۵ روش افزایش فشار آب خانه

مدت زمان مطالعه: ۷ دقیقه

پیدا کردن روش افزایش فشار آب خانه یکی از مشکلات جدیدی است که زندگی شهرنشینی برای ما ایجاد کرده است. کمبود چشمگیر منابع آب شیرین و دشواری رسیدن آب به طبقات بالا در یک ساختمان دو عامل مهمی است که افزایش فشار آب را برای ما به یک مشکل و دغدغه بزرگ تبدیل کرده است به این صورت که انسان امروزی برای رفع این دغدغه در حال امتحان راه‌های مختلفی است.

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که با مشکل کاهش فشار آب روبه‌رو شده‌اید و دنبال راهکاری ساده برای افزایش فشار آب به کمک پمپ آب یا حتی بدون کمک پمپ آب هستید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله قصد داریم تا مشکلات فشار آب در طبقات بالا، علل کاهش فشار آب و روشهای افزایش فشار آب مورد نیاز ساختمان را در الوپایپینگ با هم بررسی کنیم.

روش افزایش فشار آب آپارتمان - الوپایپینگ

روشهای افزایش فشار آب مورد نیاز ساختمان

اگر فشار آب منزل شما کم شده است و از این مشکل رنج می‌برید، قبل از تماس با یک لوله کش خودتان دست‌به‌کار شوید. اغلب علت کاهش فشار آب، رسوب گرفتن شیرآلات و مسدود شدن مسیر آب است. پس قبل از هر کاری بهتر است ابتدا این موضوع را چک کنید و در صورت بروز این اتفاق برای رسوب‌گیری آن‌ها وارد عمل شوید. گاهی اوقات حتی لازم است برای افزایش فشار آب، شیرآلات منزل را عوض کنید. البته اگر بعد از این اقدامات همچنان با مشکل فشار آب روبه‌رو بودید، راهکارهای بعدی را امتحان نمایید.

  • استفاده از پمپ‌های افزایش فشار در واحد

ممکن است شما در ساختمان زندگی کنید که سایر افراد ساکن آن، تمایلی به قرار دادن یک پمپ آب در ساختمان ندارند، نگران نباشید. در این صورت شما می‌توانید از مینی پمپ، به عنوان روش افزایش فشار آب آپارتمان استفاده کنید؛ افزایش فشار داخل واحد با این روش را پمپ آب افزایش فشار آبگرمکن هم می‌گویند. کمک گرفتن از یک لوله کش ماهر برای نصب پمپ آب در اصفهان روی سیستم ورودی آب واحدتان، مشکل شما را حل می‌کند و شما می‌توانید از افزایش فشار آبی که خواهید داشت، لذت ببرید.

  • پمپ‌های مخصوص فشار آبگرمکن

یکی از خصوصیاتی که در آبگرمکن‌های دیواری مشاهده می‌شود، به این صورت است که برخلاف آبگرمکن‌های ایستاده اگر فشار آب در آن‌ها از یک مقدار مشخصی پایین‌تر بیاید، خاموش می‌شوند و به این ترتیب نمی‌توانند آب را گرم کنند. برای حل این مشکل شما می‌توانید از پمپ‌های فشار آب کوچک که برای آب ورودی آبگرمکن طراحی می‌شوند، به عنوان روش افزایش فشار آب خانه استفاده کنید. استفاده از این پمپ‌ها فشار مناسب برای تأمین آب گرم را فراهم می‌کنند و به این ترتیب مشکل افت فشار شما حل خواهد شد.

پمپ‌های مخصوص فشار آبگرمکن یک کلید سه حالت دارند که شامل حالت‌های روشن، خاموش و اتومات است. بهتر است برای جلوگیری از مشکلات احتمالی پمپ را روی حالت اتومات قرار دهید. درصورتی‌که کلید را روی حالت روشن بگذارید، پمپ به صورت یکسره روشن می‌ماند و این امر خطر سوختن پمپ را افزایش می‌دهد. برای اطلاع از علت کم شدن فشار آب گرم در آبگرمکن مقاله ما را در این مورد مطالعه کنید.

  • شناسایی لوله‌های گرفته در خانه

گرفتگی لوله‌های آب را می‌توان از رایج‌ترین مشکلات فشار آب به حساب آورد؛ طبق گفته‌های بالا مخصوصاً این مشکل زمانی بیشتر اتفاق میفتد که سیستم لوله کشی شما قدیمی باشد. برای شناسایی لوله‌های گرفته بهتر است ابتدا نقشه لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان خود را بررسی کنید یا اینکه با توجه به محل قرارگیری لوله‌ها اقدامات لازم را انجام دهید. به این صورت که به سراغ شیرآبی که روی هر لوله نصب شده است بروید، آن را باز کنید و مقدار آب خروجی را چک کنید. این عمل به شما کمک می‌کند تا به‌وسیله کنترل میزان آب خروجی، محل گرفتگی لوله را بیابید و بیشتر روی آن نقطه برای حل مشکل تمرکز کنید. در صورت تشخیص گرفتگی لوله‌ها، برایپیدا کردن بهترین روش افزایش فشار آب خانه باید با لوله کش سیار اصفهان تماس بگیرید.

  • رسوب زدایی آبگرمکن

رسوب‌زدایی آبگرمکن هم یک روش افزایش فشار آب خانه است؛ البته این مورد تنها در زمانی مورد استفاده قرار می‎‌کیرد که فشار آب سرد شما به اندازه کافی باشد ولی فشار آب گرم شما کاهش یافته باشد. وجود رسوب در آبگرمکن باعث مختل شدن روند کاری دستگاه می‎‌شود و همچنین فشار آب گرم را به حداقل می‌رساند. رسوب‌زدایی و انجام سرویس آبگرمکن به صورت سالیانه از مواردی هستند که از بروز این مشکل جلوگیری می‌کنند.

  • نصب دستگاه تصفیه آب راهی برای حل مشکل

یکی از مواردی که می‌تواند از جرم گرفتن شیرآلات و آبگرمکن جلوگیری کند یا این موضوع را به حداقل خود برساند، نصب دستگاه تصفیه آب در ورودی آب است. به عبارت بهتر نصب این دستگاه از بهترین روشهای افزایش فشار آب مورد نیاز ساختمان است. این عمل املاح و مواد موجود درآب مصرفی شما را به حداقل می‌رساند و هزینه‌های گزاف پیش‌رو مربوط به تعمیرات را کاهش می‌دهد. استفاده از دستگاه تصفیه آب همچنین برای سلامت شما نیز اهمیت زیادی دارد. برای  خرید دستگاه تصفیه آب در اصفهان بر روی لینک درج شده کلیک کنید.

روش افزایش فشار آب خانه

علل کاهش فشار آب

حال که با روشهای افزایش فشار آب مورد نیاز ساختمان آشنا شدید، بهتر است دلایل کاهش فشار آب را نیز باهم بررسی کنیم تا در صورت امکان از بروز این مشکل جلوگیری کنیم. مهمترین دلایل کم شدن فشار آب در خانه عبارتند از:

  1. یکی از دلایل اصلی افت فشار آب در یک منطقه بالا رفتن جمعیت و ساکنان آن منطقه است. در این حالت یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای حل مشکل آب، نصب پمپ آب و منبع برای ساختمان است.
  2. نصب مخزن آب در ارتفاع مثلاً در پشت‌بام ساختمان برای شما این امکان را فراهم می‌کند که حتی در زمان قطعی برق هم به کمک فشار ثقلی آب از آبی که در منبع ذخیره شده است استفاده کنید.
  3. هما‌ن‌طور که در بالا ذکر کردیم یکی دیگر از عوامل این مشکل رسوب گرفتن شیرآلات و لوله‌ها است. این مشکل معمولاً در خانه‌هایی که لوله آب آن‌ها از جنس گالوانیزه است، شایع‌تر می‌باشد. یکی از روشهای افزایش آب مورد نیاز ساختمان در این مورد، تعویض لوله کشی منزل و استفاده از لوله‌های پولیکا است.
  4. وجود نشتی در مسیر آب هم می‌تواند یکی از مواردی باشد که از افزایش فشار آب جلوگیری می‌کند. برای تشخیص این مورد ابتدا باید تمامی شیرهای آب ساختمان را ببندید. عدد روی کنتور را بخوانید و بعد از گذشت چند دقیقه، مجدداً عددی که کنتور نشان می‌دهد را بخوانید. عدد روی کنتور نباید تغییری کرده باشد در غیر این صورت برای رفع نشتی باید با یک لوله کش آب ماهر در این زمینه تماس بگیرید.
  5. رسوب گرفتن صافی شیرهای آب مصرفی را هم می‌توان از علل دیگر مشکل در فشار آب به حساب آورد. برای حل این مشکل شیرهای آب را به کمک آچار فرانسه باز کنید و صافی‌ها را تمیز کنید.

هزینه اجرای روش افزایش فشار آب خانه

اگر تصمیم شما بر این باشد که مشکل فشار آب در طبقات بالا  و در کل افزایش فشار آب را حل کنید، لازم است تا یک پمپ و منبع آب نصب کنید و برای این مورد هزینه زیادی را باید بپردازید. همچنین ممکن است لازم باشد لوله کشی ساختمان را هم عوض کنید که در این صورت این هزینه را هم باید جزو بودجه بندی خود در نظر بگیرید.

رسوب زدایی شیرآلات با الوپایپینگ

سخن آخر

در این مقاله درباره تعدادی از به بررسی دلایل کم شدن فشار آب و روشهای افزایش فشار آب مورد نیاز ساختمان صحبت کردیم و کوشیدیم تا تعدادی از راهکارهای مهم و عملی افزایش فشار آب را برای شما توضیح دهیم. پس از خواندن مقاله بالا در صورتی که هنوز مشکل شما حل نشده است می‌توانید سوالات خود را در حوزه پیدا کردن بهترین روش افزایش فشار آب خانه از مشاورین ما در الوپایپینگ بپرسید. همچنین می‌توانید با استفاده از شماره تعمیرکار پمپ آب یا یک لوله کش ماهر که در سایت ما ثبت شده است، مشکل خود را به صورت تخصصی بررسی کنید.

سوالات متداول

یکی از راه‌های اساسی برای مشکل کاهش فشار آب چیست؟

نصب پمپ آب و منبع و استفاده از دستگاه تصفیه آب

برای حل مشکل فشار آب چه کاری انجام دهم؟

شما می‌توانید در این زمینه هر سوالی داشتید با مشاوران الوپایپینگ تماس بگیرید.

 

3.5/5 - (2 امتیاز)
سوال فنی داری از ما بپرس!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *