خرید پکیج بوتان 🤔 | رازهای مهم در زمان خرید پکیج

مدت زمان مطالعه: ۸ دقیقه

خرید پکیج بوتان، نیاز شما را برطرف می‌کند؟ برای اینکه بتوانید یک پکیج مناسب را خریداری کنید، باید اطلاعاتی را در این زمینه کسب کنید. در این مقاله با انواع پکیج‌های بوتان و عوامل موثر برای خرید آن‌ها، آشنا خواهید شد. مشاوران ما در شرکت الوپایپینگ، در زمینه خرید، نصب و تعمیر پکیج بوتان، شما را راهنمایی می‌کنند.

خرید پکیج بوتان با الوپایپینگ

مدل‌های مختلف پکیج بوتان

۱ – پکیج‌ها به دو دسته کلی زمینی و دیواری تقسیم می‌شوند.
۲ – یک تقسیم بندی دیگر نیز وجود دارد که با توجه به مبدل حرارتی پکیج، انجام می‌شود. در این تقسیم بندی نیز، پکیج‌ها به دو دسته تک مبدله و دو مبدله تقسیم می‌شوند. پکیج‌های دو مبدله، همانطور که از نامشان پیداست، دو مبدل دارند؛ بنابراین به طور دائم و پیوسته، جریان آب گرم در آن‌ها برقرار است. همچنین با وجود دو مبدل، رسوب گرفتن خیلی کم می‌شود و آب گرم بیشتری در دسترس خواهد بود.
۳ – تقسیم بندی بعدی، وجود یا عدم وجود فن در پکیج است. در پکیج‌های فن دار، در بخش دودکش، یک فن هوادهی وجود دارد و در زمانی که نصب پکیج در فضای باز باشد و یا مسیر دودکش، به صورت افقی بیشتر از یک متر باشد، خرید پکیج بوتان از این مدل، انجام می‌شود.
۴ – چهارمین تقسیم بندی با توجه به محفظه احتراق انجام می‌شود که در این صورت، به دو دسته پکیج با محفظه احتراق بسته و پکیج با محفظه احتراق باز تقسیم می‌شوند. اساس کار پکیج با محفظه احتراق بسته به این شکل است که دودی که از سوختن و مکش هوا تولید می‌شود، توسط یک دودکش دوجداره تخلیه می‌شود. همچنین این پکیج‌ها دارای یک فن هستند تا بتوانند هوا را در داخل و بیرون از محفظه، تبادل کنند. از سوی دیگر، پکیج‌هایی که محفظه احتراق باز دارند، مناسب مکان‌هایی است که کوچک هستند و یا اکسیژن رسانی در آن محیط، سخت و مشکل است. بر خلاف پکیج با محفظه احتراق بسته، این پکیج‌ها هوایی که برای احتراق به آن نیاز دارند را از محیط دریافت می‌کنند و اکسیژن محیط اطراف خود را می‌گیرند. در نتیجه خرید پکیج بوتان دارای محفظه باز، برای مکان‌هایی که توانایی خوبی برای اکسیژن رسانی دارند و یا اینکه در معرض وزش مستقیم باد نیستند، مناسب هستند.

راهنمای خرید پکیج بوتان

باید هنگام خرید پکیج بوتان، برای انتخاب یک پکیج مناسب، به نکاتی مانند متراژ ساختمان، دیواری یا زمینی بودن، دودکش،  مبدل حرارتی و میزان مصرف توجه کرد. در این قسمت، این موارد را تک به تک بررسی خواهیم کرد.

توجه به متراژ ساختمان
باید برای خرید پکیج بوتان، به فضای ساختمان خود توجه کنید و پکیجی را متناسب با آن فضا انتخاب کنید. به طور کلی محاسبه واحد بار قدرت پکیج بر اساس کیلووات انجام می‌شود و دستگاه، برای هر کیلووات قدرت، نیاز به فضایی حدود یک متر مکعب دارد.

پکیج بوتان - ALOPIPING

فرمول برای محاسبه ظرفیت پکیج
محاسبه ظرفیت پکیج برای واحد مسکونی = متراژ واحد مسکونی * ۱۵۰ کیلو کالری / ۸۶۰
محاسبه ظرفیت پکیج برای واحد اداری = متراژ واحد اداری * ۱۰۰ کیلو کالری / ۸۶۰
حال برای درک بهتر، به این مثال توجه کنید.
متراژ یک واحد مسکونی، ۱۴۰ متر است. با ضرب این عدد در ۱۵۰، عدد ۲۱۰۰۰ را خواهیم داشت که نشان دهنده واحد ظرفیت پکیج به کیلو کالری است. حال این عدد را به عدد ۸۶۰ تقسیم می‌کنیم. (به دلیل اینکه یک کیلو وات، مساوی با ۸۶۰ کیلو کالری است.) حال به عدد ۲۴٫۴۴ می‌رسیم که میزان نهایی واحد ظرفیت پکیج، بر اساس کیلووات می‌باشد. در این صورت برای یک واحد مسکونی با متراژ ۱۴۰ متر، نیاز به خرید پکیج بوتان با ظرفیت ۲۴ است. البته باید بدانید که این فرمول برای شرایط آب و هوایی معتدل کاربرد دارد.
اکنون فهمیدید که در واحدهای مسکونی با متراژ متوسط حدود ۱۴۰ متر، پکیج با ظرفیت ۲۴ کیلو وات مناسب است اما اگر متراژبیشتر شود و نیاز و مصرف آب گرم بیشتر باشد، بهتر است از پکیج مخزن دار و ظرفیت بیشتر از ۳۱ کیلووات استفاده شود. پکیج دیواری به دلیل مزیت‌هایی که دارد (عمر طولانی و مصرف کم)، انتخاب بیشتر افراد در زمان خرید پکیج بوتان است، ولی پیشنهاد ما استفاده از پکیج زمینی، برای ساختمان‌هایی است که بزرگتر از ۳۰۰ متر هستند.
همچنین در منطقه‌هایی که از دریا ارتفاع دارند و در نتیجه هوا، چگالی کمتری دارد، نیاز به در نظر گرفتن ضریب ارتفاع نیز هست. معمولا ظرفیت مبنای پکیج، در مناطق کم ارتفاع، کمتر از مناطق مرتفع است.

نکات مهم مربوط به دودکش پکیج
برای طبقه‌های بالا در آپارتمان باید حتما از پکیج فن دار استفاده کرد چرا که طول عمودی لوله دودکش ساختمان، از سه متر کمتر است. در طبقه‌های پایین‌تر، می‌توان از پکیج بدون فن استفاده کرد؛ به شرطی که طول افقی لوله از یک متر کمتر باشد. استفاده از پکیج بدون فن، شما را از مزاحمت توسط صدای فن پکیج، آسوده می‌کند. به طور کلی پیشنهاد ما استفاده از پکیج فن دار با دودکش دو جداره است تا در برابر گازهای سمی، ایمن باشد. اگر نمی‌توانید از پکیج فن دار، به هر دلیلی، استفاده کنید، بهتر است هنگام خرید پکیج بوتان، پکیج مجهز به سنسور حرارتی دودکش را انتخاب کنید. این سنسور می‌تواند تشخیص گرفتگی دودکش را با استفاده از علائم حرارتی دودکش انجام دهد و با تشخیص گرفتگی، به خاموش کردن پکیج بپردازد.

نکات مربوط به مبدل حرارتی
اگر ساختمان دارای سیستم گرمایش از کف باشد، استفاده از پکیج‌های کندانسینگ برای کاهش مصرف گاز پکیج، پیشنهاد می‌شود. اگر سیستم گرمایش ساختمان فن کویل است، استفاده از پکیج منبع دار پیشنهاد می‌شود. بدین ترتیب فن کوئل در زمان استفاده از آب گرم مصرفی، باد سرد خارج نمی‌کند. امروزه در بیشتر شهرها از جمله یزد و قم، املاح زیادی در آب وجود دارد و به همین دلیل بهتر است از پکیج دو مبدله استفاده شود. در پکیج‌های تک مبدله، به دلیل ایجاد رسوب پس از گذشت چند سال، بازده کاهش می‌یابد.

خرید پکیج بوتان مدل بیتا به کمک الوپایپینگ

توجه به میزان استفاده از آب گرم
برای خرید پکیج بوتان باید حتما به میزان آب گرم مورد نیاز برای ساختمان دقت کنید. اگر ساختمان بزرگ است و یا مصرف آب گرم بسیار زیاد است، لازم است تا از پکیج مخزن دار استفاده شود و یا پکیج‌هایی با قدرت حرارتی بیشتر ۳۱ کیلو وات، انتخاب شود.

انتخاب پکیج دیواری یا زمینی
به طور کلی پکیج دیواری، مصرف کمتر و طول عمر بیشتری نسبت به پکیج زمینی و یا پکیج مخزن دار، دارد. برای آپارتمان‌های بزرگتر از ۳۰۰ متر که نیاز به ظرفیت حرارتی زیادی است، پیشنهاد ما استفاده از پکیج زمینی است.

خدمات پس از فروش شرکت بوتان

شرکت صنعتی بوتان، برای خدمت به مشتریان، سابق زیادی دارد. یکی از مواردی که این برند را بقیه برندها متمایز می‌کند، خدمات پس از فروش عالی این شرکت در تمامی شهرها است. شرکت بوتان در تولید پکیج‌های دیواری، سابقه طولانی دارد. به طور کلی تمام پکیج‌های بوتان، دارای ضمانت دو ساله هستند. نصب این پکیج‌ها نیز به صورت رایگان توسط شرکت خدمات دهنده انجام می‌شود و تنها هزینه لوازم، شیرآلات و اتصالات مورد نیاز برای نصب را باید پرداخت کنید.

عیب یابی پکیج بوتان

طراحی پکیج بوتان به گونه‌ای است که سیستم عیب یاب اتوماتیک با کد دارند. این مورد یک مزیت عالی برای این پکیج‌هاست؛ چرا که حتی کاربر معمولی هم می‌تواند با استفاده از کد، ایراد دستگاه خود را پیدا کند. سیستم عیب یاب این پکیج‌ها، دارای سنسور کنترل عملکرد است. به همین ترتیب، روی مانیتور پکیج، خطای عملکرد را به صورت کد نمایش می‌دهد و در نهایت با استفاده از دفترچه راهنما، می‌توان ایراد پکیج را مشخص کرد و سپس تعمیر پکیج بوتان را انجام داد.
در زمان خرید پکیج بوتان، تمامی مدل‎‌های پکیج بوتان، به برق تک فاز و ۲۲۰ ولت نیاز دارند. همچنین طبق مقررات ملی ساختمان برای نصب پکیج در یک واحد، حداقل متراژ، ۶۴ متر باید باشد. اگر اینطور نبود، حتما لازم است تا یک دریچه هوا برای تامین هوای تازه تعبیه شود تا پکیج بتواند برای انجام احتراق مناسب، از هوای تازه استفاده کند.

آشنایی با چند مدل از پکیج‌های بوتان

برای خرید پکیج بوتان مناسب، شما را با چند مدل از آن آشنا خواهیم کرد. به طور کلی پکیج های بوتان مدل اپتیما، دارای دو مبدل حرارتی، سیستم عیب یاب الکترونیک و ضد یخ زدگی دارند. همچنین دارای سیستم ضد گریپاژ پمپ و شیر سه طرفه، راندمان احتراق ۹۰% ، امکان اتصال به ترموستات اتاقی، پمپ سیرکولاتور ۳ سرعته و سیستم میکروپروسسوری عملکرد دستگاه می‌باشند.
پکیج دیواری بوتان مدل روما، دارای قطعات ایتالیایی است. این پکیج سیستم پیش گرمکن آب مصرفی دارد و صفحه دیجیتال آن، از مدل اپتیما کامل‌تر است.
پکیج دیواری بوتان مدل Benessere، دارای صفحه دیجیتال و سیستم عیب یابی کاملی است و از ایتالیا به صورت پک وارد ایران می‌شود.
در پکیج دیواری گازی بوتان، مدل نوا اکوا، حجم مخزن ذخیره آب گرم حدود ۶۰ لیتر است که برای مصارف بزرگ مانند دانشگاه‌ها و کارخانه‌ها استفاده می‌شود.

صفحه نمایش پکیج بوتان مدل ورونا

جمع بندی

در این مقاله در خصوص انواع پکیج بوتان صحبت کردیم و تمامی نکاتی را که برای خرید پکیج بوتان لازم دارید، برای شما بیان کردیم. امیدواریم با خواندن این مقاله به پاسخ سوال خود رسیده باشید. باز هم اگر سوالی داشتید می‌توانید از مشاوران ما در شرکت الوپایپینگ  کمک بگیرید.

سوالات متداول

برای خرید پکیج بوتان به چه مواردی باید توجه کرد؟

متراژ ساختمان، دودکش، مبدل حرارتی، میزان آب گرم مصرفی

فرمول برای محاسبه ظرفیت پکیج چیست؟

متراژ واحد مسکونی * ۱۵۰ کیلو کالری / ۸۶۰

5/5 - (1 امتیاز)
سوال فنی داری از ما بپرس!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *