نصب شیرآلات در اصفهان

آخرین کاری که توسط لوله کش در ساختمان انجام میشود نصب شیرآلات در اصفهان است. و چیزی که در آخر میتوان در لوله کشی دید نصب شیرآلات است که باید دقت لازم را برای نصب شیرآلات بهداشتی در اصفهان  به کار گرفت تا شیرآلات به بهترین شکل خود را نشان دهند.  

شیرآلات دارای تنوع بسیار زیادی هستند و علاوه بر آن هر کارخانه نیز چند استاندارد برای نصب شیرآلات ساختمانی در اصفهان در نظر گرفته است و روش ها و متدهای خاص خود را مخصوصا در شیرهای فانتزی استفاده میکند . به همین علت نمی توان نحوه ی نصب تمام شیرآلات را به طور کامل توضیح داد.

البته ما قصد داریم در این مقاله در رابطه با نصب شیرآلات بهداشتی در اصفهان صحبت کنیم و در ضمن در صورت نیاز مقاله   تعویض شیرآلات ساختمان را هم مشاهده بفرمایید.

سعی کردیم طبق سوالاتی که از همکاران ما در مجموعه الو پایپینگ پرسیده اید  بیشترین شیرآلاتی که در ساختمان ها نصب شده را بررسی کنیم و نکاتی مهم در رابطه با اصلی ترین انواع شیرآلات در خانه به شما توضیح دهیم.

نصب شیر آلات بهداشتی در اصفهان

چگونگی نصب شیرآلات توالت ایرانی و توالت فرنگی

این نوع شیرها بیشتر اوقات در حمام و توالت دیده میشوند و به دو پایه روی دیوار نصب می گردند. از کاربردهای دیگر این شیر میتوان شیر سینک های قدیمی را نام برد که روش نصب آن نیزهمانند شیرآلات توالت ایرانی وفرنگی میباشد . از یک جفت لنگی در نصب این شیر ها استفاده می کنند که یک طرف 2.5 و طرف دیگر سه چهارم است.

مراحل نصب شیرآلات در اصفهان

مرحله اول :

لنگی های شیر را تفلون کرده و بعد از آن در محلی که آب خارج میشود نصب کنید. درصورتی که جهت نصب شیرآلات بهداشتی در اصفهان  خروجی ها بیش از حد داخل باشند می توان پیش از لنگی ها از رو پیچ و تو پیچ کوتاه یا بلند کمک گرفت. به این حالت که به وسیله چرخش این لنگی ها دهانه ی آن دقیقا با دهانه شیر در یک سطح قرار بگیرد. نتیجه کار باید به این صورت باشد که به راحتی با دست قادر باشید هردو مهره شیر را برروی لنگی ها ببندید.

مرحله ی دوم :

بعد از اینکه لنگی ها را نصب کردید پولکی را روی آن قرار داده و شیر را دست بگیرید و واشرهایی که سایز آن 2.5 است را در داخل مهره ها قرار داده و سپس مهره های روی شیر را بر روی لنگی که به دیوار نصب کردید ببندید.

نکته ای که در نصب شیر باید به آن دقت کرد این است که شیر تا جای ممکن صاف و تراز بسته بشود. هر چند این موضوع همیشه صحیح نیست زیرا جای لوله ها به دلیل نوع لوله کشی یا عملیات بنایی عوض شده است و کاری برای تراز کردن آن در هنگام نصب شیرآلات بهداشتی در اصفهان نمی توان انجام داد.

مطلب دیگری که مهم است این است که هنگام بستن مهره ها آنها را یکی یکی باید سفت کرد. به این معنا که بعد دو دور یک مهره به سراغ دو دور مهره های کناری می رویم و به همین نحوه تا آخر ادامه دهید .

همکاران با تجربه ما در زمینه ی نصب شیرآلات ساختمانی در اصفهان اینگونه می گویند که اگر یک مهره را محکم کرده باشید به دیگری هنوز دست نزده باشید قادر نیستید دقیق دنده های مهره بر روی دنده های لنگی را سفت کنید و باعث میشوید مهره پیچ رو پیچ شود و از آب بندی خارج گردد.  

مرحله ی سوم :

علمک مخصوص خروجی آب یا شلنگ توالت را با استفاده از یک واشر مخصوص در جای خود سفت کنید. این موضوع را در زمان نصب شیرآلات در اصفهان به یاد داشته باشید که شیرهایی که در توالت به کار گرفته میشوند شلنگ خور هستند و در زیر آن نصب میشود.

طریقه ی نصب چگونه است؟

مرحله اول شیرهای علمک دار خروجی آب روی آن نصب کرده و در مرحله ی دوم علمک روی آن متصل کنید. شیرهایی که اینگونه هستند شکل و فرم متفاوتی دارند اما طریقه ی نصب در تمام آن ها به طور یکسان است.

نصب شیر شودر در اصفهان ، شیر حمام

شیر حمام

جهت بستن شیر حمام در زمان نصب شیرآلات بهداشتی در اصفهان باید مطابق گفته های بالا عمل کرد و تنها تفاوتی که در نصب آن وجود دارد خروجی آب است که در بالا می باشد. به معنای آنکه علمک روی آن نصب شده و به وسیله ی یک یا دو بست بر روی دیوار نگه داشته میشوند.

ولی انواع کلاسیک آن حالتی مشابه شلنگ خور توالت را دارند. به این معنا که علمک خور آن جداگانه است و به دیوار  به همراه یک سری دوش که آن بین 180 تا 190 متر است نصب میشوند. بعد از آن زیر این علمک یک سه راهی قرار داده شده که یک دسته دارد .معمولا این سه راهه به عنوان دوش کودک یا سری دوش کوچک است که متحرک بوده و با شلنگ کار میکند.

سوالی که مرتب از متخصصین ما می پرسند دلایل کم بودن فشار آب دوش برخی از خانه ها است و آن ها اینگونه پاسخ داده اند:

یکی از دلایل کم بودن فشار آب دوش برعکس نصب بودن سه راهی است که اگر نصب شیرآلات بهداشتی در اصفهان به درستی انجام نشود یا از دوش آب نمی آید و یا فشار آن کم میشود

شیر آلات روشویی ، نصب شیر شودر در اصفهان

نصب شیرآلات بهداشتی در اصفهان جهت نصب شیر روشویی 

شیرهایی روشویی دارای دو مدل هستند که عبارتند از :

شیرهایی قدیمی هستند و به واسطه ی لنگی ها نصب میشوند که مراحل نصب آن را در بالا توضیح دادیم.

شیرهای های مدرنی که محل نصب آن روی کابینت یا کاسه روشویی است.

مراحل نصب شیر روشویی 

جهت نصب شیر روشویی و نصب شیرآلات بهداشتی در اصفهان ابتدا باید یک پیچ تمام رو پیچ را در کف شیر نصب و محکم کنید. این نوع شیرها دارای دو شلنگ مخصوص هستند که به آن ، دو یک سر مهره می گویند .

شیرهای دوسر یک مهره از یک سمت پیچ و سمت دیگر مهره دارند . به همین علت این شلنگ ها باید از سمت پیچ دار به آرامی بسته شوند. اگر سوراخ کابینت یا کاسه روشویی کوچک است بهتر این است که ابتدا یکی از شلنگ ها را نصب و پس از آن شیر دومی را از زیر کار ببندید.

بعد از اینکه این شلنگ ها را نصب کردید ، از داخل سوراخ کابینت یا کاسه روشویی عبور داده .مهره و واشر مخصوص شیر را برداشته و در ابتدای کار مهره را زیر شیر و بعد از آن مهره را روی آن قرار داده و به وسیله ی آچار مخصوص مهره را محکم می کنید. به خاطر  داشته باشید که هم دور شیر کابینت یا کاسه روشویی و هم بر روی کابینت یا کاسه روشویی یک واشر باید قرار داده شود  .در مرحله ی بعد واشری که پهن تر است در زیر تعبیه می شود . در مرحله ی آخر سر شیلنگ را به سر پیسواری که از قبل در زیر به کار رفته نصب کنید.

شیرهای سینک متحرک

نصب شیرهای سینک متحرک

این نوع شیرها به گونه ای هستند که میتوانید شیر را از جای خود در آورده و تاجایی حدود 50 سانتی متر جا به جا نمایید. این نوع شیرها به جای اینکه دو شلنگ در زیر خود داشته باشند دارای سه شلنگ هستند و به وسیله ی یک ترمینال و یا چند راهی که به آب وصل میگردند به شیر اتصال می یابند.

برای نصب شیرآلات در اصفهان در ابتدا باید شلنگ ها به ترمینال یا چند راهه متصل کنید و در مرحله ی بعد از چند راهه به شیر متصل نمایید. این نوع شیرها مدل مختلفی دارند و به نظر ما بهتر است که طبق دستور سازنده عمل نمایید.

نصب فلاش تانک

چگونگی نصب فلاش تانک 

یک فلاش تانک شامل قطعاتی چون لوله های عمودی، بست نگه دارنده لوله، شناور، دکمه یا دستگیره یا بند تخلیه آب، مخزن فلاش تانک، دریچه نگه دارنده آب و تعدادی پیچ و روپلاک و تعدادی واشر و مهره می شوند.

مراحل نصب فلاش تانک

در مرحله اول باید فلاش تانک مطابق نقشه ای که در کارتن وجود دارد سرهم کنید.

در مرحله دوم لوله های موجود را به گونه ای سرهم می کنیم که ارتفاع آن به حدی باشد که تمام افراد بتوانند از آن استفاده کنند. طبق گفته ی متخصصین در زمینه نصب شیرآلات بهداشتی در اصفهان ارتفاع استاندارد یک فلاش تانک حدود 150 سانتی متر است. اما مدل هایی که فشاری هستند و کوتاه می باشند باید ارتفاع 100 سانتی متر برای آن ها در نظر گرفته شود.

در مرحله سوم مکان هایی که نگه دارنده ی فلاش تانک بر روی دیوار هستند را علامت زده و آنها سوراخ میکنیم . پس از آن فلاش تانک و لوله ها را در جای تعیین شده قرار می دهیم و فلاش تانک را با کمک شلنگ رابط به پیسوار وصل میکنیم. باید این نکته را در نظر بگیریم که شناور فلاش تانک را جهت جلوگیری از سر ریز شدن آب باید به خوبی تنظیم کرده باشیم.

شیر پرکن توالت فرنگی

شیر پرکن توالت فرنگی

نصب شیر پرکن توالت فرنگی

مراحل نصب این نوع شیرها مطابق فلاش تانک است . این نوع شیرها دارای یک خروجی می باشند که با وصل کردن شلنگ به سر آنها و متصل کردن طرف دیگر به فلاش توالت فرنگی عمل پر کردن فلاش این نوع توالت ها را انجام میدهند.

سخن پایانی

در پایان این مطلب را باید به شما یاد آور شویم که نصب شیرآلات بهداشتی در اصفهان مخصوصا شیرهایی که برروی سینک ، روشویی و یا در جاهای دشوار نصب میشوند باید زیر نظر متخصص در این زمینه باشد. زیرا هرگونه اشتباه در نصب موجب خرابی شیرآلات بهداشتی میشود.

متخصصین خبره ی ما که جزو بهترین متخصصین در زمینه ی تاسیسات و نصب شیرآلات ساختمانی در اصفهان می باشند در سطح اصفهان آماده ی خدمات رسانی به شما همشهری های عزیز هستند. در نظر داشته باشید جهت نصب شیرآلات ساختمانی در اصفهان می توانید با شماره 91011220-031 تماس حاصل فرمایید تا نزدیکترین تکنسین در محل شما اعزام شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *