دلیل نیاز به وکیوم کولر گازی

وکیوم کردن کولر گازی از مهم‌ترین مراحل نصب آن است که باید در زمان سرویس و تعمیر این وسیله سرمایشی انجام شود. اما اگر این کار را انجام ندهید چه اتفاقی می‌افتد؟ با ما در الوپایپینگ همراه شوید تا دلیل نیاز به وکیوم کولر گازی و اهمیت این موضوع را برای شما بیان کنیم.

۱- کمک به تخلیه رطوبت از داخل دستگاه

مهمترین دلیل نیاز به وکیوم کولر گازی تخلیه رطوبت از داخل سیستم خنک کننده است که می‌تواند مانع از آسیب دیدن برخی از قسمت‌ها مانند کمپرسور می‌شود. از سوی دیگر این تخلیه رطوبت می‌تواند از یخ زدن لوله‌های کولر گازی هم جلوگیری کرده و در نهایت باعث افزایش طول عمر این وسیله می‌شود.

۲- کاهش سر و صدای ناشی از کمپرسور

کاهش سر و صدای ناشی از کمپرسور دلیل نیاز به وکیوم کولر گازی

سر و صدای کولر گازی به ویژه در پنل خروجی، یکی از مشکلاتی است که در بسیاری از خانه‌ها وجود دارد و یکی از دلایل آن هم هواگیری بدون وکیوم است. پس یک دلیل نیاز به وکیوم کولر گازی مربوط به جلوگیری از ایجاد سر و صدا در کولر گازی و حفظ آرامش ساکنین است؛ در نتیجه در زمان نصب کولر گازی اسپلیت در اصفهان باید به این نکته توجه ویژه ای داشته باشید.

۳- افزایش راندمان، مهمترین دلیل نیاز به وکیوم کولر گازی

یکی از مشکلاتی که معمولا پس از نصب کولر گازی اتفاق می‌افتد این است که بازده کولرهای گازی پس از نصب به اندازه کافی نیست و برخی از آنها به درستی نمی‌توانند محیط را خنک کنند. همچنین در برخی مواقع این موضوع ممکن است مدتی پس از نصب اتفاق بیفتد؛ بنابراین دلیل نیاز به وکیوم کولر گازی افزایش سرمادهی این سیستم و رسیدن به دمای موردنظر در مدت کوتاهتر است. برای اطلاع از مراحل وکیوم کولر گازی مقاله ما را در این مورد مطالعه کنید.

۴- کاهش مصرف انرژی

کاهش مصرف انرژی دلیل نیاز به وکیوم کولر گازی

کاهش مصرف انرژی یک دلیل وکیوم کولر گازی در زمان سرویس این وسیله سرمایشی است؛ تخلیه هوا و رطوبت از پنل داخلی کولر در اثر وکیوم، کمک می‌کند تا دستگاه بتواند با بازدهی بیشتری کار کند. زیرا در این صورت حرکت گاز مبرد در لوله‌ها به راحتی انجام شده و مسیر آن مسدود نخواهد شد. از سوی دیگر نیرویی که برای فشرده سازی گاز مصرف خواهد شد، کاهش پیدا می‌کند. در نتیجه فشار گاز در محدوده مناسب قرار گرفته و انرژی زیادی برای خنک کردن محیط مصرف نمی‌شود. به همین دلیل باید شارژ گاز کولر گازی در اصفهان را به یک فرد متخصص بسپارید که از دستگاه وکیوم برای این کار استفاده کند.

۵- کاهش دمای پنل کولر گازی

پنجمین دلیل نیاز به وکیوم کولر گازی مربوط به جلوگیری از افزایش دما در برخی از قسمت‌ها مانند لوله رفت دیس شارژ یا سیلندر کمپرسور است. وجود گرما در این قسمت‌ها باعث می‌شود که این سیستم سرمایشی انرژی بیشتری برای خنکسازی هوا صرف کند. همچنین این دمای زیاد می‌تواند به لوله‌ها آسیب بزند؛ در صورت مشاهده افزایش دمای غیر عادی در این قسمت‌ها، حتما باید برای تعمیر کولر گازی در اصفهان با یک متخصص تماس بگیرید.

۶- کمک به بهبود عملکرد، ششمین دلیل نیاز به وکیوم کولر گازی

کمک به بهبود عملکرد، دلیل نیاز به وکیوم کولر گازی

اگر وکیوم کولر گازی به درستی انجام نشود، مقداری هوا در داخل پنل باقی خواهد ماند که با روغن ترکیب می‌شود؛ در نتیجه فرایند روغنکاری کمپرسور با کیفیت خوبی انجام نخواهد شد و در نهایت دمای کمپرسور افزایش خواهد یافت. همچنین ترکیب شدن روغن با هوا می‌تواند آن را فاسد کرده و به این ترتیب آسیب جدی به کمپرسور وارد کند. این موضوع می‌تواند باعث خرابی این قسمت از کولر گازی شود؛ در نتیجه باید برای تعمیر کمپرسور کولر گازی در اصفهان با الوپایپینگ تماس بگیرید.

سخن پایانی

وکیوم کردن کولر گازی از مهمترین اقداماتی است که باید در زمان نصب و سرویس این سیستم سرمایشی انجام شود. در این مقاله به بررسی دلیل نیاز به وکیوم کولر گازی و اهمیت آن پرداختیم. در صورت نیاز به هرگونه خدمات تعمیر و سرویس کولر گازی و اسپلیت در اصفهان می‌توانید با ما در الوپایپینگ تماس بگیرید.

سوالات متداول

  1. بهترین زمان برای وکیوم کولر گازی چه زمانی است؟
    به طور معمول در زمان نصب کولر گازی باید این کار را انجام دهید.
  2. آیا امکان هواگیری کولر گازی بدون وکیوم وجود دارد؟
    خیر. زیرا در صورت وکیوم نکردن کولر گازی، اتفاقاتی مانند افزایش دمای قسمت‌های مختلف، فاسد شدن روغن یا یخ زدن لوله‌ها می‌افتد که آسیب‌های جدی به این سیستم می‌زند.
3.8/5 - (5 امتیاز)
برچسب ها :
سوال فنی داری از ما بپرس!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

ممکن است این مطالب را هم دوس داشته باشید!

مطالب مرتبطی موجود نیست