنترل میزان شارژ بپردازید. سپس به بستن شیرهای کپسول مبرد و منیفولد گیج ، خاموش کردن کولر و باز کردن شلنگ‌ها از روی شیرها بپردازید. در این صورت شارژ گاز کولر گازی انجام شده است. شما می‌توانید در صورت مشاهده نشتی، برای شارژ گاز کولر گازی در اصفهان در هر ساعت از شبانه روز، با متخصصان ما در الو پایپینگ تماس بگیرید.

2 – شارژ گاز کولر گازی در اصفهان در زمان نصب اولیه دستگاه

برای شارژ گاز کولر گازی اصفهان در زمان نصب، ابتدا باید به بستن شیر منیفولد گیج بپردازید. حال در صورت استفاده از R22، اتصال شلنگ آبی رنگ مربوط به فشار پایین را به شیر گاز و در صورت استفاده از مبردهای R-410A و R-407C، اتصال شلنگ قرمز رنگ مرتبط با فشار بالا را به شیر مایع انجام دهید. اتصال شلنگ زرد رنگ را به کپسول مبرد انجام داده و شیر را باز کنید. حال باید هواگیری شلنگ زرد رنگ را با شل کردن سرپیچ آن انجام دهید.

حال باید میزان شارژ مبرد را با توجه به جدول شارژ مبرد در کاتالوگ کولر گازی بیابید. حال به وزن کردن کپسول پرداخته و میزان شارژ گاز مورد نیاز را از وزن کپسول کم کنید. عدد به دست آمده، باید وزن پکسول، پس از شارژ کولر گازی باشد. حال باید همانند مرحله قبل، اتصال منیفولد گیج را به کپسول مبرد و شیر سرویس انجام دهید و برای شروع شارژ، شیر را باز کنید. باید در حین کار، چند بار کپسول را وزن کنید تا وزن محاسبه شده، به دست آید. در نهایت نیز به بستن شیرها و جدا کردن شلنگ‌ها بپردازید.

خدمات شبانه روزی شارژ گاز کولر گازی اصفهان

اقدامات ایمنی برای شارژ گاز کولر گازی اصفهان

مبرد کولر گازی، یک سیال سمی است که موجب یخ زدگی بافت بدن می‌شود. بنابراین باید قبل از انجام کار، موارد ایمنی را رعایت کنید تا دچار مشکل نشوید. برای مثال حتما باید از دستکش و عینک محافظ استفاده کنید.

تجهیزات مورد نیاز

  • مبرد
  • مجموعه گیج فشار سنج منیفولد کولرگازی
  • پمپ خلاء با قدرت 1-4 اسب بخار
  • کمی صبر

آشنایی با انواع گازهای کولر گازی

R410A: نام تجاری این مبرد  Puron است. امروزه در بیشتر کولرهای گازی، از این مبرد استفاده می‌شود که یک هیدرو فلورو کربن است و لایه ازن را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد.  R410A تبدیل به استاندارد سیستم تهویه مطبوع مسکونی ایالات متحده در سال 2015 شده است.

R22: نام تجاری این گاز Freon است و هیدرو کلروفلوئوروکربن است. این گاز تاثیر بدی روی لایه ازن می‌گذارد. استفاده از R22 به دلیل تاثیر بدی که بر محیط زیست داشت، برای شارژ گاز کولر گازی اصفهان متوقف شد.

راندمان حرارتی در R410A بهتر است؛ یعنی برای یک میزان خنک کنندگی، دستگاه کار کمتری انجام می‌دهد و در نتیجه عمر دستگاه افزایش می‌یابد. R410A نسبت به R22 با فشار بیشتری کار می‌کند در نتیجه سازگاری بیشتری با کولر گازی دارد. در صورت پر کردن گاز R22 با R410A کمپرسور می‌سوزد.

نکاتی مهم در خصوص شارژ گاز کولر گازی در اصفهان

​​​اگر متوجه ایراد در کولر گازی شدید، ابتدا باید محل نشتی را پیدا کنید. البته باید این کار را به یک تعمیرکار حرفه‌ای بسپارید تا مشکل دستگاه را به سرعت متوجه شود. Alopiping در زمینه شارژ گاز کولر گازی اصفهان شما را راهنمایی می‌کند. همچنین در زمان نصب نیز باید از یک نصاب متبحر کمک بگیرید؛ چراکه در صورت نصب نادرست دستگاه، ممکن است نشت گاز اتفاق بیفتد و دستگاه شما دچار مشکل شود. 

دلایل نشت گاز در کولر گازی

ایراد در ساختار دستگاه: اگر انسان در کاری نقش داشته باشد، احتمال خطا نیز وجود دارد. وجود خرابی ناچیز در اتصالات و جوش‌های مختلف در دستگاه، سبب شده بروز نشتی می‌شود. اگر مشکل نشتی به دلیل اشکال در ساخت کولر گازی باشد، نشتی در مراحل اولیه رخ می‌دهد و تعمیر دستگاه با ضمانت انجام می‌شود. 

نصب نادرست کولر گازی: نصب کولر گازی نیز اهمیت زیادی دارد؛ چرا که در زمان نصب باید اتصالات را انجام داد و لوله‌های مسی را نیز جوشکاری و خمش کرد. بنابراین باید در زمان نصب، پرچ‌ها مهره شوند و آب بندی محل‌های جوشکاری شده را به کمک نوار تفلون انجام دهید. همچنین خم کردن لوله مسی را نیز به کمک ابزار خم کن لوله انجام دهید.

ساییدگی: کولرهای گازی بسیار تحت فشار هستند. پیچ و مهره‌های دستگاه با گذشت زمان ضعیف شده و دچار ساییدگی و در نهایت نیز منجر به نشتی می‌شوند.

 

شارژ گاز کولر گازی اصفهان در 7 روز هفته

 

چرا الوپایپینگ برای شارژ گاز کولر گازی در اصفهان

در این مقاله در خصوص نکات مربوط به شارژ گاز کولر گازی در اصفهان و مراحل انجام آن صحبت کردیم. همانطور که گفته شد، از نصب کولر گازی گرفته تا تعمیر و شارژ گاز آن اهمیت زیادی دارد و نباید این کار را به هر کسی سپرد. شرکت الوپایپینگ برای شارژ گاز کولر گازی اصفهان به شما کمک می‌کند. در تیم ما افراد متبحر و باتجربه‌ای حضور دارند که خدمات را به بهترین شکل برای شما انجام می‌دهند. تنها کافی است سفارش خود را در وب سایت ما ثبت کنید و منتظر تماس همکاران ما باشید. در اسرع وقت برای انجام خدمت شما، در محل شما حاضر می‌شوند.

سوالات متداول


بعد از اینکه سفارش شما به صورت تلفنی یا آنلاین ثبت و تایید شد، تکنسین کولر گازی برای هماهنگی‌های لازم با شما تماس می‌گیرد. شما می‌توانید بدون محدودیت زمانی و حتی در روزهای تعطیل هم از خدمات الوپایپینگ از جمله شارژ گاز کولر گازی استفاده کنید.

خنک نشدن محیط، افزایش مصرف برق، سر و صدای زیاد

سرویس شارژ گاز کولر گازی، در حال حاضر فقط در داخل شهر اصفهان انجام می‌شود.
4.5 امتیاز از 1 رای