۸ علت صدا دادن پکیج هنگام روشن شدن

مدت زمان مطالعه: ۵ دقیقه

 ممکن است شما هم با این موضوع مواجه شده باشید که وقتی پکیج خود را روشن می‌کنید صداهای عجیبی از آن خارج شود. صدا دادن پکیج هنگام روشن شدن می‌تواند دلایل مختلف داشته باشد، برای رفع مشکل در ابتدا باید بررسی کنید که صدا از کدام قسمت پکیج خارج می‌شود. در این مقاله قصد داریم تعدادی از دلایلی که باعث سر و صدای پکیج می‌شوند را بررسی کنیم.

صدا دادن پکیج در زمان روشن کردن

دلایل صدا دادن پکیج هنگام روشن شدن چیست؟

اگر مدت طولانی  است که از دستگاه استفاده می‌کنید و اکنون سر و صدای پکیج شما زیاد شده است و اگر به دنبال علت صدا دادن پکیج خود هستید، با ما همراه باشید و به موارد زیر توجه کنید.

علت های صدا دادن پکیج در زمان روشن شدن و راه حل های رفع آن

۱- نامناسب بودن محل نصب پکیج

یکی از عواملی که می‌تواند موجب صدا دادن پکیج شود، صاف نبودن محل نصب پکیج است. اگر پکیج کاملا به صورت صاف و تراز نصب نشود یا در زمان نصب به قاب آن فشار بیاید، کج شود و به بدنه آن بچسبد، ممکن است به مرور زمان صداهای بلندی ایجاد کند.

۲- اشکال هواگیری مدار پکیج

به مرور زمان هوای محیط به داخل پکیج وارد شده و باعث ایجاد صدای عجیب در پکیج می‌شود. هنگامی  که هوا گیری در پکیج انجام نشود احتمال زوزه کشیدن پکیج بالا می‌رود. برای آشنایی با روش هواگیری پکیج مقاله ما را مطلعه کنید.

۳-سرد بودن آب ورودی

صدا دادن پکیج هنگام روشن شدن ممکن است برای آب گرم مصرفی به وجود بیاید. معمولا در برخی از مواقع وجود فشار کم و شعله بالا در پکیج باعث وجود این صدا در مبدل دستگاه می‌شود.

۴- ایراد سوپاپ

ممکن است زمانی که شما از پکیج خود برای مدت طولانی استفاده کرده‌اید و یا برای زمان طولانی آن را سرویس نکرده باشید، با زوزه کشیدن پکیج مواجه شوید. سوپاپ های فرسوده و معیوب ممکن است باعث صدا دادن پکیج باشند. در این مورد می‌توانید با سرویسکار پکیج اصفهان تماس بگیرید.

۵- خراب بودن فن پکیج

عملکرد فن به این صورت است که دوده‌های پکیج را مکش کرده و به بیرون منتقل کند. در صورتی که در داخل پره‌های فن چیزی گیر کند، می‌تواند باعث تولید صداهای ناهنجاری شود. گاهی هم ممکن است شل شدن پیچ های فن باعث لق شدن فن شده و این لقی منجر به ایجاد سر و صدای پکیج شود.

۶- خرابی پمپ

اگر در هنگام شروع کار، پمپ پکیج با سر و صدا روشن شود مشکل از نقص روتر و یا محور اصلی پمپ است که باید تعویض شود. اگر سر و صدای ضربه‌ای از پکیج شنیدید مشکل پمپ پکیج است. در این حالت با نصب ضربه‌گیر می‌توانید تا مقدار قابل توجهی از این صدا را کاهش دهید. اگر با انجام این روش باز هم صدا وجود داشت باید سرعت پمپ را چک کنید. سرعت پمپ باید در حد متعادلی باشد. این نکته را هم در نظر بگیرید که مقدار آب ورودی با قطر و ظرفیت لوله‌ها یکی باشد.

۷- رسوب گرفتن مبدل اصلی

مبدل پکیج از لوله های مارپیچ، که آب درون آن گرم می‌شود، تشکیل شده است. به مرور زمان آبی که درجه بالایی دارد و درون لوله ها و مبدل در جریان است، رسوب گذاری می‌کند و سبب می‌شود مبدل رسوب بگیرد. این موضوع می‌تواند یکی از علت‌های صدا دادن پکیج در هنگام روشن شدن باشد.برای رفع این مشکل مقاله آموزش رسوب زدایی پکیج را مطالعه کنید.

۸- لوله کشی نامناسب

اطلاع نداشتن از راه‌های نصب صحیح لوله کشی و یا کاهش و افزایش بی دلیل آن می‌تواند باعث صدا دادن پکیج شود. زمانی که مسیر لوله کشی‌ها صحیح نباشد و یا قطر لوله‌های موجود کم باشد، می‌تواند مشکلات زیادی را به وجود آورد. این لوله‌ها به دلیل نداشتن انقباض و انبساط در صورتی که صحیح استفاده شوند می‌توانند باعث کاهش صدای حرکت آب و پکیج شوند. برای جلوگیری از این علت صدا دادن پکیج هنگام روشن شدن، باید از خدمات تخصصی نصب پکیج اصفهان استفاده کنید.

عیب یابی در زمان صدا دادن پکیج

علت صدا دادن پکیج به شیوه‌ های مختلف

۱- علت صدای تق تق

اگر از پکیج خود صدای تق تق می‌شنوید دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد که در زیر برای شما آن‌ها را ذکر کرده‌ایم:

 • سرد بودن زیاد از حد آب ورودی
 • کم بودن فشار آب ورودی
 • فشار بیش از حد آب سرد ورودی
 • خرابی پمپ اصلی پکیج
 • پائین بودن فشار (مانومتر) “همیشه باید ۱٫۵ بار باشد”
 • خرابی شیر برقی سه طرفه و همچنین متعلقات آن
 • تنظیم نبودن شعله پکیج
 • وجود هوای اضافی و یا کیپی در لوله کشی رادیاتورها
 • خرابی و یا کثیف بودن فن
 • رسوب‌هایی که در مبدل اصلی و ثانویه وجود دارند
 • وجود مشکل در لوله کشی رادیاتورها

۲- علت سوت کشیدن پکیج

 • شل بودن قطعات به ویژه قاب اصلی پکیج
 • گرم و سرد شدن مبدل اصلی
 • تغییر حالت و دفرمه شدن قطعات و واشرها
 • استفاده از شلنگ های استیل غیر روکش دار در حین نصب

۳- علت صدای فن پکیج

علت صدای فن پکیج می‌تواند به دلیل کاهش طول عمر این دستگاه باشد. این صدا و مشکل به وجود آمده می‌تواند بسیار اذیت کننده باشد. از دلایل این مشکل می‌توان به شکستن، یا گرد و غبار موجود در پکیج اشاره کرد. ناخالصی‌های موجود در پره‌های این وسیله می‌تواند باعث مشکل شود و صداهای ناهنجاری ایجاد کند. طولانی شدن این مشکل باعث خاموشی یا خرابی پکیج شده است. با تعویض کردن فن پکیج‌ها می‌توان صدا و عملکرد پکیج خود را مشاهده کنید.

سخن آخر

در یک جمع‌بندی، عوامل متعددی می‌تواند در علت صدا دادن پکیج اثرگذار باشد. توجه داشته باشید که باید از یک متخصص کاربلد و حرفه ای بخواهید تا مشکل را عیب یابی کند. متخصصان الوپایپینگ در هر زمان که اراده کنید آماده برای خدمت رسانی به شما کاربران عزیز هستند کافی است با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

 1. چرا فن پکیج صدا می‌دهد؟
  شکستن، یا گرد و غبار موجود در پکیج می‌تواند باعث این مشکل شود.
 2. چه عواملی باعث صدا دادن پکیج می‌شوند؟
  رسوب گرفتن مبدل اصلی، هوا گرفتن مدار پکیج، نامناسب بودن محل نصب پکیج و ..
4.6/5 - (10 امتیاز)
با ثبت جزئیات درخواست تعمیر و سرویس پکیج در اصفهان، بهترین تکنسین با شما تماس خواهد گرفت. ثبت درخواست تعمیر در محل
سوال فنی داری از ما بپرس!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. مختار گفت:

  سلام چرا در حالت زمشتان پکیج وقتی شیر اب گرم باز میشود پکیج زوزه میکشد.

  1. admin_alopiping گفت:

   سلام وقت بخیر. مشکلی که شما می فرمایین می تونه بابت سوراخ شدن مبدل یا گچ گرفتن اون باشه