آموزش کم کردن فشار پکیج ایران رادیاتور

کم کردن فشار پکیج ایران رادیاتور در برخی از موارد بسیار ضروری است و می‌تواند از آسیب‌های بعدی جلوگیری کند. به همین دلیل نیاز است که نحوه پایین آوردن فشار پکیج ایران رادیاتور را یاد بگیرید تا بتوانید در صورت نیاز خودتان این کار را انجام دهید. با ما در این مقاله از الو پایپینگ همراه شوید تا به شما آموزش دهیم که چگونه می‌توانید فشار پکیج ایران رادیاتور را کاهش دهید.

چگونه میتوان متوجه افزایش فشار پکیج شد؟

تشخیص فشار پکیج از طریق کد خطا در پکیج های دیجیتال

پکیج‌های ایران رادیاتور در دو مدل دیجیتال و آنالوگ به بازار عرضه می‌شوند. در مدل‌های آنالوگ، یک مانومتر عقربه‌ای نشان‌دهنده فشار پکیج است که با استفاده از آن می‌توانید قرار داشتن فشار در بازه نرمال را چک کنید. اما در مدل‌های دیجیتال، معمولا با یک کد خطا روبرو می‌شوید که در مدل‌های مختلف متفاوت است. بنابراین باید معنای کدهای خطای پکیج ایران رادیاتور را با استفاده از دفترچه راهنمای آن بررسی کنید.

دلایل نیاز به کم کردن فشار پکیج ایران رادیاتور

باید بدانید که فشار استاندارد برای پکیج باید بین ۱ تا ۲ باشد؛ اما در مواردی ممکن است به دلایل مختلف مانند تنظیم نبودن فشار آب، خالی شدن باد منبع انبساط و مسدود شدن شیلنگ آن، فشار بار پکیج از حد استاندارد بالاتر برود. باید دقت کنید که بالا رفتن فشار تا ۲٫۵ می‌تواند خطرناک باشد و باید برای کاهش آن اقدام کنید. برای آشنایی با دلایل بالا رفتن فشار پکیج می‌توانید مقاله ما را در این مورد مطالعه کنید.

در صورت بروز این اتفاق باید حتما اقدام به کم کردن فشار کنید؛ در غیر این صورت با خطرات بالا رفتن فشار پکیج ایران رادیاتور مانند ترکیدن لوله‌ها یا خراب شدن منبع انبساط مواجه می‌شوید. برای مثال ممکن است شیر اطمینان معیوب شده و نتواند عملکرد درستی از خود نشان دهد. همچنین این امکان وجود دارد که آب بر روی دیوارها نشت کند یا به صورت کلی سیستم لوله‌کشی دچار اختلال شود. در این صورت باید به سراغ تعمیرکار پکیج در اصفهان بروید تا این مشکل را برای شما برطرف کند.

نکات پایین آوردن فشار پکیج ایران رادیاتور

برای کم کردن فشار پکیج ایران رادیاتور باید در نظر داشته باشید که در چه فصلی قرار دارید. زیرا پایین آوردن فشار پکیج در فصل تابستان و زمستان با هم متفاوت است و باید نکات مختلفی را برای این کار در نظر داشته باشید. با در نظر گرفتن این موضوع، می‌توانید کارهای زیرا را انجام دهید تا فشار پکیج ایران رادیاتور شما کاهش پیدا کند:

کم کردن فشار پکیج ایران رادیاتور در فصل زمستان

در فصل زمستان برای انجام این کار، باید ابتدا پکیج را خاموش کنید و سپس آچار هواگیری را بردارید. با استفاده از این آچار می‌توانید اقدام به هواگیری پکیج کرده و مشکل را برطرف کنید.

پایین آوردن فشار پکیج ایران رادیاتور در فصل تابستان

در فصل تابستان نیازی به خاموش کردن پکیج نیست؛ اما بهتر است برای احتیاط بیشتر این کار را انجام دهید. پس از خاموش کردن پکیج، شلنگ زیر شیر پرکن که محل ورود آب سرد است را ببندید و سپس شیر را باز کنید. به صورت هم‌زمان باید شیر آب گرم را هم باز بگذارید تا فشار پکیج کاهش پیدا کند.

آموزش مرحله به مرحله کم کردن فشار پکیج

برای کم کردن فشار پکیج ایران رادیاتور دو روش پیش روی شما قرار دارد که معمولا سرویس‌کاران از روش اول استفاده نمی‌کنند. زیرا کار زمان‌بری است و معمولا نتیجه مطلوب را به دنبال نخواهد داشت. در ادامه این دو روش را به صورت مرحله به مرحله توضیح می‌دهیم.

کم کردن فشار پکیج

روش اول

در این روش برای کاهش فشار پکیج تنها کافی است که پیچ هواگیر را در یکی از رادیاتورها باز کنید. پس از این کار باید منتظر بمانید تا آب به حدی تخلیه شود که فشار پکیج کاهش پیدا کند. پس از رسیدن فشار به حد مطلوب، باید پیچ هواگیر را مجددا ببندید. در صورتی که فشار تنها مقدار کمی تغییر کرده باشد، احتمالا با هواگیری رادیاتورها می‌توان این مشکل را برطرف کرد.

روش دوم

 • آب واحد را قطع کنید تا مطمئن شوید که آبی به پکیج وارد نمی‌شود.
 • ابتدا شیر ورودی آب سرد به پکیج را ببندید. برای پیدا کردن این شیر باید زیر پکیج ایران رادیاتور را نگاه کرده و دومین شلنگ از سمت راست را دنبال کنید؛ در انتهای شلنگ، شیر مورد نظر قرار گرفته است. در صورتی که آب را به صورت کامل قطع کرده‌اید، نیازی به انجام این مرحله نیست.
 • یکی از شیرهای آب گرم را در آشپزخانه یا حمام باز کرده و چک کنید که آبی از آن خارج نشود. در غیر این صورت شیر ورودی آب سرد را به درستی نبسته‌اید. این شیر را در انتهای این مرحله نبندید.
 • پس از اطمینان از عدم ورود آب به پکیج، باید شیر پرکن را باز کنید تا فشار بار به سمت شیر رفته و کاهش پیدا کند.
 • زمانی که فشار پکیج ایران رادیاتور به حد متعادل رسید، شیر پرکن را ببندید و از بسته بودن آن اطمینان حاصل کنید.
 • حال شیر آب گرم مورد نظر را بسته و مجددا مسیر ورود آب سرد به پکیج را باز کنید.

با انجام این مراحل، فشار پکیج ایران رادیاتور به طور قطع کاهش پیدا می‌کند. اما در صورتی که در بستن و باز کردن شیرها شک دارید، بهتر است که حتما با یک متخصص تماس بگیرید. باید دقت داشته باشید که افزایش یا کاهش فشار در پکیج‌های ایران رادیاتور ممکن است هر دو یا سه هفته یک بار اتفاق بیفتد که این موضوع طبیعی است؛ اما در صورتی که این مشکل به صورت مداوم تکرار شود، باید حتما به سرویس کار پکیج ایران رادیاتور در اصفهان زنگ بزنید. برای این کار می‌توانید به صفحه تعمیر پکیج ایران رادیاتور در اصفهان مراجعه کنید.

نکته مهم: بهترین زمان برای کم کردن فشار پکیج ایران رادیاتور در زمانی است که دستگاه خاموش و سرد است.

سخن پایانی

کم کردن فشار پکیج ایران رادیاتور یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید برای جلوگیری از بروز مشکل و خطرات بعدی انجام دهید. در این مقاله از الو پایپینگ به آموزش نحوه پایین آوردن فشار پکیج ایران رادیاتور پرداخته و روش‌های مختلف انجام این کار را معرفی کردیم.

سوالات متداول

 1. فشار استاندارد پکیج ایران رادیاتور چقدر است؟
  در حالت طبیعی، فشار پکیج باید بین ۱ تا ۲ بار باشد تا مشکلی برای عملکرد آن ایجاد نشود.
 2. آیا برای کم کردن فشار پکیج ایران رادیاتور نیاز به تعمیرکار داریم؟
  بله. به دلیل اینکه ممکن است در صورت نداشتن تخصص، در حین بستن یا باز کردن شیرها دچار مشکل شوید؛ بهتر است که پایین آوردن فشار پکیج ایران رادیاتور را به یک فرد متخصص بسپارید.
4.3/5 - (31 امتیاز)
برچسب ها :
سوال فنی داری از ما بپرس!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

ممکن است این مطالب را هم دوس داشته باشید!

مطالب مرتبطی موجود نیست