اجرت نصب پمپ آب و منبع چگونه تعیین میشود؟

امروزه مشکل کمبود آب و کاهش فشار آب در ساختمان‌های مختلف به ویژه آپارتمان‌ها و سازه‌های مرتفع، باعث شده تا استفاده از پمپ آب و منبع رواج بسیار زیادی پیدا کند. استفاده از پمپ آب و مخزن یک راه‌حل مناسب برای از بین بردن این مشکل است. در صورتی که می‌خواهید درباره هزینه نصب پمپ و منبع و عوامل تأثیرگذار در محاسبه اجرت این کار اطلاعات کافی به دست آورید، در ادامه از این مقاله از الو پایپینگ با ما همراه باشید.

نصب پمپ آب و منبع

برای نصب پمپ آب و تعمیر آن، شما به یک فرد متخصص و ماهر در این زمینه نیاز دارید که آشنایی کافی با انواع پمپ‌ها و عملکرد آن‌ها داشته باشد و بتواند در کمترین زمان ممکن به تعمیر دستگاه شما بپردازد. در صورتی که فرد مربوطه از تخصص و تجربه کافی در راستای نصب و تعمیر پمپ آب برخوردار نباشد، می‌تواند باعث اتلاف وقت شما شده و هزینه‌های گزافی را برایتان ایجاد کند. پس از سپردن دستگاه خود به چنین افرادی، شدیدا خودداری کنید. نصب پمپ آب و منبع در اصفهان سایر شهرها و شهرستان‌های کشور، باید توسط افراد مجرب انجام شود.

عوامل مؤثر بر هزینه نصب پمپ آب ساختمان

اعلام یک قیمت مشخص و واحد برای هزینه نصب پمپ آب و منبع عملا غیرممکن است؛ چراکه عوامل مختلف و متفاوتی وجود دارند که در این زمینه تأثیرگذار بوده و می‌توانند باعث تفاوت در قیمت نهایی شوند. در این قسمت به معرفی چند نمونه از این عوامل تأثیرگذار در اجرت نصب پمپ آب ساختمان می‌پردازیم.

۱- متراژ ساختمان

یکی از مؤثرترین عوامل در هزینه نصب پمپ آب ساختمان متراژ ساختمان مربوطه است. واضح است که هر اندازه متراژ ساختمان موردنظر بیشتر باشد، هزینه نصب پمپ برای آن نیز بیشتر می‌شود. چنین ساختمان‌هایی نیاز به پمپ آب‌های حجیم‌تر و تعداد متخصص بیشتری برای نصب دارند تا فشار آب آن‌ها به اندازه دلخواه برسد. تمام این عوامل بر روی قیمت تأثیر گذاشته و باعث افزایش آن می‌شوند.

متراژ ساختمان از عوامل موثر در هزینه نصب پمپ آب ساختمان

توجه داشته باشید که نصب پمپ آب برای چنین ساختمان‌هایی، در اغلب موارد باعث کاهش هزینه‌ها در قبوض و همچنین کاهش مصرف آب می‌شود. همچنین در این حالت شما می‌توانید در هر روزی از هفته و هر ساعتی از شبانه‌روز، آب پرفشار در خانه خود داشته باشید.

۲- تعداد واحدها و طبقات ساختمان

نقشه و طراحی لوله‌کشی و تأسیسات مربوط به لوله‌های آب در هر ساختمان، بسته به تعداد طبقات و واحدهای آن انجام می‌شود. یکی از مؤثرترین عوامل در حجم و سختی کار نصب پمپ آب، شیوه لوله‌کشی هر ساختمان است. پس به این نتیجه می‌رسیم که برای ساختمان‌های مرتفع‌تر با تعداد واحدها و طبقات بیشتر، هزینه نصب پمپ آب و منبع بیشتر از سایر ساختمان‌ها می‌شود. بدیهی است که لوله‌کشی در چنین ساختمان‌هایی با پیچیدگی‌های به مراتب بیشتری همراه بوده که باعث می‌شود تا فرآیند نصب سخت‌تر و زمان‌برتر شود. با این حال اگر از خدمات لوله کشی آب و فاضلاب در اصفهان استفاده کنید احتمالا دیگر به این مشکل برخورد نخواهید کرد.

از طرف دیگر افزایش طبقات باعث می‌شود که ساختمان به پمپ آب حجیم‌تر و پرتوان‌تری نیاز داشته باشد تا بتواند به تمام طبقات آب کافی و پرفشار برساند. پس در چنین شرایطی علاوه بر هزینه نصب پمپ، قیمت خرید آن نیز بیشتر می‌شود.

۳- تعداد شیرهای آب و میزان آب مصرفی

تعداد شیرهای آب و میزان آب مصرفی از عوامل موثر در هزینه نصب پمپ آب ساختمان

از دیگر عوامل مؤثر بر اجرت نصب پمپ آب ساختمان باید به تعداد شیر آب‌ها در هر واحد و همچنین میزان مصرف آب ساکنین اشاره کنیم. در صورتی که تعداد شیر آب و همچنین میزان مصرف زیاد شود، به پمپ بزرگ‌تری برای آب‌رسانی به طبقات بالاتر نیاز است. همان‌طور که می‌دانیم هزینه نصب یک پمپ بزرگ‌تر و حجیم‌تر، بیشتر از پمپ‌های کوچک و آپارتمانی است. پس این عامل نیز می‌تواند در هزینه تمام‌ شده نصب پمپ و مخزن تأثیر بگذارد؛ علاوه بر این، تعداد شیرها و ظرفیت پمپ بر روی هزینه تعمیر پمپ آب در اصفهان هم موثر است.

۴- نصب پمپ آب همراه با مخزن یا بدون مخزن

یکی از نکاتی که هنگام نصب پمپ باید به آن توجه زیادی داشته باشید این است که قصد دارید پمپ آب را بدون مخزن یا منبع نصب کنید یا اینکه می‌خواهید همراه با آن از یک مخزن تحت فشار نیز استفاده کنید. بدیهی است که نصب پمپ بدون مخزن، به مراتب کم‌هزینه‌تر از نصب با مخزن انبساط است. توجه داشته باشید که چنانچه از مخزن برای پمپ خود استفاده نکنید، احتمال خرابی و یا سوختن آن بیشتر می‌شود؛ چراکه برای هر بار استفاده از آب پمپ باید روشن و خاموش شود. به همین خاطر در اغلب موارد که توان پمپ موردنظر بیشتر از نیم اسب بخار است، به هیچ عنوان توصیه نمی‌کنیم که آن‌ را بدون مخزن نصب کنید.

۵- محل نصب پمپ آب

بسته به لوله‌کشی ساختمان و همچنین نیاز مصرف‌کننده، پمپ آب را در محل‌های مختلفی در ساختمان می‌توان نصب کرد. پارکینگ، پشت‌بام، راه‌پله، موتورخانه و … ازجمله مکان‌های مناسب برای نصب پمپ آب هستند.

محل نصب پمپ آب

مجری نصب پمپ با توجه به تخصص خود می‌تواند بهترین مکان را برای این کار پیدا کند؛ اما بدیهی است که در هرکدام از این مکان‌ها، هزینه نصب پمپ آب و منبع مقدار متفاوتی می‌شود. همه میدانیم که نصب پمپ در پشت‌بام به مراتب سخت‌تر راه‌ پله بوده و هزینه بیشتری نیاز دارد. در زمینه محل نصب پمپ باید به کنده‌کاری یا عدم نیاز به کنده‌کاری نیز توجه داشته باشید. در صورتی که نصب پمپ آب به کنده‌کاری نیاز داشته باشد، شما باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

همچنین بخوانید: اشتباهات رایج در نصب پمپ و تانک

۶- نوع پمپ آب

از آنجایی که استفاده از پمپ آب برای افزایش فشار آب و همچنین کاهش مصرف آب، در سال‌های اخیر رواج زیادی داشته، پمپ‌های متنوعی نیز تولید و به بازار ارائه شده‌اند. از مدل‌های مختلف پمپ آب می‌توان به مینی پمپ‌های آپارتمانی و همچنین پمپ‌های مخصوص فشار آبگرم کن و … اشاره کرد. همچنین برندهای مختلف و متنوعی در زمینه تولید پمپ فعالیت می‌کنند. هزینه نصب هر کدام از این پمپ‌ها با دیگری متفاوت بوده و می‌تواند اختلاف زیادی در اجرت نصب پمپ آب ساختمان ایجاد کند. هزینه نصب پمپ آب و منبع ایتالیایی به مراتب بیشتر از نمونه‌های چینی بوده و شما باید در این زمینه اطلاعات کافی داشته باشید.

تمام عوامل نامبرده، می‌توانند بر روی هزینه تمام‌ شده نصب پمپ آب و منبع در اصفهان و همچنین سایر شهرها تأثیرات زیادی بگذارند. در صورتی که قصد خرید و نصب پمپ آب دارید، باید درباره تمام این عوامل، اطلاعات کافی داشته باشید تا بتوانید هزینه نصب پمپ را تا حدی تخمین بزنید. متخصص نصب می‌تواند بعد از بازدید از محل، اجرت حدودی نصب را به شما اطلاع دهد تا بعد از اتمام کار با شنیدن قیمت شگفت‌زده نشوید.

جمع بندی

امروزه با شرایط کمبود آب و فشار آب، در اغلب ساختمان‌های جدید از پمپ آب استفاده می‌شود. استفاده از پمپ آب کمک می‌کند تا به تمام طبقات ساختمان‌های مرتفع آب کافی و پرفشار برسد و همچنین در مصرف آب و هزینه قبض نیز صرفه‌جویی می‌کند. هزینه نصب پمپ و منبع به عوامل متعددی بستگی دارد که در قسمت‌های قبلی به چند نمونه از آن‌ها اشاره کردیم.

سؤالات متداول

  1. نصب پمپ آب با مخزن انبساط بهتر است یا بدون مخزن؟
    در صورتی که پمپ آب شما از نوع مینی پمپ آپارتمانی بوده و نیم اسب بخار توان دارد، می‌توانید آن را بدون مخزن انبساط نیز به راحتی زیر سینک ظرف‌شویی نصب کنید. چنانچه شما از پمپ‌های حجیم‌تر برای آب‌رسانی به واحدهای آپارتمان خود استفاده می‌کنید، باید همراه با آن مخزن انبساط نیز نصب کنید. نصب مخزن از خرابی پمپ جلوگیری کرده و طول عمر آن را افزایش می‌دهد.
  2. بهترین محل برای نصب پمپ آب و منبع کجاست؟
    بهترین محل برای نصب پمپ آب، بسته به نوع لوله‌کشی و نقشه آن و همچنین تعداد طبقات و عوامل وابسته دیگر تعیین می‌شود. پیدا کردن مناسب‌ترین محل برای این کار بر عهده متخصص و نصاب است.
  3. تعداد واحدها و طبقات آپارتمان چه تأثیری در هزینه نصب پمپ آب و منبع دارند؟
    هرچه تعداد طبقات یک ساختمان بیشتر شده و سازه مرتفع‌تر شود، نقشه لوله‌کشی آن نیز به مراتب سخت‌تر و پیچیده‌تر شده و درنهایت اجرت نصب پمپ آب ساختمان نیز افزایش پیدا می‌کند.
4/5 - (5 امتیاز)
برچسب ها :
سوال فنی داری از ما بپرس!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

ممکن است این مطالب را هم دوس داشته باشید!

مطالب مرتبطی موجود نیست