تعمیر و سرویس آبگرمکن دیواری وایلانت اصفهان


تعمیر و سرویس آبگرمکن دیواری وایلانت در اصفهان و همچنین در سایر شهر ها، جزو پر درخواست ترین خدمات محسوب می شود. عجین شدن آبگرمکن با زندگی روزمره انسان و نقش پر رنگ آن در تمامی جوانب زندگی از عوامل اصلی این موضوع است. در واقع می توان گفت در تمامی ساختمان های مسکونی و همچنین اداری که از سیستم گرمایشی پکیج استفاده نمی کنند، حداقل یک نوع آبگرمکن برای گرم کردن آب وجود دارد.

حال با توجه به نقش پر رنگ این وسیله و لزوم استفاده از آن، تصور کنید که خرابی آبگرمکن حتی برای یک روز چه فاجعه ای می تواند به بار بیاورد! این نکته قابل ذکر است که ارتباط همزمان آبگرمکن با آب و گاز و در بعضی از موارد برق و همچنین تعداد زیاد قطعات و پیچیدگی آن ها، تخصص و ظرافتی را برای تعمیر این وسیله ی مهم و حیاتی طلب می کند که شاید از عهده ی هر شخصی بدون اطلاعات فنی خارج باشد.

اما جای هیچ نگرانی نیست! الوپایپینگ امکان دسترسی به متخصصین با تجربه و با مهارت در تمامی زمینه ها را برای شما فراهم کرده است. شما می توانید در صورت مشاهده ی هر کدام از موارد زیر:

  • روشن نشدن شعله ی آبگرمکن
  • روشن نماندن شمعک آبگرمکن
  • گرم نشدن آب
  • فشار کم آب گرم
  • خرابی هر کدام از قطعات آبگرمکن
  • و...

سفارش خود را در این صفحه ثبت نمایید تا یکی از بهترین تکنسین های مربوطه، در کسری از ثانیه با شما تماس بگیرد و برای انجام کار شما اعلام آمادگی نماید.

ویژگی الوپایپینگ
متخصصان با تجربه
متخصصان با تجربه

کلیه تکنسین های الوپایپینگ افرادی حرفه ای و مجرب هستند که از تمامی فیلترهای فنی شرکت عبور کرده و آماده خدمت رسانی به شما همشهریان عزیز می باشند.

تضمین کیفیت
تضمین کیفیت

الوپایپینگ درخواست شما را تا 3 روز پس از انجام کار، ضمانت می کند و در صورت بروز هر گونه مشکلی شما می توانید با پشتیبانی تماس بگیرید و موضوع را بررسی کنید.

سرعت در ارائه خدمات
سرعت در ارائه خدمات

با توجه به اینکه الوپایپینگ یک پلتفرم آنلاین خدمت رسانی در سراسر اصفهان است، به محض ثبت درخواست ، نزدیک ترین تکنسین به محل زندگی شما، با شما تماس خواهد گرفت.

کارتو بسپار به کاربلدش

سپردن کار به یک تکنسین با تجربه و حرفه ای را در الوپایپینگ تجربه کنید. الوپایپینگ؛ تخصصی ترین سامانه هوشمند ارائه خدمات تاسیسات است که با توجه به معیار تجربه و تخصص افراد و با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا بهترین تکنسین ها را بر اساس تجربه و نظرات مشتریان واقعی مشخص نموده و شرایطی فراهم کرده است تا شما برای انجام کار به راحتی با آنها در ارتباط باشید. الوپایپینگ همچنین با احراز هویت دقیق و آموزش های مستمر در تلاش است خدمات را با کیفیت تر و مطمئن تر از گذشته در دسترس شما قرار دهد . پس کافی است شما درخواست خود را ثبت کنید، پس از آن الوپایپینگ سفارش شما را برای تکنسین منتخب ارسال می کند و تکنسین مربوطه در سریعترین زمان ممکن برای بررسی جزئیات بیشتر و انجام هماهنگی با شما تماس می گیرد. این نکته را به یاد داشته باشید که پس از برقراری ارتباط با تکنسین، امکان لغو یا جایگزینی تکنسین همیشه برای شما فراهم است.

نظرات مشتریان

تعمیر و سرویس آبگرمکن دیواری وایلانت

ابراهيم پيكامي ، 26 مهر 1401

عالي ايشون به شدت توصيه ميشه

محمد رجبیان

محمد رجبیان

تعمیر و سرویس آبگرمکن دیواری وایلانت
برای شروع آماده اید ؟

برای شروع آماده اید؟

اگر برای شروع آماده هستید پس درخواست خود را ثبت کنید.

تعمیر و سرویس آبگرمکن دیواری وایلانت اصفهان

تعمیر و سرویس آبگرمکن دیواری وایلانت اصفهان

برند وایلانت یک مارک خوبی برای آبگرمکن دیواری است و محبوبیت و اعتبار دارد، در نتیجه تعمیر و سرویس آبگرمکن دیواری وایلانت در اصفهان نیز متقاضیان زیادی دارد. همچنین به هیچ عنوان نباید شخصی که اطلاعات فنی ندارد، به تعمیر این دستگاه بپردازد چرا که سبب بروز مشکلات اضافه‌تری خواهد شد. امروزه وجود آبگرمکن‌ها در همه منازل یک امر ضروری است و عدم وجود آن‌ها و یا ایراد در کارکردشان، سبب بروز اختلال در فعالیت‌های ما می‌شود. حال که به اهمیت این موضوع پی بردید، می‌خواهیم راهکارهایی را برای تعمیر و سرویس آبگرمکن دیواری وایلانت اصفهان برایتان شرح دهیم. البته این مقاله فقط جهت افزایش اطلاعات شماست و بهتر است که برای این کار از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

بررسی مشکلات و راهکار برای تعمیر و سرویس آبگرمکن دیواری وایلانت در اصفهان

امروزه در تمام ساختمان‌ها آبگرمکن وجود دارد. استفاده مداوم از این دستگاه سبب بروز مشکل در آن می‌شود. در این قسمت می‌خواهیم مشکلات رایج در آبگرمکن را بررسی کنیم و برای تعمیر و سرویس آبگرمکن دیواری وایلانت اصفهان راهکارهایی را برایتان توضیح دهیم.

1-خاموش شدن و عدم روشن شدن آبگرمکن وایلانت

دلایل مختلفی می‌تواند علت این باشد که دستگاه شما روشن نمی‌شود. یکی از این علت‌ها، عدم رسیدن برق به دستگاه است که برای رفع آن، باید به بررسی دوشاخه و پریز بپردازید تا از وجود برق در آن‌ها اطمینان حاصل کنید. دلیل دیگر برای بروز این مشکل، وجود ایراد در جرقه آبگرمکن است که برای رفع این مشکل، حتما از یک تعمیرکار کمک بگیری. شرکت الوپایپینگ به شما کمک خواهد کرد.

2-انفجاری روشن شدن آبگرمکن و تعمیر و سرویس آبگرمکن دیواری وایلانت اصفهان

دلیل این اتفاق این مورد است که بین شعله و جرقه فاصله می‌افتد و همین مورد سبب شده تا گاز روی شعله جمع شود و آبگرمکن به صورت انفجاری روشن شود. برای برطرف کردن این مشکل، باید به تعویض جرقه آبگرمکن بپردازید.

3-عدم یکنواختی و وجود نوسان در تولید حرارت در آبگرمکن

یکنواخت نبودن تولید حرارت در آبگرمکن، برای هر کسی ممکن است رخ دهد و سبب اختلال در عملکرد آبگرمکن شود. اگر فشار آب ورودی به آبگرمکن کم باشد، سبب کاهش درجه حرارت می‌شود. یکی از دلایل برای این مشکل، تغییر در حجم آب ورودی به آبگرمکن است. این موضوع سبب خاموش و روشن شدن دستگاه می‌شود و در نتیجه از گرم شدن آب جلوگیری می‌کند. برای پیشگیری از این موارد بهتر است به صورت ماهانه، دستگاه بررسی و فیلترها و سایر قطعات آن تمیز شود.

4-نوسان در فشار بار آبگرمکن

استاندارد فشار بار آبگرمکن، حدود 1 تا 1.8 است. اگر فشار بار کمتر از حد استاندارد باشد، باید به باز کردن شیر پشت دستگاه (شیر پر کن) به سمت چپ بپردازید. پس از رسیدن بار به عدد 1.5، شیر پر کن را با چرخاندن به سمت راست، ببندید. اگر دیرتر از زمان گفته شده، اقدام به بستن شیر کنید، فشار بیش از حد استاندارد شده و از زیر دستگاه آب سرازیر شده و سبب بروز خسارت به دستگاه می‌شود. اگر فشار بیش از حد استاندارد شد، با تخلیه آب یکی از ریادیاتورها، فشار دستگاه را متعادل کنید. به این نکته توجه کنید که زمان مناسب برای این کار، زمانی است که فشار آب در لوله‌ها زیاد باشد.

5-عدم زدن جرقه توسط الکترود

دلیل بروز این مشکل، یکی از مواردی از جمله کثیفی یا شکستگی در الکترود جرقه زن، نقص در اتصالات وایر و خرابی در قسمت فندک پیزو الکتریک است.

6 - عدم روشن شدن شمعک

دلیل بروز این مشکل بسته بودن شیر پروانه‌ای، گرفته بودن صافی شمعک و گرفتگی در مجرای نازل شمعک می‌باشد. همچنین شل بودن ترموکوپل و یا ایراد در آن نیز، این مشکل را به همراه دارد. همچنین خرابی شیر مغناطیسی و یا کوتاهی شعله شمعک، سبب بروز این مشکل می‌شود. با تعویض قطعات خراب به تعمیر و سرویس آبگرمکن دیواری وایلانت در اصفهان بپردازید.

7 - کوتاه و زرد رنگ بودن شعله شمعک

اگر صافی شمعک و مجرای نازل شمعک گرفتگی داشته باشد و یا صافی مجرای هوا کثیف باشد، منجر به بروز این مشکل می‌شود.

 

8 - روشن نشدن مشعل با وجود باز کردن شیر آب گرم

اگر شیر آب دچار گرفتگی شود، شیر تنظیم دما بیش از اندازه باز شود، شیر گاز بسته باشد، دیافراگم رگولاتور خراب شود، در شیپوره رگولاتور آب، شیر احتراق آهسته، لوله دیافراگم و لوله مبدل گرمایی گرفتگی به وجود آید، سبب بروز این مشکل می‌شود.

9 - عدم روشن شدن مشعل بلافاصله بعد از باز کردن شیر آب گرم

ممکن اسن شیر احتراق آهسته خراب شده باشد و یا گرفتگی داشته باشد و یا اورینگ سوپاپ اصلی گاز، خراب باشد. همچنین ممکن است ایراد از کم بودن فشار ورودی گاز و یا کوتاه بودن شمعک باشد.

10 - خاموش شدن مشعل بلافاصله پس از بستن شیر آب گرم

دلایل بروز این مشکل، وجود خرابی یا گرفتگی در قسمت‌هایی از جمله لوله دیافراگم، اورینگ، سوپاپ اصلی، فنر سوپاپ اصلی، شیر احتراق آهسته و شیپوره می‌باشد.

11 - خاموش نشدن مشعل پس از بستن شیر آب گرم

دلایل بروز این مشکل مواردی از جمله خرابی و گرفتگی در فنر سوپاپ اصلی گاز، لوله دیافراگم، واشر اورینگ سوپاپ اصلی گاز و واشر اورینگ ساقه سوپاپ آب می‌باشند. همچنین اگر لوله آب گرم دچار ترکیدگی شود، سبب بروز این مشکل خواهد شد.

12 - روشن شدن مشعل با شعله کوتاه

اگر فشار ورودی گاز کم باشد و یا خاصیت فنری سوپاپ از دست رود، این مشکل پیش می‌آید.

13 - خاموش نشدن کامل مشعل پس از بستن شیر آب گرم

اگر  در لوله دیافراگم، دیافراگم، سوپاپ پلاستیکی خروجی آب، اورینگ میله سوپاپ آب و گاز، واشر و فنر سوپاپ اصلی گاز، نشیمن‌گاه سوپاپ اصلی گاز، شیپوره و شیر احتراق آهسته خرابی یا گرفتگی به وجود آید، با این مشکل مواجه خواهید شد.

14 - کم بودن دبی آب گرم مصرفی خروجی از شیر مخلوط

اگر وجود خرابی یا گرفتگی در مجرای ساق سوپاپ آب، مجرای شیر تنظیم دما، مجرای خروجی آب از رگولاتور به مبدل گرمایی، شیپوره، فیلتر شیر پیسوار، تشخیص داده شود، یا در لوله مبدل حرارتی رسوب بگیرد و یا با کاهش فشار آب ورودی مواجه شوید، این مشکل رخ می‌دهد.

15 - نشتی گاز در آبگرمکن

اگر پیچ هواگیری گاز شل یا خراب باشد و یا در بدنه رگولاتور گاز، ترک و سوراخ باشد، سبب بروز نشتی می‌شود. همچنین اگر لوله رابط شمعک،، شیر مغناطیسی، اتصال شمعک، مجرای گاز خروجی، شیلنگ گاز و رگولاتور گاز خراب شوند، این مشکل را ایجاد می‌کنند. با تعویض قطعات مشکل‌دار، تعمیر و سرویس آبگرمکن دیواری وایلانت اصفهان را انجام دهید.

16 - نشت آب از آبگرمکن

اگر اتصالات رگولاتور آب، دیافراگم رگولاتور آب، اورینگ محور شیر تنظیم دما، درپوش رگولاتور، محل نصب شیر احتراق آهسته، سوراخ لوله مبدل گرمایی و شیر احتراق آهسته دچار خرابی و یا شل شدگی شوند، این مشکل پدید می‌آید.

17 - خاموش نشدن کامل مشعل پس از بستن گاز

وجود جرم یا برآمدگی در مغزی شیر گاز یا شیر مخروطی، این مشکل را ایجاد می‌کند.

18 - روشن بودن مشعل با وجود در حالت مشعل بودن دسته شیر گاز

وجود جرم یا برآمدگی در مغزی شیر گاز یا شیر مخروطی، این مشکل را ایجاد می‌کند. حال که با مشکلات رایج در آبگرمکن آشنا شدید، باید بدانید که برای انجام تعمیر و سرویس آبگرمکن دیواری وایلانت در اصفهان نیاز به کمک تعمیرکار دارید.

بررسی ایراد آبگرمکن با توجه به کد خطا

گاهی اوقات روی آبگرمکن یک کد را نمایش می‌دهد که نشاندهنده وجود یک مشکل است. حال به بررسی این کدها می‌پردازیم.

کد F.0 : وجود ایراد در سنسور حسگر دمای رفت

کد F.1 : وجود مشکل در سنسور حسگر دمای برگشت

کد F.5 :ایجاد مشکل در حسگر جریان گاز یا قطع بودن گاز

کد F.6 : قطع جریان گاز داخلی یا خرابی حسگر یا قطع گاز

کد F.10 : ایجاد اتصال کوتاه در سنسور حسگر مدار رفت

کد F.11 : ایجاد اتصال کوتاه در سنسور حسگر مدار برگشت

کد F.15 : ایجاد اتصال کوتاه در حسگر جریان گاز خارجی

کد F.16 : ایجاد اتصال کوتاه در حسگر جریان داخلی گاز

کد F.20 : فعال شدن محدودکننده ایمنی دما

کد F.22 : کاهش فشار آب یا رسوب در لوله و پمپ که نتیجه آن، کم بودن آب موجود در دستگاه است.

کد F.23 : قفل شدن دستگاه که دلیل آن کم شدن آب و عدم برابری آب ورودی و خروجی دستگاه است.

کد F.24 : هوا گرفتن و کاهش فشار آب که نتیجه افزایش سرعت تغییر دمای آب است.

کد F.26 : ایراد در برد و استپ که نتیجه بروز مشکل در جریان برق استپ دستگاه است.

کد F.27 : خرابی شعله و خاموشی دستگاه

کد F.28 : روشن نشدن دستگاه

کد F.29 : خاموش شدن ناگهانی دستگاه

کد F.36 : بروز مشکل در سیستم تخلیه دود و عدم خروج دود

کد F.49 : ضعیف بودن ولتاژ

کد F.61 : وجود ایراد در اتصال شیر گاز

کد F.62 : وجود نشتی در شیر گاز

کد F.63 : بروز مشکل در حافظه برد الکترونیکی

کد F.65 : بالا رفتن ناگهانی دمای برد الکتریکی

کد F.67 : نوسان در ولتاژ دریافتی

کد F.70 : ایراد در برد دستگاه و صفحه نمایش

کد F.71 : وجود مشکل در حسگر فشار

کد F.72 : ایراد در حسگر رفت‌وبرگشت

کد F.73 : وجود مشکل در حسگر فشار

کد F.74 : ایراد در حسگر فشار آب و عدم تنظیم فشار آب

کد F.75 : بروز مشکل در پمپ و حسگر فشار آب

چرا الوپایپینگ؟

در این مقاله با دلایل بروز مشکل در آبگرمکن آشنا شدید و نکاتی برای تعمیر و سرویس آبگرمکن دیواری وایلانت اصفهان را برایتان بیان کردیم. بهتر است همواره برای تعمیر و سرویس آبگرمکن دیواری وایلانت در اصفهان از یک تعمیرکار کمک یگیرید. تیم الوپایپینگ متشکل از تعمیرکاران با تجربه‌ای است که پس از ثبت سفارش، با شما تماس گرفته تا برای رفع ایراد، به شما کمک کنند. پس از ثبت سفارش تا سه روز می‌توانید آن را پیگیری کنید.

سوالات متداول


اگردر عملکرد آبگرمکن دیواری وایلانت خود تغییراتی مثل نوسان در فشار بار، نوسان در تولید حرارت، کوتاه و زرد رنگ بودن شعله و ... مشاهده کردید بهتر است هر چه سریع‌تر نسبت به تعمیر آبگرمکن دیواری وایلانت خود اقدام کنید.

بعد از اینکه سفارش شما به صورت تلفنی یا آنلاین ثبت و تایید شد، تکنسین آبگرمکن دیواری وایلانت برای هماهنگی‌های لازم با شما تماس می‌گیرد. شما می‌توانید بدون محدودیت زمانی و حتی در روزهای تعطیل هم از خدمات الوپایپینگ استفاده کنید.

در صورتی که شما مشکل آبگرمکندیواری وایلانت خود را نمی‌دانید، با ثبت سفارش در الوپایپینگ تکنسین مربوطه دستگاه شما را بررسی می‌کند. پس از بررسی تکنسین تعرفه تعمیرات را به شما ارائه می‌دهد. اگر با قیمت اعلام شده موافق نبودید، فقط مبلغی بابت کارشناسی باید پرداخت کنید. قابل ذکر است گاهی اوقات نیز تکنسین در هنگام تعمیر دستگاه متوجه مشکل دیگری می‌شود که در این صورت با رضایت شما جهت تعمیر آن اقدام می‌کند.

این مورد بستگی به مشکل دستگاه دارد. خدمات الوپایپینگ تا حد امکان در محل انجام می‌شود اما بعد از بررسی آبگرمکن دیواری وایلانت در صورت نیاز، تکنسین با رضایت شما دستگاه را برای تعمیر از محل خارج می‌کند.
0.0 امتیاز از 0 رای