بهترین نصابان کولر آبی اصفهان

طریقه ی نصب کولر آبی بهترین نصابان کولر آبی اصفهان

 قصد ما از این مقاله معرفی مراحل مختلف سرویس کولر آبی و توضیحاتی به شما عزیزان در جهت نصب کولر آبی است.قصد داریم علاوه بر آن توسط  بهترین نصابان کولر آبی اصفهان  مطالبی را به شما ارائه کنیم  .

نصب کلید کولر، بهترین نصابان کولر آبی اصفهان

نصب کلید کولر:

بهترین نصابان کولر آبی اصفهان و نصاب کولر اصفهان ، همانطور که مطلع هستید به همراه داشتن سیستم آب مناسب جهت نصب کولر آبی سیستم برق آن نیز باید از قبل در ساختمان تعبیه شده باشد  تا بتوانیم کلید کولر را در جایی که در دسترس باشد نصب کنیم.

انواع کلید های کولر :

سوکتی، سه پل و چهار پل

نکته مهمی که جهت نصب کولر آبی در اصفهان باید توجه داشت

 نصب کلید کولر آبی، که طریقه نصب سیم برق هر کدام متفاوت است. در مطلب راهنمای نحوه نصب کلید کولر آبی طریقه اتصال سیم های برق همراه با  شکل توضیح داده ایم

برق کولر:

 دو سیم فاز و نول که ورودی برق ساختمان است  و یک کابل کولر که 4 رشته سیم در آن وجود دارد ، در دست دارید.

4 رشته سیم کلید کولر جهت پمپ، الکتروموتور، دور تند موتور و سیم چهارم نول است. دقت زیاد برای  وصل کردن سیم ها لازم است. این کار  بسیار ساده است در صورتی که به نقشه کلید و کولر بسیار دقت کنید میتوانید انجام دهید.

دقیقا باید مطابق نقشه و دفترچه کولر عمل کنید

1- اتصال سیم فاز به شماره ی 1

2- سیم زرد را به شماره 2 و سر دیگر آن را در بدنه کولر به فیش ورودی پمپ،

3- سیم قرمز که جهت روشن شدن و دور کند الکتروموتور است باید به شماره 9 و در بدنه کولر به فیش دور کند،

و بعد از آن سیم مشکی به شماره 7 و در بدنه کولر به فیش دور تند متصل شود.

4- در مرحله ی آخر سیم نول را به سیم آبی رنگ متصل نموده و به طور مستقیم در بدنه کولر به فیش باقیمانده که نول کولر است وصل کنید.

دوستانی که کولر آبی امید دارند میتوانند از یک نصاب کولر امید در اصفهان کمک بگیرند.

عواملی که باید به آن توجه شود:

1- اگر سیم ها در جای مناسب خود متصل نشوند امکان دارد یا کولر روشن نشود یا اتصالی کند

2- بر روی دیواره کولر جعبه ای است که برای اتصال سیم های ذکر شده می باشد. برروی بیشتر جعبه ها نوشته شده است که هر فیوز کدام قسمت مربوط است.

بهترین نصابان کولر آبی اصفهان

اتصال کولر به آب شهری

مراحل اتصال کولر به لوله آب شهری

در مرحله ی اول شیر آبی که در پشت بام مخصوص واحد شما تعبیه شده است را باید پیدا کنید. بعد از اینکه  لوله کشی آب و نصب شیر آب را انجام دادید شیر مخصوص کولر را به آن ببندید، شلنگ مخصوص کولر را وصل کرده و طرف دیگر آن را به شناور کولر متصل نمایید. بعد از اینکه مخزن کولر پر شد شناور را تنظیم نمایید که مانع سر ریز شدن آب در پشت بام شود. توصیه ما به شما این است که نصب کولر را به یک نصاب کولر اصفهان بسپارید.

نکته: با این حال مواقعی که سیستم لوله کشی آب برای کولر آبی در پشت بام ساختمان در نظر گرفته نشده است .به همین دلیل ما در مطلبی جداگانه با عنوان اجرای لوله کشی آب کولر آبی به طور کامل نحوه اجرای سیستم آب برای کولر آبی را با توجه به نوع لوله کشی آب در ساختمان برای شما توضیح داده ایم.

روش های اتصال لوله آب به کولر:

جهت اتصال لوله آب به کولر نیازمند یک سری فیتینگ یا اتصالات هستید  که عبارتند از :

  • تبدیل برنجی 1.2 به 1.4
  • مهره و گلویی برنجی 1.4 اینچی
  • مغزی برنجی 1.2 اینچی
  • شیر 1.2 اینچی
  • شلنگ مخصوص

برای اتصال لوله آب شهری به کولر در مرحله ی اول  باید مغزی و شیر فلکه 1.2 را با استفاده از تفلون به لوله آب شهری وصل کنید . شیر فلکه یا والو برای مواقعی  در نظر گرفته می شود که نیاز به قطع آب باشد . بعد از آن به وسیله ی یک تبدیل 1.2 به 1.4 و با کمک تفلون می توانید لوله مخصوص را به این تبدیل وصل کنید. جهت مشاوره میتوانید با ما تماس بگیرید تا بهترین نصابان کولر آبی در اصفهان در زمینه خدمات نصب کولر آبی به شما معرفی کنیم

1- ابتدا مهره را وارد شلنگ کرده

2- سپس گلویی را به اندازه حدود نیم سانتی متر عقب تر از سر شلنگ قرار دهید.

3- سپس این سر نیم سانتی را وارد تبدیل می کنید و مهره پشت گلویی را روی تبدیل سفت می کنید.

4- همین کار را باید در سمت کولر نیز انجام دهید. با این تفاوت که شناور کولر آبی دیگر به تبدیل نیازی ندارد . خود مهره گلویی و مهره 1.4 اینچ به راحتی بر پشت شناور بسته می شوند.

آب ریز یا سرریز

نصب آب ریز

آب ریز و یا سر ریز کولر مهره ای می باشد که در کف کولر نصب می شود تا آب از اندازه ای تجاوز نکند و با زیاد شدن آب سر ریز کند. این اتصال بوسیله ی یک واشر آب بندی در کف کولر به آسانی بسته می شود. تنها مهره و واشر این اتصال از زیر نصب می شوند. بعد از بسته شدن سرریز نوبت به نصب شناور است

بهترین نصابان کولر آبی اصفهان

نصب شناور کولر آبی

همانطور که در مطلب  نحوه نصب و تنظیم شناور کولر آبی اشاره کردیم  شناور در اصل قطعه ای است جهت تنظیم میزان آب با کمک سیستم قطع کن خود در کولر آبی و در صورت عدم استفاده  از این وسیله در کولر آبی ، آب از داخل کفی کولر آبی سرریز میکند. شناور ها انواع گوناگونی دارند. وظیفه ی همه آنها قطع کردن ورودی آب به کولر در زمانی  که آب به اندازه کافی وارد کولر شده باشد.

آموزش نصب شناور کولر ابی

در نهایت تنظیم شناور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . شیرهای شناور کولر آبی در قسمت زیری خودشان دارای یک مهره و گلویی و مهره برنجی 1.4 اینچی و یک واشر می باشند. این شیرها باید به بدنه کولر ابی در سینی کولر و در صفحه پشتی کولر نصب شوند. واشر و مهره برنجی به منظور اتصال شناور می باشند .

زمانی که شناور را نصب کردید باید به گونه ای تنظیم کنید که آب تا حدود 1 سانتی متری سر ریز بیشتر وارد کولر نشود و شناور قادر به قطع آن باشد. شناورها را با کج کردن میله، چرخاندن توپی و یا سفت کردن مهره ای تنظیم می کنند.

توجه: در وصل کردن شلنگ ها بسیار دقیق باشید که زیرا در آینده موجب نشتی در پشت بام می شود . میتوانید با کمک نصاب کولر امید در اصفهان این کار را به راحتی انجام دهید . حال کولر شما آماده استفاده است و می توانید آن را روشن نمایید.

سخن پایانی

موارد مهمی که برای نصب کولر آبی باید به آن اشاره کرد عبارتند ار:

  • تعویض پوشال ها در کولر آبی
  • تنظیم تسمه پروانه
  • بستن شلنگ آب و روغن کاری موتور پمپ و یاتاقان

در مقاله ای جداگانه نحوه روغن کاری موتور و یاتاقان کولر آبی به شما عزیزان توضیح داده ایم. اهمیت روغن کاری موتور و یاتاقان جهت نرم حرکت کردن موتور و آسیب کمتر به آن است .در مقاله فوق اشاره کردیم که روغن کاری کردن پمپ آب کولر آبی مانع گریپاژ کردن پمپ آب میشود.

طبق گفته نصاب کولر اصفهان :

جهت جلوگیری از هدر رفت و صرفه جویی در مصرف برق حتما در زمان روشن بودن کولر از بسته بودن پنجره و دربهای ساختمان اطمینان پیدا کنید. 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *