راهنمای خرید مخزن آب

با توسعه آپارتمان نشینی و کم شدن فشار آب در مناطق مختلف، خرید منبع آب بسیار اهمیت پیدا کرده است. به همین دلیل در این مقاله از الوپایپینگ می‌خواهیم راهنمای خرید مخزن آب را به شما ارائه دهیم تا بتوانید بر اساس نکات گفته شده یک منبع خوب را خریداری کرده و از فشار زیاد آب لذت ببرید.

۱-توجه به جنس مخرن

توجه به جنس مخرن

اولین نکته در راهنمای خرید مخزن آب، توجه به جنس آن است. در گذشته بیشتر از مخازن فلزی برای ذخیره آب در ساختمان‌ها استفاده می‌شد؛ اما امروزه مخزن‌های پلی اتیلن به دلیل اینکه بهداشتی‌تر هستند و کمتر در معرض اثرات ناشی از نور خورشید قرار می‌گیرند، توسعه زیادی پیدا کرده‌اند. البته برای انتخاب جنس نیاز است که به محل نصب هم دقت زیادی داشته باشید. به همین دلیل در این مورد توصیه می‌شود که با متخصص نصب تانکر و پمپ اصفهان مشورت کنید.

۲-راهنمای خرید مخزن آب بر اساس ویژگی های بهداشتی

یکی دیگر از نکات مهمی که باید در راهنمای خرید مخزن آب به آن توجه کنید، ویژگی‌های بهداشتی مانند ضد جلبک بودن آن است. از آنجا که آب به مدت زیادی در تانکر باقی می‌ماند، ممکن است جلبک بسته و در نتیجه شرایط رشد باکتری فراهم شود که در این صورت برای سلامتی خطرناک است. همچنین باید در برابر اشعه UV خورشید هم مقاوم بوده و دچار پوسیدگی نشود.

۳-تعیین حجم مناسب برای مخزن

تعیین حجم مناسب برای مخزن

در زمان خرید تانکر برای ساختمان، باید حجم مناسبی را انتخاب کنید و این موضوع به تعداد نفرات ساکن در خانه بستگی دارد. بر طبق اعلام اداره آب و فاضلاب، برای هر نفر حدودا ۱۵۰ لیتر آب نیاز است تا در یک روز کامل بتواند نیاز خود را برآورده کند. بنابراین برای یک خانواده ۵ نفره، یک مخزن ۷۵۰ لیتری کافی خواهد بود. از سوی دیگر قدرت پمپ آب هم بر روی این موضوع اثر دارد؛ یعنی هرچه تعداد واحدها بیشتر شود، قدرت پمپ هم افزایش پیدا کرده و به تبع آن حجم منبع موردنیاز هم بیشتر می‌شود. در این مورد می‌توانید مقاله نکات مهم در خرید پمپ آب را مطالعه کنید.

۴-ویژگی های محل نصب تانکر

ویژگی های محل نصب تانکر

در راهنمای خرید مخزن آب، لازم است که ابتدا به ویژگی‌های محل نصب آن دقت کنید. به این ترتیب می‌توانید تخمینی از ابعاد موردنیاز و مشخصات مخزن به دست آورده و محصول مناسبی را خریداری کنید. از سوی دیگر باید ابعاد مسیر دسترسی به این محل را هم در نظر بگیرید. برای مثال اگر قرار است از راه پله‌ها به پشت بام یا زیرزمین برسید، باید بتوانید تانکر را از این مسیر عبور دهید.

سخن پایانی

در این مقاله از الوپایپینگ راهنمای خرید مهزن آب را به شما ارائه دادیم تا بتوانید برای دوران کم آبی یا ساعت‌های قطع آب، بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. همچنین می‌توانید مقاله ما را درباره روش های افزایش فشار آب خانه مطالعه کنید تا راهکارهای دیگری را برای مقابله با این روزها به دست آورید.

سوالات متداول

  1. چگونه می‌توان از بهداشتی بودن مخزن آب مطمئن شد؟
    در راهنمای خرید مخزن آب ذکر شده که تانکرهای آب باید دارای استاندارد و پروانه بهداشتی باشند و شرکت‌های معتبری آن‌ها را تولید کنند.
  2. مخزن آب عمودی بهتر است یا افقی؟
    بر اساس شکل مخزن، آن‌ها را به دو دسته عمودی یا ایستاده و افقی تقسیم بندی می‌شوند که نمونه‌های افقی، حالت خوابیده دارند. مخازن افقی با پایه نصب شده و حجم بیشتری هم دارند؛ اما طول عمر مخازن عمودی بیشتر است. انتخاب میان این دو گزینه، بستگی به شرایط نصب آن‌ها دارد.
3.5/5 - (4 امتیاز)
برچسب ها :
سوال فنی داری از ما بپرس!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

ممکن است این مطالب را هم دوس داشته باشید!

مطالب مرتبطی موجود نیست