لوله کشی آب اصفهان


لوله کشی آب اصفهان

لوله کشی آب اصفهان

لوله کشی آب اصفهان، مهمترین قسمت لوله کشی ساختمان اصفهان است. همه ما در کاهایی مانند استحمام، نظافت، آشامیدن و پخت و پز، استفاده زیادی از آب می‌‌کنیم. حال می‌خواهیم اهمیت و هدف لوله کشی آب در اصفهان را بیان کنیم. انجام این کار برای این است که آب سرد و گرم به طور یکسان در مقاصد مصرفی یعنی شیر آلات، توزیع شود. لوله کش اصفهان این فرآیند را اجرا می‌کند؛ به این ترتیب که یک سیستم بسته و تحت فشار شامل مخزن ذخیره آب، موتورخانه یا پکیج، کنتور آب شهری و پمپ تحت فشار است. حال آب از این سیستم عبور کرده تا به شیرها و بقیه مصرف کننده‌ها برسد. در این مقاله انواع روش‌های لوله کشی را بررسی می‌کنیم.

روش‌های انجام لوله کشی آب در اصفهان

اجرای لوله کشی آب اصفهان، به سه دسته لوله کشی سنتی آب و لوله کشی انشعابی و لوله کشی کلکتوری تقسیم می‌شود. در این قسمت می‌خواهیم به بررسی این روش‌ها و معایب و مزایای هر کدام بپردازیم.

لوله کشی آب به روش سنتی

این روش در لوله کشی ساختمان اصفهان، از قدیم کاربرد داشته است. لوله‌هایی از جنس فلز در این نوع لوله کشی آب در اصفهان استفاده می‌شد. امروزه دیگر لوله کش اصفهان، از این روش استفاده نمی‌کند چرا که سختی کار زیاد است و به همین دلیل هزینه نصب آن بالاست، لوله‌ها پس از گذشت زمان دچار زنگ زدگی می‌شوند و آخرین مورد اینکه لوله‌های فلزی بسیار سنگین هستند.

 لوله کشی آب به روش انشعابی

در این روش لوله کشی آب در اصفهان، یک رایزر اصلی وجود دارد که انشعاب لوله آب به کل ساختمان را انجام می‌دهد و برای لوله کشی آب گرم و سرد، تفاوتی ندارد. در لوله کشی به روش انشعابی، پس از ورود لوله اصلی از خیابان به ساختمان، پس از اینکه کنتور نصب شد، به طور مستقیم در داخل ساختمان استفاده می‌شود. رایزر اصلی در روش انشعابی، به این شکل استفاده می‌شود که لوله کش اصفهان یک انشعاب از لوله در هر محل مصرف می‌گیرد تا در آخر، مسیر لوله کشی تکمیل شود. دلیل نام گذاری این روش نیز، همین موضوع است. پس از اینکه استفاده از لوله فلزی منسوخ شد، در این روش، از لوله پلیمری استفاده می‌شود. برای اینکه لوله کشی آب گرم انجام شود نیز، باید از رایزر اصلی یک انشعاب به وسیله حرارتی انجام شود و در خروجی آن، لوله آب گرم قرار گیرد.

نحوه قرارگیری لوله‌‌ها

حال که با تعریف کلی این روش آشنا شدید، می‌خواهیم به بررسی نحوه قرارگیری لوله در روش انشعابی بپردازیم. لوله کشی ساختمان اصفهان به صورت انشعابی، به دو روش توکار و روکار، توسط لوله کش اصفهان انجام می‌شود. اگر محل عبور لوله‌های انشعابی از رایزر، از زیر مصالح ساختمانی باشد، یعنی لوله کشی توکار است. در نتیجه نمی‌توان از این روش، در ساختمان دارای سکنه استفاده کرد. اگر این لوله‌ها روی سطح خارجی دیوار قرار گیرد، یعنی لوله کشی آب اصفهان به صورت روکار انجام شده است.

لوله کشی آب به روش کلکتوری

در این روش همانطور که از نامش پیداست، لوله کش اصفهان از وسیله‌ای استفاده می‌کند که کلکتور نام دارد. این روش لوله کشی آب در اصفهان، یک روش بسیار جدید است. در این روش رایزر اصلی درون کلکتور قرار دارد و آب، پس از ورود به ساختمان، وارد کلکتور شده و از آنجا منشعب می‌شود. تعداد کلکتورها نیز بسته به مکان مصرف، متنوع اند. به طور کلی برای لوله کشی آب گرم و سرد، به دو کلکتور جداگانه نیاز است. چرا که رایزر اصلی آب به طور مستقیم به وسیله حرارتی وارد نمی‌شود و برای رساندن آب گرم خروجی از پکیج به رادیاتور، باید از یک کلکتور دیگر استفاده کرد.

نحوه انجام لوله کشی کلکتوری

در این روش، نمی‌توان لوله کشی ساختمان اصفهان را به صورت روکار اجرا کرد؛ چرا که لوله‌هایی که از جعبه کلکتور خارج می‌شوند، به شکل توکار هستند. اما در این روش دو نوع لوله کشی توکار توسط لوله کش اصفهان انجام می‌شود. بعضی مواقع مانند روش انشعابی، عبور لوله را از کف ساختمان انجام می‌دهند. در بعضی موقع مخصوصا ساختمان‌های جدیدتر، انجام لوله کشی آب اصفهان، به شکل زیر سقفی انجام می‌شود؛ به این معنا که عبور لوله‌های یک طبقه ساختمان، از زیر سقف طبقه بالایی انجام می‌شود.

انتخاب بهترین روش لوله کشی آب اصفهان

برای اینکه بتوانید روش مناسبی را برای انجام لوله کشی ساختمان اصفهان توسط لوله کش اصفهان پیدا کنید، باید به موارد مختلفی از جمله قیمت تمام شده کار، سرعت اجرا، کیفیت کار و حفظ و نگهداری از لوله کشی آب در ساختمان توجه کنید. غیر از این موارد، شکل سازه نیز در این مورد مهم است. منظور از شکل سازه، یعنی ساختمان در حال سکونت است و یا در حال ساخت. حال می‌خواهیم به بررسی این موارد بپردازیم.

سرعت اجرای کار

به طور کلی سریع‌ترین روش لوله کشی آب در اصفهان، لوله کشی انشعابی روکار است. در این روش بدون اینکه نیاز به کندن و خرابی باشد، می‌توان لوله را روی دیوار نصب کرد. همچنین لوله کش اصفهان، در زمان تعمیر نیز از این روش استفاده می‌کند چون هم سریع‌تر انجام می‌شود و هم هزینه آن کمتر است. عیب این روش، پیدا بودن لوله‌ها است که برای رفع این مشکل، می‌توان از داکت کشی استفاده کرد. در داکت کشی از یک سری قاب مخصوص استفاده می‌کنند که روی لوله قرار می‌گیرد و هم باعث زیبایی و هم استقامت آن می‌شود.
لوله کشی کلکتوری نیز، از نظر سرعت، دومین روش لوله کشی ساختمان اصفهان، به حساب می‌آید. البته این روش فقط در زمان ساخت یا بازسازی ساختمان قابل اجرا است.

قیمت تمام شده

در این مورد نیز، لوله کشی روکار، رتبه اول در کمترین میزان هزینه و لوله کشی کلکتوری نیز رتبه دوم را می‌گیرد. در لوله کشی کلکتوری با لوله‌های لایه‌ای، کاهش در استفاده از اتصالات، متراژ لوله و پرتی لوله‌ها اتفاق می‌افتد. اگر ساختمان در حال ساخت باشد، کم هزینه‌ترین روش لوله کشی آب اصفهان، لوله کشی ککلکتوری است که باید توسط لوله کش اصفهان انجام شود.

کیفیت لوله کشی

این موضوع مهمترین مورد در لوله کشی ساختمان اصفهان است. چرا که اگر در ابتدا به دلیل کاهش در هزینه، از لوله کش اصفهان بخواهید که یک لوله کشی بی کیفیت انجام دهد، در آینده هزینه‌های بیشتری را متحمل خواهید شد. برای بررسی کیفیت لوله کشی آب در اصفهان، به چند مورد باید توجه کرد: سرعت و فشار آب، طول عمر لوله‌ها در لوله کشی، دسترسی راحت به لوله‌ها
برای ساختمان در حال بازسازی یا ساخت، بهترین روش لوله کشی آب اصفهان از نظر کیفیت، لوله کشی کلکتوری با لوله‌های لایه‌ای زیر سقفی می‌باشد. چرا که در این روش به دلیل استفاده از لوله لایه‌ای، تاثیر منفی روی سرعت و فشار آب ایجاد نمی‌شود. همچنین وجود شیر هواگیری خودکار بالای کلکتور، سبب دفع هوای داخل لوله‌ها می‌شود. همچنین برداشتن فشار مصالح از لوله‌ها، سبب افزایش طول عمر لوله‌ها شده و از ترکیدگی و نشتی نیز، جلوگیری می‌کند.
استفاده از لوله لایه‌ای در لوله کشی روکار نیز ممکن است و به دلیل اینکه محل نصب آن‌ها، روی دیوار است، فشار روی لوله وجود ندارد اما در لوله کشی کلکتوری، می‌توان کنترل جریان آب در لوله‌ها را انجام داد. این مورد زمانی اهمیت پیدا می‌کند که نیاز به قطع جریان آب در یک نقطه از ساختمان را داشته باشید. در این صورت، اگر لوله کش اصفهان، لوله کشی کلکتوری را انجام داده باشد، لازم نیست که کل جریان آب را قطع کنید.

هزینه تعمیر و تعویض لوله کشی آب اصفهان

لوله‌های آب نیز پس از مدتی دچار خرابی می‌شوند و نحوه اولیه لوله کشی ساختمان اصفهان، میزان هزینه و زمان برای تعمیر آن را توسط لوله کش اصفهان مشخص می‌کند. به طور کلی لوله کشی روکار، هزینه و زمان کمتری را برای تعمیر و تعویض نیاز دارد. حرارت بالای آب، سبب خرابی لوله‌های آب گرم می‌شود که یک مشکل رایج در سیستم حرارتی ساختمان به حساب می‌آید. از بین لوله کشی کلکتوری زیر سقفی و کف ساختمان، تعمیر و تعویض لوله کشی زیر سقفی راحت‌تر انجام می‌شود؛ به این دلیل که لوله‎ها زیر کناف هستند و اگر کناف برداشته شود، به راحتی در دسترس هستند.

چرا الوپایپینگ؟

در این مقاله نکات مهم برای انتخاب بهترین روش لوله کشی آب در اصفهان را بررسی کردیم. با توجه به مطالبی که گفته شد، لوله کشی ساختمان اصفهان را بسته به نوع سازه خود باید با مشورت لوله کش اصفهان، انتخاب کنید. ما مزایا و معایب هر روش را نیز برایتان توضیح دادیم تا بتوانید بهترین روش لوله کشی آب اصفهان را بیابید. اگر در این زمینه نیاز به مشاوره دارید، می‌توانید از مشاوران ما در الوپایپینگ کمک بگیرید. همچنین می‌تاونید سفارش اجرای لوله کشی خود را ثبت کنید تا تکنسین‌های با تجربه ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و سفارش شما را به بهترین شکل انجام دهند. همچنین با ثبت سفارش از ما، می‌توانید تا سه روز آن را پیگیری کنید.

 

لوله کشی آب در اصفهان و در هر شهر و کشور دیگری یکی از ضروری ترین و پایه ای ترین مراحل ساخت یک ساختمان است. دسترسی به آب آشامیدنی و مصرفی و برخورداری از امکانات روزمره و مورد نیاز برای هر خانه ای مثل سینک ظرفشویی، روشویی، حمام و ... در مرحله ی اول نیازمند یک لوله کشی اصولی و مناسب برای ساختمان است.

با توجه به اهمیت و نقش پر رنگ لوله کشی آب در ساختمان،   یکی از مراحل اولیه برای ساخت ساختمان انتخاب یک لوله کش متخصص و با تجربه است تا به بهترین شیوه لوله کشی ساختمان شما را که امری بسیار حساس و نیازمند ظرافت و مهارت است، انجام دهد.

این امر به همینجا ختم نمی شود، بلکه شما به فردی نیاز دارید که علاوه بر داشتن تجربه و مهارت کافی، فردی خوش قول و متعهد به کار باشد تا کار شما را به بهترین شیوه و در سریع ترین زمان انجام دهد. در ظاهر یافتن چنین فردی سخت و بسیار زمان بر است و ممکن است روزها وقت شما را صرف خود کند.

اما نگران نباشید! بهتر است بدانید الوپایپینگ این امر را برای شما آسان کرده است. کافی است برای انجام لوله کشی های ساختمان خود شامل:

  • لوله کشی آب ساختمان ( تک لایه، پنج لایه، آهنی، پلی اتیلن و..)
  • لوله کشی فاضلاب ساختمان ( پولیکا، پوش فیت، پلی اتیلن، چدنی و..)
  • لوله کشی آتشنشانی و اسپرینکلر ساختمان
  • نصب شیرآلات ساختمان
  • و..

سفارش خود را در همین صفحه ثبت کنید. بعد از ثبت سفارش شما یکی از تکنسین های متخصص مجموعه ما در سریع ترین زمان برای هماهنگی و انجام کار با شما تماس می گیرد.

ویژگی الوپایپینگ

متخصصان با تجربه

کلیه تکنسین های الوپایپینگ افرادی حرفه ای و مجرب هستند که از تمامی فیلترهای فنی شرکت عبور کرده و آماده خدمت رسانی به شما همشهریان عزیز می باشند.

تضمین کیفیت

الوپایپینگ درخواست شما را تا 3 روز پس از انجام کار، ضمانت می کند و در صورت بروز هر گونه مشکلی شما می توانید با پشتیبانی تماس بگیرید و موضوع را بررسی کنید.

سرعت در ارائه خدمات

با توجه به اینکه الوپایپینگ یک پلتفرم آنلاین خدمت رسانی در سراسر اصفهان است، به محض ثبت درخواست ، نزدیک ترین تکنسین به محل زندگی شما، با شما تماس خواهد گرفت.

بدون معطلی کارتو بسپار به کاربلدش

سپردن کار به یک تکنسین با تجربه و حرفه ای را در الوپایپینگ تجربه کنید. الوپایپینگ؛ تخصصی ترین سامانه هوشمند ارائه خدمات تاسیسات است که با توجه به معیار تجربه و تخصص افراد و با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا  بهترین تکنسین‌ها را بر اساس تجربه و نظرات مشتریان واقعی مشخص نموده و شرایطی فراهم کرده است تا شما برای انجام کار به راحتی با آنها در ارتباط باشید. الوپایپینگ همچنین با احراز هویت دقیق و آموزش‌های مستمر در تلاش است خدمات را  با کیفیت تر و مطمئن تر از گذشته در دسترس شما قرار دهد .  پس کافی است شما درخواست خود را ثبت کنید، پس از آن الوپایپینگ سفارش شما را برای تکنسین منتخب ارسال می‌کند و تکنسین مربوطه در سریعترین زمان ممکن برای بررسی جزئیات بیشتر و انجام هماهنگی با شما تماس می‌گیرد. این نکته را به یاد داشته باشید که پس از برقراری ارتباط با تکنسین، امکان لغو یا جایگزینی تکنسین همیشه برای شما فراهم است.

#نظرات_مشتریان

مشتریان درباره ما چه می گویند ؟


لوله کشی آب
حمیدرضا رحیمی ، 06 اردیبهشت 1401

خوب بودن، به موقع تماس گرفتند و من راضیم

صادق محمودی خواه
لوله کشی آب
لوله کشی آب
محمدرضا روحانی فر ، 21 اردیبهشت 1401

آقای زمانی با تشکر بسیار بسیار هر چقدر بگم کم گفتم از لحاظ انصاف با خدا ،باوجدان،باتجربه، کاربلد، دستشون درد نکنه ، انشاالله ک موفق باشن تشکر بسیار

غلامرضا زمانی اسفهرانی
لوله کشی آب
لوله کشی آب
مجید عالی وند ، 01 خرداد 1401

آقای سلیمانی خیلی خوب بود و من به اشون امتیاز 5 میدم

فرزاد سلیمانی زفرهء
لوله کشی آب
لوله کشی آب
حمید رضا جمشیدی ، 03 خرداد 1401

بسیار عالی ممنونم ازشون

محمد جعفری
لوله کشی آب

برای شروع آماده اید ؟

اگر برای شروع آماده هستید پس درخواست خود را ثبت کنید.

سوالات متداول


سرویس لوله کشی آب، در حال حاضر فقط در داخل شهر اصفهان انجام می‌شود.

بعد از اینکه سفارش شما به صورت تلفنی یا آنلاین ثبت و تایید شد، تکنسین لوله کش آب برای هماهنگی‌های لازم با شما تماس می‌گیرد.

شما می‌توانید بدون محدودیت زمانی و حتی در روزهای تعطیل هم از خدمات الوپایپینگ از جمله لوله کشی آب استفاده کنید.