روش های تقویت پمپ آب کولر آبی

تقویت پمپ آب کولر آبی یکی از اقداماتی است که می‌تواند در روزهای گرم تابستان برای شما بسیار دلپذیر باشد و باعث افزایش قدرت کولر شود. به همین دلیل در این مقاله از الوپایپینگ می‌خواهیم بهترین روش‌ها برای تقویت پمپ آب کولر را به شما معرفی کنیم تا بتوانید در فصل تابستان با بازدهی زیادی از این وسیله استفاده کنید.

۱- جلوگیری از خشک ماندن پمپ

اولین کاری که باید برای تقویت پمپ آب کولر انجام دهید این است که آب کافی در مخزن کولر آبی نگهداری کرده و از خشک ماندن آن جلوگیری کنید. در غیر این صورت، پمپ کولر خیلی زود دچار آسیب شده و می‌سوزد. به همین دلیل است که سرویس کار کولر آبی در اصفهان در ابتدای شروع این فرایند، خشک بودن پمپ را بررسی می‌کند تا در صورت بروز این مشکل به سراغ موارد دیگری مانند وجود سوراخ در شلنگ، تنظیم نبودن شناور یا سوراخ بودن منبع برود.

۲- تمیز کردن رسوبات داخل پروانه

تمیز کردن رسوبات داخل پروانه روش های تقویت پمپ آب کولر آبی

برای تقویت پمپ آب کولر آبی باید مطمئن شوید که رسوباتی در پروانه آن وجود ندارند؛ زیرا این موضوع باعث اختلال در چرخش پروانه شده و در نهایت سوختن پمپ را به دنبال دارد. بنابراین در زمان سرویس کولر آبی، حتما باید همه رسوبات را از مخزن، کف کولر و پره‌های پروانه پاک کنید.

۳- محافظت از موتور در برابر نفوذ آب

بسیاری از افراد، به دلیل اینکه مقدار آب کافی برای جلوگیری از خشک شدن پمپ را نمی‌دانند، تا حد زیادی بر روی آن آب می‌ریزند. این موضوع باعث می‌شود که در زمان کار کردن کولر، آب به درون موتور نفوذ کرده و آسیب‌های جدی را به آن وارد کند. از سوی دیگر به دلیل مناسب نبودن عایق بندی پمپ‌ها، نصب اشتباه کولر آبی منجر به نفوذ آب در آن شده و در نهایت کار کردن آن را با مشکل مواجه می‌کند. در صورت مواجهه با چنین مشکلی می‌توانید برای تعمیر پمپ آب کولر در اصفهان با ما در الوپایپینگ تماس بگیرید.

۴- تعویض واتر پمپ برای تقویت پمپ آب کولر

یک روش پیشنهادی دیگر برای تقویت پمپ آب کولر آبی، مربوط به تعویض واتر پمپ آن در زمان مناسب است. باید بدانید که اگر در فصل تابستان زمان زیادی از کولرهای آبی استفاده می‌کنید، نیاز خواهید داشت که هر چند وقت یکبار این واتر پمپ را تعویض کنید؛ زیرا پره‌های آن پلاستیکی هستند و در اثر کار زیادی مستهلک می‌شوند. برای تعویض واتر پمپ پیشنهاد می‌دهیم که با تعمیرکار کولر آبی در اصفهان تماس بگیرید.

۵- تمیز کردن پوشال ها

تمیز کردن پوشال ها روش های تقویت پمپ آب کولر آبی

پوشال‌های کولر در مدت طولانی دچار آلودگی می‌شوند که همین موضوع می‌تواند بر روی پمپ هم اثر منفی بگذارد. زیرا ذرات موجود بر روی پوشال‌ها به کف کولر می‌ریزند و می‌توانند حرکت پروانه را مسدود کنند. در چنین مواقعی، سوختگی پمپ یک موضوع بسیار محتمل است که هزینه‌های زیادی را برای شما به دنبال دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد مقاله نکات مهم در تعمیر موتور کولر آبی را مطالعه کنید.

۶- کانال کشی کولر از کوتاهترین مسیر

اگر می‌خواهید به تقویت پمپ آب کولر بپردازید، توصیه می‌شود که مسیر کانال کولر را تا حد امکان کوتاه کرده و ظرفیتی متناسب با متراژ محیط را انتخاب کنید. در این صورت نیازی به مصرف انرژی زیاد برای خنک کاری محیط نیست و به پمپ فشاری وارد نمی‌شود.

۷- اهمیت دادن به روغنکاری برای تقویت پمپ آب کولر

سرویس به موقع کولر و روغنکاری درست قسمت‌های متحرک، از مهمترین مواردی است که باعث کاهش فشار موجود در میان قطعات داخلی دستگاه می‌شود. به همین دلیل باید برای این کار بازه‌های زمانی مناسب را در نظر بگیرید و اگر به طور مداوم از کولر آبی استفاده می‌کنید، این فاصله را کوتاهتر کنید.

سخن پایانی

تقویت پمپ آب کولر با انجام اقدامات بسیار ساده ای امکانپذیر است؛ اما هم می‌تواند قدرت کولر آبی در خنک سازی محیط را افزایش دهد و هم از سوختن پمپ جلوگیری کند. در این مقاله از الوپایپینگ ۷ روش موثر را برای تقویت کردن پمپ آب کولر آبی به شما معرفی کردیم.

سوالات متداول

  1. آیا محل نصب کولر آبی در قدرت پمپ آن تاثیرگذار است؟
    بله. در صورتی که کولر در معرض آفتاب قرار گرفته و سایبان نداشته باشد، فشار بیشتری به پمپ وارد شده و توان ان برای خنک کاری کاهش پیدا می‌کند.
  2. اهمیت سرویس کولر آبی در قدرت پمپ آن چقدر است؟
    در واقع کلیه اقدامات موردنیاز برای تقویت پمپ آب کولر آبی، باید در زمان سرویس این وسیله انجام شوند؛ بنابراین سرویس دوره ای تنها کاری است که باید برای تقویت پمپ انجام دهید.
4.5/5 - (2 امتیاز)
برچسب ها :
سوال فنی داری از ما بپرس!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

ممکن است این مطالب را هم دوس داشته باشید!

مطالب مرتبطی موجود نیست