نصب کولر آبی در اصفهان

نصب کولر آبی در اصفهان ، کولر آبی یکی از سیستمهای سرمایشی در فصل تابستان است  که از گذشته تا به کنون استفاده میشود . یکی از ملزومات در فصل تابستان جهت خنک کردن واحدهای مسکونی نصب و سرویس کولر آبی در اصفهان است .به همین علت پیشنهاد ما به شما این  است که با طریقه راه اندازی و نصب آن آشنا شوید

برای نصب کولر آبی به فرد متخصصی  که در زمینه ی برق ساختمان و تجهیزات کولر آبی تسلط داشته باشد نیازمندیم. فرد متخصص باید با نقشه ی برق موتور کولر آبی آشنایی کامل داشته باشد تا بتواند به عنوان یک نصاب کولر، نصب کولر آبی در اصفهان را سریع تر و راحت تر انجام دهد. جهت نصب بهتر و اینکه در فصل زمستان مشکلی پیش نیاید بهتر است شیر آب ورودی به کولر در کنار آن قرار داشته باشد.

نصب کولر آبی در اصفهان

انواع کولرهای آبی  :

پرتابل یا سیار

ثابت یا هوایی تقسیم بندی می شوند.

در این مقاله سعی ما بر این است که  طریقه نصب کولر آبی را به شما آموزش دهیم .

جهت انجام خدمات نصب کولر آبی در اصفهان با ما تماس بگیرید. همچنین شما میتوانید جهت انجام نصب و سرویس از یک نمایندگی نصب کولر آبی در اصفهان کمک بگیرید. در مقاله های به صورت جداگانه تعمیر کولر را توضیح داده ایم که در صورت نیاز می توانید با کلیک بر تعمیر کولر آبی آن را مطالعه فرمایید.

نکاتی که برای نصب کولر آبی در اصفهان باید بدانید:

کولرهای آب به صورت معمول باید در مکان هایی چون پشت بام، بالکن، تراس، حیاط خلوت و … که  ثابت هستند نصب شوند .کولر های آبی در ظرفیت های هوا دهی متفاوتی تولید می شوند.

جهت مشاوره و رفع مشکل خود در زمینه ی سرویس و نصب کولر آبی لورچ در اصفهان و دیگر کولر ها با ما در تماس باشید.

در نصب کولر آبی لورچ در اصفهان مراحل زیر باید انجام شود:

1- ساخت و نصب چهار پایه (شاسی)

2- نصب کردن برزنت کولر

3- نصب کردن سایبان

4- متصل کردن کولر به آب شهری با لوله های مخصوص کولر

5- اتصال برق و کلید کولر در مکانی مناسب

6- اتصال و تنظیم شناور کولر و روشن شدن کولر

7- ساخت و نصب کردن چهارپایه (شاسی)

ساخت و نصب چهار پایه

نمی توان برای نصب کولر آبی لورچ در اصفهان را به طور مستقیم روی زمین قرار داد  و علت  آن هم وجود سر ریز در کف کولر، امکان تخلیه آب و علاوه  بر آن فاصله استاندارد مورد نیاز تا دهانه توزیع هوای کانال کولر است .

به همین علت یک چهارپایه استاندارد باید برای کولر های آبی قبل از شروع نصب در نظر بگیرید. این شاسی نمی تواند اندازه و یا ابعاد استانداردی داشته باشد. به خاطر

1- موقعیت نصب کولر

2- مورد دیگر اندازه کولر

زمانی که شاسی ساخته می شود در زیر هر پایه یک صفحه باید وجود داشته باشد تا در زمین فرو نرود و از ابزاری چون  میله هایی جهت مهار کولر و از نبشی برای جایگاه کولر کمک گرفت .

همانند شکل زیر:

برای ساخت شاسی به منظور نصب کولر آبی در اصفهان :

1- مرحله ی اول اندازه گیری ابعاد کولر

2-  نبشی و قوطی های فلزی مناسب به گونه ای جوش بخورد که براده های آهن و سر جوش ها باعث سوراخ شدن سینی کولر در زمان نصب نشود.

در مرحله ی بعد برای نصب کولر آبی لورچ در اصفهان، باید به محل نصب منتقل شود.

راه های انتقال کولر به محل نصب

1- استفاده از وسایلی چون یک بالابر یا حتی آسانسور

2- می توانید کولر را باز کرده و دوباره با انتقال به محل ، قطعات آن را سر هم کنید.

از دو جهت باید کولر را تنظیم کرد :

1: دهانه خروج هوای کولر آبی به گونه ای تنظیم شود که دقیقا با ورودی هوای کانال مطابق باشد

2: سطحی که کولر روی آن است باید دقیقا روی زمین باشد.

به منظور اطمینان از  صاف بودن کولر با یک تراز بنایی تراز بودن کولر را تنظیم کنید

جهت انجام سرویس و نصب کولر آبی خود میتوانید با تکنسین های ما در تماس باشید و از آنان مشاوره دریافت کنید

نصب کولر آبی لورچ در اصفهان، نصب-برزنت

نصب برزنت:

 

مراحل نصب برزنت در کولر آبی

1- ابتدا  برای نصب کولر آبی در اصفهان مکانی مناسب را در نظر بگیرید. همانطور که گفته شد مکان کولر باید تراز باشد و ارتفاع چندانی دریچه خروجی کولر با دریچه ورودی واحد نداشته باشد.

2- پس از اینکه از جایگزینی مناسب اطمینان پیدا کردید ، برزنت را نصب کنید. در نصب برزنت می توانید از وسایلی چون بست های پلاستیکی مخصوص و محکم استفاده کنید .

3- در مرحله ی بعدی با دقت سراسر کانال را بپوشانید و اینگونه مانع از هدر رفت هوای خنک  شوید . راه دیگری که برای نصب برزنت این است که برزنت را با چسب به دهانه کولر و کانال اتصال دهید . راه سوم این است که از پیچک و یا تسمه فولادی و پیچ خودکار استفاده کنید.

توضیح انواع مراحل نصب برزنت:
نصب برزنت با استفاده از چسب

برای نصب برزنت با استفاده از چسب باید دهانه کولر از دهانه کانال تقریبا 30 سانتی متر تنظیم شود. در این صورت باید برزنت را تا حدی بلند تر بگیرید تا بتوانید حداقل به طول 5 سانتی متر بر روی کانال و 3 سانتی متر لبه های برزنت را  بر روی دهانه کولر به وسیله ی چسب های فوری و چند منظوره بچسبانید.

اتصال تسمه ی کولر به روش فولادی

در روش اتصال برزنت به وسیله ی تسمه فولادی و پیچ خودکار این دفعه به جای استفاده از چسب از یک تسمه قابل انعطاف فولادی کمک بگیرید . به دقت برزنت را از زیر آن رد کنید و با کمک وسایلی چون پیچ خود کار تسمه ، برزنت را به کانال و دهانه کولر پیچ کنید.

روش اتصال با گیره های پلاستیکی

در روش اتصال با گیره های پلاستیکی باید گیره به تعداد زیاد به برزنت و لبه کانال و کولر تعبیه شود. این روش ساده ترین راه برای افراد تازه کار و مبتدی است و مناسب کسانی است که به تازگی میخواهند جهت نصب کولر آبی در اصفهان فعالیت کنند که البته کارایی خوبی هم دارد.

نکته :اگر لبه های کانال تیز باشند :

1- خطرناک هستند

2- می توانند باعث پاره شده برزنت بشوند.

برای این منظور باید قبل از شروع به کار  لبه کانال کولر خم شود. اگر این کار را کانال ساز کولر شما و یا نمایندگی نصب کولر آبی اصفهان انجام نداده است در هر گوشه یک چاک کوچک بدهید و  لبه ها را برگردانید و خم وله کنید.

نصب سایبان ، خدمات نصب کولر آبی در اصفهان

نصب سایبان:

نصب سایبان یکی از راه هایی است که میتوان از هدر رفت انرژی در کولر آبی جلوگیری کرد. انجام این کار باعث افزایش طول عمر کولر آبی می شود، زیرا مانع فرسودگی بدنه کولر آبی در زیر تابش مستقیم آفتاب می شود. ما در مقاله ی نصب سایبان کولر های آبی در مورد خصوصیات سایبان مناسب ، مکان و نحوه نصب سایبان اطلاعات قابل استفاده ای برای شما عزیزان قرار داده ایم.

علاوه بر راه هایی که پیشنهاد شد در رابطه با  صرفه جویی هر چه بیشتر در مصرف برق و آب در کولر آبی و افزایش راندمان کولر آبی می توان به استفاده از مواردی چون اینورتر و کلید های هوشمند کولر آبی در سیستم کولر آبی اشاره کرد. با استفاده از اینورتر در سیستم موتور کولر آبی در هنگام نصب آن، کولر آبی قادر است  علاوه بر مصرف برق کمتر انرژی بیشتری تولید کند. اگر تمایل  به مطالعه بیشتر در این باره  دارید می توانید مقاله امکان تبدیل کولرهای آبی به موتور دو متغیر را مطالعه نمایید.

خدمات الو پایپینگ

یکی از خدمات ما نصب کولر آبی در اصفهان در سریعترین زمان ممکن و بدون هزینه ایاب و ذهاب است.

قابل توجه همشهریان عزیز :

اگر به علت ایزوگام کردن پشت بام و یا هر علت دیگر، نیاز به نصب مجدد کولر آبی دارید و یا کولر جدید خریده اید و نیاز به نصب آن دارید، همین الان با الو پایپینگ تماس بگیرید . نزدیکترین نصاب کولر آبی که در منطقه ی شما مستقر است در کمترین زمان ممکن اعزام می شود.

جهت خواندن ادامه ی مقاله نصب کولر آبی کلیک فرمایید

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

[TheChamp-Sharing]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *