سرویس پکیج در اصفهان

پس از اینکه پکیج دیواری را نصب کردید با گذشت زمان باید به فکر سرویس پکیج در اصفهان و تعمیر پکیج در اصفهان  باشید زیرا این کار برای بهبود در عملکرد همچنین رفع عیب های احتمالی پکیج لازم است .

ما این مقاله را جهت آموزش تعمیر پکیج اصفهان برای شما نوشته ایم و سعی کردیم تا با نمایش تصاویر بعضی از قطعات مهم در پکیج فهم مطالب را برای شما آسان تر کنیم. شما همراهان عزیز می توانید با استفاده از راهنمایی های این مطلب از اینکه تعمیر پکیج در اصفهان توسط نصاب  به درستی انجام شده اطمینان حاصل فرمایید . علاوه بر آن می توانید پکیج را خودتان سرویس کرده و هزینه های احتمالی جهت سرویس توسط دیگران را کاهش دهید.

ما در مقاله ای جداگانه توضیحات بیشتری جهت تعمیر پکیج به شما همراهان همیشگی سایت داده ایم .

چگونگی مراحل تعمیر پکیج :

دقت کنید زمانی که سرویس پکیج به درستی انجام نشود پکیج به خوبی کار نمیکند و امکان دارد که اصلا کار نکند و مسئله ی بسیار حائز اهمیت این است که موارد بی شماری از انفجار در حین انجام سرویس گزارش شده است . توصیه ی کارشناسان الو پایپینگ جهت سرویس و تعمیر پکیج اصفهان رعایت نکات ایمنی و تسلط بر کار در حین سرویس پکیج دیواری است.

خوشبختانه امروزه بیشتر پکیج های دیواری سیستم عیب یابی خودکار دارند که دقت به نشانه های موجود و اطلاع از این عیب ها مسئله ی بسیار مهمی است. ولی در صورتی که این سیستم وجود نداشت میتوان با سرویس به موقع عیب های موجود را شناسایی کرد. حتی اگر دستگاه به درستی نصب نشده باشد سرویس و تعمیر پکیج اصفهان مناسب میتواند اشتباهی که در نصب رخ داده است را جبران کند که کمک شایانی به بهبود عملکرد پکیج خواهد کرد.

قصد داریم به صورت خلاصه در 12 مورد به آموزش سرویس پکیج دیواری بوتان بپردازیم.

رسوب زدایی ، آموزش سرویس پکیج دیواری بوتان

1-  رسوب زدایی

یکی از نیازهای دستگاه پکیج رسوب زدایی است که بهتر است این کار با استفاده از رسوب گیرهای پلی فسفات در زمان مناسب انجام گیرد .

نکته ی قابل توجه : در صورت استفاده از رسوب گیرهای الکترو مغناطیسی لازم است آن را بر روی شیر آب سرد ورودی نصب کنید.

2- کنترل فشار آب:

کنترل شیرهای آب در تعمیر پکیج اصفهان امر مهمی است زیرا اگر فشار آبی که به دستگاه وارد میشود زیاد یا کم باشد باعث آسیب به دستگاه خواهد شد.

3- کنترل کارکرد دو مدار گرمایشی و سرمایشی

دو مدار موجود در پکیج را بررسی کنید تا از روند مناسب آن اطمینان حاصل فرمایید.

4-  آزاد کردن  محور پمپ سیرکولاسیون:

گرفتگی این محور باعث میشود مشکلاتی در پمپاژ کردن و گردش آب به وجود بیاید که بررسی و سرویس سیرکولاسیون کمک شایانی به گردش آب سرد و گرم خواهد کرد.

5-  تنظیم شیر گاز:

بررسی شیر گاز و تنظیم دوباره ی پیچ و مهره ها جهت سرویس پکیج در اصفهان باید توسط فرد متخصص انجام گیرد زیرا اگر به درستی انجام نشود باعث ایجاد مشکلاتی در فشار گاز خواهد شد. علاوه بر موضوعات گفته شده استفاده از صافی مناسب بر روی شیر گاز باعث عمر بیشتر آن میشود.

دوستانی که پکیج بوتان دارند، ما در مقاله ای با عنوان آموزش سرویس پکیج بوتان اصفهان به طور تخصصی سرویس و تعمیر آن را آموزش داده ایم.

6- تنظیم حرارت:

باید جهت رساندن محیط به دمای مناسب و بیش از اندازه سرد یا گرم نشدن از کلیدهای حد تنظیم و شیر ترموستاتیک که بر  روی رادیاتور تعبیه شده است استفاده کنید.

 

کنترل کردن فن دودوکش ، آموزش سرویس پکیج دیواری بوتان

7- کنترل کارکرد فن دودكش:

یکی از کارهای لازم چک کردن عملکرد فن در پکیج های فن دار است. و در صورتی که پکیج دیواری بدون فن باشد مسیر دودكش را بررسی کنید تا از نداشتن گرفتگی در آن اطمینان حاصل فرمایید.

حال سوال پیش می آید که اینکار جهت تعمیر پکیج در اصفهان باید چگونه انجام شود؟

میتوانید مسیر دودكش را با پرتاب یک جسم کوچک در آن امتحان کرده در صورتی که مسیر باز باشد جسم به راحتی از مسیر دود کش عبور میکند.

نکته ی مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که پیچ و خم زیادی نباید در دودكش باشد و هر دودكش ، مخصوص یک دستگاه باشد. از سالم بودن دود کش ، درز بودن اتصالات و باز بودن دریچه های اکسیژن اطمینان پیدا کنید زیرا خطر گاز گرفتگی و مرگ خاموش را به دنبال دارد.

8- هوا گیری:

این مرحله یکی از بخش های مهم در سرویس پکیج در اصفهان است که بعد از داغ شدن رادیاتورها انجام میگردد .

هوا گیری در عملکرد پکیج چه فوایدی دارد؟

1- به بهبود راند مان گرمایشی سیستم و بلوک های رادیاتور کمک می کند.

2- خطر نشتی آب را به طور چشمگیری کاهش می دهد.

3- سر و صدا و آسیب های متحمل به دستگاه را کمتر میکند.

4-  باعث میشود از گاز استفاده ی بهینه شود و هزینه های آن کاهش پیدا کند.

توجه داشته باشد که در هنگام هوا گیری آب گرم شوفاژ به فرد سرویس کار در زمینه ی سرویس پکیج در اصفهان آسیب نرساند

9- تمیزکاری قطعات:

یکی از کارهای ضروری جهت انجام سرویس پکیج تمیز کاری ، جرم گیری و از بین بردن گرد و خاک و در صورت لازم شستشوی قطعات آن است .

حال سوال پیش می آید که چه قطعاتی باید در هنگام تعمیر پکیج اصفهان شسته شوند؟

قطعاتی که باید شسته شوند عبارتند از :

1- الکترود دو مبدل ثانویه و فن

2- فلوسوئیچ زیرا اگر این قطعه کثیف باشد باعث عدم تولید آب گرم می شود.

3- مدار و رادیاتورها برای عدم سیاه شدن و دود زدگی دیوارهای اطراف

هدف از تمیزکردن بدنه و قاب دستگاه چیست؟ 

هدف از تمیز کاری برای این است که قطعه عملکرد خوبی داشته باشد که در نتیجه باعث بهبود عملکرد و افزایش راند مان حرارتی در کل سیستم میشود

10- عوض کردن قطعات:

بهترین کار در زمان سرویس سالیانه پکیج تعویض کارتریج پلی فسفات و اورینگ های بلوک رفت و برگشت است. این کار به تشخیص شما از عملکرد آن بستگی دارد .در هنگام تعمیر پکیج در اصفهان تعویض قطعات آن کاربرد دارد.

آموزش سرویس پکیج دیواری بوتان ، رفع نشتی آب

11- برطرف کردن نشتی آب :

مواردی چون سیستم لوله کشی ، رادیاتورها و پکیج دیواری را چک کنید تا از نداشتن نشتی آب مطمئن شوید و اگر نشتی وجود داشت آن را رفع کنید.

12- بررسی نهایی سیستم پکیج و قطعات :

در پایان کار سرویس ، قطعاتی چون شیر اطمینان، کلید حد تنظیم، شیر رادیاتور، ntc، شلنگ ها و بست های گاز را تست و بررسی کنید و علاوه بر آنکه گاز را با استفاده از کف صابون امتحان می کنید به بررسی صافی ها و تنظیم حداقل و حداکثر میزان شعله بپردازید و در مرحله ی آخر با استفاده از روشن کردن دستگاه از سرویس صحیح آن اطمینان پیدا کنید.

همه ی پکیج ها نیز در هر موقع به سرویس احتیاج ندارند و میتواند این کار با تشخیص متخصص در زمان نیاز انجام گیرد اما بهتر است این کار به صورت دوره ای شش ماهه و یک ساله باشد . سرویس کامل پکیج که جامع ترین نوع سرویس است و ما در مقاله ی آموزش سرویس پکیج بوتان اصفهان به شما آموزش دادیم مواردی چون باز کردن و مونتاژ تمامی قطعات ریز و درشت را شامل می شود.

سرویس کردن پکیج باید بنا به تشخیص فرد متخصص در این زمینه صورت گیرد. علاوه بر الزامی بودن سرویس دوره ای پکیج های دیواری در صورتی که به مدت زیاد از پکیج استفاده نکردید وضعیت آن را بررسی و سرویس کنید.

از مزایای سرویس به موقع ، جلوگیری از هزینه های 5 برابری سرویس پکیج در اصفهان است.

هدف اصلی از سرویس پکیج بازدهی قطعات و در کل مجموعه ی پکیج است. همین حالا تماس بگیرید تا کارشناسان با تجربه ی ما در اولین فرصت اقدام به سرویس پکیج شما کنند تا به تعمیر پکیج و پرداخت هزینه های زیاد مجبور نشوید.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

[TheChamp-Sharing]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *