نصب شیرآلات اصفهان


نصب شیرآلات اصفهان

نصب شیرآلات اصفهان

نصب شیرآلات در اصفهان، کار ساده‌ای است، تنها یک سری مراحل برای انجام آن وجود دارد که تنها کافی است، آن‌ها را یاد بگیرید. اهمیت این مورد نیز برای استفاده از آب در خانه، بسیار چشمگیر است و باید مرحله نصب، به درستی انجام شود. در این مقاله نحوه نصب انواع شیرآلات ظرفشویی، روشویی و حمام را آموزش خواهیم داد. شرکت الوپایپینگ نیز برای نصب شیرآلات اصفهان، به شما کمک خواهد کرد.

نحوه نصب شیرآلات در اصفهان

به طور کلی می‌توان نصب شیرآلات را به سه دسته ظرفشویی، روشویی و حمام تقسیم کرد. در ادامه تک به تک هر سه دسته را بررسی خواهیم کرد. امروزه معمولا از شیر اهرمی استفاده می‌شود و شیرهای قدیمی دوگانه، دیگر به ندرت استفاده می‌شود.

ابزارهای مورد نیاز برای نصب شیرآلات اصفهان

 • آچار فرانسه
 • کاردک یا چاقو
 • سطل
 • روغن سیلیکون

مراحل نصب شیرآلات ظرفشویی

به طور کلی نصب شیر ظرفشویی، به مدل سینک ربطی ندارد و فقط به دلیل جای نامناسب آن یعنی در زیر کابینت، کمی خسته کننده است. حال مراحل نصب را باهم بررسی می‌کنیم.

مرحله اول

ابتدا باید اقدام به بستن دریچه‌های تامین آب گرم و سرد در زیر سینک کنید؛ یعنی آن‌ها را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید. اگر این دریچه‌ها وجود ندارد، اقدام به بستن شیر فلکه اصلی آب کنید. حال باید شیرها را برای خروج آب اضافه، باز کنید.

مرحله دوم در نصب شیرآلات اصفهان

شیلنگ پیسوار شیرها از یک طرف به دریچه‌های تامین آب و از یک طرف به شیرآلات متصل هستند. برای اینکه شیرآلات قدیمی را باز کنید، ابتدا باید اقدام به باز کردن شیلنگ پیسوار کنید. اتصال هر شیلنگ، به مهره‌های مربوط به خودش است. حال به باز کردن این مهره‌ها با کمک آچار فرانسه و چرخاندن در جهت عقربه‌های ساعت، بپردازید. سپس به همین ترتیب، سمت دیگر شیلنگ پیسوار را نیز باز کنید تا مرحله دوم نصب شیرآلات اصفهان تکمیل شود.

مرحله سوم

اتصال واشر یا صفحه در اتصالات اهرمی، جهت آب بندی بین شیر و سینک لازم است. در زید سینک نیز، شیر برنجی رزوه شده‌ای وجود دارد که با پیچ و مهره، شیرآلات را به سینک، محکم می‌کند. در مرحله سوم از نصب شیرآلات در اصفهان، باید ابتدا به بستن شیر برنجی به شیر جدید، اقدام کنید. حال باید توسط پیچ‌ها، بست فلزی را به بدنه زیرین سینک محکم ببندید.

مرحله چهارم

در این مرحله از نصب شیرآلات اصفهان، شیلنگ پیسوار شیرها، برای اتصال به دریچه تامین آب، آماده هستند. پیشنهاد می‌کنیم که قبل از انجام ادامه کار، با استفاده از نوار تفلون، قسمت رزوه شده لوله خطوط آب گرم و سرد را در جهت عقربه‌های ساعت، آب بندی کنید. حال باید هدایت شیلنگ پیسوار آب سرد را به خط لوله تامین آب سرد انجام دهید. سپس به چرخاندن مهره شیلنگ با دست بپردازید و به کمک آچار فرانسه، آن را سفت کنید. همین مراحل را برای شیلنگ پیسوار آب گرم نیز انجام دهید.

مرحله پنجم، آخرین مرحله از نصب شیرآلات در اصفهان

حال باید اقدام به باز کردن دریچه‌های تامین آب و بررسی هرگونه نشتی، کنید. اگر با وجود نشتی مواجه شدید، به بررسی اتصالات و محکم کردن آن‌ها بپردازید. اگر هنوز مشکل برطرف نشده بود، لازم است به باز کردن مهره‌ها و افزودن یک لایه دیگر نوار تفلون به لوه‌های خطوط آب، بپردازید. سپس به تکرار مراحل بپردازید تا نصب شیرآلات اصفهان، تمام شود.

مراحل نصب شیرآلات روشویی

مراحل نصب شیرآلات دستشویی نیز شبیه به شیر آشپزخانه است، با این تفاوت که در اینجا لازم است که کاسه روشویی را جا به جا کنید.

مرحله اول از نصب شیرآلات در اصفهان

ابتدا اقدام به بستن دریچه‌های تامین آب زیر روشویی کنید. براس تخلیه آب اضافه و کاهش فشار آب در خطوط، به باز کردن شیرهای آب بپردازید.

مرحله دوم

اقدام به باز کردن دوطرف شیلنگ شیر پیسوار دو مهره‌ها به کمک آچار فرانسه کنید. اتصال این شیلنگ، از یک طرف به خطوط آب گرم و سرد و از طرف دیگر به شیرآلات است. حال در این مرحله از نصب شیرآلات اصفهان، اقدام به جدا کردن شیر از روشویی کنید.

مرحله سوم

اگر شیرآلات جدید، برای تمیز ماندن یا آب بندی بین روشویی و شیرآلات، واشر یا پلیت داشته باشند، ابتدا باید به قراردادن آن‌ها روی روشویی بپردازید. حال در این مرحله از نصب شیرآلات در اصفهان، با واشر و پیچ، شیر برنجی را ببندید تا شیرآلات به سینک، محکم شوند.

مرحله چهارم

حال اقدام به قرار دادن شیرآلات جدید، در محل خود کنید. سپس در این مرحله از نصب شیرآلات اصفهان، اگر شیرآلات شما دوگانه و یا پیچی است، با کمک آچار فرانسه، از زیر روشویی، شیلنگ پیسوار شیرها را به روشویی ببندید.

مرحله پنجم

به اتصال شیلنگ پیسوار شیرها، به خطوط آب سرد و گرم و با کمک آچار فرانسه، بپردازید. همچنین به این نکته توجه کنید که شیلنگ سمت چپ را به شیر گرم و شیلنگ سمت راست را به شیر سرد، متصل کنید.

مرحله ششم از نصب شیرآلات اصفهان

در آخرین مرحله از نصب شیرآلات در اصفهان، به باز کردن خطوط آب گرم و سرد زیر سینک، بپردازید. شیرها را برای مدتی باز بگذارید تا از عملکرد آن‌ها مطمئن شوید و اتصالات را نیز برای بررسی نشتی، چک کنید.

نحوه نصب شیرآلات حمام

معمولا طراحی شیرآلات حمام به شکل اهرمی و دیواری انجام می‌شود. در این قسمت، مراحل نصب آن را خواهید آموخت.
1- ابتدا برای نصب شیرآلات اصفهان، اقدام به بستن شیرفکه آب خانه خود کنید.
2- حال باید به سفت کردن لنگی‌ها در سمت کوچکتر خود با آچار فرانسه در جای خود و با نوار تفلون بپردازید. حتما باید به بررسی تراز بودن لنگی‌ها به کمک متر و تراز آب، اقدام کنید، چرا که تراز نبودن لنگی‌ها، سبب کج بودن شیر می‌شود.
3- حال روی لنگی‌ها دو عدد کاور ببندید.
4- واشرهای اورینگ را به درون مهره‌ها کنید و آن‌ها را به کمک آچار فرانسه، به لنگی‌ها ببندید.
5- برای مرحله پنجم از نصب شیرآلات در اصفهان، به باز کردن شیر فلکه و بررسی نشتی اتصالات بپردازید. در صورت مواجهه با نشتی، به سفت کردن مهره‌ها و افزودن نوار تفلون به لنگی‌ها و یا تعویض واشر، اقدام کنید.

نکات مهم در نصب شیرآلات اصفهان

 • برای جلوگیری از ریختن آب اضافه روز زمین، از یک سطل کوچک در زیر اتصالات دریچه تامین آب، استفاده کنید.
 • قبل از اینکه دریچه‌های آب را قطع کنید، بهتر است یک عکس از پیکربندی آن بگیرید تا برای نصب دئباره، دچار مشکل نشوید.
 • شیر برنجی برای هر دو نوع شیر اهرمی و پیچی، وظیفه محکم کردن شیر به سینک یا روشویی را دارد.
 • می‌توانید برای اتصال پلیت شیرآلات به بدنه سینک یا روشویی، برای برقراری اتصال قوی و جلوگیری از حرکت شیرآلات، از روغن سیلیکون مخصوص، استفاده کنید.
 • ممکن است پس از مدتی فشار آب شما کم شود. در این صورت احتمالا مواد معدنی درون لوله‌ها، وارد سرپوش شیر شده است. برای رفع این مشکل، باید سرپوش را تمیز و یا تعویض کنید.
 • در زمان نصب سینک جدید، پیشنهاد می‌کنیم که قبل از اینکه سینک را در جای خود نصب کنید، شیرآلات را به سینک وصل کنید.
 • زمانی که شیرهای قدیمی را برمی‌دارید، اقدام به تمیز کردن جای آن‌ها با با کاردک یا چاقو کنید.
 • برای نصب شیرآلات اصفهان مخصوصا شیر حمام، آب بندی لنگی‌ها با نوار تفلون را انجام دهید.
 • نباید مهره‌ها را خیلی سفت ببندید چرا که ممکن است واشر یا نوار تفلون پاره شود.
 • بهتر است قبل از خرید وسایل، فاصله‌های بین خطوط اصلی تا سینک یا روشویی را اندازه بگیرید.

چرا الوپایپینگ؟

امروزه برای اینکه در هزینه و زمان صرفه جویی کنید، بهتر است که برخی از کارهایی مانند نصب شیرآلات در اصفهان را یاد بگیرید. در این مقاله مراحل نصب شیرآلات روشویی، ظرفشویی و حمام را برای شما بررسی کرده‌ایم. با خواندن این مقاله می‌توانید خودتان از پس نصب شیرآلات بر بیایید. شرکت الوپایپینگ هم برای نصب شیرآلات اصفهان می‌تواند به شما کمک کند. تیم ما متشکل از تعمیرکارن با تجربه و متخصص است که در این زمینه به کمک شما خواهند آمدو تنها کافی است که سفارش خود را ثبت کنید، در اسرع وقت تعمیرکاران مربوطه با شما تماس خواهند گرفت. همچنین شما این امکان را دارید که سفارش خود را تا سه روز پیگیری کنید.

نصب شیرآلات در اصفهان از خدماتی است که روزانه تعداد زیادی از سفارشات را به خود اختصاص می دهد. به علت استفاده ی مداوم از شیرآلات و تماس آن ها با آب، نصب آن ها نیاز به مهارت و ظرافت خاصی دارد. بنابراین کمک گرفتن از یک متخصص ماهر در این زمینه اهمیت ویژه ای دارد تا از بروز مشکلات احتمالی پیشگیری شود.
برای پیدا کردن یک متخصص در این زمینه راه های مختلفی وجود دارد اما شما می توانید بدون هیچ گونه اتلاف وقتی تمامی سفارشات مربوط به:

 • نصب شیرآلات
 • نصب شیرآلات توکار
 • نصب شیرآلات چشمی
 • نصب شیرآلات پدالی
 • تعمیر شیرآلات
 • و...

سفارشات خود را در همین صفحه ثبت کنید تا در اسرع وقت یکی از تکنسین های الوپایپینگ برای هماهنگی و انجام کار با شما تماس بگیرد.

ویژگی الوپایپینگ

متخصصان با تجربه

کلیه تکنسین های الوپایپینگ افرادی حرفه ای و مجرب هستند که از تمامی فیلترهای فنی شرکت عبور کرده و آماده خدمت رسانی به شما همشهریان عزیز می باشند.

تضمین کیفیت

الوپایپینگ درخواست شما را تا 3 روز پس از انجام کار، ضمانت می کند و در صورت بروز هر گونه مشکلی شما می توانید با پشتیبانی تماس بگیرید و موضوع را بررسی کنید.

سرعت در ارائه خدمات

با توجه به اینکه الوپایپینگ یک پلتفرم آنلاین خدمت رسانی در سراسر اصفهان است، به محض ثبت درخواست ، نزدیک ترین تکنسین به محل زندگی شما، با شما تماس خواهد گرفت.

بدون معطلی کارتو بسپار به کاربلدش

سپردن کار به یک تکنسین با تجربه و حرفه ای را در الوپایپینگ تجربه کنید. الوپایپینگ؛ تخصصی ترین سامانه هوشمند ارائه خدمات تاسیسات است که با توجه به معیار تجربه و تخصص افراد و با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا  بهترین تکنسین‌ها را بر اساس تجربه و نظرات مشتریان واقعی مشخص نموده و شرایطی فراهم کرده است تا شما برای انجام کار به راحتی با آنها در ارتباط باشید. الوپایپینگ همچنین با احراز هویت دقیق و آموزش‌های مستمر در تلاش است خدمات را  با کیفیت تر و مطمئن تر از گذشته در دسترس شما قرار دهد .  پس کافی است شما درخواست خود را ثبت کنید، پس از آن الوپایپینگ سفارش شما را برای تکنسین منتخب ارسال می‌کند و تکنسین مربوطه در سریعترین زمان ممکن برای بررسی جزئیات بیشتر و انجام هماهنگی با شما تماس می‌گیرد. این نکته را به یاد داشته باشید که پس از برقراری ارتباط با تکنسین، امکان لغو یا جایگزینی تکنسین همیشه برای شما فراهم است.

#نظرات_مشتریان

مشتریان درباره ما چه می گویند ؟


نصب شیرآلات
حمید مهدویان ، 22 اردیبهشت 1401

تشکر از کار دقیق و منظم ایشون

ایمان افشاری
نصب شیرآلات

برای شروع آماده اید ؟

اگر برای شروع آماده هستید پس درخواست خود را ثبت کنید.

سوالات متداول


سرویس نصب شیرآلات، در حال حاضر فقط در داخل شهر اصفهان انجام می‌شود.

بعد از اینکه سفارش شما به صورت تلفنی یا آنلاین ثبت و تایید شد، نصاب شیرآلات برای هماهنگی‌های لازم با شما تماس می‌گیرد.

شما می‌توانید بدون محدودیت زمانی و حتی در روزهای تعطیل هم از خدمات الوپایپینگ از جمله نصب شیرآلات استفاده کنید.