تعمیر آبگرمکن برقی اصفهان


تعمیر آبگرمکن برقی در اصفهان و همچنین در سایر شهرها، جزء پر درخواست ترین خدمات محسوب می شود. عجین شدن آبگرمکن با زندگی روزمره انسان و نقش پر رنگ آن در تمامی جوانب زندگی از عوامل اصلی این موضوع است. در واقع می توان گفت در تمامی ساختمان های مسکونی و اداری که از سیستم گرمایشی پکیج استفاده نمی کنند، حداقل یک نوع آبگرمکن برای گرم کردن آب وجود دارد.
حال با توجه به نقش پر رنگ این وسیله و لزوم استفاده از آن، تصور کنید که خرابی آبگرمکن حتی برای یک روز چه فاجعه ای می تواند به بار بیاورد! این نکته قابل ذکر است که ارتباط همزمان آبگرمکن با آب و گاز و برق و همچنین تعداد زیاد قطعات و پیچیدگی آن ها، تخصص و ظرافتی را برای تعمیر و سرویس آبگرمکن برقی طلب می کند که شاید از عهده هر شخص بدون اطلاعات فنی خارج باشد.

اما جای هیچ نگرانی نیست! الوپایپینگ امکان دسترسی به متخصصین با تجربه و با مهارت در تمامی زمینه ها را برای شما فراهم کرده است. شما می توانید در صورت مشاهده ی هر کدام از موارد زیر:

 • روشن نشدن شعله ی آبگرمکن
 • روشن نماندن شمعک آبگرمکن
 • گرم نشدن آب
 • فشار کم آب گرم
 • خرابی هر کدام از قطعات آبگرمکن

و...

سفارش خود را در این صفحه ثبت نمایید تا یکی از بهترین تکنسین های مربوطه، در کسری از ثانیه با شما تماس بگیرد و برای انجام کار شما اعلام آمادگی نماید.

ویژگی الوپایپینگ
متخصصان با تجربه
متخصصان با تجربه

کلیه تکنسین های الوپایپینگ افرادی حرفه ای و مجرب هستند که از تمامی فیلترهای فنی شرکت عبور کرده و آماده خدمت رسانی به شما همشهریان عزیز می باشند.

تضمین کیفیت
تضمین کیفیت

الوپایپینگ درخواست شما را تا 3 روز پس از انجام کار، ضمانت می کند و در صورت بروز هر گونه مشکلی شما می توانید با پشتیبانی تماس بگیرید و موضوع را بررسی کنید.

سرعت در ارائه خدمات
سرعت در ارائه خدمات

با توجه به اینکه الوپایپینگ یک پلتفرم آنلاین خدمت رسانی در سراسر اصفهان است، به محض ثبت درخواست ، نزدیک ترین تکنسین به محل زندگی شما، با شما تماس خواهد گرفت.

کارتو بسپار به کاربلدش

سپردن کار به یک تکنسین با تجربه و حرفه ای را در الوپایپینگ تجربه کنید. الوپایپینگ؛ تخصصی ترین سامانه هوشمند ارائه خدمات تاسیسات است که با توجه به معیار تجربه و تخصص افراد و با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا بهترین تکنسین ها را بر اساس تجربه و نظرات مشتریان واقعی مشخص نموده و شرایطی فراهم کرده است تا شما برای انجام کار به راحتی با آنها در ارتباط باشید. الوپایپینگ همچنین با احراز هویت دقیق و آموزش های مستمر در تلاش است خدمات را با کیفیت تر و مطمئن تر از گذشته در دسترس شما قرار دهد . پس کافی است شما درخواست خود را ثبت کنید، پس از آن الوپایپینگ سفارش شما را برای تکنسین منتخب ارسال می کند و تکنسین مربوطه در سریعترین زمان ممکن برای بررسی جزئیات بیشتر و انجام هماهنگی با شما تماس می گیرد. این نکته را به یاد داشته باشید که پس از برقراری ارتباط با تکنسین، امکان لغو یا جایگزینی تکنسین همیشه برای شما فراهم است.

نظرات مشتریان

تعمیر آبگرمکن برقی

حسین زمانی ، 26 فروردین 1402

عالی عالی هم ازنظر کار هم رفتار هم دستمزد منصفانه عالی عالی بودن...خدا خیرشون بده

مرتضی یعقوبی همگینی

مرتضی یعقوبی همگینی

تعمیر آبگرمکن برقی

تعمیر آبگرمکن برقی

امید امانی ، 31 تیر 1402

با صبر و حوصله و خوش اخلاق

محمد رجبیان

محمد رجبیان

تعمیر آبگرمکن برقی
برای شروع آماده اید ؟

برای شروع آماده اید؟

اگر برای شروع آماده هستید پس درخواست خود را ثبت کنید.

تعمیر آبگرمکن برقی اصفهان

سریعترین خدمات تعمیر آبگرمکن برقی در اصفهان

با توجه به اینکه آبگرمکن برقی قطعاتی مانند برد، سیم کشی داخلی و ... دارد، نسبت به آبگرمکن گازی معمولی پیچیدگی بیشتری دارد. بنابراین تعمیر آبگرمکن برقی اصفهان تفاوت زیادی با آبگرمکن‌های گازی دارد. از متداول‌ترین مشکلات مربوط به آبگرمکن برقی، می‌توان به مواردی همچون گرم نشدن آب، شنیدن صدای نامشخص و ... اشاره کرد. در این مقاله به 6 مورد از رایج‌ترین مشکلات آبگرمکن برقی و راه‌های سرویس آبگرمکن برقی در اصفهان می‌پردازیم.

تعمیر و سرویس آبگرمکن های برقی در اصفهان

آشنایی با قطعات داخلی آبگرمکن برقی برای انجام تعمیر آبگرمکن برقی در اصفهان

برای اینکه بتوانید تا حدودی تعمیر آبگرمکن برقی اصفهان خود را انجام دهید، باید با قطعات ان آشنا شوید تا اگر ایراد جزئی بود، خودتان بتوانید آن را انجام دهید و در غیر این صورت حتما باید از یک تعمیرکار متخصص برای رفع عیب کمک بگیرید.

1 - بدنه آبگرمکن

بدنه توسط  ورق‌های مقاوم فلزی ساخته شده و سپس رنگ آمیزی می‌شود. سپس اقدام به تعبیه محل‌هایی برای لوله‌های ورود و خروج آب، لوله مخصوص تخلیه آب و محل نصب جعبه اتصالات، روی بدنه می‌کنند.

۲ - مخزن اصلی

تولید این مخزن به دلیل دوام در برابر عوامل جوی، توسط ورق‌های مقاوم فلزی انجام می‌شود. امروزه در اکثر آبگرمکن‌ها غیر از لوله ورود و خروج آب، برای موارد ضروری لوله‌ای به عنوان مجرای تخلیه آب نیز تعبیه شده است. روی بدنه مخزن آبگرمکن برقی محلی نیز برای ورود المنت به آب و مکان لوله بلوى ترموستات گازی وجود دارد. به همین دلیل در زمان سرویس آبگرمکن برقی اصفهان لازم است که حتما به سلامت این قطعه توجه کنید تا آبگرمکن بتواند به خوبی کار خود را انجام دهد. ممکن است گاهی ترموستات به دلیل بروز مشکل، نتواند عمل اتومات خود را انجام دهد. در این زمان برای اینکه از افزایش دما و انفجار جلوگیری شود، از یک شیر اطمینان استفاده شده است تا با  بالارفتن دمای آب (بیشتر از 85 درجه)، مقدار زیادی از آب به بیرون تخلیه شود. بنابراین در صورت بروز هرگونه مشکل در ترموستات، باید بلافاصله برای تعمیر آبگرمکن برقی اصفهان اقدام کنید.

۳ - ترموستات گازی

عملکرد ترموستات مانند یک اتوماتیک حرارتی است. ترموستات گازی از بدنه، پیچ تنظیم، فانوسک – لوله موئی و لوله بلو، ولوم، اهرم و کنتاکت‌های اتصال تشکیل شده است. مقداری گاز اتر جیوه درون فانوسک ترموستات، لوله بلو و لوله موئی وجود دارد. محل لوله بلو، بسیار نزذیک به المنت است. ولوم ترموستات در جهت عقربه‌های ساعت حرکت می‌کند؛ در این حالت اتصال کنتاکت‌ها و رسیدن فاز از ترموستات به المنت اتفاق می‌افتد. نول نیز از ترمینال اصلی به المنت رسیده و شروع فرآیند داغ شدن آب اتفاق می‌افتد. داغ شدن المنت سبب داغ شدن آب مخزن و جداره فلزی جایگاه لوله بلو می‌شود.
پس از گرم شدن لوله بلو، دما و حجم گاز درون آن نیز افزایش می‌یابد و پس از گذر از لوله موئی، به فانوسک رسیده و گاز درون ترموستات را گرم می‌کند. انبساط حجمی گاز ترموستات، افزایش حجم فانوسک را به دنبال دارد که سبب قطع ارتباط کنتاکت‌ها می‌شود. تولید حرارت در المنت، با قطع کلید ترموستات، پایان یافته و سبب کاهش دمای آب و گاز درون ترموستات می‌شود. بدین ترتیب حجم گاز ترموستات نیز کم شده و فانوسک نیز به حالت اوایه خود باز می‌گردد. در این حالت تیغه کلید به حالت وصل درمی‌آید. اگر دوباره کلید را ببندید، حرارت تولید می‌شود. آشنایی کامل با این قطعه برای تعمیر آبگرمکن برقی در اصفهان لازم است.

۴ - ترمینال چینی

بهتر است در وسایل گرمایی، برای اطمینان از وجود اتصالات مناسب و مقاومت در برابر حرارت، از ترمینال با جنس چینی استفاده شود. در زمان سرویس آبگرمکن برقی در اصفهان باید دقت کنید که این ترمینال کاملا سالم باشد و دچار ترک یا شکستگی نشود.

بررسی شماتیک آبگرمکن برقی

۵ - لامپ خبر

با این لامپ، زمان کارکرد المنت نمایش داده می‌شود. لامپ و هیتر به طور موازی بسته شده‌اند و همزمان خاموش و روشن می‌شوند. برای کاهش ولتاژ و جریان یک مقاومت رنگی درون مجموعه لامپ وجود دارد. اتصال لامپ و مقاومت نیز به  صورت سری است.

۶ - سیم‌های رابط

ترکیب اصلی مدار با این قطعات هادی تشکیل می‌شود که سطح مقطع آن‌ها با جریان مدار متناسب است. در غیر این صورت، جریان اضافی از مدار عبور کرده و سبب افزایش حرارت هادی و در نهایت سوختن عایق و وارنیش می‌شود و اتصال کوتاه اتفاق می‌افتد.حداقل مقطع هادی، 1.5 میلیمتر مربع در آبگرمکن برقی در نظر گرفته می‌شود. یکی از موارد مهمی که در زمان تعمیر آبگرمکن برقی باید به آن توجه کرد، عدم وجود اتصال کوتاه در میان این سیم ها است.

۷ - وارنیش (عایق نسوز هادی)

استفاده از وارنیش برای محافظت از عایق هادی، در تمام وسایل حرارتی مانند سماور، بخاری  و ... لازم است. عایق هادی قدرت تحمل دما تا 70 درجه سانتی گراد را دارد. وارنیش قطر و جنس الیاف مختلفی دارد و کاربرد آن افزایش مقاومت هادی در برابر حرارت محیط است.

۸ - المنت (هیتر)

هیتر حرارت لازم برای افزایش دمای آب مخزن آبگرمکن را تولید می‌کند. تبدیل انرژی الکتریکی به گرمایی در هیتر اتفاق می‌افتد. درون هیتر، مقاومت سیمی از جنس کروم-نیکل یا کروم-آلومینیوم وجود دارد و آن را درون خاک چینی می‌گذارند تا از اتصال بدنه جلوگیری کند. یک روکش محافظ از جنس فولاد یا مس نیز روی آن قرار می‌دهند تا مقاومت سیمی توسط آب اکسید نشود. آب بندی این المنت‌ها توسط عایق لاستیکی انجام می‌شود. اگر آبگرمکن بدون آب شود و به برق متصل شود، لاستیک سوخته و شرایط نصب آب موجب اتصال بدنه می‌شود. حال که با این قطعات آشنا شدید، بهتر می‌توانید برای تعمیر و سرویس آبگرمکن برقی در اصفهان اقدامات لازم را انجام دهید.

مزایای آبگرمکن برقی

از نظر کیفیت و راحتی استفاده، آبگرمکن برقی بهتر از بقیه آبگرمکن‌هاست. حال می‌خواهیم به بررسی مزایای آبگرمکن برقی بپردازیم.

 • نیاز به دودکش ندارد.
 • نیاز به لوله کشی گاز ندارد.
 • به علت عدم استفاده از گاز، امنیت بیشتری دارد.
 • اکسیژن و رطوبت محیط را از بین نمی‌برد.
 • تعمیر آبگرمکن برقی اصفهان ساده تر از آبگرمکن گازی است.
 • ابعاد کوچکتری نسبت به آبگرمکن‌های گازی دارد.

راهکارهایی برای تعمیر آبگرمکن برقی اصفهان

در این قسمت 6 مورد از رایج‌ترین مشکلات آبگرمکن برقی را بررسی می‌کنیم تا بتوانید تعمیر آبگرمکن برقی در اصفهان را انجام دهید.

1 - چرا آبگرمکن برقی روشن نمی‌شود؟

اتصالات و سیم کشی‌های اشتباه دلیل روشن نشدن آبگرمکن برقی دیواری است. برای تعمیر آبگرمکن برقی د راصفهان ابتدا به بررسی فیوز و سیم‌های متصل به آن بپردازید. جریان ورودی را به کمک ولت متر اندازه بگیرید. المنت ابگرمکن برقی را نیز باید بررسی کنید.

خدمات تعمیر و سرویس آبگرمکن برقی

2 - چرا آب داخل مخزن سرد است؟

سرد بودن آب درون مخزن، به دلیل اشکال در ترموستات یا المنت است. بنابراین باید با سرویس کار آبگرمکن در اصفهان تماس بگیرید تا جریان المنت را بررسی کند. اگر درون المنت جریانی نباشد، اشکال از المنت خواهد بود.

3 - تولید صداهای نامشخص از آبگرمکن

گاهی صداهایی از ابگرمکن برقی شنیده می‌شوند که به دلیل انقباض و انبساط مخزن و ناشی از گرم و سرد شدن آب است. همچنین اگر هوا وارد لوله آب شود، سبب تولید صدا می‌شود. برای بررسی نشتی و حباب، شیرهای آب را چک کنید. تنظیم ترموستات را نیز به گونه‌ای انجام دهید که آب نجوشد. همه این موارد باید به صورت تخصصی در فرایند تعمیر آبگرمکن برقی در اصفهان انجام شوند تا آبگرمکن شما در انجام وظایف خود دچار مشکل نشود.

4 - چرا بدنه آبگرمکن برق  دارد؟

در این صورت باید به بررسی سیم ارت بپردازید. اگر آبگرمکن سیم ارت نداشته باشد، جریان برق به بدنه دستگاه می‌رسد و خطرآفرین است. برای تعمیر آبگرمکن برقی اصفهان خصوصا برای رفع این مورد، حتما از تعمیرکار کمک بگیرید.

5 - وجود زنگ زدگی در آب گرم

این مشکل به دلیل مشکل در آب وجود زنگ زدگی در لوله‌ها است که با تعویض لوله کشی مورد دوم برطرف می‌شود. اگر آب مشکل دارد نیز برای رفع آن باید حتما در خط اصلی آب ورودی از فیلتر تصفیه آب استفاده کنید. بهتر است برای جلوگیری از این مورد، از خدمات نصب آبگرمکن در اصفهان کمک بگیرید که به شما کمک می کند از همان ابتدا با نصب لوله های باکیفیت، از این مشکل جلوگیری کنید.

6 - تولید بوی بد توسط آبگرمکن برقی

اگر با این مشکل مواجه شدید، ممکن است ایراد از آب لوله کشی باشد. وجود گوگرد در آب سبب ایجاد بویی شبیه به تخم مرغ فاسد می‌شود که برای رفع این مورد نیز باید از دستگاه تصفیه آب استفاده کنید. با این حال بهتر است برای سرویس آبگرمکن برقی اصفهان با یک متخصص تماس بگیرید تا ریشه این مشکل را برسی کند.

تعمیرات آبگرمکن برقی توسط متخصصین الوپایپینگ

برندهای معروف آبگرمکن برقی

در این قسمت می‌خواهیم شما را با تعدادی از برندهای معروف آبگرمکن برقی آشنا کنیم.

تعمیر و سرویس آبگرمکن برقی آزمون در اصفهان

آبگرمکن آزمون مدل EWH1 کیفیت بالایی دارد، فضای کمی را نیز نیاز دارد و حجمی حدود 20 لیتر دارد. این مدل دارای یک المنت 2000 واتی است و می‌تواند آب گرم را به بهترین شکل تولید کند. وجود یک ترموستات فرانسوی در این دستگاه سبب شده تا ایمنی افزایش یابد و اتصالات برقی به آب وارد نشود. بدنه دستگاه از مواد با کیفیتی ساخته شده و توسط رنگ پودری الکترو استاتیک شده است که در مقابل ضربه و خراش آن را مقاوم کرده است. انجام تعمیر آبگرمکن آزمون اصفهان را به دست تعمیرکار متخصص بسپارید.

تعمیر و سرویس آبگرمکن برقی داودی در اصفهان

این شرکت از سال 1353 کار خود را شروع کرد و در نهایت پس از تلاش فراوان در سال 1371 نشان استاندارد کیفیت محصولات ایران را دریافت کرد. در این نوع آبگرمکن از ورق گرم، سرد و گالوانیزه استفاده شده است. میزان انرژی مصرفی آن 2500 وات است. ورودی و خروجی آب 2/1 اینچی دارد. ظرفیت مخزن ان حدود 38 لیتر است و به ولتاژ 220 ولت نیاز دارد. این آبگرمکن دارای فوم عایق می‌باشد. برای تعمیر آبگرمکن برقی داودی اصفهان از یک تعمیرکار با تجربه کمک بگیرید.

تعمیر و سرویس آبگرمکن برقی آزمایش در اصفهان

آبگرمکن برقی آزمایش مدل AZ20LE  از مواد باکیفیتی تولید شده است. بدنه محصول با رنگ الکترواستاتیک پوشیده شده که از بروز آسیب به آن جلوگیری می‌کند. این آبگرمکن دارای یک مخزن تمام لعاب ضد بخار است که حدود 20 لیتر حجم دارد. همچنین دارای یک المنت 2000 واتی است که اب را تا 80 درجه گرم می‌کند. به دلیل اینکه ای آبگرمکن فضای کمی را اشغال می‌کند، در بسیاری از مکان‌ها قابل استفاده است. تعمیر آبگرمکن برقی آزمایش اصفهان خود را به دست تعمیرکار با تجربه بسپارید.

سرویس آبگرمکن برقی با الوپایپینگ

تعمیر آبگرمکن برقی در اصفهان در کوتاهترین زمان ممکن با الو پایپینگ

در این مقاله ابتدا با قطعات آبگرمکن برقی آشنا شدید. سپس مزایای آن و در نهایت راهکارهای تعمیر آبگرمکن برقی اصفهان را بررسی کردیم. به طور کلی این را بدانید که سرویس آبگرمکن برقی در اصفهان باید توسط تعمیرکار متخصص انجام شود. شرکت الوپایپینگ این امکان را به شما می‌دهد که با ثبت سفارش خود در سایت، به تعمیرکاران ماهر در کمترین زمان دسترسی داشته باشید. همچنین می‌توانید پس از ثبت درخواست، تا سه روز آن را پیگیری کنید.

 

سوالات متداول


اگر در عملکرد آبگرمکن برقی خود تغییراتی مثل سرد شدن آب درون مخزن، شنیدن صدای نامشخص از آن، وجود زنگ زدگی در آب گرم و ... مشاهده کردید بهتر است هر چه سریع‌تر نسبت به تعمیر آبگرمکن برقی خود اقدام کنید.

بعد از اینکه سفارش شما به صورت تلفنی یا آنلاین ثبت و تایید شد، تکنسین آبگرمکن برقی برای هماهنگی‌های لازم با شما تماس می‌گیرد. شما می‌توانید بدون محدودیت زمانی و حتی در روزهای تعطیل هم از خدمات الوپایپینگ برای تعمیر آبگرمکن برقی استفاده کنید.

در صورتی که شما مشکل آبگرمکن برقی خود را نمی‌دانید، با ثبت سفارش در الوپایپینگ تکنسین مربوطه دستگاه شما را بررسی می‌کند. پس از بررسی تکنسین تعرفه تعمیرات را به شما ارائه می‌دهد. اگر با قیمت اعلام شده موافق نبودید، فقط مبلغی بابت کارشناسی باید پرداخت کنید. قابل ذکر است گاهی اوقات نیز تکنسین در هنگام تعمیر دستگاه متوجه مشکل دیگری می‌شود که در این صورت با رضایت شما جهت تعمیر آبگرمکن برقی اقدام می‌کند.

این مورد بستگی به مشکل دستگاه دارد. خدمات الوپایپینگ تا حد امکان در محل انجام می‌شود اما بعد از بررسی آبگرمکن برقی در صورت نیاز، تکنسین با رضایت شما دستگاه را برای تعمیر از محل خارج می‌کند.
4.5 امتیاز از 1 رای