سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی در اصفهان

سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی در اصفهان یکی از خدمات الو پایپینگ می باشد. این مقاله جهت آشنایی بیشتر شما با سیستم پمپ آب خانگی و همچنین عیب یابی و تعمیر آن می باشد.

آیا ساکن اصفهان هستید؟

آیا از پمپ آب خانگی جهت تامین فشار آب، استفاده می کنید؟

آیا در خصوص پمپ آب خانگی خود و انواع مشکلات آن می خواهید بیشتر بدانید؟

آیا به تعمیرکار و سرویس کار پمپ آب خانگی نیاز دارید؟

با مطالعه این مقاله، می توانید اطلاعات مفیدی درباره ی تعمیر پمپ آب خانگی در اصفهان به دست آورید. اطلاع داشتن از اجزای پمپ آب خانگی و عیب یابی آن برای ساکنین اصفهان امری مهم است. چرا که داشتن پمپ آب خانگی، یکی از موارد مهم برای دسترسی آن ها به آب شیرین می باشد.

وقتی صدای پمپ آب را، بدون آن که شیر آبی را باز کنید می شنوید، چه باید کرد؟ یا وقتی هر چه تلاش می کنید موفق به خاموش کردن پمپ آب نمی شوید. یا زمانی که صدای گوش خراش و لرزش پمپ آب خانگی، شما را اذیت می کند چه کار میکنید؟

اگر شما اطلاعات کافی برای تعمیر پمپ آب دارید می توانید جهت تعمیر و سرویس آن اقدام کنید. اگر اطلاعاتی ندارید قطعا به یک تعمیرکار پمپ آب نیاز دارید. که تجربه کافی و مهارت سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی در اصفهان را داشته باشد. تعمیر و سرویس پمپ آب کاری تخصصی است و نیاز به دانش و تجربه دارد.  ما در این مطلب قصد داریم درباره ی مشکلات و خرابی های پمپ آب و همچنین تعمیرات آن صحبت کنیم.  به یاد داشته باشید انجام عملیات تعمیرات نیاز به تجربه و مهارت خاصی دارد. بنابراین ممکن است تنها با خواندن این مقاله توانایی تعمیر پمپ آب خانگی در اصفهان را نداشته باشید.

سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی

سرویس پمپ آب در اصفهان

در ابتدا می خواهیم یک سری توضیحات مقدماتی در مورد پمپ آب خانگی بدهیم. سپس ایرادات متدوال در کارکرد این وسیله را بررسی کنیم.

سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی در اصفهان ، راهکاری برای افزایش فشار آب در مصارف خانگی

برای افزایش فشار آب در مصارف خانگی و روزمره خود می توانید از پمپ آب خانگی استفاده کنید. این وسیله در مدل ها و انواع گوناگون با ویژگی های مختلف در بازار عرضه می شود.

مواردی که برای انتخاب پمپ آب خانگی مناسب، باید در نظر داشت:

متراژ واحد ها، تعداد شیر های آب، و نیز تعداد طبقات ساختمان

تعمیر پمپ تحت فشار در اصفهان برای پمپ آب خانگی ای که به مخزن تحت فشار وابسته است

اگر به دستگاه پمپ آب در منزل خود توجه کنید، حتما متوجه مخزن مجاور پمپ آب به همراه درجه آن و کلید اتوماتیک نصب شده در کنار پمپ آب خانگی شده اید.

کاربرد مخزن فشار پمپ آب خانگی

 به صورت اتوماتیک میزان خاموش و روشن شدن پمپ آب، و متعاقبا از صدای آزار دهنده ی آن را کاهش می دهد. این مخزن علاوه بر کاهش چشمگیر میزان صدا و دفعات خاموش و روشن شدن پمپ آب خانگی، باعث ایجاد جریان متناوب و یکنواخت آب درون لوله ها می شود. برای انجام این دو امر، مخزن بستری برای آب تحت فشار به وجود می آورد که می تواند موجب شکل گیری فشار ثابت در پشت لوله گردد.

آیا سرویس پمپ آب در اصفهان باعث بی صدا کار کردن آن می شود، و یا یک ترفند برای جذب خریدار است؟

ویژگی های ساختاری پمپ آب خانگی، طوری است که به هر حال تولید صدا می کند. پس تا کنون پمپ آب خانگی بدون صدا، تولید نشده و در بازار وجود ندارد. اما برخی برند ها و مدل های پمپ آب خانگی وجود دارد که صدای کمتری داشته باشد.

پیشنهاد هایی برای کم کردن هزینه های تعمیر پمپ آب خانگی در اصفهان و نگهداری آن

 • اول اینکه با تهیه یک منبع دیافراگمی با حجمی بالاتر، می توانید طول عمر پمپ آب خانگی را افزایش دهید و به همین ترتیب هزینه کمتری برای سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی خود صرف نمایید.
 • دوم، با توجه به این نکته که روی پمپ آب زمینی به عنوان تکیه گاهی برای تحمل وزن سیستم لوله کشی تحت فشار، نمی توان حساب کرد؛ حتما باید راهکار های مناسبی برای مهار وزن لوله ها در نظر بگیرید.

تعمیر تخصصی پمپ آب در اصفهان برای آپارتمان ها، نیاز به دقت بیشتری دارد

در مورد نصب پمپ آب خانگی برای آپارتمان ها باید به تبصره شانزدهم قوانین ملی ساختمان، دقت نمود. طبق این تبصره، پمپ آب خانگی نباید اتصال مستقیم به انشعاب اصلی آب شهری داشته باشد، بنابر این قانون، پمپ آب خانگی را باید با استفاده از یک شیرآب یکطرفه جدا از لوله اصلی آب شهری، نصب کرد.

سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی در اصفهان از چه مراحلی تشکیل شده است؟

 1. شیر فلکه باید بررسی شود.
 2. منافذ پروانه پمپ آب، چک گردد.
 3. مقدار روغنی که در محفظه موتور و سیل وجود دارد، باید بررسی شود .
 4. برای بررسی عملکرد درست آلارم ها لازم است که آزمایش های الکتریکی انجام گیرد.

فرسودگی و از بین رفتن کارکرد درست پروانه و الکتروموتور پمپ آب خانگی چه زمانی رخ می دهد؟

این اختلال، فرآیندی است که به مرور زمان رخ می دهد و تدریجا باعث از بین رفتن کارایی درست پمپ آب می شود. همچنین موجب مختل شدن بازده حداکثری هد را در پی دارد، از این رو باید سریعا، این قطعات را با کمک تعمیرکار پمپ آب در اصفهان، سرویس نمود.

توجه نمایید که از کار افتادن موتور، حتما به این معنا نیست که موتور پمپ آب خانگی شما سوخته است؛ در اکثر مواقع مشکل پمپ آب را با یک سرویس اصولی و درست، می توان رفع نمود.

تعمیر پمپ تحت فشار در اصفهان چگونه است:

هرچند که طول عمر و کارایی خوب پمپ آب خانگی، تا حد زیادی به نصب و راه اندازی درست آن بستگی دارد. اما پمپ آب هم مانند تمام دستگاه های دیگر پس از مدتی استفاده، به مرور زمان دچار فرسودگی شده و ایراداتی پیدا می کند که باید در اولین فرصت، به رفع آنها بپردازید.

ما بنا به تجربه، تاکید می کنیم که اگر تعمیر و عیب یابی پمپ به دست تعمیرکار پمپ آب در اصفهان انجام نشود، در آینده هزینه های بیشتری را برای شما دارد.

معایبی که در قسمت های مکانیکی مختلف پمپ آب خانگی رخ می دهد از این قرار است:

 1. گاهی تنظیم دستگاه پمپ به هم می خورد.
 2. برخی اوقات پمپ آب بدون این که خاموش شود، مداوم کار می کند.
 3. میزان و تعداد روشن و خاموش شدن پمپ آب ممکن است افزایش یابد.
 4. باد داخل مخزن فشار پمپ آب، به مرور کاهش می یابد.
 5. پمپ آب خانگی گاهی ممکن است گیرپاژ کند.
 6. در برخی پمپ ها نشت آب از پمپ دیده می شود.

جزییات معایب پمپ آب در صورت عدم سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی در اصفهان

 • چرا پمپ آب خانگی به صورت مداوم کار می کند؟ برای حل این مشکل انجام چه اقداماتی لازم ست؟

اگر به علت زیاد بودن تغییرات فشار، پمپ آب قادر به تامین فشار لازم برای جریان آب در لوله ها نباشد، بی وقفه کار می کند و خاموش نمی شود.

معمولا دلیل اصلی این است که اتومات الکتریکی پمپ آب، تنظیم نیست و برای حل این مشکل باید به افراد متخصص و ماهر مراجعه نمایید.

عواقبی که خاموش نشدن پمپ دارد:

خاموش نشدن پمپ آب خانگی باعث می شود که دمای سیال کم کم بالا برود و گرم شود  که همین امر باعث تغییر شکل و دفرمه شدن پروانه های نویل می شود.

 • علت خاموش و روشن شدن پمپ آب خانگی چیست ؟

اگر منبع انبساط پمپ آب خانگی، خراب و یا سوراخ گردد دیگر قادر به نگه داشتن هوا نخواهد بود و اینگونه فشار پمپ آب، مدام تغییر می کند و کم و زیاد شدن فشار باعث کار کردن بی وقفه پمپ آب می شود.

در رابطه با سرویس پمپ آب در اصفهان  به مطلب تنظیم باد مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی مراجعه نمایید.

 • گاهی ممکن است سیستم پمپ آب خانگی، یکسره کار کند.

جزییات و توضیحات درباره ی این مشکل را می توانید در بخش کارکرد بدون وقفه پمپ آب خانگی ناشی از خراب شدن شیر یک طرفه، پیدا کنید.

کلید اتوماتیک پمپ آب خانگی

کلید اتوماتیک پمپ آب خانگی

دیگر معایب پمپ آب در صورت عدم تعمیر پمپ آب خانگی در اصفهان

 • امکان دارد که کلید اتوماتیک پمپ آب خانگی، خراب یا از تنظیم خارج شده باشد.

یکی از اجزای اصلی پمپ آب، که وظیفه فرماندهی خاموش و روشن شدن پمپ آب را بر عهده دارد، کلید اتوماتیک است. این قسمت از سیستم در قیاس با دیگر اجزای پمپ آب، معمولا خرابی های بیشتری دارد. کلید اتوماتیک به دو نوع مکانیکی و دیجیتالی، موجود است که تحت عنوان “ست کنترل” نامیده می شود. دو پیچ ( مهره ) داخل کلید وجود دارد، یکی از این دو برای تنظیم فشار خاموشی و دیگری برای تنظیم فشار روشن شدن پمپ آب استفاده می شود.

برای کاهش و افزایش فشار ( بار ) پمپ آب، از این دو مهره استفاده می شود. برای تنظیم فشار آب، لازم است که تمام شیر های آب ساختمان بسته باشد و فقط با باز و بسته کردن یکی از شیرهای آب، تنظیم فشار پمپ آب انجام شود.

سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی در اصفهان را باید با در نظر گرفتن تمام واحد های ساختمان انجام داد تا فشار آب در تمام نقاط ساختمان، یکسان و خوب باشد.

 • برای جلوگیری از کاویتاسیون مکش پمپ آب چه باید کرد؟
 1. به کار بردن رینگ های مخصوص آب بندی، پوشاندن درزها و آب بند کردن ساقه که در اتصال با صفحه شیر لوله مکش است، از کاویتاسیون مکشی پمپ جلوگیری می کند.
 2. آب بندی تمام سطوح، واشرها و صفحات فلنج به واسطه بیشتر کردن قطر لوله جهت ثابت نگه داشتن سرعت سیال در محدوده هشت فوت بر ثانیه
 3. استفاده از آب بندهای مکانیکی

هوای اضافی درون شبکه پمپ آب خانگی، فضای خلاء ایجاد می کند که مانع از انجام مکش آب توسط پمپ آب، می شود. در صورتی که هوای موجود در شبکه پمپ آب افزایش یابد، با تعمیرکار پمپ آب در اصفهان تماس بگیرید.

مشکلات پمپ آب در صورت عدم تعمیر تخصصی پمپ آب در اصفهان

 • اگر پمپاژ سیال به وسیله پمپ انجام نشود چه باید کرد؟

گاهی پیش می آید که پمپ کار می کند بدون آن که آبی پمپاژ نماید.

این ایراد، دلایل گوناگونی دارد از جمله:

 1. عدم هواگیری پمپ آب خانگی.
 2. پمپ یا لوله مکش، از سیال پر نشود.
 3. مکش پمپ بیشتر از حد باشد.
 4. بین فشار بخار سیال و فشار مکش، تفاوتی حتی اندک وجود داشته باشد.
 5. در میان پره ها، جسم خارجی وجود داشته باشد.
 6. مقدار آب یا هوای سیال، بیش از حد باشد.
 7. اتومات مکانیکی دستگاه، کیفیت خوبی نداشته باشد.
 8. در پمپ آب خانگی و اجزای آن ایرادات مکانیکی وجود داشته باشد.

برای دسترسی به راه کارهای سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی در اصفهان ، می توانید با مراجعه به بخش دلایل کار نکردن پمپ آب خانگی، اطلاعات کامل تری به دست آورید.

 • برای حل مشکل لرزش و صدای زیاد پمپ آب خانگی چه راهکاری وجود دارد؟

این مشکل احتمالا ناشی از این است که جسمی خارجی در پروانه وجود دارد و یا قطعات روی محور محکم نباشند. اگر محل قرار گیری پمپ آب خانگی محکم و با ثبات نبوده و روتور لق باشد، می تواند عاملی برای ایجاد این مشکل شود. گاهی ممکن است این سر و صدای زیاد، به خاطر خصوصیات خود پمپ آب باشد. برای این که مطمئن شوید، با مقایسه صدای کنونی با صدای  قبلی پمپ آب خانگی، این احتمال وجود دارد که تغییر و افزایش صدا به دلیل خرابی و فرسودگی قطعات پمپ آب باشد.

 • ایجاد صدای زیاد پمپ خانگی در اثر فرسودگی یاتاقان ها

فرسودگی یاتاقان های پمپ آب نیز می تواند منجر به سر و صدای زیاد گردد. وظیفه یاتاقان ها تسهیل اتصال محور متحرک ( شفت ) به پروانه است. صدا بلندی که ناشی از یاتاقان ها است به نوعی علامت فرسودگی یاتاقان ها و یا شکستگی آن ها می باشد. پیشنهاد می کنیم در اولین فرصت یاتاقان را تعویض نمایید قبل از آنکه به باقی قسمت ها نیز آسیب وارد شود.

چگونگی تعویض یاتاقان

برای تعویض یاتاقان ها، باید  پمپ آب را باز نمایید. برای انجام این کار از یک تعمیرکار پمپ آب در اصفهان کمک بگیرید.

پروانه پمپ آب خانگی نوریل و برنجی

پروانه پمپ آب خانگی نوریل و برنجی

سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی در اصفهان چه مواقعی لازم است؟

اگر فیلتر مناسبی در محل ورودی پمپ آب قرار نداشته باشد. احتمالا گرد و سنگ ریزه به محفظه پمپ وارد شده. و این ذرات خارجی، آسیب دیدگی در پروانه و متعاقبا ایجاد صدای اضافی را در هنگام پمپاژ آب ایجاد می کند.

اگر خرده آشغال وارد پمپ آب شود چه کنیم؟

بلافاصله پمپ را خاموش نموده و آشغال ها را خارج نمایید. برای این کار حتما از یک سرویس کار پمپ آب خانگی ماهر، مشورت بگیرید. و از یک فیلتر مناسب استفاده کنید تا مانع از اختلال کار پمپ آب خانگی خود شوید.

در خرابی پمپ آب خانگی ممکن است جنس پروانه ها نیز دخیل باشد. جنس پروانه های پمپ آب خانگی معمولا از نوریل یا برنج است. اگر پروانه از جنس نوریل باشد وزن بسیار کمی دارد و همین موجب کاهش اینرسی آن می شود. در نتیجه در مقابل چرخش سیال و به خاطر نیروی گریز از مرکز، دچار تغییر شکل و تاب پیدا کردن شفت نمی شود. اما پروانه های برنجی چون اینرسی زیادی دارند به سرعت پروانه ها را گشاد می کنند.

با وجود این که سبکی پروانه های نوریلی یک مزیت محسوب می شود، اما باید در نظر داشت که با ادامه کار کردن پمپ آب بدون مکش آب، این پروانه ها، به علت حرارت ایجاد شده، داغ می شوند و تغییر شکل می دهند. به همین دلیل در صورت استفاده از پروانه های نوریلی در پمپ آب خانگی، فقط باید یک مخزن به موتور پمپ متصل باشد.

 • سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی در اصفهان در صورت خاموش و روشن شدن بیش از اندازه پمپ آب

روشن و خاموش شدن پی در پی پمپ آب، معمولا باعث خرابی بلبرینگ خواهد شد. و باید بلبرینگ پمپ آب، تعویض گردد.  آمپر کشیدن، عاملی است که موجب سوختن الکتروموتور می شود.

 • دلیل خرابی بلبرینگ چیست؟

بلبرینگ ها بسیار زود مستهلک می شوند. عمر مفید بلبرینگ به تعداد دور آن در ساعت بستگی دارد که در صورت خراب شدن باید آن را تعویض نمود.

گیرپاژ کردن پمپ آب خانگی را چطور تشخیص دهیم و سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی در اصفهان را انجام دهیم؟

گیرپاژ کردن ناشی از عوامل مختلفی است که پیش تر در مطلب گیرپاژ پمپ آب خانگی با جزییات به شرح آن پرداخته ایم. در کل گیرپاژ پمپ آب خانگی ناشی از یکی از احتمالات زیر است:

 • اگر پروانه خنک کننده (در پشت پمپ) به محفظه گیر کند – که به خاطر وجود ذرات معلق رخ می دهد.

برای حل این مشکل کافی است. محفظه و پره ها تمیز شود

 • زنگ زدن قطعه های فلزی پمپ آب خانگی، از جمله پروانه و محفظه که موجب می شود پروانه به محفظه گیر کند.

برای حل این مشکل باید زنگ زدگی ها کاملا پاک شود و قطعات شسته و سرویس گردند.

 • خرابی بلبرینگ های موتور

این مشکل با تعویض بلبرینگ های عقب و جلوی الکتروموتور حل می شود.

سایر نقص هایی که در کارکرد پمپ آب خانگی، رخ می دهد و با سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی در اصفهان رفع می شوند

 • اگر در مدت یک دقیقه، تعداد روشن و خاموش شدن پمپ آب بیش از پنج بار است. احتمالا عیب از خود منبع تحت فشار پمپ آب و یا تیوب آن است.
 • اگر پمپ آب، بدون ورود آب کار کند، فیبروفنر ( مانعی برای جلوگیری از نشت آب از شفت به داخل الکتروموتور ) آسیب خواهد دید.

استفاده راحت  از پمپ آب با رعایت اصول نگهداری آن

بهتر است جهت نگهداری، سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی در اصفهان و همچنین خلاصی از خرابی های احتمالی، از یک سرویس کار پمپ آب خانگی در اصفهان، مشورت بگیرید. لازم به ذکر است که خصوصیات آب در شهر های مختلف متفاوت است. همچنین می تواند روی کارایی پمپ آب خانگی تاثیر بگذارد.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

[TheChamp-Sharing]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *