سرویس کولر آبی اصفهان


سرویس کولر آبی اصفهان

سرویس کولر آبی اصفهان

سرویس کولر آبی اصفهان اقدامی است که با شروع فصل گرما باید انجام شود. با ورود به خانه در هوای گرم و طاقت فرسای تابستان، تنها هوای خنک در خانه آرامش بخش خواهد بود. از آنجا که کولرهای گازی هزینه‌های زیادی دارد و در برخی مناطق آب و هوای خشک وجود دارد، استفاده از کولر آبی طرفدار بیشتری دارد. در این مقاله در خصوص نحوه سرویس کولر صحبت خواهیم کرد. اما بهتر است که این کار را به دست افراد متخصص در این زمینه بسپارید. شرکت الوپایپینگ برای سرویس کولر آبی در اصفهان به شما کمک می‌کند.

 

 

دلیل اهمیت سرویس کولر آبی اصفهان

تمام لوازم مصرفی افراد، پس از گذشت زمان دچار فرسودگی و اختلال در عملکرد می‌شوند و برای جلوگیری از این اتفاق، باید سرویس منظم دستگاه‌ها را انجام داد. کولر آبی نیز اگر به موقع سرویس نشود، دچار مشکل می‌شود. برای داشتن باد خنک‌تر و عملکرد بهتر کولر آبی و صرفه جویی در مصرف آب و برق، باید سرویس آن را به موقع انجام داد.

زمان مناسب برای سرویس کولر آبی در اصفهان

با شروع فصل بهار، باید برای سرویس کولر آبی اقدام کنید تا در صورت بروز مشکل برای کولر آبی، قبل از شروع گرمای شدید، آن را رفع کنید. پیشنهاد می‌شود که هر دو هفته یکبار یک نگاه کلی به کولر آبی بیندازید تا از سالم بودن تسمه کولر و جلوگیری از آسیب به دینام مطمئن شوید. هر سه ماه یکبار نیز برای روغن کاری کولر آبی اقدام کنید.

مراحل انجام سرویس کولر آبی اصفهان

بهتر است ابتدا یک دستمال مرطوب را جلوی دریچه بگذارید تا با روشن کردن کولر، سبب پخش گرد و خاک در خانه نشوید. حتما باید کولر تراز باشد تا عملکرد شناور مطلوب شود و پمپ و دینام دچار مشکل نشود.

1 – به خاموش کردن کولر بپردازید.

ابتدا باید مطمئن شوید که کولر خاموش است. به بررسی کلیدهای روشن و خاموش بپردازید و اگر کولر دو شاخه دارد، آن را از پریز بکشید. همچنین به کمک فازمتر و یا پشت دست، بدنه کولر را چک کنید تا مطمئن شوید برق ندارد.

2 – باز کردن پره‌های کولر و تعویض پوشال را انجام دهید.

در این مرحله از سرویس کولر آبی در اصفهان، به جدا کردن پره‌های ورودی هوا از بدنه اصلی بپردازید. در صورت خرابی پوشال، آن‌ها را تعویض کنید. به دلیل وجود رطوبت در پوشال‌ها، جای مناسبی برای رشد قارچ و باکتری هستند. همچنین تمیز بودن پوشال، سبب خنک‌تر شدن باد کولر می‌شود. حال باز کردن پوشال از پره‌ها را انجام دهید و به کمک فرچه، چره‌ها را تمیز کنید تا رسوب ایجاد شده، برطرف شود. سپس به خیس کردن پوشال جدید بپردازید و آن را روی پره‌ها بگذارید و به بستن شبکه سیمی به آن بپردازید. در زمان خرید پوشال، برای انتخاب درست، سایز پوشال و ابعاد کولر را در نظر داشته باشید. بهتر است که حداقل هر دوسال یکبار پوشال تعویض شود. اگر در سال دوم، پوشال را تعویض نمی‌کنید، حتما آن‌ها را بشویید.

3 – شستشوی کولر را انجام دهید.

در این مرحله از سرویس کولر آبی اصفهان، به کمک یک فرچه، ستون و کفی کولر را تمیز کنید و به پاک کردن رسوبات روی بدنه بپردازید. حال برای خروج آب کثیف، به باز کردن خروجی کف کولر بپردازید. برای انتقال آسان آب به پمپ و سایر بخش‌های کولر، باید تمیز کردن و رسوب گیری توری زیر پمپ آب دستگاه را انجام دهید. حال به شستن تمام قسمت‎های کثیف دستگاه و سفت کردن تمامی پیچ‌ها به کمک پیچ گوشتی بپردازید. حال که شستشوی کامل کولر انجام شد، به بستن درپوش کولر اقدام کنید. سپس کولر را پر از آب کنید و از چکه نکردن آب از دستگاه مطمئن شوید.

 

 

4 – به شستن مخزن حلزونی بپردازید.

اگر داخل هوا گرد و غبار وجود داشته باشد، وارد قطعات کولر می‌شود و زمانی که آن را روشن می‌کنید، گرد و غبار به فضای خانه راه پیدا می‌کند. بنابراین در زمان سرویس کولر آبی در اصفهان، داخل مخزن حلزونی را نیز باید تمیز کنید. به این نکته نیز توجه کنید که تنها مخزن‌های حلزونی که حفره خروج آب دارند، قابلیت شستشو دارند.

5 – به بررسی دینام بپردازید.

دینام کولر وظیفه گردش هوا ره بر عهده دارد. دینام نیز همانند پمپ، نیاز به گردگیری و تمیز کردن دارد. بعد از اینکه دینام را تمیز کردید، به روغن کاری آن و بررسی اتصالات کابل‌ها بپردازید.

۶ – جعبه تقسیم برق کولر را بررسی کنید.

در این مرحله از سرویس کولر آبی اصفهان، به بررسی جعبه تقسیم برق کولر بپردازید. محل جعبه تقسیم، در زیر سقف است. باید از سالم بودن جعبه تقسیم و سیم‌ها مطمئن شوید.

۷- فن و تسمه کولر را بررسی کنید.

حال باید فن و تسمه را بررسی کنید. چرخش فن را با دست چک کنید تا از عدم وجود مانع برای چرخش، مطمئن شوید. کنترل تسمه را نیز با دست انجام دهید تا از عدم وجود پارگی و فرسودگی مطمئن شوید. اگر تسمه نیاز به تعویض داشت، این کار را انجام دهید؛ چرا که در غیر اینصورت سبب اختلال در عملکرد فن و پمپ می‌شود. تمیز کردن، رسوب زدایی و روغن کاری فن دستگاه را نیز در این مرحله از سرویس کولر آبی در اصفهان انجام دهید.

8 – پمپ آب کولر را بررسی کنید.

پمپ آب کولر یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در کولر است که وظیفه فرآیند گردش آب را دارد. بهتر است در این مرحله از سرویس کولر آبی اصفهان، به تمیز کردن تمام قسمت‌های پمپ آب از جمله سبد، شیلنگ انتقال و ورودی آب پمپ بپردازید.

9 – یاتاقان‌های کولر را روغن‌کاری کنید.

محل قرارگیری یاتاقان‌های کولر، در دو سر محور مرکزی فن است. اگر یاتاقان‌ها دچار شل شدگی و یا خشک شدگی شود، سبب اختلال در عملکرد پروانه و شنیدن صدای ناهنجار می‌شود. حال در این مرحله از سرویس کولر آبی در اصفهان به تمیز کردن یاتاقان‌ها، محکم کردن آن‌ها و روغن کاری آن بپردازید.

10 – به بررسی سیستم توزیع آب در کولر بپردازید.

سیستم توزیع آب یا ناودانی پنجره‌های کولر، بخش مهم دیگری از کولر آبی است که وظیفه دارد پوشال‌ها را خیس کند. در این صورت باید از عدم مسدودی لوله‌های توزیع آب مطمئن شوید. برای این منظور به کمک فرو کردن یک فنر نازک درون لوله‌ها، رسوبات را از بین ببرید. همچنین در این مرحله از سرویس کولر آبی اصفهان باید به رسوب گیری شلنگ انتقال آب از پمپ نیز بپردازید.

 

 

۱۱ – شناور کولر را تنظیم کنید.

برای کنترل میزان آب ورودی به کفی از شناور استفاده می‌شود. تنظیم نبودن شناور، سبب ورود بیش از حد آب به کولر شده که این مورد سرریز شدن آب را به همراه دارد. همچنین ممکن است آب کمتر از استاندارد تشتک وارد کولر شده که موجب جمع شدن آب داخل آن و فشار به پمپ و عدم خیس شدن مناسب پوشال‌ها می‌شود. اگر شناور خراب باشد نیز، آب زیادی مصرف می‌شود. پس از اینکه کفی پر شد، در این مرحله از سرویس کولر آبی در اصفهان، مطمئن شوید که شناور درست کار می‌کند و قطع و وصل آب را به موقع انجام می‌دهد. در صورت مشاهده عملکرد نادرست شناور، به تعویض آن بپردازید. برای بهبود عملکرد شناور، کولر باید تراز باشد.

12 – برزنت کولر را بررسی کنید.

هدایت باد را به داخل کانال‌ها بر عهده برزنت کولر است که از دهانه کولر به کانال‌ها متصل است. اگر برزنت دچار پارگی شود، باد تولید شده از حفره‌خای برزنت خارج شده و فعالیت کولر در خنک کردن خانه بی نتیجه می‌شود. با وجود این مشکل، طول عمر کولر کم شده و مصرف آب و برق بسیار زیاد می‌شد. بنابراین باید برزنت و بست‌ها را نیز در این مرحله از سرویس کولر آبی اصفهان بررسی کنید.

13 –  برای کولر سایبان قرار دهید.

قرارگیری کولر آبی روی پشت بام، سبب تابش نور مستقیم خورشید به آن می‌شود. بنابراین در این مرحله از سرویس کولر آبی در اصفهان باید از سایبان استفاده کرد تا از تبخیر زیاد آب و گرم شدن باد کولر جلوگیری کرد. جنس این سایبان‌ها از پلاستیک مقاوم است و تمام کولر را می‌پوشاند. این سایبان‌ها در دو نوع سنتی و مدرن وجود دارند. مدل سنتی یک چهارچوب دارد که اطراف کولر قرار می‌گیرد. سایبان مدرن، به کمک پایه روی کولر قرار می‌گیرد و فضای کمی نیاز دارد.

اقدامات نهایی در سرویس کولر آبی اصفهان

حال که اتصالات را بررسی کردید و رسوب زدایی و شستشوی کولر را انجام دادید، باید روغن کاری قسمت‌های مختلف کولر را انجام دهید. اگر بدنه کولر دچار رنگ پریدگی شود، باید به ترمیم آن و پوشاندن سطوح بپردازید؛ چرا که این مشکل سبب می‌شود تا بدنه دچار زنگ زدگی شود. حال که تمامی موارد گفته شده را انجام دادید، منتظر آبگیری کولر بمانید. پس از پر شدن تشتک کولر، به روشن شدن پمپ بپردازید. در این مرحله از سرویس کولر آبی در اصفهان، به بررسی تمامی قسمت‌های کولر بپردازید تا از انتقال درست آب به پره‌ها مطمئن شوید. لوله انتقال آب از لحاظ نشتی و انتقال مناسب آب بررسی کنید. عملکرد شناور را نیز برای قطع و وصل درست زمان ورود آب به کفی را بررسی کنید.
حال به خیس کردن پوشال‌های روی دریچه و بستن دریچه‌ها بپردازید. پخش آب روی دریچه را کنترل کنید. اگر تمام سطح دریچه با آب پوشش داده نشد، با باز کردن دریچه، پوشال‌ها را کمی جابه جا کنید. می‌توانید برای جلوگیری از ایجاد رسوب فراوان، از محصولاتی با نام رسوب گیر در داخل تشتک کولر استفاده کنید. این محصولات شکلی شبیه قرص و یا توپک دارند. پس از انجام تمام این موارد، سرویس کولر آبی اصفهان با روشن کردن کولر، متوجه عملکرد مناسب آن و خروج باد خنک از آن می‌شوید.

 

 

چرا الوپایپینگ؟

در این مقاله در خصوص مراحل انجام سرویس کولر آبی در اصفهان صحبت کردیم. البته بهتر است که سرویس کولر خود را به دست افراد با تجربه بسپارید و خودتان دست به کار نشوید. شرکت الوپایپینگ اینجاست تا برای سرویس کولر آبی اصفهان به شما کمک کند. تیم ما از افراد متخصص و متبحری تشمیل شده است که حتی در روزهای تعطیل هم ارائه خدمت می‌کنند. تنها با ثبت سفارش خود در سایت ما، همکاران ما با شما تماس می‌گیرند. با سفارش در وب سایت ما، این امکان را دارید تا سفارش خود را تا سه روز پیگیری کنید.

 

 

 

 

 

آیا برای سرویس کولر آبی در اصفهان، دنبال یک سرویسکار ماهر و قابل اعتماد هستی؟

بدون معطلی و صرف وقت سفارشت رو داخل همین صفحه ثبت کن یا با ما تماس بگیر. بعد از ثبت سفارش سرویس کولر آبی در الوپایپینگ، یکی از تکنسین‌های متخصص مجموعه برای هماهنگی و مراجعه با شما تماس می‌گیره.

سرویس کولر آبی در اصفهان - الوپایپینگ

 

کافیه به هرکدام از خدمات زیر نیاز داشتی با ما تماس بگیری.

  • شستشوی پوشال
  • تعویض پوشال
  • روغن کاری و بازدید تسمه و موتور و پمپ آب کولر
  • تعویض یاتاقان
  • سرویس جمع آوری کولر آبی
  • و ..

الوپایپینگ در کنار شماست.

ویژگی الوپایپینگ

متخصصان با تجربه

کلیه تکنسین های الوپایپینگ افرادی حرفه ای و مجرب هستند که از تمامی فیلترهای فنی شرکت عبور کرده و آماده خدمت رسانی به شما همشهریان عزیز می باشند.

تضمین کیفیت

الوپایپینگ درخواست شما را تا 3 روز پس از انجام کار، ضمانت می کند و در صورت بروز هر گونه مشکلی شما می توانید با پشتیبانی تماس بگیرید و موضوع را بررسی کنید.

سرعت در ارائه خدمات

با توجه به اینکه الوپایپینگ یک پلتفرم آنلاین خدمت رسانی در سراسر اصفهان است، به محض ثبت درخواست ، نزدیک ترین تکنسین به محل زندگی شما، با شما تماس خواهد گرفت.

بدون معطلی کارتو بسپار به کاربلدش

سپردن کار به یک تکنسین با تجربه و حرفه ای را در الوپایپینگ تجربه کنید. الوپایپینگ؛ تخصصی ترین سامانه هوشمند ارائه خدمات تاسیسات است که با توجه به معیار تجربه و تخصص افراد و با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا  بهترین تکنسین‌ها را بر اساس تجربه و نظرات مشتریان واقعی مشخص نموده و شرایطی فراهم کرده است تا شما برای انجام کار به راحتی با آنها در ارتباط باشید. الوپایپینگ همچنین با احراز هویت دقیق و آموزش‌های مستمر در تلاش است خدمات را  با کیفیت تر و مطمئن تر از گذشته در دسترس شما قرار دهد .  پس کافی است شما درخواست خود را ثبت کنید، پس از آن الوپایپینگ سفارش شما را برای تکنسین منتخب ارسال می‌کند و تکنسین مربوطه در سریعترین زمان ممکن برای بررسی جزئیات بیشتر و انجام هماهنگی با شما تماس می‌گیرد. این نکته را به یاد داشته باشید که پس از برقراری ارتباط با تکنسین، امکان لغو یا جایگزینی تکنسین همیشه برای شما فراهم است.

#نظرات_مشتریان

مشتریان درباره ما چه می گویند ؟


سرویس کولر آبی
ایرج جعفری ، 30 فروردین 1401

خوب

محمد جعفری
سرویس کولر آبی
سرویس کولر آبی
مجید یزدانی ، 06 اردیبهشت 1401

به موقع تماس گرفتند و مراجعه کردند

محمدرضا قاسمی
سرویس کولر آبی
سرویس کولر آبی
فرهاد ازادی ، 24 اردیبهشت 1401

واقعا عالی بودند و کار را عالی تحویل دادند

مسعود مردانی کرانی
سرویس کولر آبی
سرویس کولر آبی
مجید یزدانی ، 21 اردیبهشت 1401

من امنیاز 5 میدم- اقای قاسمی دوبار مراجعه کردند یکبار سرویس و یکبار تعمیرات و کارشون خوب بود

محمدرضا قاسمی
سرویس کولر آبی
سرویس کولر آبی
مسعود تکمه چی ، 03 خرداد 1401

ممونم از کار ایشون و برخورد بسیار خوبشون

محمد خدادادی کلیشادی
سرویس کولر آبی
سرویس کولر آبی
مریم فروغی ، 02 خرداد 1401

همه چیز عالی بود.

ایمان افشاری
سرویس کولر آبی
سرویس کولر آبی
پردیس روشنایی ، 07 خرداد 1401

بسیار عالی من از کیفیفت خدمات خدماتی نیروهای آلوپایپینگ بسیار راضی هستم

بهمن الله بخشی
سرویس کولر آبی
سرویس کولر آبی
کوروش صفایی ، 07 خرداد 1401

متخصص کاملآ به کارخود وارد بود و خرج بیهوده برای مشتری ارایه نمی‌کرد ممنونم ازشون

محمد جعفری
سرویس کولر آبی
سرویس کولر آبی
خانم صادقی ، 07 خرداد 1401

سایت آلوپایپینگ قبلش توافق میکنی تکنسین های خوبی داره قیمت هم دبه ای نبود و منم ازشون راضی بودم

حمید صادقی
سرویس کولر آبی
سرویس کولر آبی
محمد رضا حسنی ، 03 خرداد 1401

عالی

محمد جعفری
سرویس کولر آبی
سرویس کولر آبی
احسان سجادی ، 07 خرداد 1401

به موقع تماس گرفتند و اخلاق بسیار خوبی داشتند و بسیار کار بلد بودند

بهمن الله بخشی
سرویس کولر آبی
سرویس کولر آبی
سعید رضایی ، 07 خرداد 1401

موفق باشید بسیار عالی متخصصین مجرب و مهار دارید ممنونم

بهمن الله بخشی
سرویس کولر آبی

برای شروع آماده اید ؟

اگر برای شروع آماده هستید پس درخواست خود را ثبت کنید.

سوالات متداول


با شروع فصل بهار، باید برای سرویس کولر آبی اقدام کنید تا در صورت بروز مشکل برای کولر آبی، قبل از شروع گرمای شدید، آن را رفع کنید. پیشنهاد می‌شود که هر دو هفته یکبار یک نگاه کلی به کولر آبی بیندازید تا از سالم بودن تسمه کولر و جلوگیری از آسیب به دینام مطمئن شوید. هر سه ماه یکبار نیز باری روغن کاری کولر آبی اقدام کنید.

بعد از اینکه سفارش شما به صورت تلفنی یا آنلاین ثبت و تایید شد، تکنسین کولر آبی برای هماهنگی‌های لازم با شما تماس می‌گیرد. شما می‌توانید بدون محدودیت زمانی و حتی در روزهای تعطیل هم از خدمات الوپایپینگ استفاده کنید.

در صورتی که شما مشکل کولر آبی خود را نمی‌دانید، با ثبت سفارش در الوپایپینگ تکنسین مربوطه دستگاه شما را بررسی می‌کند. پس از بررسی تکنسین تعرفه سرویس و تعمیرات را به شما ارائه می‌دهد. اگر با قیمت اعلام شده موافق نبودید، فقط مبلغی بابت کارشناسی باید پرداخت کنید. قابل ذکر است گاهی اوقات نیز تکنسین در هنگام سرویس دستگاه متوجه وجود مشکل می‌شود که در این صورت با رضایت شما جهت تعمیر آن اقدام می‌کند.

سرویس کولر آبی، در حال حاضر فقط در داخل شهر اصفهان انجام می‌شود.