۴ نکته مهم در عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان

عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان و تعمیر آن یکی از رایج‌ترین خدماتی است که بیشتر افراد در شهر اصفهان نیاز دارند. زیرا انواع آبگرمکن بوتان در بسیاری از خانه‌ها نصب شده‌اند و ممکن است به هر دلیلی شاهد خراب شدن آبگرمکن بوتان خود باشید. با ما در این مقاله از الو پایپینگ همراه شوید تا نکات مهم را در فرایند عیب یابی آبگرمکن بوتان دیواری به شما بگوییم.

۱- اهمیت سرویس در فرایند عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان

اگر می‌خواهید که عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان را خیلی سریع‌تر انجام داده و از خسارت‌های بیشتر جلوگیری کنید، نیاز است که سرویس آبگرمکن را به موقع انجام دهید. با انجام به موقع سرویس آبگرمکن، می‌توانید خیلی زود به مشکلات موجود پی برده و در نتیجه مانع از بزرگ‌تر شدن آن‌ها شوید. پس حتما با یک متخصص در زمینه سرویس آبگرمکن در اصفهان تماس بگیرید تا عیب یابی سیستم شما را انجام داده و اقدامات لازم را صورت دهد.

۲- مشکلات رایج آبگرمکن بوتان را بشناسید

یکی از مواردی که در عیب یابی آبگرمکن بوتان دیواری اهمیت دارد این است که مشکلات رایج آن را بشناسید و تقریبا بدانید که در هر موردی باید چه کار کنید یا با چه کسی تماس بگیرید. به همین دلیل می‌خواهیم در این قسمت از مقاله، رایج‌ترین مشکلاتی را که برای مدل های مختلف آبگرمکن بوتان به وجود می‌آیند، برای شما بیان کنیم.

– گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری بوتان

گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری بوتان به دلیل پایین بودن کیفیت شعله

یکی از رایج‌ترین مواردی که معمولا در عیب یابی آبگرمکن بوتان دیده می‌شود، گرم نشدن آب است. این مورد ممکن است به دلیل پایین بودن کیفیت شعله اتفاق بیفتد. معمولا کم بودن فشار گاز ورودی، باز نبودن شیر پروانه یا ربع گرد و وجود ایراد در فنر سوپاپ، از رایج‌ترین دلایل کم شدن کیفیت شعله در آبگرمکن‌های بوتان هستند. همچنین بهتر است در زمان عیب یابی آبگرمکن بوتان، مبدل حرارتی را هم بررسی کرده و رسوبات موجود بر روی آن را پاک کنید تا گرما بهتر به آب منتقل شود.

– کم شدن فشار آب گرم

یکی دیگر از مشکلات رایج در آبگرمکن های دیواری بوتان کم شدن فشار آب گرم است. در این مورد باید برای عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان با یک متخصص تماس بگیرید. اما معمولا این مشکل به دلیل رسوب گرفتن مبدل اتفاق میافتد و در نتیجه آب نمی‌تواند به خوبی در لوله‌ها و مسیرهای انتقال جابجا شود. برای آشنایی با علت کم شدن فشار آب گرم آبگرمکن می‌توانید مقاله ما را در این مورد مطالعه کنید.

– تغییر درجه حرارت آب

به طور معمول در مدل‌های مختلف آبگرمکن دیواری بوتان، سنسورهایی برای تنظیم درجه حرارت آب وجود دارند. اگر این سنسور در آبگرمکن شما خراب شود، دمای آب کم و زیاد شده و در نتیجه آب بیش از حد سرد یا گرم می‌شود. بنابراین در صورت مواجهه با این مشکل، باید عیب یابی آبگرمکن بوتان را به یک متخصص بسپارید تا سلامت سنسور را بررسی کرده و در صورت نیاز آن را تعویض کند.

– خاموش شدن آبگرمکن

اگر متوجه شدید که آبگرمکن دیواری بوتان شما به طور ناگهانی خاموش می‌شود، باید حتما فرایند عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان را هرچه سریع‌تر انجام دهید. به طور کلی افت فشار آب یا گاز ورودی، از اصلی‌ترین دلایل خاموش شدن ناگهانی آبگرمکن هستند. بنابراین به جز عیب یابی آبگرمکن بوتان دیواری احتمالا نیاز به بررسی خطوط انتقال آب و گاز ورودی به آن هم دارید.

– ایجاد صداهای ناهنجار

اگر آبگرمکن شما صداهای زیادی تولید می‌کند، باید در زمان عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان به سراغ قطعات داخلی آن رفته و لوله‌های آب و مبدل را بررسی کنید. وجود رسوب بر روی این قطعات می‌تواند باعث ایجاد صدای زیاد در زمان روشن شدن آبگرمکن یا باز کردن آب گرم باشد.

– تغییر رنگ آب داغ خروجی از دستگاه

تغییر رنگ آب داغ خروجی از دستگاه

یکی دیگر از مشکلات رایج در آبگرمکن دیواری بوتان این است که آب گرم خروجی از آن، دچار تغییر رنگ شده است. در این مورد باید لوله کشی مسی آبگرمکن را بررسی کنید و ببینید که آیا نیاز به تعویض دارند یا نه؟ این موضوع بیشتر به خاطر وجود مشکل در لوله کشی و زنگ زدن آن‌ها است.

۳- به نشانه های نیاز به عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان دقت کنید

یکی از مزیت های عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان این است که می‌توانید با سرعت خوبی به ایرادات موجود پی ببرید و متوجه نشانه های خرابی آن شوید. برخی از رایج‌ترین نشانه های نیاز به تعمیر آبگرمکن بوتان را در قسمت قبلی برای شما بیان کردیم. برای مثال کم شدن فشار آب، تغییر رنگ یا مزه آب گرم، خاموش شدن ناگهانی آبگرمکن و گرم نبودن آب خروجی از آن نشان می‌دهند که حتما باید با یک تعمیرکار آبگرمکن دیواری بوتان تماس بگیرید.

۴-تعمیر و عیب یابی آبگرمکن بوتان دیواری را به متخصص بسپارید

تعمیر و عیب یابی آبگرمکن بوتان دیواری

یکی از مهم‌ترین نکات برای تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان این است که این کار را به یک متخصص بسپارید. به عبارت بهتر توصیه ما این است که قبل از هر اقدام خودسرانه‌ای، با متخصص مشورت کنید تا هزینه تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان هم برای شما کاهش پیدا کند. زیرا ممکن است در طی باز و بسته کردن قطعات مختلف یا دست‌کاری آن‌ها، مشکل از آنچه که هست بزرگ‌تر شود و در نتیجه خسارت‌های بیشتری را برای شما به بار بیاورد. برای برقراری ارتباط مستقیم با متخصصان در زمینه تعمیر آبگرمکن بوتان در اصفهان می‌توانید بر روی لینک درج شده کلیک کنید.

سخن پایانی

عیب یابی تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان یکی از مهم‌ترین کارهایی است که شما باید به صورت دوره‌ای انجام دهید. با این کار می‌توانید مشکلات موجود را به سرعت شناسایی کرده و آن‌ها را برطرف کنید. در این مقاله از الو پایپینگ ۴ نکته مهم را که باید در عیب یابی آبگرمکن بوتان در نظر داشته باشید، برای شما بیان کردیم. همچنین در صورت نیاز به مشورت با یک متخصص، می‌توانید در هر ساعت از شبانه روز با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

  1. چرا آب خروجی از آبگرمکن دیواری بوتان گرم نیست؟
    عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان نشان می‌دهد که به طور معمول جمع شدن رسوبات در مسیر سرشیر آب یا سردوش می‌تواند منجر به گرم نشدن آب شود. همچنین خراب بودن جرقه زن و شمعک هم از دیگر مواردی هستند که باعث گرم نشدن آب خروجی از آبگرمکن می‌شوند.
  2. آیا عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان در مدل‌های مختلف تفاوت دارد؟
    بله. از آنجا که ساختار و مشخصات فنی مدل‌های مختلف آبگرمکن بوتان با هم متفاوت هستند، فرایند عیب یابی مدل های مختلف آبگرمکن دیواری بوتان هم تفاوت دارند. برای مثال تعمیر آبگرمکن بوتان b115 با b3112 متفاوت است.
  3. در زمان سرویس آبگرمکن دیواری بوتان، چه کارهایی انجام می‌شود؟
    عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان، جرم گیری و اسید شویی لوله‌ها و مبدل، تمیز کردن دودکش و هواگیری آبگرمکن دیواری بوتان از مواردی هستند که باید در زمان سرویس آن انجام شوند.
4.3/5 - (7 امتیاز)
برچسب ها :
سوال فنی داری از ما بپرس!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

ممکن است این مطالب را هم دوس داشته باشید!

مطالب مرتبطی موجود نیست