لوله کشی فاضلاب اصفهان


لوله کشی فاضلاب اصفهان

لوله کشی فاضلاب اصفهان

لوله کشی فاضلاب اصفهان در همه ساختمان‌ها نیاز است. نام دیگر آب‌های آلوده در ساختمان، آب‌های خاکستری است و برای خروج آن‌ها، وجود لوله کشی فاضلاب ساختمان در اصفهان، لازم است. لوله کشی فاضلاب ساختمان، سبب خروج فاضلاب منازل و ورود آن به تصفیه خانه می‌شود. لوله کش اصفهان در شرکت الوپایپینگ، اصول اولیه نصب لوله فاضلاب را به درستی اجرا می‌کند تا از بروز مشکلاتی مانند انتشار بوی بد و آلودگی و افزایش هزینه، جلوگیری کند. در ادامه به بررسی بخش‌های مختلف در لوله کشی فاضلاب می‌پردازیم.

 

 

اجزای لوله کشی فاضلاب ساختمان در اصفهان

بر خلاف لوله کشی آب، لوله کشی فاضلاب، قسمت‌های مختلفی دارد که اگر در هر قسمت خرابی  به وجود آید، کل  سیستم دچار مشکل می‌شود. حال با قسمت‌های مختلف در این سیستم آشنا می‌شویم.

لوله آب فاضلاب

همانگونه که از نام این لوله پیدا است، مواد زائد را به چاه خارج از ساختمان هدایت می‌کند. لوله کش اصفهان این لوله‌ها را به شکل بالا به پایین طراحی می‌کند تا از نیروی گرانش، برای حمل سریع مواد فاضلابی استفاده کند.

هواکش یا لوله‌های ونت

وظیفه این لوله‌ها، ایجاد تهویه مناسب در سیستم لوله کشی فاضلاب اصفهان و تخلیه و حرکت مواد فاضلابی با ایجاد جریان و فشار هوا در لوله فاضلاب است. لوله هواکش در امتداد ساختمان و به شکل بالا رونده توسط لوله کش اصفهان، قرار می‌گیرد. اگر لوله‌های ونت به درستی نصب نشود، سسب بروز مشککل در تهویه و ایجاد تهویه نامطبوع می‌شود.

سیفون

سیفون نیز یک بخش غیر قابل حذف از سیستم لوله کشی فاضلاب ساختمان در اصفهان است. از سیفون در داخل توالت، حمام و زیر سینک استفاده می‌کنند که از خشکی لوله آب فاضلاب، جلوگیری می‌کند. شکل سیفون به صورت گلوگاهی است و به همین دلیل، همواره مقداری آب درون آن وجود دارد. همین امر از خشکی لوله فاضلاب، جلوگیری می‌کند. همچنین از ورود حشرات و بوی نامطبوع به ساختمان، جلوگیری می‌کند.

 روش‌های اجرای لوله کشی فاضلاب ساختمان

حال که با اجزای این سیستم آشنا شدید، باید روش‌های اجرای آن را نیز بدانید، تا بتوانید بهترین روش را برای ساختمان خود به کمک یک لوله کش اصفهان، اجرا کنید. به طور کلی روش‌های لوله کشی فاضلاب اصفهان به دو گروه سنتی و زیر سقفی، تقسیم می‌شوند. سه جنس لوله برای لوله کشی فاضلاب استفاده می‌شود که شامل لوله‌های چدنی، پوشفیت و پلیکا هستند. به طور کلی می‌توان در هر دو روش، از این لوله‌ها استفاده کرد ولی بهتر است که از لوله پلیکا و پوشیفت در این سیستم استفاده شود چرا که اگر از لوله چدنی برای لوله کشی زیر سقفی استفاده شود؛ به دلیل حساس بودن آن؛ باید مهار لوله‌ها به درستی انجام شود.

 

 

لوله کشی فاضلاب سنتی

قرارگیری لوله‌ها در این روش از لوله کشی، به صورت کف خواب می‌باشد. دلیل نام گذاری این روش این است که این روش از قدیم مرسوم بوده است. در این روش، ابتدا لوله کش اصفهان، لوله‌های هواکش و سیفون را به لوله فاضلاب متصل می‌کند سپس آن‌ها را زیر سیمان در کف ساختمان قرار می‌دهد.

لوله کشی فاضلاب زیر سقفی

در این روش از لوله کشی فاضلاب، به جای اینکه لوله‌ها را کف زمین قرار دهند، آن‌ها را از زیر سقف عبور می‌دهند. یعنی در اصل تفاوت این دو نوع لوله کشی، نحوه قرارگیری لوله‌ها در ساختمان است.

فاکتورهای موثر برای انتخاب بهترین روش لوله کشی فاضلاب اصفهان

عواملی که در انتخاب روش مناسب لوله کشی فاضلاب ساختمان در اصفهان تاثیر دارند، عدم انتشار بوی فاضلاب، طول عمر لوله‌ها، سرعت حرکت مواد فاضلابی و دسترسی راحت به لوله‌ها در مواقع ضروری می‌باشند. حال به بررسی این فاکتورها خواهیم پرداخت.

سرعت حرکت مواد فاضلابی در درون لوله‌ها

سرعت حرکت فاضلاب به نوع لوله کشی بستگی ندارد بلکه به مواردی همچون جنس سطح داخلی لوله، نحوه جوش کاری لوله و رعایت شیب مناسب در لوله‌ها وابسته است. ممکن است به دلیل شیب نامناسب لوله و عدم استفاده از لوله باکیفیت توسط لوله کش اصفهان، مواد فاضلاب در دورن لوله‌ها جمع شود و سبب انتشار بوی نامطبوع و تولید رسوبات شود.

آسیب رسیدن به لوله فاضلاب

در اجرای روش زیر سقفی در لوله کشی فاضلاب، به دلیل عبور لوله از سقف، مصالح و اجسام سنگین، نمی‌توانند فشاری را بر لوله وارد کنند. در لوله کشی سنتی به دلیل عبور لوله‌ها از کف ساختمان، شکستگی و آسیب به لوله‌های فاضلاب، امری رایج و غیر قابل اجتناب است.

 

 

هزینه اجرای لوله کشی فاضلاب اصفهان

 در لوله کشی زیر سقفی باید حتما از لوله‌های باکیفیت استفاده کرد، همچنین سختی کار در این روش بیشتر است و نیاز به لوله کش اصفهان ماهر دارد، مورد دیگر اینکه برای عبور لوله فاضلاب، باید در بین دیواره ساختمان، داکت کشی انجام داد. با توجه به تمام این موارد، می‌توان فهمید که هزینه اجرای لوله کشی زیر سقفی، خیلی بیشتر از لوله کشی کف خواب می‌باشد.

سرعت اجرا

در لوله کشی کف خواب، نیاز به نصب داکت، بررسی دقیق نقشه ساختمان و نصب لوله در زیر سقف نیست، پس سرعت اجرای لوله کشی فاضلاب اصفهان در این روش، بسیار بالاتر از روش زیر سقفی است. البته استفاده از لوله پوشیفت در روش زیر سقفی نیز سبب افزایش چشمگیر در سرعت اجرای کار می‌شود.

راحتی دسترسی به لوله‌ها

دسترسی راحت و سریع به لوله‌ها برای انجام کارهایی مانند تعمیرات، تعویض لوله و انشعابات، بزرگترین مزیت لوله کشی فاضلاب اصفهان به روش زیر سقفی است. به این فکر کنید که به دلیل مشکلات مختلف از جمله یخ زدگی، فشار مصالح و ... لوله فاضلاب کف خواب شما دچار نشتی یا ترکیدگی شده است و نیاز به تعمیر دارند. هزینه بالای تعمیر و تعویض لوله و میزان خرابی‌های ایجاد شده، بسیار ناراحت کننده است. اما اگر همین مشکل در سیستم لوله کشی زیر سقفی پیش آید، هزینه مورد نیاز برای تعمیر، بسیار کاهش می‌یابد. چرا که در این روش، تنها کافی است کناف یا سقف کاذب را جابه جا کنید تا لوله کش اصفهان، به لوله‌ها دسترسی داشته باشد و کارهای لازم را انجام دهد. البته همانطور که قبلا گفته شد، در روش لوله کشی زیر سقفی، به دلیل عدم فشار روی لوله‌ها و استفاده از لوله با کیفیت، کمتر دچار مشکل خواهیم شد.
همچنین اگر بخواهید پس از اتمام ساخت ساختمان خود، توسط یک لوله کش اصفهان، یک حمام یا توالت جدید به آن اضافه کنید، اگر سیستم لوله کشی فاضلاب ساختمان در اصفهان به شکل کف خواب باشد، به راحتی نمی‌توان عملیات انشعاب گیری و لوله کشی برای توالت یا حمام جدید را انجام داد. در حالی که فهمیدید، یکی از مزیت‌های لوله کشی زیر سقفی این است که بدون ایجاد خرابی و صرف انرژی و زمان و هزینه زیاد، می‌توان انشعاب جدید گرفت. در نتیجه از دیگر مزایای لوله کشی زیر سقفی، امکان انجام لوله کشی حتی در ساختمان در حال سکونت است.

 

 

چرا الوپایپینگ؟

در این مقاله با انواع روش‌های لوله کشی فاضلاب و اجزای این سیستم آشنا شدید. همانطور که گفته شد در ابتدا نوع ساختمان، برای انتخاب نحوه لوله کشی فاضلاب اصفهان تاثیر دارد. پس باید به کمک یک لوله کش اصفهان، بهترین نوع لوله کشی فاضلاب ساختمان در اصفهان را انتخاب کنید. به طور کلی اگر در ابتدای کار، بهترین روش را انتخاب کنید و به خاطر هزینه کمتر، از کیفیت کار خود کم نکنید، در آینده نیز کمتر دچار مشکل خواهید شد. شرکت الوپایپینگ برای انتخاب بهترین سیستم لوله کشی فاضلاب ساختمان، به شما کمک خواهد کرد. تنها کافی است سفارش خود را ثبت کنید تا تیم با تجربه ما، به شما کمک کنند. همچنین با ثبت سفارش در alopiping امکان پیگیری آن را تا سه روز دارید.

لوله کشی فاضلاب در اصفهان و در هر شهر دیگری از اهمیت ویژه ای برخوردار است. می توان گفت لوله کشی فاضلاب از ضروری ترین موارد در ساخت تمامی ساختمان های اداری و مسکونی می باشد. در واقع برای تجهیز ساختمان به لوازم بهداشتی ضروری مثل لوازم آشپزخانه و سرویس بهداشتی اولین مرحله لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان است.

تمامی موارد گفته شده در بالا، اهمیت ویژه ی لوله کشی فاضلاب در ساختمان را مشخص می کند. از این جهت سپردن این کار به یک شخص با تجربه و مهارت بالا که آموزش های اختصاصی را در این زمینه کسب کرده است، بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

ممکن است حتی فکر پیدا کردن چنین شخصی و توافق با او کمی دشوار به نظر برسد.

اما شما می توانید به راحتی و در کمترین زمان ممکن با ثبت سفارش رایگان در الوپایپینگ، در هر کدام از زمینه های زیر:

  • لوله کشی فاضلاب ساختمان ( پولیکا، پوش فیت، پلی اتیلن، چدنی و ...)
  • تعمیر لوله کشی فاضلاب ساختمان
  • نصب و تعمیر لوازم بهداشتی
  • و...

به راحتی با یکی از تکنسین های با تجربه الوپایپینگ ارتباط برقرار کرده و کار خود را به بهترین نحو و در کمترین زمان انجام دهید. شما همچنین می توانید برای برقراری ارتباط با متخصص ترین لوله کش های آب در اصفهان، در الوپایپینگ ثبت سفارش کنید.

ویژگی الوپایپینگ

متخصصان با تجربه

کلیه تکنسین های الوپایپینگ افرادی حرفه ای و مجرب هستند که از تمامی فیلترهای فنی شرکت عبور کرده و آماده خدمت رسانی به شما همشهریان عزیز می باشند.

تضمین کیفیت

الوپایپینگ درخواست شما را تا 3 روز پس از انجام کار، ضمانت می کند و در صورت بروز هر گونه مشکلی شما می توانید با پشتیبانی تماس بگیرید و موضوع را بررسی کنید.

سرعت در ارائه خدمات

با توجه به اینکه الوپایپینگ یک پلتفرم آنلاین خدمت رسانی در سراسر اصفهان است، به محض ثبت درخواست ، نزدیک ترین تکنسین به محل زندگی شما، با شما تماس خواهد گرفت.

بدون معطلی کارتو بسپار به کاربلدش

سپردن کار به یک تکنسین با تجربه و حرفه ای را در الوپایپینگ تجربه کنید. الوپایپینگ؛ تخصصی ترین سامانه هوشمند ارائه خدمات تاسیسات است که با توجه به معیار تجربه و تخصص افراد و با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا  بهترین تکنسین‌ها را بر اساس تجربه و نظرات مشتریان واقعی مشخص نموده و شرایطی فراهم کرده است تا شما برای انجام کار به راحتی با آنها در ارتباط باشید. الوپایپینگ همچنین با احراز هویت دقیق و آموزش‌های مستمر در تلاش است خدمات را  با کیفیت تر و مطمئن تر از گذشته در دسترس شما قرار دهد .  پس کافی است شما درخواست خود را ثبت کنید، پس از آن الوپایپینگ سفارش شما را برای تکنسین منتخب ارسال می‌کند و تکنسین مربوطه در سریعترین زمان ممکن برای بررسی جزئیات بیشتر و انجام هماهنگی با شما تماس می‌گیرد. این نکته را به یاد داشته باشید که پس از برقراری ارتباط با تکنسین، امکان لغو یا جایگزینی تکنسین همیشه برای شما فراهم است.

#نظرات_مشتریان

مشتریان درباره ما چه می گویند ؟


لوله کشی فاضلاب
مهدی اکبری ، 01 خرداد 1401

همه چیز خوب بود

امیرعلی میرزایی
لوله کشی فاضلاب

برای شروع آماده اید ؟

اگر برای شروع آماده هستید پس درخواست خود را ثبت کنید.

سوالات متداول


سرویس لوله کشی فاضلاب، در حال حاضر فقط در داخل شهر اصفهان انجام می‌شود.

بعد از اینکه سفارش شما به صورت تلفنی یا آنلاین ثبت و تایید شد، لوله کش فاضلاب برای هماهنگی‌های لازم با شما تماس می‌گیرد.

شما می‌توانید بدون محدودیت زمانی و حتی در روزهای تعطیل هم از خدمات الوپایپینگ از جمله لوله کشی فاضلاب استفاده کنید.