تعمیر و سرویس آبگرمکن خورشیدی اصفهان


تعمیر و سرویس آبگرمکن خورشیدی در اصفهان یکی از خدمات الوپایپینگ است که توسط تکنسین هایی مجرب و متخصص در این زمینه ارائه می شود. کافی است سفارش خود را بدون معطلی در این صفحه ثبت کنید تا در سریع ترین زمان ممکن یکی از تکنسین های الوپایپنگ برای هماهنگی و انجام کار با شما تماس بگیرد.

ویژگی الوپایپینگ
متخصصان با تجربه
متخصصان با تجربه

کلیه تکنسین های الوپایپینگ افرادی حرفه ای و مجرب هستند که از تمامی فیلترهای فنی شرکت عبور کرده و آماده خدمت رسانی به شما همشهریان عزیز می باشند.

تضمین کیفیت
تضمین کیفیت

الوپایپینگ درخواست شما را تا 3 روز پس از انجام کار، ضمانت می کند و در صورت بروز هر گونه مشکلی شما می توانید با پشتیبانی تماس بگیرید و موضوع را بررسی کنید.

سرعت در ارائه خدمات
سرعت در ارائه خدمات

با توجه به اینکه الوپایپینگ یک پلتفرم آنلاین خدمت رسانی در سراسر اصفهان است، به محض ثبت درخواست ، نزدیک ترین تکنسین به محل زندگی شما، با شما تماس خواهد گرفت.

کارتو بسپار به کاربلدش

سپردن کار به یک تکنسین با تجربه و حرفه ای را در الوپایپینگ تجربه کنید. الوپایپینگ؛ تخصصی ترین سامانه هوشمند ارائه خدمات تاسیسات است که با توجه به معیار تجربه و تخصص افراد و با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا بهترین تکنسین ها را بر اساس تجربه و نظرات مشتریان واقعی مشخص نموده و شرایطی فراهم کرده است تا شما برای انجام کار به راحتی با آنها در ارتباط باشید. الوپایپینگ همچنین با احراز هویت دقیق و آموزش های مستمر در تلاش است خدمات را با کیفیت تر و مطمئن تر از گذشته در دسترس شما قرار دهد . پس کافی است شما درخواست خود را ثبت کنید، پس از آن الوپایپینگ سفارش شما را برای تکنسین منتخب ارسال می کند و تکنسین مربوطه در سریعترین زمان ممکن برای بررسی جزئیات بیشتر و انجام هماهنگی با شما تماس می گیرد. این نکته را به یاد داشته باشید که پس از برقراری ارتباط با تکنسین، امکان لغو یا جایگزینی تکنسین همیشه برای شما فراهم است.

برای شروع آماده اید ؟

برای شروع آماده اید؟

اگر برای شروع آماده هستید پس درخواست خود را ثبت کنید.

تعمیر و سرویس آبگرمکن خورشیدی اصفهان

تعمیر و سرویس آبگرمکن خورشیدی اصفهان

استفاده از سیستم‌های خورشیدی خیلی گسترده نیست و چالش‌های خاصی را نیز به همراه دارد. به طور کلی تعمیر و سرویس آبگرمکن خورشیدی در اصفهان، خیلی اتفاق نمی‌افتد و اگر نصب به درستی انجام شده باشد، خیلی نیاز به تعمیر و سرویس خاصی نیست. البته که در این سیستم نیز خرابی و مشکل پیش می‌آید ولی کمتر است. حال در این مقاله می‌خواهیم چند مورد از متداولترین مشکلات آبگرمکن خورشیدی و نحوه تعمیر و سرویس آبگرمکن خورشیدی اصفهان را بررسی کنیم.

پیش نیاز عیب یابی و تعمیر و سرویس آبگرمکن خورشیدی در اصفهان

یکی از مواردیی که سبب بروز مشکل در آبگرمکن خورشیدی می‌شود، سیم کشی سست است. به طور کلی سیستم پنل خورشیدی متشکل از تعداد زیادی سیم پیچی است که باتری، اینورتر و سلول‌های PV جداگانه را به هم وصل می‌کند. بنابراین باید به این مورد در زمان نصب بسیار دقت کرد. اگر پس از نصب نیز به این موضوع برخورد کردید، برای تعمیر و سرویس آبگرمکن خورشیدی اصفهان، باید از یک فرد متخصص کمک بگیرید. تعمیرکار با استفاده از ابزار مختلف مشکل را پیدا کرده و قطعه معیوب را از سیستم جدا می‌کند تا به بقیه سیستم آسیب نرسد. همچنین می‌توانید یک برنامه روی گوشی خود نصب کنید تا همواره وضعیت سیستم آبگرمکن خود را بتوانید بررسی کنید.

آشنایی با متداول‌ترین مشکلات و راهکار تعمیر و سرویس آبگرمکن خورشیدی اصفهان

به طور کلی عیب یابی سیستم زمانی اتفاق می‌افتد که سیستم ما به درستی کار نمی‌کند. در این زمان باید توسط یک تهمیرکار متخصص مشکل آبگرمکن تشخیص داده شود و سپس تعمیر و سرویس آبگرمکن خورشیدی در اصفهان، انجام شود. حال به بررسی این مشکلات رایج خواهیم پرداخت.
-استفاده از باتری خودرو به جای باتری خورشیدی
-استفاده از سیم و کابل نامناسب و اشکال در سیم کشی
-محاسبات اشتباه در توان سیستم قبل از اجرا
-انتخاب اشتباه نوع پنل نسبت به شرایط آب وهوایی

ایراد در بار سیستم خورشیدی

ابتدا باید از روشن بودن کلیدها مطمئن شوید و همچنین با یک ولت متر، وجود برق در سیستم و ولتاژ مناسب را بررسی کنید. حال نوبت چک کردن فیوز است که مطمئن شوید فیوز سالم باشد و در صورت سوخته بودن فیوز، باید تعویض شود. اگر این موارد بررسی شد و مشکلی نبود، ایراد از بار موتوری است. برای رفع این مشکل باید مدار شکن حرارت داخلی بررسی شود و یا ممکن است اتصال مدار باز اتفاق افتاده باشد. حال باید با اتصال بار دیگر به سیستم، به بررسی عملکرد آن بپردازید.مدار را بررسی کنید تا اگر سیم پاره و یا اتصال آزاد وجود دارد، آن را پیدا کنید. تمام محل‌های اتصال را تمیز کنید و در صورت خراب بودن سیم‌ها، آن‌ها را تعویض کنید. با قطع برق، مشکلات مربوط به زمین سیستم را بررسی کنید. پس از تعویض فیوز، کلیدها را روشن کنید. اگر باز هم فیوز  سوخت و یا عملکردی نشان نداد، مشکل از جای دیگری است. در این زمان باید ولتاژ محل اتصال بررسی شود، اگر ولتاژ کم است یعنی سیم درون مدار خیلی نازک است و باید تعویض شود تا از تلفات ولتاژ جلوگیری شود. همچنین ممکن است بار خیلی زیاد باشد که در این صورت یا باید از سیم با قطر بیشتری استفاده کرد و یا مقدار بار را در مدار کاهش داد. حال نیاز به کمک یک تعمیرکار برای انجام تعمیر و سرویس آبگرمکن خورشیدی اصفهان دارید.

ایراد در اینورتر

ممکن است نوان خروجی از اینورتر کم باشد که دلیل آن سوختن فیوز، خرابی مدارشکن، قطع سیم ، مشکل در اتصالات داخلی اینورتر و کم و زیاد بودن جریان یا ولتاژ می‌باشد. اگر بار متصل به اینورتر جریان زیادی کشید، بار را کم کنید و یا از یک اینورتر با توانایی خروجی بیشتر استفاده کنید. با قطع برق، قبل از اینکه دوباره اینورتر را به کار بیندازید، به بررسی و رفع مشکلات مربوط به زمین بپردازید. اینورتر تشخیص ولتاژ و فرکانس برق شهری را می‌دهد و به تولید برق AC با همان ولتاژ و فرکانس می‌پردازد. جریان خروجی AC از اینورتر، با میزان اشعه تابشی روی آرایه تغییر می‌کند. اگر اینورتر، تغییر در ولتاژ برق شهری را حس کند، قطع کننده سبب خاموش شدن آن می‌شود. در صورت بروز این مشکل باید با اداره برق تماس بگیرید. همچنین ممکن است به دلیل خرابی در قسمتی از اینورتر که آرایه‌ها به آن متصل هستند، باشد و سبب قطع اینورتر شود. در این صورت بهتر است از یک تعمیرکار برای تعمیر و سرویس آبگرمکن خورشیدی در اصفهان راهنمایی بگیرید.

ایراد در شارژ کنترلر خورشیدی

اگر در شارژ کنترلر خورشیدی مشکل پیش آید، سبب شارژ اضافی و یا افزایش ولتاژ باتری می‌شود و نمیتواند به درستی وظیفه خود را که حفاظت از باتری است، انجام دهد. این قطعه به عنوان حامی باتری است و نقش آن در سیستم‌های خورشیدی جدا از شبکه، بسیار اهمیت دارد.

اشتباهات رایج در نصب پنل خورشیدی به شارژ کنترلر خورشیدی

  • یکسان نبودن باتری‌ها برای شارژ کنترلر خورشیدی
  • بهم خوردن منوها و تنظیمات
  • سوخته بودن شارژ کنترلر

ایراد در آرایه خورشیدی

قبل از اینکه روی پشت بام بروید، به بررسی و یادداشت ولتاژ ورودی اینورتر و اندازه جریان  خروجی از آرایه  خورشیدی بپردازید. اگر تولید برق DC توسط آرایه انجام نمی‌شود، حتما به بررسی تمام کلیدها، فیوزها و مدار شکن‌ها بپردازید. در صورت سوخته بودن فیوزها، ان‌ها را تعویض کنید و مدارشکن‌ها و کلیدها را به وضعیت قبلی خود برگردانید. ممکن اسن عبور یک جریان ناگهانی و کاذب از مدار، سبب سوختن و یا قطع شدن وسایل حفاظتی در مدار شده باشد. به بررسی سیم‌های قطع شده و تمیز و سفت بودن اتصالات در اینورتر بپردازید. کلیه اتصالاتی که معیوب شده‌اند را تعویض کنید و اتصالات شل را سفت کرده و آن‌ها را تمیز کنید. صفحات را بررسی کنید تا متوجه وجود ایراد در ماژول‌ها و سیم‌ها شوید. در صورت تشخیص ایراد، تعویض و یا تعمیر سیم‌های خراب را انجام دهید و تمامی اتصالات را سفت و تمیز کنید.
اگر یک جعبه ترکیب فیوز داشته باشید، می‌توانید تمام ماژول‌ها و زیر آرایه‌ها را بدون اتلاف وقت، بررسی کنید. پس از اینکه فیوزها را جدا کردید، به بررسی ولتاژ مدار باز و جریان هر رشته از پنل بپردازید. اگر این ولتاژ کم باشد، به این معنی است که بعضی از ماژول‌ها ایراد دارند و یا دچار قطع شدگی هستند و باید تعویض شوند. ممکن است نیاز به تعویض دیوار بلوک شده و بای پس شده باشد. اگر ولتاژ کم است ممکن است به دلیل اشتباه در سیم کشی باشد که اتصال ماژول به جعبه تقسیم و یا جعبه فیوز و یا اینورتر غلط بوده است. همچنین ممکن است اندازه سیم برای این جریان کم باشد و یا طول سیم بسیار زیاد باشد. در این صورت با تعویض سیم‌ها و انتخاب اندازه مناسب نسبت به سیستم، این مشکل رفع می‌شود.
اگر جریان خروجی کم است دلایل مختلفی را دراد که شامل هوای ابری، دیوار بای پس شده ،ماژول خراب ، قطعی یا شل شدن یک یا چند اتصال موازی درون رشته، می‌باشد. به ایجاد این شرایط باید پنلی که خراب است یا در اتصالات موازی مشکل دارد، را تعویض کنید. اگر دیودها ایراد دارند باید تعویض شوند و تمامی اتصالات باید تمیز و محکم شوند. ممکن است محل قرارگیری بعضی از صفحات، زیر سایه باشد و سبب این مشکل شود. برای تولید حداکثر جریان، باید آن‌ها را از زیر سایه بیرون آورید. اگر پنل کثیف باشد نیز کاهش جریان خروجی را به همراه دارد و برای داشتن جریان خروجی حداکثری، نیاز است تا پنل شسته و تمیز شود. بهتر است که تعمیر و سرویس آبگرمکن خورشیدی اصفهان را به تعمیرکار مربوطه بسپارید.

چرا الوپایپینگ؟

در این مقاله تمام ایراداتی که ممکن است برای آبگرمکن خورشیدی پیش بیاید را بررسی کردیم و راهکار برای تعمیر و سرویس آبگرمکن خورشیدی اصفهان را برایتان توضیح دادیم. اما پیشنهاد ما این است که به هیچ عنوان خودتان تعمیر و سرویس آبگرمکن خورشیدی در اصفهان را انجام ندهید و آن را به دست تعمیرکار متخصص بسپارید. شرکت الوپایپینگ در این زمینه به شما کمک خواهد کرد. تنها لازم است تا سفارش خود را ثبت کنید تا تعمیرکاران با تجربه و متخصص ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند و پس از هماهنگی زمان، در محل شما حاضر شوند. شما با ثبت سفارش در الوپایپینگ، تا سه روز می‌توانید سفارش خود را پیگیری کنید.

سوالات متداول


-استفاده از باتری خودرو به جای باتری خورشیدی -استفاده از سیم و کابل نامناسب و اشکال در سیم کشی -محاسبات اشتباه در توان سیستم قبل از اجرا -انتخاب اشتباه نوع پنل نسبت به شرایط آب وهوایی

سوختن فیوز، خرابی مدارشکن، قطع سیم ، مشکل در اتصالات داخلی اینورتر و کم و زیاد بودن جریان یا ولتاژ
0.0 امتیاز از 0 رای