تعمیر کولر آبی در اصفهان

تعمیر کولر آبی در اصفهان مانند دیگر شهرهای ایران همچنان موضوع مهمی به شمار می رود. از این رو تعمیرکولر آبی یک نوع تخصص محسوب میشود. البته ممکن است شما خودتان بخواهید این کار را انجام دهید، در این صورت لازم است تفاوت تعمیر کولر آبی با سرویس کولر آبی رابدانید. عده ای از افراد فکر میکنند عیب یابی کولر آبی اصفهان تنها تعویض پوشال یا  همان سرویس کولر آبی است، در صورتی چک کردن مسیر لوله کشی، تنظیم شناور و روغن کاری موتور کولر هم شامل سرویس میشود. در ادامه ما به شما یک سری از عیب های کولر آبی به همراه راهکارهایشان را میگوییم، ولی امیدواریم به جای آنکه خودتان دست به کار شوید، انجام این کار را به عهده متخصصان و تعمیر کار کولر آبی اصفهان بسپارید.

تعمیر کولر آبی در اصفهان در صورت عدم کار کردن پمپ آب

ممکن است فیوز برق قطع شده باشد. باید فیوز ها را با استفاده از فازمتر چک کنید و در صورت نیاز تعویض شوند. احتمال دیگری وجود دارد که  ممکن است فیوز سالم باشد و برق هم در پریز کولر باشد ولی، برق به ترمینال کولر نمی رسد. در این صورت باید مشکل سیم کشی را رفع کنید و ممکن است نیاز باشد سیم را عوض کنید. اگر در جعبه تقسیم کولر برق نبود باید با یک متخصص برق صحبت کنید.

باد داغ از کولرتان خارج می شود؟

اگر با این مشکل مواجه شدید، تشتک کولر را چک کنید ببینید اگر آب وارد تشتک نمی شود، شناور را چک کنید که گرفتگی نداشته باشد و والو خراب نباشد و آب به محل کولر آبی برسد. حال اگر مشکل از رسوب شناور است باید آن را تعویض و با با سرکه رسوب زدایی کنید. اگر مشکل از لوله رابط آب است باید آن را تعویض کنید. و اگر آب به کولر نمی رسد، می توانید پمپ آب خانگی نصب کنید.

اگر در تشتک آب باشد، ممکن است ایراد از سوراخ شدن شیلنگ آب پخش کن باشد که در این صورت باید تعویض گردد. ولی اگر آب پخش کن کولر یا پمپ کار نمیکند باید بررسی شود که موتور پمپ نیم سوز نشده باشد و یا برق پمپ قطع نشده باشد. البته به یاد داشته باشید که درمورد تعمیر کولر در اصفهان روغن کاری پمپ آب را فراموش نکنید.

تنظیم تسمه در کولرهای آبی

باد خنک از کولرتان نمی آید؟

ممکن است تسمه پروانه شل و یا سفت باشد. برای اطمینان با دست آن را چک کنید اگر شل و یا سفت بود پایه  الکتروموتور را شل کنید و آن را حرکت دهید تا تسمه شل و یا سفت شود. ممکن است ایراد از برزنت کولر باشد که در این صورت باید تعویض شود.

دلیل دیگر آن ممکن است نیم سوز شدن موتور باشد . در این صورت با آمپر متر جریان موتور را چک کنید اگر بیشتر از عدد نوشته شده بر روی موتور است و موتور زود داغ می کند، پس نیم سوز شده است. در این صورت باید سیم پیچی موتور را تعویض کرد.

تعمیر کولر آبی در اصفهان در صورت روشن نشدن موتور فن

در ابتدا باید بررسی کرد که آیا به موتور برق میرسد؟ اگر مشکل از سیم فاز و یا نول باشد باید مشکل را پیدا و رفع نمود. و در صورتی که در جعبه تقسیم کولر برق داریم و به موتور متصل است . موتور سوخته است و باید سیم پیچ موتور را تعویض نمود

وجود صدای عجیب در موتور کولر ولی موتور خاموش است

در صورت شنیدن صدایی مانند صدای هوم یعنی سیم پیچ راه انداز موتور سوخته است. علت دیگر میتواند نیم سوز شدن سیم پیچ دور تند موتور و یا سوختن خازن در موتور های خازن دار باشد. به یاد داشته باشید در تعمیر موتور کولر آبی در اصفهان از یک متخصص کمک بگیرید.

کار کردن موتور فقط در دور تند و یا دور کند

موتور کولرهای آبی از نوع موتورهای دو دور هستند و با یک سیم پیچ راه انداز کار میکنند. در صورتی که کلید تغییر وضعیت خراب باشد و نتواند دور تند و یا دور کند کار کند امکان دارد سیم پیچی ها سوخته و یا نیم سوز شده باشد.

نحوه ی تعمیر کولر آبی در اصفهان اگر،صدای کولرتان زیاد است؟

اگر صدای کولر شما زیاد و نامتعارف باشد، امکان دارد مشکلات زیر پیش آمده باشد:

 1. پولی ها خراب و یا شل هستند.
 2. یاتاقان ها گشاد هستند.
 3. فن پروانه تاب دارد.
 4. موتور فن خراب است.
 5. تسمه خراب است.
 6. کولر تراز نیست.

خاموش و روشن شدن موتور در حال کار کردن

مشکلات زیر باعث این موضوع میشود که بهتر است از یک جایی که خدمات کولر در اصفهان را دارد یاری بگیرید:

 1. سیم پیچ ها نیم سوز شده باشند.
 2. سیم پیچ استارت در مدار باقی مانده باشد.
 3. تسمه پروانه سفت باشد.
 4. یاتاقان ها گیرپاژ کنند.
 5. دریچه هوای کولر بسته باشد.
 6. پولی ها در یک امتداد نباشند.
عوامل هدر رفتن آب از کولر

                                                                  هدر رفتن آب از کولر

تعمیر کولر آبی در اصفهان اگر، از کولر آب می رود؟

این موضوع به سه علت میتواند رخ دهد:

اول اینکه شناور در کولر گیر کند.

دوم اینکه شناور تنظیم نباشد.

سوم اینکه شیلنگ پشت کولر آب بندی نباشد.

عیب یابی کولر آبی اصفهان در صورت بخش آب با باد در سالن

احتمال دارد که شیلنگ یکی از پخش کننده ها پاره شده باشد و یا تنظیم نباشد و باعث شود زمانی که باد کولر در سالن جریان پیدان میکند همراه با آن قطرات آب هم پخش شود.

لرزش کولر در هنگام کار کردن زیاد است؟

در یک راستا نبودن اتصالات موتور با پولی و تسمه باعث لرزش زیاد موتور و متعاقبا  کولر شود.

سخن آخر

در این مطلب سعی کرده ایم تا اکثر مشکلاتی که برای کولر های آبی ممکن است پیش بیاید بگوییم. و همچنین تلاش کرده ایم به صورت خلاصه روش های تعمیر کولر آبی در اصفهان را به شما عزیزان بگوییم.البته باز هم تاکید میکنیم که در صورت بروز هرگونه خرابی و مشکل با تعمیر کار کولر آبی اصفهان مشکل خود را درمیان بگذارید و از آنها کمک بگیرید.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

[TheChamp-Sharing]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *