سرویس کولر آبی در اصفهان

خدمات کولر در اصفهان ، با شروع فصل تابستان همه ی ما قصد سرویس کولر آبی در اصفهان و راه اندازی کولر آبی خود را داریم، پس به یاد داشته باشید که سرویس آن را فراموش نکنید. تعمیرات کولر ابی در اصفهان را بهتر است به صورت سالیانه انجام گیرد و این کار در مدت زمان کمی قابل انجام است. همچنین عزیزان هم شهری میتوانید جهتA با متخصصین ما در تماس باشید.

مراحل سرویس کولر آبی

1- عدم اتصال برق در کولر آبی

اطمینان از عدم اتصال فاز به کولر آبی و خاموش بودن آن به دلیل خطرات مرگبار

2- تعویض پوشالها

عوض کردن  پوشالها براساس سایز آن (بهتر است قبل از جایگذاری پوشالها خیس شوند) پوشال مناسب برای کولر خود را بنا به پلاک آن خریداری کنید و جایگزین نمایید. به یاد داشته باشید باید با متخصصین در زمینه ی تعمیر و سرویس کولر آبی اصفهان در ارتباط باشید.

بهتر است پوشال های کولر های آبی را به صورت سالیانه تعویض کنید زیرا با گذر زمان از کیفیت پوشالها کاسته میشود و علاوه بر آن وجود باکتری نیز اثرات زیان باری برای سلامت ساکنین دارد.

همانطور که در مورد دلایل بوی نامطبوع کولر آبی و روش رفع بوی آن در قبل صحبت کردیم یکی از دلایل مهم برای به وجود آمدن بوی بد عدم تعویض پوشال ها و تعمیر و سرویس کولر آبی اصفهان  به مدت زیاد می باشد.

روغن کاری یاتاقان ها

3- تمیز کردن موتور و پمپ و روغن کاری

تمیز کردن گرد و غبار موتور و پمپ و روغن كاري آنها  مخصوصا روغن كاري یاتاقان ها امری ضروری می باشد. بر روی شفت هایی که وظیفه ی آن ها هوادهی است دو یاتاقان وجود دارد که به علت خشک شدن ،صدا ایجاد میکنند و علاوه بر آن از حرکت پره ها جلوگیری میکند و باید عوض شوند

همانطور که در مطلب نحوه روغن کاری موتور و یاتاقان کولر آبی اشاره کردیم در مرحله ی اول باید تمامی سطح یاتاقان و موتور را از آلودگی ها و گرد و غبار پاک کنید و در مرحله ی دوم روغن کاری را به وسیله ی روغن دان درست در ناحیه روغن خور آن انجام دهید.

4- روغن کاری پمپ

بعد از اینکه مرحله ی روغن کاری موتور و یاتاقان کولر را انجام دادیم نوبت به روغن کاری پمپ آب می رسد و از آنجا که روغن کاری این قطعه تا حدودی پیچیده است .می توانید با مطالعه ی مطلب نحوه روغن کاری پمپ آب کولر آبی با چگونگی انجام این کار بصورت کامل تر آشنا می شوید.

به دلیل اینکه باید برای انجام روغن کاری پمپ آب تمام اجزای پمپ که شامل کلاهک، پروانه، درپوش پمپ و محور پمپ می شوند را از یکدیگر جدا کنید و در مرحله ی بعد برای تعمیرات سرویس کولر آبی در اصفهان به روغن کاری موتور پمپ آب اقدام  نمایید.

5- آچار کشی و کسب اطمینان بابت محکم بودن پیچ ومهره ها و اتصالات موجود

آچار کشی پیچ ومهره های پایه ی یاتاقان ها ،الکترو موتور ، بدنه وسایرتجهیزات موجود

6- تمیز کردن و شستشوی كف و ديواره هاى کولر آبی

همانطور که در مقاله های قبل به نحوه ی  از بین بردن رسوبات کولر آبی اشاره کردیم یکی از دلایل عمده در خرابی و به وجود آمدن مشکلات بیشتر در قطعات کولر های آبی این است که رسوبات در بدنه و پوشالها آن وجود دارد و به همین علت باید قبل از روشن کردن مجدد کولر آبی داخل آن تمیز شود، زیرا ممکن است رسوبات بزرگ و خرد پوشالها جلوی دهانه پمپ آب گیر کرده و امکان دارد باعث سوختن پمپ آب شود.

تعویض برزنت کولر آبی

7- کنترل سالم بودن بست ها برزنت کولر آبی

اگر هر نوع درز در برزنت وجود داشته باشد موجب انتقال هوای خنک به بیرون میشود یا اینکه باعث میشود تا هوای گرم بیرون به داخل مکش کند در نتیجه باعث کم شدن بازدهی کولر آبی میشود.

8-افزایش راندمان با نصب سایبان

اگر می خواهید میزان راندمان موجود در کولر با صرفه جویی در مصرف آب و برق همراه باشد وهمچنین از وارد کردن صدمات بسیار به کولر جلوگیری شود پیشنهاد متخصصین الو پایپینگ به شما جهت تعمیرات کولر ابی در اصفهان نصب سایبان برروی کولر آبی می باشد.

9- کنترل شلنگ کولر آبی

کنترل و بررسی شلنگ آب و عوض کردن آن در صورت خشک شدن يا درز داشتن تمیز کردن  مسيرهای آبرو در جهت هدايت  آب

10- برطرف کردن مشکل لقی موتور کولر آبی

از بین بردن مشکل لقي بیش از حد موتور با واشر مخصوص برای تعمیر و سرویس کولر آبی اصفهان

11- تنظیم شناور کولر آبی

شناور را تمیز کرده و تنظیم و عملکرد آن را کنترل بفرمایید.(جهت اطلاعات بیشتر مطلب نحوه ی تنظیم شناور کولر را مطالعه بفرمایید.)

12- بررسی نهایی

روشن كردن کولر آبی ، چک کردن کامل و اطمینان یافتن از عملکرد صحیح تمام قطعات

در تمام مدت تعمیرات کولر ابی در اصفهان به نکات ایمنی توجه داشته باشید

سرویس کولر آبی در اصفهان ، تنظیم تسمه کولر آبی

تنظیم تسمه کولر آبی

به گفته ی متخصصین ما در زمینه ی سرویس موتور کولر آبی در اصفهان یکی از نکات بسیار مهم برای کارکرد صحیح کولر و بهره گیری از حداکثر راندمان آن و افزایش طول عمر قطعات و جلوگیری  از لرزش و صدای بیهوده کولر، تنظیم استاندارد تسمه کولر است.

لازم است قبل از آموزش چگونگی تنظیم تسمه کولر آبی به ویژگی های آن بپردازیم

 • بهره گیری از حداکثر راندمان کولر آبی
 • افزایش طول عمر قطعات موتور
 • افزایش طول عمر تسمه کولر آبی
 • جلوگیری از گرم شدن بیهوده موتور
 • جلوگیری از صدای زوزه ممتد و لرزش های بعدی در کولر و از آنجا که این مساله می تواند منجر به وارد شدن صدمه به پروانه، یاتاقان و بلبرینگ در کولر آبی شود، توصیه ی متخصصین ما به شما خوانندگان عزیز این است که برای بررسی بیشتر در این خصوص مقاله علت لرزش کولر آبی و راه حل برطرف کردن آن را مطالعه فرمایید. همچنین می توانید جهت برطرف کردن مشکل خود در زمینه ی تعمیر و سرویس کولر آبی اصفهان از متخصصین ما مشاوره بگیرید
 • بهبود در شتاب گرفتن موتور
 • جلوگیری از گریپاژ تسمه کولر آبی
 • جهت بررسی شل یا سفت بودن تسمه کولر آبی می توانید از تکنسین خدمات کولر در اصفهان کمک بگیرید

نکات مهم جهت تعمیر و سرویس کولر اصفهان

  1. از سلامت و استاندارد قطعات اطمینان پیدا کنید
  2. جهت انجام تعمیرات کولر آبی در اصفهان پیچ های موتور کولر را به طور کامل شل کنید
  3. فاصله ی موجود میان دو پولی کوچک و بزرگ و وسط آن در نظر گرفته شود
  4. به وسیله ی انگشتان دست تسمه را در محلی که تعیین شده است در بند 7 به هم نزدیک نمایید
  5. فاصله دقیق برای نزدیک شدن تسمه به هم، به میزان اندازه ی پولی کوچک می باشد.
  6. در حالیکه به طور دائم فاصله تسمه را با استفاده از انگشتان دست به هم نزدیک می کنید تا فاصله مورد نظر و استاندارد اعلام شده در نکته 5 ایجاد شود باید دائم موتور را به صورت میلیمتری به سمت چپ و یا راست (جهت شل شدن یا سفت شدن تسمه) حرکت دهید.
  7. موقع فشار دادن تسمه با دو انگشت و تعیین محل دقیق موتور به این مورد توجه داشته باشید که موتور در وضعیتی باشد که یک تسمه به اندازه ی قطر پولی کوچک به هم نزدیک شده باشد و دو هنگامی که تسمه را با انگشت فشار میدهید سر موتور پایین نیاید. به عبارتی دیگر فشار بیش از حد انگشت که به تسمه شفت و پولی موتور وارد میشود باعث حرکت پولی موتور به سمت پایین نشود .عدم توجه به این مساله منجر به گرم شدن موتور و نهایتا باعث عوارض بعدی ناشی از سفت بودن تسمه کولر خواهد شد.
 1. سرویس کولر آبی در اصفهان ، تسمه کولر آبی
 2. 8. گاهی اوقات ممکن است برای خراب شدن مداوم و پشت سرهم تسمه یا حتی ایجاد سروصدا زیاد داخل کولر متوجه ایراد کار در تنظیم نبودن تسمه پروانه ، خرابی پولی کولر آب بشوید.به همین دلیل ما در مقاله ای به صورت کامل درباره ی تعویض پولی کولر آبی و نحوه ی تعویض پولی آن صحبت کرده ایم.گاهی اوقات به جز خراب بودن پولی در کولر آبی عواملی چون خشک کار کردن ، فرسودگی یاتاقان ها  و خرابی بوشن ها موجب بروز سر و صداهای زیاد و غیر معمول در کولر آبی میشوند.در مراحل آخر متوجه خواهید شد که با استفاده از این روش برای تنظیم کردن تسمه ی کولر ،در حالیکه تسمه را با دست در جهت حرکت پولی تکان دهید پولی ها مدت زمان بیشتری یه صورت خودکار تحریک خواهند شد و شروع به چرخش میکنند و یا وقتی که سریعا موتور را خاموش کنید متوجه دیرتر متوقف شدن پولی ها میشوید

روش محاسبه سایز تسمه کولر آبی

برای تعمیرات کولر ابی در اصفهان احتمال زیاد شما هم برای عوض کردن و خرید تسمه استاندارد کولر آبی برای سرویس موتور کولر آبی در اصفهان مشکل پیدا کرده اید. تسمه کولر شما به خاطر فرسود شدید و کارکرد زیاد نمی تواند با تسمه ی نو منطبق شود و این موضوع موجب میشود تا نتوانید سایز دقیق تسمه را به دست آورید.

دایما به مراکز فروش تسمه جهت تعمیر و سرویس کولر آبی اصفهان مراجعه کرده اید و به علت نداشتن اطلاعات دقیق در مورد اندازه ی طول تسمه و عدم تخمین درست آن، دچار رفت و آمد زیاد شده اید و هزینه های زیادی را پرداخته اید.

حتما توجه کرده اید حتی استفاده از نخ هم به شما کمک زیادی نخواهد کرد. به خاطر این که نخ به صورت دقیق در کف پولی ها قرار میگیرد و همیشه فاصله ای بین تسمه و کف پولی است که باعث میشود در تعیین طول تسمه دچار خطا شوید

برای کمک به شما عزیزان و همراهان همیشگی سایت قصد داریم جهت خدمات کولر در اصفهان در این بخش نحوه محاسبه طول تسمه کولر و یا هر نوع تسمه دیگری را به شما آموزش دهیم.

 

فرمول مورد نظر برای تعیین طول تسمه در سرویس موتور کولر آبی در اصفهان به طریقه زیر می باشد

سرویس کولر آبی در اصفهان ، محاسبه سایز تسمه کولر آبی

توجه :مساله ی ای که باید به آن دقت شود این است کاری که باید قبل از محاسبه فوق صورت گیرد اندازه ی دقیق فاصله ی مرکز دو پولی (d)که موجود در کولر می باشد.

زیرا این مساله باعث میشود در تنظیم تسمه کولر جهت انجام خدمات کولر در اصفهان قدرت مانور بیشتری داشته باشید  و بتوانید به صورت استاندارد آن را تنظیم کنید.

پرسنل متخصص ما در زمینه ی تعمیرات کولر در اصفهان میتوانند یاری رسان شما باشند

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

[TheChamp-Sharing]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *