نصب آبگرمکن خورشیدی اصفهان


نصب آبگرمکن خورشیدی در اصفهان یکی از خدمات الوپایپینگ است که توسط تکنسین هایی مجرب و متخصص در این زمینه ارائه می شود. کافی است سفارش خود را بدون معطلی در این صفحه ثبت کنید تا در سریع ترین زمان ممکن یکی از تکنسین های الوپایپنگ برای هماهنگی و انجام کار با شما تماس بگیرد.

ویژگی الوپایپینگ
متخصصان با تجربه
متخصصان با تجربه

کلیه تکنسین های الوپایپینگ افرادی حرفه ای و مجرب هستند که از تمامی فیلترهای فنی شرکت عبور کرده و آماده خدمت رسانی به شما همشهریان عزیز می باشند.

تضمین کیفیت
تضمین کیفیت

الوپایپینگ درخواست شما را تا 3 روز پس از انجام کار، ضمانت می کند و در صورت بروز هر گونه مشکلی شما می توانید با پشتیبانی تماس بگیرید و موضوع را بررسی کنید.

سرعت در ارائه خدمات
سرعت در ارائه خدمات

با توجه به اینکه الوپایپینگ یک پلتفرم آنلاین خدمت رسانی در سراسر اصفهان است، به محض ثبت درخواست ، نزدیک ترین تکنسین به محل زندگی شما، با شما تماس خواهد گرفت.

کارتو بسپار به کاربلدش

سپردن کار به یک تکنسین با تجربه و حرفه ای را در الوپایپینگ تجربه کنید. الوپایپینگ؛ تخصصی ترین سامانه هوشمند ارائه خدمات تاسیسات است که با توجه به معیار تجربه و تخصص افراد و با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا بهترین تکنسین ها را بر اساس تجربه و نظرات مشتریان واقعی مشخص نموده و شرایطی فراهم کرده است تا شما برای انجام کار به راحتی با آنها در ارتباط باشید. الوپایپینگ همچنین با احراز هویت دقیق و آموزش های مستمر در تلاش است خدمات را با کیفیت تر و مطمئن تر از گذشته در دسترس شما قرار دهد . پس کافی است شما درخواست خود را ثبت کنید، پس از آن الوپایپینگ سفارش شما را برای تکنسین منتخب ارسال می کند و تکنسین مربوطه در سریعترین زمان ممکن برای بررسی جزئیات بیشتر و انجام هماهنگی با شما تماس می گیرد. این نکته را به یاد داشته باشید که پس از برقراری ارتباط با تکنسین، امکان لغو یا جایگزینی تکنسین همیشه برای شما فراهم است.

برای شروع آماده اید ؟

برای شروع آماده اید؟

اگر برای شروع آماده هستید پس درخواست خود را ثبت کنید.

نصب آبگرمکن خورشیدی اصفهان

نصب آبگرمکن خورشیدی اصفهان

تهیه آب گرم در ساختمان‌ها یک مورد بسیار مهم است. برای استفاده از آب گرم در آپارتمان‌ها، نیاز به یک لوله است که از مخزن آب گرم تا محل استفاده آب قرار می‌دهند. در ساختمان‌های بزرگ دو لوله در لوله کشی آب گرم وجود دارد که یکی از آن‌ها برای آب گرم مصرفی و دیگری برای برگشت آب مصرفی است. آبگرمکن‌ها به دو دسته کلی مستقیم و غیر مستقیم تقسیم می‌شوند. در نوع مستقیم، برای گرم کردن آب باید با یک سطح داغ تماس داشته باشد که یعنی آب به طور مستقیم توسط عامل حرارت گرم می‌شود. این نوع آبگرمکن‌ها در ساختمان‌ها بیشتر استفاده می‌شوند و یکی از انواع آن‌ها، آبگرمکن خورشیدی است. نصب آبگرمکن خورشیدی اصفهان بسیار مقرون به صرفه است؛ به دلیل اینکه سوخت آن نور خورشید است و در همه نوع آب و هوا قابل استفاده است. حال به نکات لازم برای نصب آبگرمکن خورشیدی در اصفهان می‌پردازیم.

آبگرمکن خورشیدی چیست؟

امروزه با مشکل کاهش انرژی مواجه هستیم. همچنین با افزایش هزینه برق و گاز، بهتر است که به انرژی خورشیدی با دقت بیشتری فکر کنیم! آبگرمکن خورشیدی که با نام سیستم آب گرم خانگی خورشیدی نیز شناخته می‌شود، با همه شرایط و مناطق مطابق است و به محیط زیست نیز آسیبی وارد نمی‌کند. حال برای شناخت نحوه نصب آبگرمکن خورشیدی اصفهان، می‌خواهیم شما را با اجزای این آبگرمکن آشنا کنیم.

آشنایی با قطعات آبگرمکن خورشیدی برای نصب آبگرمکن خورشیدی اصفهان

  • دو عدد کلکتور خورشیدی
  • یک تانک ذخیره دو جداره عایق بندی شده
  • اسکلت پایه های مربوطه
  • لوله و اتصالات و عایق بندی مدار گردش سیرکولاسیون
  • یک سیستم کمکی المنت برقی به همراه کلید ایمنی
  • یک عدد منبع انبساط

آشنایی با آبگرمکن خورشیدی برای نصب آبگرمکن خورشیدی در اصفهان

سیستم آبگرمکن خورشیدی تانک مخزن و کلکتور خورشیدی دارد. این سیستم‌ها به دو نوع تقسیم می‌شوند: نوع فعال که کنترل و پمپ چرخش آب دارد و نوع غیر فعال که این قطعات را ندارد. برای اینکه بتوانید نصب آبگرمکن خورشیدی اصفهان خود را به بهترین شکل انجام دهید، لازم است با انواع آبگرمکن آشنا باشید.

آبگرمکن خورشیدی فعال

این سیستم ها نیز به دو نوع تقسیم می‌شوند که در ادامه به توضیح آن‌ها می‌پردازیم.

سیستم گردش مستقیم

در این سیستم گردش آب در کلکتور و کل خانه توسط پمپ انجام می‌شود. این نوع آبگرمکن مناسب آب و هوایی است که خیلی سرد نباشد.

سیستم گردش غیر مستقیم

یک سیال ضد یخ که منتقل کننده گرما است، توسط پمپ در کلکتور و مبذل حرارتی می‌چرخد. به این ترتیب آب گرم شده و به داخل خانه می‌رود. این نوع آبگرمکن در مناطق خیلی سرد نیز کاربرد دارند.

آبگرمکن خورشیدی غیر فعال

به طور کلی این سیستم‌ها نسبت به سیستم فعال، ارزان‌تر هستند اما کارایی آن‌ها خیلی مناسب نیست. همچنین سیستم غیرفعال عمر طولانی‌تری دارد و قابلیت اطمینان بیشتری دارد.سیستم‌های غیرفعال نیز به دو نوع تقسیم می‌شوند.

سیستم غیر فعال با مخزن کلکتور متصل

کارایی این سیستم‌ها در مناطقی که خیلی هوا سرد نیست، مطلوب است. همچنین در خانه‌هایی که در طول روز کسی در منزل نیست و از عصر نیاز به آب گرم دارند، بسیار مناسب است.

سیستم ترموسیفون

جاری شدن آب درون سیستم، زمانی انفاق می‌افتد که آب سرد پایین بیاید و آب گرم بالا رود. محل نصب کلکتور زیر تانک است تا سبب بالا رفتن آب گرم و ورود آن به تانک شود. قابلیت اطمینان این سیستم‌ها بسیار زیاد است ولی بسیار سنگین هستند و به همین دلیل نیاز به طراحی مخصوص برای پشت بام دارند. این سیستم‌ها از سیستم غیرفعال مخزن کلکتور متصل، گران‌تر هستند.

آشنایی با کلکتور خورشیدی و مخزن  ذخیره

آبگرمکن خورشیدی نیاز به یک مخزن ذخیره با عایق کاری مناسب دارد. مخزن خورشیدی دارای یک ورودی و خروجی اضافی است که به کلکتور متصل است. در سیستم‌هایی که دو مخزن دارند، قبل از اینکه آب به آبگرمکن برسد، کمی گرم می‌شود. در سیستم‌هایی که تک مخزن است، گرمکن پشتیبان و مخزن خورشیدی، در یک مخزن هستند. کلکتورها در ساختمان‌های مسکونی، در سه نوع وجود دارند. برای آشنایی با نحوه نصب آبگرمکن خورشیدی در اصفهان، این موارد را توضیح خواهیم داد.

کلکتور صفحه تخت

می‌توان کلکتور صفحه تخت روکش شده را جعبه عایق هوا دانست که در زیر یک یا چند پوشش شیشه‌ای یا پلاستیکی، یک صفحه جاذب تیره دارد. این کلکتور بیشتر برای گرم کردن استخر استفاده می‌شود و جنس صفحه جاذب آن، فلز یا پلیمر است و دارای پوشش یا محصورکننده نیست.

سیستم ذخیره کلکتور متصل

نام دیگر این سیستم‌ها ICS یا سیستم مقداری است. این سیستم‌ها یک یا چند تانک سیاه یا لوله درون جعبه عایق و لعابدار شده، دارند. ابتدا آب سرد با عبور از کلکتور خورشیدی، پیش گرم می‌شود. سپس آب به سوی آبگرمکن پشتیبان رفته تا ایجاد یک منبع آب داغ مطمئن کند. از این سیستم‌ها تنها در مناطق با دمای مناسب استفاده می‌شود و سرمای زیاد سبب یخ زدن لوله‌ها می‌شود.

کلکتور خورشیدی تخلیه با لوله

این کلکتورها، لوله‌های شیشه‌ای شفافی دارند که به طور موازی ردیف شده‌اند. هر لوله، یک لوله خارجی شیشه‌ای و یک لوله جاذب دارد که به پره متصل هستند. روکش پره سبب جذب انرژی خورشیدی شده و از خروج گرمای تابشی جلوگیری می‌کند. کاربرد این نوع کلکتور بیشتر در تجارت و در کشورهایی مانند آمریکا است.
به طور کلی تمام آبگرمکن‌های خورشیدی، برای روزهای ابری و روزهای پرمصرف، نیاز به یک سیستم پشتیبان دارند. مخزن آبگرمکن خورشیدی مانند یک پشتیبان است. سیستم مخزن ذخیره یکپارچه، حرارت خورشید را جمع می‌کند و ذخیره آب داغ را نیز انجام می‌دهد، به همین دلیل در سیستم‌های بدون مخزن یا آبگرمکن، به عنوان یک پشتیبان عمل می‌کند.

معایب نصب آبگرمکن خورشیدی در اصفهان

-نصب آبگرمکن خورشیدی اصفهان، در ایران خیلی اعتبار ندارند و با سرد شدن هوا به برق زیادی نیاز دارند و بسیار کند عمل می‌کنند. بنابراین از این نظر مناسب نیستند.
-استفاده از این آبگرمکن برقی در زمستان بسیار دشوار است.
-در زمستان، مصرف انرژی این آبگرمکن بسیار زیاد است و یک پشتیبان می‌خواهد. در صورت استفاده از المنت برقی  به عنوان سیستم پشتیبان، مصرف برق به شدت افزایش می‌یابد.
-در زمستان، مشکل یخ زدگی برای آبگرمکن خورشیدی وجود دارد.

مزایای نصب آبگرمکن خورشیدی اصفهان

-انرژی خورشید یک منبع بسیار زیاد قابل دسترس، رایگان و تجدیدپذیر است و سبب کاهش نیاز به منابع تجدید پذیر می‌شود.
-روش مناسبی برای کاهش مصرف انرژی و صرفه جویی در مصرف سوخت است.
- نصب آبگرمکن خورشیدی در اصفهان، یک روش بی خطر است.
-در ایران، علم استفاده از این آبگرمکن وجود دارد.
-طول عمر بالایی دارد.

نکات مهم در انتخاب آبگرمکن خورشیدی

در اینجا به نکاتی اشاره می‌کنیم که قبل از نصب آبگرمکن خورشیدی اصفهان، بهتر است بدانید.
-بررسی هزینه و راندمان سیستم
-بررسی موقعیت مکانی منبه خورشیدی
-تعیین سایز مناسب
-بررسی دستورالعمل‌ها و قواعد
-آماده سازی قطعات مورد نیاز برای سیستم

نکات مهم برای نصب آبگرمکن خورشیدی در اصفهان و نگهداری آن

برای اینکه بتوانید نصب آبگرمکن خورشیدی اصفهان را بهترین شکل انجام دهید، بدانید که این کار به مسائل مختلفی بستگی دارد. این موارد شامل منبع خورشیدی، آب و هوا، دستور العمل‌های ساختمانی بومی و مسائل امنیتی هستند. بنابراین حتما لازم است که نصب آبگرمکن خود را به دست فردی متخصص بسپارید. نگهداری مناسب از سیستم، سبب بهبود کارایی آن می‌شود. سیستم غیرفعال نگهداری خاصی لازم ندارد. برای دانستن روش نگهداری سیستم فعال نیز دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید یا از نصاب آن سوال کنید.

زمان تعمیر و نگهداری آبگرمکن خورشیدی

عملکرد و اجزای سیستم‌های ساده بین هر 3 تا 5 سال باید توسط یک فرد متخصص بررسی شوند. سیستم‌هایی که قطعات الکتریکی دارند نیز، یک یا دو قطعه بعد از حدود 10 سال باید تعویض شود.

افزایش بازده انرژی

پس از نصب آبگرمکن خورشیدی در اصفهان، می‌توان کارهایی را برای جلوگیری از هزینه‌های زیاد انجام داد. مثلا نصب دستگاهی برای اینکه انرژی را ذخیره کند، در کاهش هزینه قبوض کاربرد دارد.

برندهای مختلف آبگرمکن خورشیدی

در این قسمت می‌خواهیم مهمترین برندهای آبگرمکن خورشیدی را بررسی کنیم.

آبگرمکن خورشیدی سولویس آلمان

کلکتورهایی که در این آبگرمکن استفاده شده، بازده بسیار خوبی دارد. می‌توانید انرژی مورد نیاز برای گرم کردن آب را تا 70 درصد از طریق انرژی خورشیدی تامین کرد.

آبگرمکن خورشیدی کاراسولار

این آبگرمکن‌ها امکانات زیادی از جمله سنسور دما و سطح، شیر برقی و پنل مرکزی دارد تا بتوان به طور دقیق دستگاه را مدیریت کرد. این آبگرمکن مخزن استیل دارد و برای مصارف خانگی مناسب است.

آبگرمکن خورشیدی آویسا

این آبگرمکن بدنه‌ای فولادی و مخزن بیرونی از جنس فولاد گالوانیزه دارد. آبگرمکن خورشیدی آویستا فلوتری 200 لیتری، در مکان‌های عمومی استفاده می‌شوند. این محصول به صورت مکانیکی کار می‌کند، بنابراین استفاده از آن در مناطقی که برق ندارند بسیار مناسب است.

چرا الوپایپینگ؟

در این مقاله با نکاتی که برای نصب آبگرمکن خورشیدی اصفهان نیاز دارید را بررسی کردیم. انواع مختلف آبگرمکن خورشیدی را برایتان توضیح دادیم و به طور کلی مزایای و معایب آن را بیان کردیم. همانطور که گفته شد حتما لازم است که برای نصب آبگرمکن خورشیدی در اصفهان، از یک فرد متخصص کمک بگیرید. شرکت الوپایپینگ اینجاست تا شما را راهنمایی کند. تنها کافی است که سفارش خود را ثبت کنید تا در اسرع وقت، مشاوران ما با شما تماس بگیرند. در ضمن، شما این امکان را دارید که سفارش خود را تا سه روز پیگیری کنید.

سوالات متداول


سرویس نصب آبگرمکن خورشیدی، در حال حاضر فقط در داخل شهر اصفهان انجام می‌شود.

بعد از اینکه سفارش شما به صورت تلفنی یا آنلاین ثبت و تایید شد، نصاب آبگرمکن خورشیدی برای هماهنگی‌های لازم با شما تماس می‌گیرد.

شما می‌توانید بدون محدودیت زمانی و حتی در روزهای تعطیل هم از خدمات الوپایپینگ از جمله نصب آبگرمکن خورشیدی استفاده کنید.
0.0 امتیاز از 0 رای