آموزش تبدیل حالت زمستانه به تابستانه پکیج

با آغاز فصل تابستان، تبدیل حالت زمستانه به تابستانه پکیج باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی و افزایش کارایی و عمر مفید پکیج می‌شود. پکیج‌ها به‌عنوان یکی از پراستفاده‌ترین وسایل گرمایشی، قادر به انجام هم‌زمان دو وظیفه‌ی گرم کردن آب مصرفی و رادیاتورها هستند. تمامی پکیج نسل جدید، دارای سه حالت زمستانه، تابستانه و پکیج خاموش هستند. هرکدام از این حالت‌ها متناسب با شرایط آب و هوایی و فصل تنظیم می‌شوند. حالت زمستانه، هر دو قابلیت گرمایش رادیاتور و آب مصرفی و حالت تابستانه فقط برای گرمایش آب مصرفی تعبیه شده است. در ادامه‌ی این مطلب از الو پایپینگ در ابتدا به توضیحاتی در رابطه با حالت تابستانه، زمستانه و خاموش به شما عزیزان خواهیم داد؛ سپس به چگونگی تبدیل حالت زمستانه به تابستانه پکیج شما می‌پردازیم.

حالت تابستانه پکیج

با شروع فصل تابستان و روزهای گرم سال، منطقی نیست که پکیج شما با ظرفیت کامل کار کند. تنها استفاده ما از پکیج گرمایشی در فصل تابستان، جهت گرم کردن آب مصرفی است و عملاً نیازی به گرمایش رادیاتورها نیست. از این رو با تبدیل حالت زمستانی به تابستانی پکیج، مشعل اصلی پکیج و پمپ آن، تنها در زمانی که بخواهید از آب گرم استفاده کنید روشن می‌شوند. حالت تابستانه با گرم کردن آب تنها چند بار در طول روز، هدر رفت سوخت را کاهش می‌دهد که به کاهش هزینه‌های قبض انرژی و تولید کربن دی اکسید کمک کرده و همچنین از عمر مفید پکیج کاسته نخواهد شد.

همچنین بخوانید: دلایل عدم وجود آب گرم در خانه

حالت زمستانه پکیج

در حالت زمستانه پکیج گرمایشی، علاوه بر گرم کردن آب مصرفی، باید رادیاتورها و سیستم گرمایش از کف هم گرم شوند. همان‌طور که می‌دانید امروزه استفاده از پکیج‌ها  برای گرم کردن خانه بسیار رایج است. این  سیستم گرمایشی کم‌خطر بوده و دما را در تمام خانه یکدست نگه می‌دارد؛ این به معنای روشن بودن مداوم مشعل اصلی است.

عملکرد حالت زمستانه پکیج چگونه است

اما نکته حائز اهمیت این است که پکیج قادر به تأمین هم‌زمان آب گرم بهداشتی و آب داغ برای گرم کردن رادیاتورها نیست. در اینجا مقصود از آب مصرفی بهداشتی، آبی است که به عنوان آب خوردن و همچنین آب موردنیاز برای شست‌وشو استفاده می‌کنیم. سیستم عملکرد پکیج در حالت زمستانه به این صورت است که در واقع زمانی که شما با آب گرم کار می‌کنید، رادیاتورها از انرژی ذخیره شده استفاده می‌کنند؛ درنتیجه آب گرم با فشار خوب در اختیار شما خواهد بود. اما به محض اینکه آب گرم را ببندید، پکیج برای داغ کردن آب مصرفی رادیاتورها فعال می‌شود.

حالت خاموش پکیج

در حالت زمستانه پکیج، اولویت با تأمین آب گرم مصرفی است. به همین علت، پکیج‌های امروزی اغلب دارای حالت خاموش هستند؛ به این صورت که پکیج کاملاً خاموش نیست، اما با ظرفیت کامل نیز کار نمی‌کند و از انرژی ذخیره شده برای گرم کردن رادیاتورها استفاده کرده و فقط آب مصرفی را گرم می‌کند. این می‌تواند به شما در صرفه‌جویی در هزینه‌ها کمک کند.

اهمیت تبدیل حالت زمستانه به تابستانه پکیج

حال که با حالت‌های مختلف تنظیمات پکیج آشنا شدیم، به معرفی روش تبدیل حالت زمستانه به تابستانه پکیج می‌پردازیم. توجه داشته باشید که تنظیمات پکیج‌ها، به دلیل تفاوت ظاهری در برندهای موجود در بازار و همچنین تفاوت پکیج‌های لمسی و غیر لمسی (ولومی)، کمی با یکدیگر متفاوت هستند. این وسیله گرمایشی، در ظرفیت‌های مختلفی به بازار عرضه می‌گردد که از نظر کیفیت و همچنین عملکرد با یکدیگر تفاوت دارند.

از برندهای مطرح می‌توان به ایران رادیاتور، ، ایساتیس، ، بوتان، ایمرگاس و غیره اشاره کرد. به علت تعدد برند و تفاوت آن‌ها، در صورت لزوم عیب‌یابی و یا تعمیر پکیج، از تعمیرکار پکیج در اصفهان کمک بگیرید. حال، ابتدا به نکات کلیدی تبدیل حالت زمستانه به تابستانه پکیج اشاره می‌کنیم و سپس به چگونگی تبدیل در هر یک از برندهای ذکر شده می‌پردازیم.

نکات کلیدی تبدیل حالت زمستانه به تابستانه پکیج

 • قبل از هر کار، دودکش دستگاه را بررسی کنید و از مسدود نبودن آن مطمئن شوید؛ چراکه در صورت بازگشت گاز حاصل از احتراق احتمال خفگی وجود دارد. البته در صورتی که سرویس پکیج را قبل از راه‌اندازی انجام داده‌اید می‌توانید از این مرحله صرف‌نظر کنید.
 • به هیچ عنوان در زمان روشن بودن پکیج اقدام به هواگیری رادیاتور نکنید؛ زیرا به خاطر گردش پمپ، هوا وارد سیستم خواهد شد.
 • با بررسی رادیاتورها و شرایط ظاهری پکیج از عدم وجود نشتی آب مطمئن شوید.

چگونگی تبدیل حالت زمستانه به تابستانه پکیج ایران رادیاتور

بر روی پنل پکیج ایران رادیاتور سه ولوم مختلف تعبیه شده است. ولوم کوچک طراحی‌شده در سمت راست برای خاموش و روشن شدن دستگاه به کار می‌رود. قرار گرفتن ولوم بر روی حالت یک و حالت صفر به ترتیب نمایانگر روشن و خاموش بودن پکیج ایران رادیاتور می‌باشد. ولوم وسطی برای تنظیم میزان دمای آب مصرفی مورداستفاده قرار می‌گیرد و ولوم تعبیه‌شده در سمت چپ برای تبدیل حالت زمستانه به تابستانه پکیج ایران رادیاتور کاربرد دارد.

چگونگی تبدیل حالت زمستانه به تابستانه پکیج ایران رادیاتور

برای تبدیل حالت زمستانی به تابستانی پکیج ایران رادیاتور مراحل زیر را انجام دهید:

 • در ابتدا باید پکیج را در حالت خاموش قرار دهید.
 • سپس از باز بودن شیرهای مربوط به رفت و برگشت آب رادیاتور اطمینان حاصل کنید.
 • پس از باز کردن کلیه شیرها، شروع به هواگیری رادیاتور کنید.

نکته: به یاد داشته باشید که حتماً پس از هواگیری اقدام به تنظیم فشار پکیج نموده و آن را در حدود ۱٫۵ نگه دارید و پس از آن با استفاده از ولوم تنظیم دما، دمای پکیج را روی دمای موردنظر خود تنظیم نمایید. معمولاً بهترین حالت این است که ولوم در حالت میانه قرار داشته باشد؛ اما با توجه به سلیقه و محیط محل زندگی‌تان می‌توانید آن را تغییر دهید.

 • در مرحله بعدی و به‌منظور تبدیل حالت زمستانه به تابستانه پکیج ایران رادیاتور ولوم سمت چپ دستگاه را از روی حالت صفر خارج کنید. این ولوم مربوط به ترموستات مدار شوفاژ پکیج می‌باشد.

اگر در هر یک از مراحل بالا به مشکل خوردید و یا نیاز به تعمیر پکیج ایران رادیاتور در اصفهان داشتید، با ما تماس بگیرید.

چگونگی تبدیل حالت زمستانه به تابستانه پکیج بوتان

پکیج بوتان نیز مانند پکیج ایران رادیاتور، در سه حالت تابستانه، زمستانه و خاموش کار می‌کند. همچنین ولوم ها دقیقاً ساختاری شبیه آنچه در پکیج ایران رادیاتور به آن اشاره شد دارند. برای تبدیل حالت زمستانه به تابستانه پکیج بوتان، پیش از روشن کردن پکیج بوتان برای انجام عملیات، باید از تنظیم استاندارد درجه فشار آن مطمئن شوید.

چگونگی تبدیل حالت زمستانه به تابستانه پکیج بوتان

بهترین حالت، قرار داشتن آن روی عدد یک می‌باشد. چنانچه فشار کمتر از این بود، می‌توانید با باز کردن شیر کوچک پکیج، فشار را افزایش دهید و زمانی که به عدد استاندارد موردنظر رسید شیر را ببندید. در قدم بعدی پکیج را در حالت تابستانه قرار داده و وقتی‌که نمایشگر وضعیت کارکرد پکیج بوتان، سبز رنگ شد، مراحل را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اید و اکنون دستگاه در حالت تابستانه قرار دارد. اگر در هر یک از مراحل بالا به مشکل خوردید و یا نیاز به تعمیر پکیج بوتان در اصفهان داشتید، با ما تماس بگیرید.

چگونگی تبدیل حالت زمستانه به تابستانه پکیج ایساتیس

چگونگی تبدیل حالت زمستانه به تابستانه پکیج ایساتیس

فرایند تبدیل حالت زمستانه به تابستانه پکیج ایساتیس، کمی با برندهای دیگر پکیج تفاوت دارد. برای این کار کافی است ۲ مرحله را پشت سر بگذارید. در مرحله اول، قبل از روشن کردن پکیج بهتر است فشار شیر پرکن را چک کنید. مطمئن شوید که تنظیمات آن بین یک تا یک و نیم می‌باشد. اگر از این موضوع مطمئن شدید دکمه پاور را بزنید و سپس پکیج را روشن کنید. در مرحله نهایی، پس از روشن کردن پکیج ایساتیس کافی است دکمه شماره  ۷ یا mode  را فشار دهید تا در حالت تابستانه قرار بگیرد. اگر در هر یک از مراحل بالا به مشکل خوردید و یا نیاز به تعمیر پکیج ایساتیس در اصفهان داشتید، با ما تماس بگیرید.

جمع‌بندی

با بهره‌گیری از روش های تبدیل حالت زمستانه به تابستانه پکیج از هدر رفت انرژی و افزایش هزینه‌ها جلوگیری کرده و همچنین به عمر مفید پکیج خود بیفزایید. زیرا که در حالت تابستانه تنها مدت‌زمان کمی پکیج کار می‌کند و نیازی به گرم کردن رادیاتورها نیز نیست.

سؤالات متداول

 1. آیا با تبدیل حالت زمستانه به تابستانه پکیج، می‌توان در مصرف انرژی صرفه‌جویی کرد؟
  بله، با تبدیل حالت زمستانی به تابستانی پکیج از هدر رفت انرژی و افزایش هزینه‌ها جلوگیری می‌شود.
 2. آیا در تابستان باید پکیج را خاموش کرد؟
  درصورتی‌که تنها از پکیج برای گرم کرد آب مصرفی استفاده می‌کنید، به‌جای خاموش کردن پکیج از حالت تابستانه آن استفاده کنید.
 3. آیا برای هواگیری رادیاتورها به کمک تعمیرکار نیاز است؟
  اگر رسوبات زیادی در سیستم ته‌نشین شده باشد و یا لوله دچار مشکل شده باشد، بهتر است از تعمیرکار کمک بگیرید.
5/5 - (1 امتیاز)
برچسب ها :
سوال فنی داری از ما بپرس!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

ممکن است این مطالب را هم دوس داشته باشید!

مطالب مرتبطی موجود نیست