۱۲ مرحله تعمیر پکیج دیواری

مدت زمان مطالعه: ۷ دقیقه

پس از اینکه پکیج دیواری را نصب کردید با گذشت زمان باید به فکر سرویس پکیج باشید، زیرا این کار برای بهبود در عملکرد و همچنین رفع عیب‌های احتمالی پکیج لازم است . ما با تهیه مقاله ۱۲ مرحله مهم در سرویس پکیج دیواری سعی کردیم تا با نمایش تصاویر بعضی از قطعات مهم در پکیج، فهم مطالب را برای شما آسان‌تر کنیم. شما همراهان عزیز می‌توانید با استفاده از راهنمایی‌های این مطلب از اینکه تعمیر پکیج توسط سرویسکار به درستی انجام شده، اطمینان حاصل فرمایید. علاوه بر آن می‌توانید پکیج را خودتان سرویس کرده و هزینه‌های احتمالی جهت سرویس توسط دیگران را کاهش دهید. ما در مقاله‌ای جداگانه به توضیحات بیشتری در رابطه با تعمیر پکیج پرداخته‌ایم. برای تکمیل اطلاعات خود می‌توانید به آن مقاله مراجعه کنید.

سرویس پکیج

چگونگی مراحل تعمیر پکیج دیواری

دقت کنید زمانی که مراحل سرویس پکیج دیواری به درستی انجام نشود، پکیج به خوبی کار نمی‌کند و امکان دارد که اصلا کار نکند. مسئله‌ی بسیار حائز اهمیت این است که موارد بی شماری از انفجار در حین انجام سرویس گزارش شده است. توصیه‌ی کارشناسان الو پایپینگ جهت سرویس و تعمیر پکیج رعایت نکات ایمنی و تسلط بر کار است. خوشبختانه امروزه بیشتر پکیج‌های دیواری سیستم عیب یابی خودکار دارند که دقت به نشانه‌های آن و اطلاع از این عیب‌ها و آگاهی درباره‌ی کد خطاهایی که نشان می‌دهند، مسئله‌ی بسیار مهمی است. البته در صورتی که این سیستم وجود نداشت می‌توان با سرویس به موقع عیب‌های موجود را شناسایی کرد. در این مقاله قصد داریم به صورت خلاصه به ۱۲ مرحله تعمیر پکیج دیواری بپردازیم.

۱-رسوب زدایی پکیج

یکی از نیازهای دستگاه پکیج، رسوب زدایی است که بهتر است این کار با استفاده از رسوب گیرهای پلی فسفات در زمان مناسب انجام گیرد. نکته ی قابل توجه: در صورت استفاده از رسوب گیرهای الکترومغناطیسی لازم است آن را بر روی شیر آب سرد ورودی نصب کنید.

۲- مرحله دوم سرویس پکیج دیواری = کنترل فشار آب

کنترل شیرهای آب در تعمیر پکیج دیواری شما امر مهمی است؛ زیرا اگر فشار آبی که به دستگاه وارد می‌شود زیاد یا کم باشد باعث آسیب به دستگاه خواهد شد.

۳- کنترل کارکرد دو مدار گرمایشی و سرمایشی

دو مدار موجود در پکیج را بررسی کنید تا از روند مناسب آن اطمینان حاصل فرمایید.

۴- آزاد کردن محور پمپ سیرکولاسیون

گرفتگی این محور باعث می‌شود مشکلاتی در پمپاژ کردن و گردش آب به وجود بیاید که بررسی و سرویس پمپ سیرکولاسیون در زمان سرویس پکیج کمک شایانی به گردش آب سرد و گرم خواهد کرد.

۵-  تنظیم شیر گاز مرحله ۵ تعمیر پکیج

بررسی شیر گاز و تنظیم دوباره‌ی پیچ و مهره‌ها جهت سرویس دستگاه باید توسط فرد متخصص انجام گیرد زیرا اگر به درستی انجام نشود باعث ایجاد مشکلاتی در فشار گاز خواهد شد. علاوه بر موضوعات گفته شده، استفاده از صافی مناسب بر روی شیر گاز باعث عمر بیشتر آن می‌شود.

۶- تنظیم حرارت در زمان تعمیر پکیج

باید برای جلوگیری از سرد و گرم شدن بیش از اندازه محیط و رساندن محیط به دمای مناسب از کلیدهای حد تنظیم و شیر ترموستاتیک که بر روی رادیاتور تعبیه شده است استفاده کنید.

تعمیرکار پکیج

۷- کنترل کارکرد فن دودكش

یکی از کارهای لازم چک کردن عملکرد فن، در پکیج‌های فن دار است. در صورتی که پکیج دیواری بدون فن باشد مسیر دودكش را بررسی کنید تا از نداشتن گرفتگی در آن اطمینان حاصل نمایید. حال سوال پیش می‌آید که این کار جهت تعمیر پکیج ،چگونه باید انجام شود؟ می‌توانید مسیر دودكش را با پرتاب یک جسم کوچک در آن امتحان کرده و در صورتی که مسیر باز باشد جسم به راحتی از مسیر دودکش عبور می‌کند. نکته‌ی مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که پیچ و خم زیادی نباید در دودكش باشد و هر دودكش، مخصوص یک دستگاه باشد.حتما در زمان سرویس پکیج از سالم بودن دودکش، درز بودن اتصالات و باز بودن دریچه‌های اکسیژن اطمینان پیدا کنید زیرا خطر گازگرفتگی و مرگ خاموش را به دنبال دارد.

۸- هوا گیری مرحله مهم سرویس پکیج

این مرحله یکی از بخش‌های مهم در سرویس پکیج است که بعد از داغ شدن رادیاتورها انجام می‌شود.
هواگیری در عملکرد پکیج چه تاثیری دارد؟
۱- به بهبود راندمان گرمایشی سیستم و بلوک‌های رادیاتور کمک می‌کند.
۲- خطر نشتی آب را به طور چشمگیری کاهش می‌دهد.
۳- سر و صدا و آسیب‌های متحمل به دستگاه را کمتر می‌کند.
۴-  باعث می‌شود از گاز استفاده‌ی بهینه شود و هزینه ‌های آن کاهش پیدا کند.
توجه داشته باشد که در هنگام هواگیری آب گرم شوفاژ، به فرد سرویس کار در زمینه ی سرویس پکیج آسیبی نرساند.

۹- تمیزکاری قطعات

یکی از کارهای ضروری و یکی از مهم ترین مراحل سرویس پکیج، تمیز کاری، جرم گیری و از بین بردن گرد و خاک و در صورت لازم شستشوی قطعات آن است.
حال سوال پیش می آید که چه قطعاتی باید در هنگام تعمیر پکیج شسته شوند؟
قطعاتی که باید در زمان سرویس پکیج شسته شوند عبارتند از :
۱- الکترود دو مبدل ثانویه و فن
۲- فلوسوئیچ زیرا اگر این قطعه کثیف باشد باعث عدم تولید آب گرم می‌شود.
۳- مدار و رادیاتورها برای عدم سیاه شدن و دود زدگی دیوارهای اطراف
هدف از تمیزکردن بدنه و قاب دستگاه چیست؟ 
هدف از تمیز کاری برای این است که قطعه عملکرد خوبی داشته باشد که در نتیجه باعث بهبود عملکرد و افزایش راندمان حرارتی در کل سیستم می‌شود.

۱۰- عوض کردن قطعات، مرحله ۱۰ سرویس پکیج

بهترین و یکی از مهمترین مراحل سرویس سالیانه پکیج دیواری، تعویض کارتریج پلی فسفات و اورینگ‌های بلوک رفت و برگشت است. این کار به تشخیص شما از عملکرد آن بستگی دارد . 

۱۱- برطرف کردن نشتی آب

مواردی چون سیستم لوله کشی رادیاتورها و پکیج دیواری را چک کنید تا از نداشتن نشتی آب مطمئن شوید و اگر نشتی وجود داشت آن را رفع کنید.

۱۲- بررسی نهایی سیستم پکیج و قطعات

در پایان کار سرویس پکیج، قطعاتی چون شیر اطمینان، کلید حد تنظیم، شیر رادیاتور، ntc، شلنگ‌ها و بست‌های گاز را تست و بررسی کنید و علاوه بر آنکه گاز را با استفاده از کف صابون امتحان می‌کنید به بررسی صافی ها و تنظیم حداقل و حداکثر میزان شعله بپردازید. در مرحله‌ی آخر با استفاده از روشن کردن دستگاه از سرویس آن اطمینان پیدا کنید.

بررسی و سرویس پکیج

خلاصه ۱۲ مراحل سرویس پکیج دیواری

پکیج‌ها در هر زمانی به سرویس احتیاج ندارند و بهتر است این کار با تشخیص متخصص در زمان مورد نیاز انجام گیرد. اما بهتر است این کار به صورت دوره‌ی شش ماهه و یک ساله باشد. سرویس کامل پکیج که جامع‌ترین نوع سرویس است، مواردی چون باز کردن و مونتاژ تمامی قطعات ریز و درشت را شامل می‌شود. سرویس کردن پکیج باید بنا به تشخیص فرد متخصص در این زمینه، صورت گیرد. علاوه بر الزامی بودن سرویس دوره‌ای پکیج‌های دیواری در صورتی که به مدت زیاد از پکیج استفاده نکردید وضعیت آن را بررسی و سرویس کنید.از مزایای سرویس به موقع، جلوگیری از هزینه‌های ۵ برابری تعمیر پکیج است. هدف اصلی از سرویس پکیج بازدهی قطعات و در کل مجموعه‌ی پکیج است. همین حالا تماس بگیرید تا کارشناسان با تجربه‌ی ما در اولین فرصت برای سرویس دستگاه شما  اقدام کنند.

سوالات متداول

چه اقدامی برای پمپاژ و گردش آب سرد و گرم کمک می‌کند؟

بررسی و سرویس سیرکولاسیون

چه اقدامی مهم‌ترین مرحله بعد از داغ شدن رادیاتورها است؟

هواگیری

5/5 - (2 امتیاز)
تعمیر پکیج در اصفهان ثبت درخواست تعمیر در محل
سوال فنی داری از ما بپرس!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *