تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی اصفهان


تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی یکی از خدمات الو پایپینگ در راستای افزایش کیفیت آب آشامیدنی است. با توجه به این موضوع که بیماری ها و  ویروس ها در سطح جهان به سرعت در حال افزایش هستند و سلامت و حیات انسان را نشانه گرفته اند، سلامت انسان یکی از عواملی است که باید توجه ویژه ای به آن داشت. ارتباط تنگاتنگی که میان کیفیت آب آشامیدنی و دستگاه گوارشی و در پی آن سیستم دفاعی بدن می باشد، نشان می دهد که توجه به سلامت و کیفیت آب آشامیدنی بسیار اهمیت دارد. ممکن است تصور کنید تهیه یک دستگاه تصفیه آب شما را به سادگی از این خطرات دور می کند ولی این انتهای ماجرا نیست بلکه دستگاه تصفیه آب نیز برای همیشه از املاح و مواد آب در امان نیست به همین خاطر حدود هر 6 ماه باید فیلترهای آن تعویض کنید. الوپایپینگ در این زمینه در کنار شماست. کافی است برای هر کدام از موارد:

با الوپایپینگ تماس بگیرید تا در اسرع وقت یکی از تکنسین های متخصص در این زمینه با شما تماس گرفته و برای انجام کار به محل مورد نظر شما مراجعه کند.

ویژگی الوپایپینگ
متخصصان با تجربه
متخصصان با تجربه

کلیه تکنسین های الوپایپینگ افرادی حرفه ای و مجرب هستند که از تمامی فیلترهای فنی شرکت عبور کرده و آماده خدمت رسانی به شما همشهریان عزیز می باشند.

تضمین کیفیت
تضمین کیفیت

الوپایپینگ درخواست شما را تا 3 روز پس از انجام کار، ضمانت می کند و در صورت بروز هر گونه مشکلی شما می توانید با پشتیبانی تماس بگیرید و موضوع را بررسی کنید.

سرعت در ارائه خدمات
سرعت در ارائه خدمات

با توجه به اینکه الوپایپینگ یک پلتفرم آنلاین خدمت رسانی در سراسر اصفهان است، به محض ثبت درخواست ، نزدیک ترین تکنسین به محل زندگی شما، با شما تماس خواهد گرفت.

کارتو بسپار به کاربلدش

سپردن کار به یک تکنسین با تجربه و حرفه ای را در الوپایپینگ تجربه کنید. الوپایپینگ؛ تخصصی ترین سامانه هوشمند ارائه خدمات تاسیسات است که با توجه به معیار تجربه و تخصص افراد و با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا بهترین تکنسین ها را بر اساس تجربه و نظرات مشتریان واقعی مشخص نموده و شرایطی فراهم کرده است تا شما برای انجام کار به راحتی با آنها در ارتباط باشید. الوپایپینگ همچنین با احراز هویت دقیق و آموزش های مستمر در تلاش است خدمات را با کیفیت تر و مطمئن تر از گذشته در دسترس شما قرار دهد . پس کافی است شما درخواست خود را ثبت کنید، پس از آن الوپایپینگ سفارش شما را برای تکنسین منتخب ارسال می کند و تکنسین مربوطه در سریعترین زمان ممکن برای بررسی جزئیات بیشتر و انجام هماهنگی با شما تماس می گیرد. این نکته را به یاد داشته باشید که پس از برقراری ارتباط با تکنسین، امکان لغو یا جایگزینی تکنسین همیشه برای شما فراهم است.

نظرات مشتریان

تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

نوید اسدی ، 24 اردیبهشت 1401

اقای دشتی همه چیشون عالی و بیست بود و هزینه ای که دریافت کردند رو هم به طور کامل برای من توضیح دادند

محمد حسین دشتی صفرزاده

محمد حسین دشتی صفرزاده

تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

صحراب زنگنه ، 21 خرداد 1401

رفتار عالی

محمد هادی هراتیان

محمد هادی هراتیان

تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

خانم رسولی ، 30 مرداد 1401

من دفعه اول هست که از خدمات شما استفاده میکنم و خیلی متعجب هستم که دستگاهی برای سختی سنجی و کیفیت اب نداشتند واصولا اطلاعی هم‌از لزوم چک کیفیت اب نداشتند!

امید قناعتی

امید قناعتی

تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

محمد مستحفظیان ، 24 دی 1401

از هر نظر عالی هستند ...

محمد قنبریان علویجه

محمد قنبریان علویجه

تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

عطالله شب نشین ، 30 بهمن 1401

ممنون

محمد هادی هراتیان

محمد هادی هراتیان

تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

مریم حامدی ، 24 اسفند 1401

خیلی سر وقت آمدند و با سرعت کار به اتمام رسید ممنون

محمد قنبریان علویجه

محمد قنبریان علویجه

تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

احسان ممتازان ، 08 فروردین 1402

بسیار جوون با اخلاقی ک سریع کار رو انجام دادن

محمد قنبریان علویجه

محمد قنبریان علویجه

تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

سهراب قدیری ، 21 تیر 1402

خیلی خوب

محمد قنبریان علویجه

محمد قنبریان علویجه

تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

حسن بطحائی ، 11 تیر 1402

با سلام و خسته نباشید به تیم متخصص الو پایپینگ سرعت مراجعه و خدمات بسیار خوب بود و از قیمت هم راضی هستم . متشکرم

محمد قنبریان علویجه

محمد قنبریان علویجه

تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

مهرنوش افشار ، 24 تیر 1402

باسلام وعرض ادب، کیفیت در انجام کار و تسلط آقای هراتیان و خوش خلقی ایشون ارزشی بیش از 5 ستاره دارد

محمد هادی هراتیان

محمد هادی هراتیان

تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی
برای شروع آماده اید ؟

برای شروع آماده اید؟

اگر برای شروع آماده هستید پس درخواست خود را ثبت کنید.

تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی اصفهان

تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی اصفهان در 7 روز هفته

تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی در اصفهان در زمان مناسب، بسیار پر اهمیت است. چرا که اگر تعویض فیلتر تصفیه آب اصفهان در زمان مناسب انجام نشود، سبب کثیف شدن فیلتر شده و کیفیت آب دستگاه بسیار کاهش می‌یابد و حتی ممکن است به سلامتی افراد نیزآسیب وارد کند. بنابراین تصمیم گرفتیم در این مقاله، نحوه تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی اصفهان را بررسی کنیم. البته باید به این نکته توجه کنید که اگر فنی نباشید، نباید خودتان برای این کار، اقدام کنید، چرا که سبب آسیب به دستگاه و قطعات آن می‌شوید. اگر نیاز به مشاوره دارید، تیم ما در شرکت الوپایپینگ به شما کمک خواهند کرد. همچنین برای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی در اصفهان هم می‌توانید از خدمات ما استفاده کنید.

تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی اصفهان

نحوه تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب اصفهان

همانطور که قبلاد هم گفته شد، نباید برای تعویض فیلتر، خودتان دست به کار شوید. چرا که این دستگاه پمپ برقی دارد و با آب کار می‌کند و نکات مهمی را باید برای آن اجرا کرد. بنابراین حتما از یک تعمیرکار برای این کار کمک بگیرید. حال به بررسی مراحل تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی در اصفهان می‌پردازیم. این مراحل باید به ترتیب انجام شود و بهتر است برای باز کردن فیلترها و جلوگیری از فشار و آسیب به دست، استفاده از دستکش محکم برق را فراموش نکنید.

 • ابتدا برای تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب اصفهان،اقدام به بستن شیر ورودی استیل دستگاه تصفیه کنید. شیر ورودی، شیر گازی است که برای ورود آب آشامیدنی در دستگاه، به شیلنگ تصفیه آب وصل می‌شود و سایز آن 1.4 است. یک سه راهی استیل در زیر سینک ظرفشویی، این شیر را به شیر پیسوار ظرفشویی وصل می‌کند. در زمان بستن شیر ورودی، مراقب باشد که با فشار زیاد و نامناسب، سبب شکستن شیر و نشت آب، نشوید.
 • حال که شیر ورودی بسته شد، اقدام به باز کردن شیر بهداشتی روی سینک دستگاه تصفیه کنید. این کار را برای تخلیه کامل مخزن تصفیه آب و آب درون دستگاه انجام دهید. حال حدود 16 لیتر آب تخلیه می‌شود و این مورد سبب کاهش فشار آب می‌شود. باید تا تخلیه کامل آب مخزن، منتظر بمانید و سپس به بستن شیر آبی روی مخزن بپردازید. حال در این مرحله از تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی اصفهان شیر روی سینک را ببندید. حال برای جلوگیری از ریختن آب درون فیلترها و شیلنگ‌ها، از یک لگن بزرگ در زیر دستگاه استفاده کنید.
 • به کمک آچار مخصوص، هوزینگ مرحله اول را باز کنید. ابتدا آچار را به بالای هوزینگ برده و سپس فشار ایجاد کنید. مراحل اول تا سوم را خلاف جهت عقربه‌های ساعت انجام دهید تا فیلتر باز شود.
 • ممکن است گاهی به دلیل تعویض فیلتر تصفیه آب اصفهان دیرتر از موعد، فیلتر سفت شده و نیاز به فشار بیشتری برای باز شدن داشته باشد. البته باید مراقب باشید که هوزینگ نشکند. اگر با فشار هم نتوانستید هوزینگ را باز کنید، به کمک یک چاقو، رسوب زدایی را انجام دهید. یک فاصله کمی بین کلگی هوزینگ و خود آن، وجود دارد. چاقو را درون شیار کنید و رسوب و جرم را با عقب جلو کردن چاقو، از بین ببرید.
 • حال که هوزینگ مرحله اول را باز کردید، در این مرحله از تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی در اصفهان فیلتر جدید را به جای فیلتر اشباع شده و کثیف قبل، قرار دهید. بهتر است با آب ساده و بدون مواد شوینده، محفظه فیلتر مرحله اول را بشویید.
 • در این مرحله از تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی اصفهان پس از تعویض فیلتر کثیف با فیلتر نو، هوزینگ را در جای خودش بگذارید و آن را در جهت عقربه ساعت، ببندید. از محکم بودن هوزینگ اطمینان حاصل کنید؛ چرا که اگر رزوه‌های هوزینگ شل باشد، ممکن است نشتی آب رخ دهد. همچنین یک واشر برای آب بند دستگاه، در بالای هوزینگ و نزدیک به رزوه‌ها وجود دارد. اگر رزوه‌ها به اصطلاح واشر را گاز بگیرند، جابه جایی واشر پیش می‌آید و نشتی رخ می‌دهد.

تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی با بهترین قیمت

 • اگر پس از انجام تمام این مراحل، باز هم نشتی در هوزینگ وجود دارد، کمی روغن مایع خوراکی را برای آب بندی به واشر بزنید. همچنین استفاده از نوار تفلون صنعتی پهن نیز برای رزوه‌ها، موثر است.
 • در این مرحله از تعویض فیلتر تصفیه آب اصفهان، فیلتر مرحله اول تعویض شد. نحوه تعویض فیلتر مرحله دوم و سوم نیز به همین شکل است. فقط باید به این نکته توجه کنید که دو سر فیلتر مرحله اول و سوم، شبیه هم هستند و جهت و نحوه استفاده از آن‌ها تفاوتی ندارد، اما فیلتر مرحله دوم کربن اکتیو گرانول، باید حتما برای انجام آب بندی و عملکرد درست فیلتر، محل قرارگیری واشر در بالا باشد.
 • فیلتر مرحله 2 و 3، وظیفه حذف و تصفیه کلر را از آب آشامیدنی دارند. اگر زمان تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی در اصفهان دیر شود، ممکن است به خود دستگاه نیز آسیب وارد شود. به این دلیل که مثلا اگر عملکرد فیلتر پیش تصفیه به درستی انجام نشود، محافظت از فیلتر ممبران اسمز معکوس، به درستی انجام نمی‌شود و در نتیجه کیفیت آب تصفیه شده، کم می‌شود.
 • سه فیلتر پایینی مرحله 1 تا 3 را طبق مراحل گفته شده، تعویض کنید. حال در این مرحله از تعویض فیلتر تصفیه آب اصفهان باید دستگاه خود را کربن گیری کنید. برای این کار ابتدا باید به جدا کردن شیلنگ وردی فیلتر ممبران مرحله جهار، از اتصالات کوییک فیتینگ، بپردازید. حال برای باز کردن شیر ورودی دستگاه، اقدام کنید و منتظر خروج حدود 20 لیتر آب، از شیلنگ ورودی ممبران، درون یک ظرف، شوید. در این قسمت باید تا شفاف شدن کامل آب، آن را تخلیه کنید تا تصفیه کربن درون فیلتر مرحله 2 و 3 به طور کامل انجام شود.
 • حال باید شیلنگ ورودی ممبران را در جای خودش قرار دهید. به این نکته توجه کنید که اگر تنها فیلتر 1، 2 و 3 را تعویض کردید، در نهایت باید کربن گیری را انجام دهید ولی اگر تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی اصفهان را برای هر 6 مرحله فیلتر انجام دادید، کربن گیری را نیز پس از اتمام تمام مراحل و در آخرین مرحله، انجام دهید.

فرایند تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی در اصفهان

معمولا بیشتر در خانه‌ها، از دستگاه تصفیه آب شش مرحله‌ای استفاده می‌شود. استفاده از فیلتر 7ام و 8ام نیز، برای افزایش کیفیت آب آشامیدنی، برخی مواقع انجام می‌شود. در این قسمت عملکرد هر فیلتر را به طور خلاصه بررسی می‌کنیم.

 • فیلتر مرحله اول، پلی پروپیلن است برای حذف ماسه، شن و رسوباتی که بزرگتر از 5 میکرون هستند، به کار می‌رود.
 • فیلتر مرحله دوم، کربن اکتیو فعال گرانول است که وظیفه آن، تصفیه و حذف کلر از آب آشامیدنی است.
 • فیلتر مرحله سوم، کربن بلاک است که مواد جانبی کلر را تصفیه می‌کند و همچنین از ممبران محافظت می‌کند.
 • فیلتر مرحله چهارم، ممبران است و ریزترین مواد را حتی به اندازه 0,0001 میکرون، تصفیه می‌کند.
 • کربن خطی است که رنگ، طعم و بوی آب آشامیدنی را بهبود می‌بخشد.
 • فیلتر مرحله ششم، مینرال معدنی ساز است که املاح و مواد معدنی مورد نیاز بدن را به آب باز می‌گرداند.
 • فیلتر مرحله هفتم، آلکالاین است که آب آشامیدنی را قلیایی می‌کند.
 • فیلتر مرحله هشتم o2plus، اکسیژن آب را بالا می‌برد و باکتری‌های مضر را حذف می‌کند.
 • فیلتر مرحله هشتم لامپ یو وی اشعه ماورا بنفش، میکروب و انگل را از آب حذف می‌کند.
  تعویض فیلتر تصفیه آب اصفهان، به همین ترتیبی که گفته شد، انجام می‌شود و هرکدام روش خاصی دارد. پس بهتر است برای جلوگیری از آسیب به دستگاه تصفیه آب، از افراد متخصص در alopiping.com در این زمینه کمک بگیرید.

تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی شبانه روزی

زمان تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی اصفهان

اگر فیلترهای دستگاه تصفیه آب را سر وقت تعویض نکنید، رسوب وارد تمام قطعات دستگاه می‌شود. همانطور که گفته شد، وظیفه فیلتر مرحله اول، حدف شن و ماسه و روسبات و مواد درشت از آب است. اگر این فیلتر، دیرتر از زمان لازم تعویض شود، کاملا اشباع و کثیف می‌شود. وقتی که این فیلتر، دیگر نتواند مواد درشت را تصفیه کند و عمر مفیدش تمام شده باشد، رسوبات از هوزینگ مرحله اول، به هوزینگ‌های بعدی می‌رود و در نتیجه این مواد درشت، وارد شیلنگ تصفیه می‌شوند. پس از مدتی شیلنگ تصفیه، دچار رسوب گرفتگی شده و پمپ برقی دستگاه و فیلتر اصلی ممبران دستگاه نیز دچار جرم گرفتگی می‌شوند. در نتیجه پمپ می‌سوزد و کیفیت آب آشامیدنی، کم می‌شود. بنابراین در این قسمت زمان مناسب برای تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی در اصفهان را بررسی کرده‌ایم.

 • زمان تعویض فیلتر شماره یک پلی پروپیلن، هر 4 الی 6 ماه است.
 • فیلتر شماره دو کربن اکتیو فعال گرانول را باید بین هر 4 الی 6 ماه تعویض کرد.
 • فیلتر شماره سه کربن بلاک را باید هر 4 الی 6 ماه تعویض کرد.
 • زمان تعویض فیلتر شماره چهار یا ممبران، باید حدود هر یکسال و نیم الی دو سال باشد.
 • فیلتر شماره پنج پست کربن خطی بعد از یک سال تا یک سال و نیم باید تعویض شود.
 • فیلتر شماره شش مینرال حدود یک سال تا یک سال و نیمف عمر مفید دارد.
 • فیلتر شماره هفت آلکالاین، نیز یکسال تا یک سال و نیم عمر مفید دارد.
 • فیلتر شماره هشت o2plus را باید هر یک سال تا یک سال و نیم تعویض کرد.
 • فیلتر شماره هشت لامپ UV را تا زمانی که سالم است و نیم سوز نشده، می‌توان استفاده کرد.

تعویض مخزن تصفیه آب

گاهی اوقات پس از تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی اصفهان، نیاز به تعویض مخزن دستگاه نیز است. ممکن است گاهی با کم شدن فشار آب تصفیه شده موجه شودی که دلیل آن، پاره شدن تیوپ داخل مخزن باشد. گاهی نیز طعم و بوی آب تغییر می‌کند که ممکن است به دلیل این باشد که تیوپ داخل مخزن، بو گرفته باشد. دور تا دور مخزن پرس وجود دارد و به همین دلیل، تنها باید آن را تعویض کنید. تعمیرکار مربوطه، پس از تعویض فیلتر تصفیه آب اصفهان مخزن دستگاه را نیز چک می‌کند و در صورت نیاز، آن را تعویض می‌کند.

تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی در اصفهان

چرا الوپایپینگ برای تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی در اصفهان؟

با خواندن این مقاله به اهمیت تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی اصفهان پی بردید. همچنین متوجه شدید که برای تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی در اصفهان نیاز به یک فرد متخصص در این زمینه دارید و نباید خودتان باری این کار اقدام کنید. شرکت الوپایپنگ، متشکل از افراد متخصص است که برای  تعویض فیلتر تصفیه آب اصفهان می‌توانند به شما کمک کنند. تنها کافی است که سفارش خود را ثبت کنید تا همکاران ما در اولین زمان با شما تماس بگیرند. سپس برای انجام سفارش شما، زمان را با شما هماهنگ کرده و در محل شما حاضر می‌شوند. شما این امکان را دارید که پس از ثبت سفارش، تا سه روز آن را پیگیری کنید. همچنین خدمات تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب صنعتی اصفهان هم در الو پایپینگ قابل انجام است.

سوالات متداول


بعد از اینکه سفارش شما به صورت تلفنی یا آنلاین ثبت و تایید شد، تکنسین فیلتر تصفیه آب برای هماهنگی‌های لازم با شما تماس می‌گیرد.

شما می‌توانید بدون محدودیت زمانی و حتی در روزهای تعطیل هم از خدمات الوپایپینگ از جمله تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی استفاده کنید.

سرویس تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی، در حال حاضر فقط در داخل شهر اصفهان انجام می‌شود.
5.0 امتیاز از 1 رای