۵ علت روشن نشدن پکیج در حالت تابستان

با آغاز فصل گرما، پیدا کردن علت روشن نشدن پکیج در حالت تابستان یکی از دغدغه‌های رایج افراد در ساختمان‌های مسکونی، اداری و تجاری است. به همین دلیل در این مقاله از الوپایپینگ می‌خواهیم به بررسی علت روشن نشدن شعله پکیج در حالت تابستانه بپردازیم.

۱- اختلال در ورودی‌ها، رایجترین علت روشن نشدن پکیج در حالت تابستان

اولین علت روشن نشدن شعله پکیج در حالت تابستانه مربوط به اختلال در ورودی آب، برق و گاز است. بنابراین در صورت بروز این مشکل، باید دریچه گاز را که وظیفه کنترل جریان را بر عهده دارد، بررسی کنید. در چنین مواردی ممکن است سیستم ایمنی پکیج، به دلیل نوسانات فشار گاز یا درست نبودن اتصالات، دریچه ورودی را قفل کرده و به این ترتیب باعث روشن نشدن پکیج در حالت تابستانه شود. همچنین باید با تعمیرکار پکیج در اصفهان تماس بگیرید تا ورودی‌های آب و برق را هم کنترل کند.

۲- افزایش حرارت بیش از اندازه پکیج

افزایش حرارت بیش از اندازه پکیج علت روشن نشدن پکیج در حالت تابستان

یکی دیگر از دلایل روشن نشدن پکیج در حالت تابستانه گرم شدن بیش از اندازه آن است که باعث می‌شود دستگاه به طور اتوماتیک خاموش شده و صدای بوق ممتدی را تولید کند. به این ترتیب شما از این مشکل آگاه خواهید شد؛ البته در صورتی که این گرما آسیبی به پکیج وارد نکرده باشد، این موضوع می‌تواند به صورت خود به خودی و پس از چند ساعت برطرف شود.

۳- اختلال در عملکرد تجهیزات پکیج

یک علت روشن نشدن پکیج در حالت تابستان مربوط به تجهیزاتی مانند ترموستات و برد است. اگر ترموستات نتواند به خوبی دما را تنظیم کرده و به موقع روشن و خاموش شود، پکیج در حالت تابستانه خاموش خواهد شد. در این صورت شما باید دمای ترموستات را به صورت دستی تنظیم کنید. همچنین در صورتی که در برق دستگاه مشکلی وجود داشته باشد، برد آن هم درست کار نمی‌کند و این موضوع آسیب‌های جدی به همراه خواهد داشت. به همین دلیل لازم است که حتما با یک تعمیرکار متخصص از طریق الوپایپینگ تماس بگیرید تا این مشکل را برطرف کند.

۴- وجود مشکل در اتصالات پکیج

وجود مشکل در اتصالات پکیج علت روشن نشدن پکیج در حالت تابستان

گاهی اوقات علت روشن نشدن شعله پکیج در حالت تابستانه مربوط به اتصالاتی مانند دودکش و لوله‌ها است. باید دقت کنید که در زمان نصب پکیج، فاصله استاندارد دودکش و سقف را رعایت کرده باشید، در غیر این صورت تخلیه دود به درستی انجام نشده و این تجمع دود باعث مختل شدن فرایند تابستانی پکیج خواهد شد. علاوه بر این، نبود آب در لوله‌ها یا کم بودن فشار آن هم می‌تواند منجر به خاموش شدن پکیج در حالت تابستانی شود؛ بنابراین باید دقت کنید که فشار همیشه بین ۱ تا ۲ بار باشد. برای آشنایی با روش های افزایش فشار آب خانه مقاله ما را در این مورد بخوانید. همچنین می‌توانید با نصب پمپ و تانک در اصفهان هم مشکل کمبود فشار آب خانه را برطرف کنید.

۵- خراب شدن فن پکیج

یک علت روشن نشدن پکیج در حالت تابستان مربوط به خراب شدن فن آن است که باعث می‌شود گازهای مضر از داخل دودکش به دستگاه راه پیدا کنند. این موضوع منجر به خاموش شدن پکیج به صورت خودکار خواهد شد. بنابراین اگر صدای فن را نمی‌شنوید، حتما برای حل این مشکل با تعمیرکار پکیج ایران رادیاتور در اصفهان تماس بگیرید.

سخن پایانی

پیدا کردن علت روشن نشدن شعله پکیج در حالت تابستانه نیاز به بررسی تخصصی دارد؛ زیرا این موضوع ممکن است به دلیل وجود اشکالات عمده در زیرساخت‌های دستگاه به وجود آمده باشد که باعث خسارت‌های بیشتر خواهد شد. در این مقاله به بررسی ۵ علت روشن نشدن پکیج در حالت تابستان پرداختیم. شما می‌توانید در صورت بروز این مشکل، برای برطرف کردن آن با تکنسین‌های متخصص ما در الوپایپینگ تماس بگیرید.

سوالات متداول

  1. آیا خرابی فلومتر می‌تواند علت روشن نشدن پکیج در حالت تابستان باشد؟
    بله. زیرا برد کنترل پکیج با استفاده از فلومتر متوجه باز شدن آب گرم شده و شعله را روشن می‌کند؛ در نتیجه بروز مشکل در این قطعه، از گرم شدن آب جلوگیری خواهد کرد.
  2. چگونه می‌توان متوجه روشن نشدن پکیج در حالت تابستانه شد؟
    سرد بودن آب، مهمترین نشانه روشن نشدن پکیج در حالت تابستان است. اما اگر پکیج دیجیتال دارید و عکس شیر روی مانیتور آن نشان داده نمی‌شود یا در پکیج‌های آنالوگ، چراغ‌ها روشن نمی‌شوند، دستگاه دچار مشکل شده است.
3.7/5 - (3 امتیاز)
برچسب ها :
سوال فنی داری از ما بپرس!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

ممکن است این مطالب را هم دوس داشته باشید!

مطالب مرتبطی موجود نیست