جابجایی کولر گازی اصفهان


جابجایی کولر گازی در اصفهان از آن دسته خدمات الوپایپینگ است که نه تنها در فصل بهار و تابستان، بلکه در تمامی فصول سال متقاضیان زیادی دارد. درواقع امروزه تعداد زیادی سیستم سرمایشی با تفاوت های مختلف به بازار عرضه شده اند اما در این میان کولرهای گازی و اسپلیت طرفداران زیادی را به خود جذب کرده اند. در همین راستا خدمات مربوط به کولر گازی و اسپلیت یکی از پر تقاضا ترین خدمات ما در تابستان است. علاوه بر میزان استفاده ی زیاد از کولر گازی مورد دیگری که این باعث این امر شده است؛ کیفیت خدمات الوپایپینگ، تکنسین های ماهر و متخصص و سرعت عمل آن ها در انجام کار است. پس اگر شما هم به خدماتی مثل:

و...
نیاز داشتید، کافی است سفارش خود را به صورت رایگان و بدون معطلی در همین صفحه ثبت کنید تا در سریع ترین زمان ممکن تکنسین برای انجام کار با شما تماس بگیرد.

ویژگی الوپایپینگ
متخصصان با تجربه
متخصصان با تجربه

کلیه تکنسین های الوپایپینگ افرادی حرفه ای و مجرب هستند که از تمامی فیلترهای فنی شرکت عبور کرده و آماده خدمت رسانی به شما همشهریان عزیز می باشند.

تضمین کیفیت
تضمین کیفیت

الوپایپینگ درخواست شما را تا 3 روز پس از انجام کار، ضمانت می کند و در صورت بروز هر گونه مشکلی شما می توانید با پشتیبانی تماس بگیرید و موضوع را بررسی کنید.

سرعت در ارائه خدمات
سرعت در ارائه خدمات

با توجه به اینکه الوپایپینگ یک پلتفرم آنلاین خدمت رسانی در سراسر اصفهان است، به محض ثبت درخواست ، نزدیک ترین تکنسین به محل زندگی شما، با شما تماس خواهد گرفت.

کارتو بسپار به کاربلدش

سپردن کار به یک تکنسین با تجربه و حرفه ای را در الوپایپینگ تجربه کنید. الوپایپینگ؛ تخصصی ترین سامانه هوشمند ارائه خدمات تاسیسات است که با توجه به معیار تجربه و تخصص افراد و با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا بهترین تکنسین ها را بر اساس تجربه و نظرات مشتریان واقعی مشخص نموده و شرایطی فراهم کرده است تا شما برای انجام کار به راحتی با آنها در ارتباط باشید. الوپایپینگ همچنین با احراز هویت دقیق و آموزش های مستمر در تلاش است خدمات را با کیفیت تر و مطمئن تر از گذشته در دسترس شما قرار دهد . پس کافی است شما درخواست خود را ثبت کنید، پس از آن الوپایپینگ سفارش شما را برای تکنسین منتخب ارسال می کند و تکنسین مربوطه در سریعترین زمان ممکن برای بررسی جزئیات بیشتر و انجام هماهنگی با شما تماس می گیرد. این نکته را به یاد داشته باشید که پس از برقراری ارتباط با تکنسین، امکان لغو یا جایگزینی تکنسین همیشه برای شما فراهم است.

نظرات مشتریان

جابجایی کولر گازی

آقای شجاعی ، 05 شهریور 1401

کارشون خوب بود ممنونم با 1 روز تاخیر تماس گرفتن

محمد حسین امانی نیکو

محمد حسین امانی نیکو

جابجایی کولر گازی
برای شروع آماده اید ؟

برای شروع آماده اید؟

اگر برای شروع آماده هستید پس درخواست خود را ثبت کنید.

جابجایی کولر گازی اصفهان

جابجایی کولر گازی در اصفهان به صورت تخصصی

جابجایی کولر گازی اصفهان ممکن است نیاز بیشتر افرادی باشد که برای تهویه مطبوع از کولر گازی استفاده می‌کنند. جابجایی کولر گازی در اصفهان دلایل مختلفی از جمله جابجایی و انتقال به محیط جدید، تعمیر پنل داخلی یا خارجی، تعمیرات منزل و ... دارد. در این مقاله می‌خواهیم نحوه انجام این کار را با دو روش، بررسی کنیم. همچنین اگر سوالی در این زمینه دارید، می‌توانید با مشاوران ما در الوپایپینگ تماس بگیرید تا  شما را راهنمایی کنند.

جابجایی کولر گازی و اسپلیت در اصفهان

نحوه جابجایی کولر گازی در اصفهان

یکی از مواردی که در زمان جابجایی کولر گازی اصفهان باید به آن دقت کنید، جمع آوری گاز دستگاه است. اگر به جمع آوری گاز دستگاه اهمیت ندهید، ممکن است هوا به سیکل وارد شود و یا گاز به هوا وارد شود. در این صورت باید هزینه زیادی را برای شارژ و تعمیر کولر گازی بپردازید. همچنین این گاز، برای لایه ازن نیز خطرناک است. باید برای جمع آوری گاز کولر، برق دستگاه را قطع کنید تا به برد کولر آسیب وارد نشود. همچنین باید لوله‌های کولر نیز مراقبت کرد تا لوله‌ها، له و تا نشوند. به طور کلی برای جابجایی کولر گازی اصفهان دو روش وجود دارد که با حفظ گاز مبرد انجام می‌شود و ما به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

روش اول جابجایی کولر گازی در اصفهان با استفاده از پمپ تخلیه

در این روش جابجایی کولر گازی اصفهان نیاز به گیج و پمپ تخلیه است. پمپ دان نیز برای جمع آوری گاز موجود در کولر به کار می‌رود تا پس از جابجایی کولر به هر دلیل، دوباره بتوان از کولر بهره برد. حال باید سرمایش کولر گازی را روشن کرد و برای تکمیل سیکل تبرید، 15 دقیقه منتظر ماند. حال به باز کردن درپوش شیر سرویس بپردازید. محل این شیر، بیرون و روی کندانسور است. اتصال شیلنگ آبی پیج را به شیر سوزنی لوله برگشت (لوله ضخیم) شیر سرویس انجام دهید. توجه کنید که در این مرحله، گیج کاملا بسته باشد.

حال به کمک آچار آلن، آرام آرام شیر رفت (لوله نازک) را ببندید و حواستان به صفحه آب گیج نیز باشد. در این حالت عقربه پایین می‌رود. باید آماده باشید تا موقع رسیدن درجه گیج به  ۱۰psi، شیر رفت را به طور کامل بسته باشید. حال شیر سرویس لوله برگشت (لوله ضخیم) را آرام آرام ببندید. عقربه را زیر نظر داشته باشید و آماده باشید تا شیر برگشت را ببندید و دستگاه را خاموش کنید. با رسیدن فشار به زیر صفر، تقریبا به حالت وکیوم می‌رسد. در این صورت باید بستن شیر برگشت یا لوله ضخیم را انجام داده باشید و دستگاه را خاموش کرده باشید. حال باید کندانسور و اواپراتور را با استفاده از آچار لوله‌ای باز کنید و جدا کردن سیم برق را انجام دهید. حال که لوله‌ها و سیم برق جدا شد، باید واحد خارجی را جابجا کرد تا روش اول جابجایی کولر گازی در اصفهان تکمیل شود.

روش دوم جابجایی کولر گازی اصفهان؛ جابجایی واحد خارجی بدون استفاده از وسیله‌ای خاص

ابتدا باید دستگاه برای 15 دقیقه روشن بماند. حال درپوش شیر سرویس را باز کنید و به بستن کامل شیر سرویس رفت بپردازید و برای 30 ثانیه منتظر بمانید. در این مرحله به کمک آچار آلن، شیر سرویس برگشت را کامل ببندید و با بستن هر دو شیر سرویس، به خاموش کردن کولر گازی بپردازید. به این نکته توجه کنید که اگر پس از بستن هر دو لوله، کولر گازی روشن بماند، ممکن است هم به شما و هم به کولر گازی آسیب برسد. در زمان انجام روش دوم جابجایی کولر گازی در اصفهان حتما از کسی کمک بگیرید تا با جمع شدن گاز به طور کامل و بستن شیر سرویس، کولر گازی را خاموش کند. حال باید یونیت خارجی را از پایه فلزی و لوله‌های ارتباطی باز کرد. به این نکته نیز توجه کنید که حمل و نگهداری یونیت خارجی باید به صورت عمودی و ایستاده انجام شود.

برداشتن واحد داخلی از روی دیوار

در این مرحله از جابجایی کولر گازی اصفهان ابتدا به خاموش کردن دستگاه و از پریز در آوردن آن بپردازید. به کمک انبردست، واحد داخلی را جدا از دیوار نگه دارید. حال باید به بستن لوله مسی رفت (لوله باریک) به کمک آچار آلن بپردازید. یک سطل را برای جلوگیری از خیس شدن زمین توسط قطرات آب، در زیر محل اتصال قرار دهید. حال باید به روشن کردن کولر بپردازید و چند دقیقه منتظر بمانید. در این صورت تمام گاز مدار دستگاه، در یونیت خارجی انباشته می‌شود و گاز مبرد، از یونیت داخلی و لوله‌های مسی تخلیه می‌شود. برای اینکه از این موضوع مطمئن شوید، صدای کمپرسور را گوش دهید، صدای دستگاه با حالت عادی (دارای گاز)، متفاوت است. حال به بستن شیر لوله برگشت گاز (لوله ضخیم یا شیر شارژ گاز) بپردازید و کولر گازی را خاموش کنید.
به این نکته توجه کنید که لوله‌های مسی ارتباطی، در زمان جداسازی قطعات واحد خارجی و یا زمان برداشتن واحد داخلی، دچار آسیب نشوند. همچنین با بستن درپوش لوله‌ها از ورود اجسام خارجی و گرد و خاک به درون آن‌ها جلوگیری کنید. در زمانی که اجزای واحد داخلی را نیز جمع می‌کنید، از ورود گرد و خاک و اجسام به قطعات و اتصالات جلوگیری کنید. لوله‌ها را جهت انتقال و نگهداری، به شکل حلقه درآورید. در غیر این صورت نیاز به تعمیر کولر گازی در اصفهان پیدا خواهید کرد.

نصب مجدد کولر گازی

اکنون مرحله اول جابجایی کولر گازی در اصفهان یعنی جمع کردن کولر را انجام داده‌اید. حال باید دوباره آن را نصب کنید. بهتر است لوله کشی کولر گازی زیر کار باشد تا علاوه بر زیبایی فضا، لوله‌ها نیز از آسیب به دور باشند. حال باید ابتدا به مشخص کردن محل نصب پنل داخلی و خارجی و یافتن محل مناسب انتقال لوله بپردازید. حال باید علاوه بر لوله‌های مسی که دو پنل داخلی و خارجی را به هم متصل می‌کنند، برای انتقال آب کولر به فاضلاب نیز یک لوله درین یا دفع آب در نظر بگیرید. بهتر است در این مرحله از جابجایی کولر گازی اصفهان، برای لوله کشی آب کولر گازی از لوله های پروپیلن بهره بگیرید. بدین ترتیب می‌توانید انتقال لوله را به یکی از کفشورهای ساختمان انجام دهید و به فاضلاب ساختمان هدایت کنید.

جابجا کردن کولر گازی در اصفهان

نصب پنل داخلی

جانمایی کولر، بیشترین اهمیت را در جابجایی کولر گازی اصفهان دارد؛ خصوصا اگر دلیل آن مشکل فنی و خنک نکردن کولر باشد. برای آشنایی با نحوه نصب پنل داخلی به نکات زیر توجه کنید:

 • نباید در محل نصب پنل، نور خورشید بتابد.
 • محل نصب پنل داخلی نباید با لوله کشی آب ، برق و گاز تداخل داشته باشد.
 • پنل داخلی باید حدود 15 سانتی متر از هر طرف فاصله داشته باشد و ارتفاع آن نیز حدود 2.12 متر از کف زمین باشد.
 • حداقل فاصله محل نصب پنل از وسایل گرمایشی و یا سیگنال دار، باید حدود 1 متر باشد.
 • محل نصب پنل، برای جابجایی کولر گازی در اصفهان باید استحکام مناسبی داشته باشد.
 • پس از بررسی شرایط، لوله کشی کولر را نیز انجام دهید.
 • سر لوله های مسی باید دقیقا پشت محل نصب پنل و لوله درین در زیر محل نصب پنل باید باشد.
 • باید اتصال صفحه نصب کولر را به دیوار انجام دهید.
 • اندازه گیری را دو بار انجام دهید تا دقیق باشد و کولر روی دیوار تراز باشد. تراز بودن صفحه نصب نیز برای جابجایی کولر گازی اصفهان مهم است.
 • اندازه پنل را تا سقف و تا کف ساختمان مشخص کنید و بالا و پایین صفحه خطوطی را مشخص کنید. برای اتصال صفحه نصب، محل مورد نظر را به دقت سوراخ کنید.
 • فضایی میان صفحه نصب، بهترین جا برای بیرون آوردن لوله های مسی کولر گازی است.
 • در سوراخ محل خروج لوله‌ها، بهتر است از یک فلنج انعطاف پذیر برای اتصال راحت‌تر لوله‌ها استفاده کنید.
 • حتما پیش بینی رشته برق متصل به ارت را نیز در زمان نصب پنل داخلی کولر انجام دهید.
 • به قرار دادن پنل روی دیوار بپردازید و با کمک تراز به نصب آن در حالت صاف بپردازید.
 • حال با برداشتن پوشش جلویی، به نصب برق دستگاه بپردازید. مطمئن شوید که سیم‌های برق سالم باشد و دستگاه با مشخصات برق، مطابق باشد.
 • اتصال لوله‌ها را انجام دهید.
 • حال به نگه داشتن مهره لوله اول به کمک یک آچار بپردازید تا ل.له نچرخد و یا تاب برندارد. برای اتصال لوله‌ها و داشتن دید کافی، پنل را به کمک آچار از دیوار فاصله دهید.
 • به لوله‌ها فشار زیاد وارد نکنید و آن‌ها را نکشید.
 • به قرار دادن لوله تخلیه و یا درین در پایین دستگاه و هدایت لوله خرطومی به داخل دستگاه بپردازید.
 • از آب بندی مناسب آن مطمئن شوید. شیب مناسبی را برای جریان آب در نظر بگیرید.
 • پنل را در جای خود قرار داده و مطمئن شوید که صفحه نصب، محکم باشد. حال نصب پنل داخلی در جابجایی کولر گازی اصفهان تکمیل شد.

بررسی فشار کولر گازی پیش از جابجایی آن

چرا جابجایی کولر گازی در اصفهان با الو پایپینگ؟

همانطور که گفته شد، تراز بودن دستگاه و جمع آوری گاز به طور کامل، برای جابجایی کولر گازی در اصفهان بسیار اهمیت دارد. عدم مهارت در جمع آوری گاز مبرد، سبب از دست رفتن مقدار زیادی از آن می‌شود که هم برای سلامتی افراد و هم برای اتمسفر مضر است. بنابراین باید این کار را به افراد متخصص در این زمینه بسپارید. تیم الوپایپینگ متشکل از کارشناسان خبره و با تجربه است که به راحتی می‌توانند جابجایی کولر گازی اصفهان را برای شما انجام دهند. تنها کافی است که سفارش خود را با تماس و یا در سایت ثبت کنید. کارشناسان ما با شما تماس می‌گیرند و در اسرع وقت در محل شما حاضر می‌شوند. همچنین شما می‌توانید تا سه روز سفارش خود را پیگیری کنید.

سوالات متداول


سرویس جابجایی کولر گازی، در حال حاضر فقط در داخل شهر اصفهان انجام می‌شود.

بعد از اینکه سفارش شما به صورت تلفنی یا آنلاین ثبت و تایید شد، تکنسین جابجایی کولر گازی برای هماهنگی‌های لازم با شما تماس می‌گیرد.

شما می‌توانید بدون محدودیت زمانی و حتی در روزهای تعطیل هم از خدمات الوپایپینگ از جمله جابجایی کولر گازی استفاده کنید.
5.0 امتیاز از 1 رای