علت روشن نشدن پکیج چیست؟

مدت زمان مطالعه: ۵ دقیقه

امروزه در اکثر خانه‌ها و شرکت‌ها آب گرم بهداشتی و هوای گرمای خانه به کمک پکیج‌ و به‌ صورت مجزا برای هر واحد مسکونی، تامین می‌شود. این وسیله مزایای فراوانی دارد، اما مانند هر دستگاه دیگری گاهی دچار مشکلاتی می‌شود که می‌توان با داشتن تخصص و مهارت آن را برطرف کرد. یکی از مشکلات شایعی که ممکن است با آن برخورد کنید روشن نشدن پکیج دیواری است، پس با ما همراه باشید تا دلایل این مشکل را بررسی کنیم.

روشن نشدن پکیج

۱- قطعی برق پکیج

ابتدا برای اینکه علت روشن نشدن پکیج را بررسی کنید باید مطمئن شوید که به برق وصل است. در صورتی که پکیج شما به برق وصل است ولی روشن نمی‌شود، پریز برق و دو شاخ را بررسی کنید. اگر بعد از بررسی این موارد متوجه این موضوع شدید که مشکل از موارد ذکر شده نیست، باید به سراغ سیم کشی داخلی بروید زیرا ممکن است قطع شده باشد و روشن نشدن پکیج شما به این دلیل باشد.

۲- خراب بودن شمعک

خرابی شمعک ممکن است یکی دیگر از دلایل روشن نشدن پکیج دیواری شما باشد. اگر متوجه این موضوع شدید که گاز باز است و تمامی قسمت‌های پکیج دیواری شما کار می‌کنند، مشکل ناشی از خرابی شمعک است و باید آن را تعمیر یا تعویض کنید. شما میتوانید جهت سرویس و تعمیر پکیج دیواری به لینک درج شده مراجعه فرمایید و با متخصصان الوپایپینگ تماس حاصل فرمایید.

۳- خراب بودن جرقه زن

یکی از مشکلات احتمالی دیگر در رابطه با روشن نشدن پکیج، خرابی جرقه زن است. ابتدا سعی کنید جرقه بزنید، ممکن است شعله پکیج گاز بیرون بدهد ولی روشن نشود در این صورت ابتدا از یک کبریت یا فندک استفاده کنید و پکیج را روشن نمایید. اگر با انجام این اقدامات پکیج دیواری شما باز هم روشن نشد، مشکل از خرابی جرقه زن است و باید آن را عوض کنید. البته این موضوع قابل ذکر است که گاهی بین جرقه زن و شعله فاصله می‌افتد و به همین خاطر گاز به جرقه زن نمی‌رسد تا بتواند پکیج را روشن کند.

۴- قطع بودن گاز

قابل ذکر است که یکی از دیگر از علت‌های روشن نشدن پکیج می‌تواند مربوط به قطعی گاز باشد. در این مورد شما برای رفع مشکل‌تان باید با اداره گاز تماس بگیرید. البته گاهی ممکن است این مشکل مربوط به فشار کم گاز باشد، در این حالت گاز نمی‌تواند به شعله برسد تا آن را روشن کند. شما می‌توانید برای حل این مشکل دسته گاز را تا انتها باز کنید.قطع بودن گاز از دلایل روشن نشدن پکیج

۵- خراب بودن برد دستگاه

پکیج و تمامی وسایل برقی دیگر دارای یک قطعه اصلی به نام برد می‌باشند. در واقع برد در هر دستگاه برقی شبیه مغز در بدن انسان عمل می‌کند. در پکیج هم تمامی دستورها و کارها به عهده برد است. در این صورت خراب شدن یکی از قطعات برد مساوی است با از کار افتادن پکیج. معمولا راه‌حل این مشکل، شناسایی قطعه خراب به وسیله مولتی متر و تعویض آن است. گاهی هم برد پکیج می‌سوزد و باعث از کار افتادن پکیج می‌شود که در این صورت برد باید به کل عوض شود.

۶- مسدود شدن دودکش

مسدود بودن یا نصب غیر استاندارد دودکش را می‌توان از دیگر دلایل روشن نشدن پکیج محسوب کرد. در این مرحله بعد از اینکه پکیج را روشن می‌کنید، دود نمی‌تواند به درستی از آن خارج شود در نتیجه به صورت خودکار خاموش می‌شود. این یکی از ویژگی‌های پکیج است که در این مرحله به چشم می‌خورد. حال اگر مجددا پکیج را روشن کنید، دیگر روشن نمی‌شود. این مشکل تنها زمانی رفع می‌شود که دودکش را باز کنید و آن را به صورت استاندارد بندید یا اگر به هر دلیلی مسیر آن بسته شده است، آن را تمیز و تخلیه کنید.

۷- خراب شدن ترموستات

خرابی ترموستات یکی از عوامل اصلی و دلایل رایج روشن نشدن پکیج‌ دیواری است. زمانی که ترموستات یک پکیج دیواری خراب می‌شود دیگر نمی‌تواند دمای آب را به درستی تشخیص دهد و این مشکل باعث می‌شود تا پکیج در یک زمان نامناسب خاموش شود. در این مرحله نیز پکیج دیگر روشن نمی‌شود. گاهی ممکن است پکیج شما به صورت مداوم خاموش و روشن شود که این مشکل هم به خاطر خرابی ترموستات رخ می‌دهد.

تنها راه حل این مشکل تعویض ترموستات است. البته گاهی اوقات امکان دارد که این مشکل مربوط به قطعی سیم‌ها باشد. اگر بتوانید دوباره سیم‌ها را وصل کنید، مشکل حل خواهد شد. اگر علت روشن نشدن پکیج شما هیچ کدام از موارد ذکر شده و نبود و شما موفق به یافتن علت نشدید، بهتر است برای عیب یابی تخصصی از یک متخصص کمک بگیرید. الوپایپینگ در این زمینه همیشه آماده خدمت رسانی به شما کاربران گرامی است.

سوالات متداول

  1. آیا دلیل روشن نشدن پکیج‌های مختلف با هم تفاوت دارد؟
    در کل همه‌ی پکیج‌ها ساختاری مشابه دارند اما چون هر پکیج ساخته‌ی یک شرکت خاص است، بنابراین ممکن است پکیج‌ها در برخی قطعات و جزئیات ریز با هم متفاوت باشند. به طور کلی روشن نشدن پکیج‌های دیواری اغلب علت‌های مشابهی دارند ولی به خاطر تفاوت در برخی جزئیات، علت روشن نشدن در برندهای مختلف، تفاوت داشته باشد. در بیشتر مواقع شما می‌توانید با مراجعه به دفترچه راهنمای پکیج خود، دلایل ارورها و روشن نشدن پکیج‌تان را بررسی کنید. برای دسترسی به دفترچه راهنمای پکیج‌های مختلف با ما همراه باشید.
  2. چه عواملی باعث روشن نشدن پکیج می‌شوند؟
    خراب شدن ترموستات، خراب بودن شمعک، قطعی برق پکیج
  3. خاموش و روشن شدن مداوم پکیج به چه موضوعی مربوط است؟
    خرابی ترموستات
5/5 - (1 امتیاز)
چهت ثبت درخواست تعمیر پکیج در اصفهان با ما تماس بگیرید. ثبت درخواست تعمیر در محل
سوال فنی داری از ما بپرس!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *