تعمیر کولر گازی آکس اصفهان


تعمیر و سرویس کولر گازی آکس در اصفهان یکی از خدمات الوپایپینگ است که نه تنها در فصل تابستان که در فصل زمستان هم تعداد زیادی از سفارشات الوپایپینگ را به خود اختصاص داده است. کولر گازی و اسپلیت ها وسایل سرمایشی هستند که امروزه در هر خانه ای شاهد وجود آن ها هستیم. در واقع می توان گفت تحمل گرمای طاقت فرسای تابستان چیزی جز این را هم طلب نمی کند !!! اما گفتنی است این وسایل سرمایشی ( و در برخی موارد گرمایشی) کوچک و مدرن هم، که از قضا طرفداران زیادی را به خود جلب کرده اند؛ ممکن است دچار مشکل شوند. فکر تحمل گرمای بیش از اندازه ی روزهای تابستانی آن هم بدون وسیله ی سرمایشی یا حتی تحمل سرمای زمستان بدون هیچ گرم کننده ای غیرممکن و آزاردهنده است حتی برای یک روز!

پس مسئله اصلی در این مورد یافتن یک متخصص با تجربه و کاربلد در زمینه تعمیر کولر گازی است، اما الوپایپینگ این کار را برای شما بسیار آسان کرده است. کافی است در صورت برخورد با مواردی مثل:

 • روشن نشدن کولر گازی
 • ارورهای مختلف
 • پرتاب باد ضعیف یا گرم
 • نشتی از کولر
 • کار نکردن ریموت کولر گازی
 • یخ زدن پنل داخلی یا اواپراتور
 • از کار افتادن حالت گرمایش دستگاه
 • و ...

سفارش خود را در این صفحه ثبت کنید. در این صورت در سریع ترین زمان ممکن یکی از تکنسین های الوپایپینگ برای انجام کار و هماهنگی با شما تماس خواهد گرفت. آسایش را از ما بخواهید.

ویژگی الوپایپینگ
متخصصان با تجربه
متخصصان با تجربه

کلیه تکنسین های الوپایپینگ افرادی حرفه ای و مجرب هستند که از تمامی فیلترهای فنی شرکت عبور کرده و آماده خدمت رسانی به شما همشهریان عزیز می باشند.

تضمین کیفیت
تضمین کیفیت

الوپایپینگ درخواست شما را تا 3 روز پس از انجام کار، ضمانت می کند و در صورت بروز هر گونه مشکلی شما می توانید با پشتیبانی تماس بگیرید و موضوع را بررسی کنید.

سرعت در ارائه خدمات
سرعت در ارائه خدمات

با توجه به اینکه الوپایپینگ یک پلتفرم آنلاین خدمت رسانی در سراسر اصفهان است، به محض ثبت درخواست ، نزدیک ترین تکنسین به محل زندگی شما، با شما تماس خواهد گرفت.

کارتو بسپار به کاربلدش

سپردن کار به یک تکنسین با تجربه و حرفه ای را در الوپایپینگ تجربه کنید. الوپایپینگ؛ تخصصی ترین سامانه هوشمند ارائه خدمات تاسیسات است که با توجه به معیار تجربه و تخصص افراد و با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا بهترین تکنسین ها را بر اساس تجربه و نظرات مشتریان واقعی مشخص نموده و شرایطی فراهم کرده است تا شما برای انجام کار به راحتی با آنها در ارتباط باشید. الوپایپینگ همچنین با احراز هویت دقیق و آموزش های مستمر در تلاش است خدمات را با کیفیت تر و مطمئن تر از گذشته در دسترس شما قرار دهد . پس کافی است شما درخواست خود را ثبت کنید، پس از آن الوپایپینگ سفارش شما را برای تکنسین منتخب ارسال می کند و تکنسین مربوطه در سریعترین زمان ممکن برای بررسی جزئیات بیشتر و انجام هماهنگی با شما تماس می گیرد. این نکته را به یاد داشته باشید که پس از برقراری ارتباط با تکنسین، امکان لغو یا جایگزینی تکنسین همیشه برای شما فراهم است.

برای شروع آماده اید ؟

برای شروع آماده اید؟

اگر برای شروع آماده هستید پس درخواست خود را ثبت کنید.

تعمیر کولر گازی آکس اصفهان

تعمیر کولر گازی آکس اصفهان در 7 روز هفته

تعمیر کولر گازی آکس اصفهان از خدماتی است که در زمینه تعمیر و سرویس کولر گازی اصفهان، توسط الوپایپینگ انجام می‌شود. اگر کولر گازی شما چشمک می‌زند، با خواندن این مقاله مشکلات رایج کولر گازی را می‌آموزید. همچنین شما را با کدهای خطا و روش‌های عیب یابی کولر گازی AUX، آشنا می‌کنیم تا بتوانید سرویس کولر گازی آکس در اصفهان را انجام دهید.

 

تعمیر کولر گازی آکس در اصفهان

 

عیب یابی و تعمیر و سرویس کولر گازی آکس اصفهان

کولر گازی برند AUX، کیفیت بالایی دارد و طرفداران زیادی دارد، ولی ممکن است دچار خرابی شود. به همین دلیل باید عیب یابی کولر گازی را انجام دهید؛ در نتیجه باید با تعمیر کار اسپلیت در اصفهان تماس بگیرید. برای این کار باید تمام قسمت‌های آن از جمله فیلترهای هوا؛ گیره‌های تمام اتصالات؛ اتصالات بلوک‌های داخلی و بالایی؛ سیستم تخلیه و غیره بررسی شود. در زمان شروع تعمیر کولر گازی آکس اصفهان باید راه اندازی آن را به صورت آزمایشی انجام دهید. حالت آزمایشی، همانند حالت استاندارد است با این تفاوت که تجهیزات، پاسخی را به دمای اتاق و خوانش سنسور نمی‌دهند. در زمان عیب یابی، ثبت پارامترهای کلیدی سیستم اسپلیت و شناسایی خطاها انجام می‌شود. معمولا قطعاتی مانند برد یا مبدل حرارتی واحد خارجی، کمپرسورها و فن‌ها دچار خرابی می‌شوند که در این صورت نیاز به تعمیر برد کولر گازی آکس در اصفهان خواهید داشت. در اصل در این دستگاه‌ها، بار اصلی روی قطعات گفته شده است و به همین دلیل زودتر دچار خرابی می‌شوند. اگر فن کولر گازی آکس دچار مشکل شود، سیستم چند ثانیه روشن شده و دوباره خاموش می‌شود. در این صورت ممکن است با وجود مشکل در عملکرد پره‌ها، موتور و خازن موتور فن مواجه باشید. در این صورت به کمک تست مقاومت سیم پیچ، محل خرابی را بیابید.

دلایل نیاز به تعمیر کولر گازی آکس اصفهان

تعمیر فن کولر گازی آکس

برای اینکه مشکل فن را برطرف کنید، باید قطعه مربوطه را تعویض کنید که این کار حدود یک تا  دو ساعت زمان می‌برد. اگر خودتان نمی‌توانید این کار را انجام دهید، از یک تعمیرکار کولر گازی آکس در اصفهان کمک بگیرید. alopiping در این زمینه شما را همراهی می‌کند. اگر کمپرسور خراب شده باشد، کولر گازی نمی‌تواند روشن شود و یا روشن شده و پس از چند دقیقه دوباره خاموش می‌شود.

تعمیر اسپلیت آکس در اصفهان برای رفع مشکل در کمپرسور

اگر کولر گازی شما کار نمی‌کند، پیش از اقدام به تعمیر و سرویس کولر گازی آکس اصفهان از این مطمئن شوید که دستگاه به برق متصل باشد. همچنین به بررسی وضعیت قطع کننده مدار و فیوز در خط تغذیه بپردازید. در این شرایط باید از روشن بودن درست تمام حالت‌های دستگاه اطمینان حاصل کنید؛ برای این منظور می‌توانید با شماره تلفن تعمیرکار کمپرسور کولر گازی در اصفهان تماس بگیرید.

شنیده شدن صداهای بلند از کولر گازی آکس و رفع آن

گاهی اوقات ممکن است پس از روشن کردن کولر گازی، صداهایی از آن به گوش برسد. دلیل بروز این مشکل مواردی همچون پر شدن میل لنگ کمپرسور با فریون مایع، خرابی دریچه انبساط، خرابی کندانسور و تغییر فاز نامناسب می‌باشد. بیشتر اوقات، این مشکل با تعمیر کمپرسور برطرف شده و نیاز به تعویض قطعه نمی‌باشد. در صورت پر شدن میل لنگ با مبرد مایع، باید به تخلیه فریون بپردازید و شارژ مجدد آن را انجام دهید. همچنین باید به تنظیم دوباره عملکرد تنظیم کننده خازن فشار بپردازید. در صورتی که مشکل عدم تعادل فاز وجود دارد، یعنی بار در شبکه به طور نامناسب توزیع شده است. باید اتصال فاز را به کمک کلمپ متر انجام دهید. اگر در این اندازه گیری به وجود مشکلاتی مواجه شدید، باید توزیع بار را مجدد انجام دهید.

مشکلات مربوط به بخش الکترونیکی کولر گازی آکس

مشکلاتی که برای سیستم الکترونیکی کولر گازی پیش می‌آید، معمولا جدی‌تر است و بهتر است که در این شرایط، تعمیر کولر گازی آکس در اصفهان را به دست تعمیرکاران متخصص بسپارید. اگر مشکلی در سیستم نرم‌افزاری و سخت‌افزاری دستگاه به وجود آید، باید برنامه ریزی مجدد سیستم انجام شود. همچنین ممکن است برد دستگاه به دلیل نوسانات برق و یا بروز اتصال کوتاه، دچار سوختگی شود که در این صورت هم تکنسین های الوپایپینگ برای تعمیر برد کولر گازی آکس در اصفهان در خدمت شما هستند. در این شرایط باید به لحیم کردن ریز مدارهای شکسته بپردازید و توسط ریز مدارهای جدید، آن‌ها را در جای خود محکم کنید. برخی مواقع، اتصال اشتباه در زمان نصب تجهیزات، دلیل وجود مشکل در برد کنترل است. در این شرایط مشکلاتی از قبیل سوختن پل‌های دیود، تنظیم کننده ولتاژ یا ترانسفورماتور رخ می‌دهد. اگر برد به طور کامل سوخته است، باید آن را با یک برد جدید، تعویض کنید. تعویض برد در چند مرحله اتفاق می‌افتد. 

 

سرویس کولر گازی آکس در اصفهان

 

نحوه تعویض برد کنترل سوخته با برد جدید در کولر گازی آکس

ابتدا باید به قطع برق دستگاه بپردازید و سپس به جدا کردن کیس یا پوشش بالایی دستگاه بپردازید. حال شروع به بیرون کشیدن برد از شیارها کنید. به این نکته توجه کنید که باز شدن پیچ‌های ثابت، به شکل موازی انجام می‌شود. حال به نصب برد جدید بپردازید و مونتاژ آن را مثل مراحل گفته شده، انجام دهید. به این نکته نیز توجه کنید که قبل از هر اقدامی برای عیب یابی کولر گازی، مطمئن شوید که نصب دستگاه به درستی انجام شده باشد. اگر طراحی مصرف برق برای اتاقی بزرگ انجام شده باشد، نمی‌توان کولر گازی را در آنجا نصب کرد. چرا که دستگاه نمی‌تواند  دمای مناسبی را برای محیط تولید کند. بنابراین دستگاه همواره دچار مشکل است؛ برای انتخاب بهترین محل نصب، باید با نصاب کولر گازی در اصفهان تماس بگیرید. همچنین با کار کردن مداوم دستگاه، کولر گازی داغ می‌شود و ممکن است دچار سوختگی شود.

اگر سیستم اسلیت به طور غیر حرفه‌ای نصب شده باشد و الزامات فنی اولیه در هنگام نصب آن، رعایت نشده باشد، عملکرد کولر گازی با مشکل روبه رو می‌شود. برای مثال اگر شیب لوله تخلیه، کافی و استاندارد نباشد، آب ریخته شده در حین تراکم، نمی‌تواند کامل از دستگاه خارج شود. همین مورد سبب شده تا دستگاه دچار خرابی شود. همچنین اگر ارتفاع میان واحدهای داخلی و خارجی بیش از حد استاندارد باشد، پمپ فریون توسط کمپرسور، با فشار کم انجام می‌شود. در این شرایط باید تعمیر و سرویس کولر گازی آکس اصفهان را انجام دهید.

نشانه‌های رایج برای وجود خرابی و نیاز به تعمیر و سرویس کولر گازی آکس در اصفهان

اگر کولر گازی آکس شما دچار مشکل شود، باید ابتدا به تعویض فیلتر آن بپردازید. ممکن است آلودگی معمولی، دلیل خرابی در سیستم اسپلیت باشد. در این شرایط باید هرچه سریع‌تر آن را برطرف کنید. اگر یک لایه گرد و غبار روی دستگاه قرار بگیرد، کارایی آن را حدود 2 تا 2.5 برابر، کاهش می‌دهد. اگر پس از تمیز کردن کولر گازی، باز هم عملکرد مناسب ندارد، باید موارد زیر را بررسی کنید.

 • سیستم اسپلیت پس از استفاده طولانی مدت به طور ناگهانی خاموش می‌شود.
 • کولر گازی واکنشی را به فشار دادن کلیدهای روی ریموت کنترل نشان نمی‌دهد.
 • نشتی آب از واحد داخلی اتفاق می‌افتد.
 • عملکرد واحد داخلی بدون خنک کنندگی است. در این حالت باز شدن پرده‌های یونیت داخلی و چرخش فن اتفاق می‌افتد، ولی تغییری در دمای هوای اتاق مشاهده نمی‌شود.

آشنایی با کدهای خطای سیستم کولر گازی  AUX

کولرهای گازی آکس، سیستم خود عیب یابی دارند و در صورتی که دستگاه دچار مشکل شود، با کد خطا آن را نشان می‌دهد. این کدها نشان دهنده سرنخی برای یافتن مشکل و تعمیر کولر گازی آکس اصفهان است. در این قسمت شما را با این کدهای خطا در کولرگازی آکس، آشنا می‌کنیم.

کد خطای E1 : این خطا نشانه وجود مشکل در سنسور دما (ترمیستور) در واحد داخلی است. در این شرایط همراه با نمایش این کد در نمایشگر، چشمک زدن LED تایمر زرد (هر 8 ثانیه یک بار) روی واحد داخلی اتفاق می‌افتد. با بروز این خطا، سیستم به طور کامل متوقف شده و پاسخی به دستورات خارجی نمی‌دهد.
کدهای خطای E2 و E3 : این دو خطا نشانه وجود مشکل در سنسورهای اواپراتور هستند.
کد خطای E4 : این کد خطا به دلیل خرابی در موتور فن است.
کد خطای E5 : این خطا نشان دهنده خطاهای واحد بیرونی تجهیزات کولر گازی (عملکرد محافظت در فضای باز) است.
کد خطای E6 : این کد خطا، نشانه خطاهای موتور فن واحد داخلی سیستم اسپلیت است.

در این شرایط، زمان نشان دادن خطا توسط کولر گازی برای تشخیص دقیق خطا، بسیار اهمیت دارد. 

 

تعمیر برد کولر گازی آکس در اصفهان

 

چرا الوپایپینگ برای تعمیر اسپلیت آکس اصفهان ؟

در این مقاله با مشکلات رایج و کدهای خطا برای تعمیر کولر گازی آکس در اصفهان آشنا شدید. این کدهای خطا در یافتن ایراد دستگاه به شما کمک می‌کند. بهتر است در صورت وجود مشکل در دستگاه، ابتدا دستگاه را از برق بکشید تا جلوی بروز مشکلات بیشتر را بگیرید. در این صورت اگر نیم ساعت پس از اینکه دستگاه را خاموش کردید، دستگاه دیگر روشن نشد، باید حتما از یک مرکز خدمات کمک بگیرید. شرکت الوپایپینگ برای سرویس کولر گازی آکس اصفهان به شما کمک خواهد کرد. تیم ما از افراد متبحر و متخصص تشکیل شده است. کافی است سفارش خود را ثبت کنید تا پس از تایید آن، همکاران ما برای انجام هماهنگی‌های لازم با شما تماس بگیرند.

سوالات متداول


اگردر عملکرد کولر گازی آکس خود تغییراتی مثل کم شدن باد، خنک نکردن، از کار افتادن قابلیت گرمایش کولر گازی و ... مشاهده کردید بهتر است هر چه سریع‌تر نسبت به تعمیر کولر گازی آکس خود اقدام کنید.

بعد از اینکه سفارش شما به صورت تلفنی یا آنلاین ثبت و تایید شد، تکنسین کولر گازی آکس برای هماهنگی‌های لازم با شما تماس می‌گیرد. شما می‌توانید بدون محدودیت زمانی و حتی در روزهای تعطیل هم از خدمات الوپایپینگ استفاده کنید.

در صورتی که شما مشکل کولر گازی آکس خود را نمی‌دانید، با ثبت سفارش در الوپایپینگ تکنسین مربوطه دستگاه شما را بررسی می‌کند. پس از بررسی تکنسین تعرفه تعمیرات را به شما ارائه می‌دهد. اگر با قیمت اعلام شده موافق نبودید، فقط مبلغی بابت کارشناسی باید پرداخت کنید. قابل ذکر است گاهی اوقات نیز تکنسین در هنگام تعمیر دستگاه متوجه مشکل دیگری می‌شود که در این صورت با رضایت شما جهت تعمیر آن اقدام می‌کند.

این مورد بستگی به مشکل دستگاه دارد. خدمات الوپایپینگ تا حد امکان در محل انجام می‌شود اما بعد از بررسی دستگاه در صورت نیاز، تکنسین با رضایت شما کولر گازی آکس را برای تعمیر از محل خارج می‌کند.
0.0 امتیاز از 0 رای