روند سفارش گیری در الوپایپینگ

زمان تقریبی مطالعه: ۷ دقیقه

چطوری سفارش بگیرم؟

پس از تکمیل روند ثبت نام، هر زمان آماده به کار بودید، کافیه داخل واتس اپ به شماره ۰۹۱۳۴۸۰۷۷۶۰ اعلام کنید که امروز فعال هستم. بعد از اینکه شما اعلام کردید وضعیت پروفایل شما به حالت فعال تغییر داده می‌شود و سفارشات از طریق تماس تلفنی به شما اطلاع رسانی خواهد شد. زمانی که آمادگی دریافت سفارشات ندارید کافی‌ است داخل واتس آپ اعلام کنید.

روند کار در الوپایپینگ

چگونه با مشتری هماهنگ کنم؟

در زمان ارجاع کار حداکثر تا مدت ۱۰ دقیقه پس از دریافت جزئیات سفارش با مشتری تماس حاصل فرمایید و جهت کسب اطلاعات کافی در رابطه با جزئیات سفارش از طریق تلفن یا واتس آپ (جهت دریافت عکس) با او در تماس باشید. همچنین ساعت مراجعه را با مشتری هماهنگ نمایید.
جهت راحتی و صرفه جویی در زمان  برای آدرس های نامشخص از مشتری در خواست ارسال لوکیشن نمایید.

براساس صلاح دید و جلوگیری از هدر رفت زمان و انرژی خود، سعی کنید قیمت حدودی را در زمان تماس به مشتری اعلام نمایید و پس از بازدید، از قیمت نهایی او را مطلع سازید. جهت ارائه ی قیمت، بهتر است عرف بازار و رضایت مشتری را در نظر بگیرید.

 

درصورتی که با مشتری به توافق نرسیدم، چه کاری انجام دهم؟

اگر پس از تماس با مشتری به دلیل مواردی مانند زمان مراجعه، موارد فنی، قیمت و غیره با او به توافق نرسیدید. مشتری را از تکنسین جایگزین مطلع نمایید و موضوع را هرچه سریع تر همراه با علت تکنسین جایگزین در واتس آپ شرکت اعلام فرمایید.

وضعیت سفارشات خود را چگونه مشخص کنم؟

بعد از دریافت و پذیرش سفارش، در صورت انجام نشدن سفارش در همان روز و موکول شدن به روزهای آینده، سفارش را تعلیق و همراه با گزارش در واتس آپ اعلام نمایید. با انجام این کار سفارش فعال شما به حالت تعلیق تغییر می‌کند و طبق الگوریتم سیستمی الوپایپینگ، با تشخیص کاهش و یا اتمام سفارشات فعال شما، سفارشات دیگری به شما ارجاع داده می‌شود.

توجه
مشخص کردن وضعیت سفارشات خود در طول روز الزامی است و در میزان امتیازات و ارجاع سفارشات به شما تاثیر دارد. بهتر است تمامی موارد مربوط به سفارش با تمامی جزئیات در واتس پ آشرکت اطلاع رسانی شود.

مثال: 

۱ . سفارش با کد پیگیری ۵۹۸۷۱۲ در حال انجام است.
۲ . سفارش با کد پیگیری ۵۹۸۷۱۲ به علت ( عدم توافق با مشتری بخاطر زمان مراجعه، قیمت و … ) تکنسین جایگزین شد. درصورتی که با مشتری به علت قیمت به توافق نرسیدید لطفا قیمت پیشنهادی خود و قیمت مدنظر مشتری را در واتس آپ اعلام کنید و برای تکنسین جایگزین اقدام نمایید.
۳ . سفارش با کد پیگیری ۵۹۸۷۱۲ به علت ( تهیه پیش فاکتور، تهیه اجناس مورد نیاز و …) در حالت تعلیق قرار گرفت.
۴ . سفارش با کد پیگیری ۵۹۸۷۱۲، دستگاه مربوطه به دلایل ( تعمیر برد و … ) برای تعمیر به خارج از منزل منتقل شد.
۵ . سفارش با کد پیگیری ۵۹۸۷۱۲ به علت ( منصرف شدن مشتری، شرایط فنی کار به خاطر….  ) کنسل شد.

اگر برای تعمیر نیاز داشتم قطعه‌ای را از منزل مشتری خارج کنم، چه کاری باید انجام دهیم؟

در صورتی که نیاز است قطعه‌ای را از منزل مشتری برای تعمیر خارج کنید (موتور کولر، پمپ آب و غیره) در قبال دریافت جنس، به او رسید مهردار ارائه کنید و وضعیت جنس را به طور کامل مشخص نمایید. برای این منظور و برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی ابتدا قبل از خارج کردن قطعه از منزل، عکسی از قطعه تهیه کنید.

آیا نیاز است به مشتری فاکتور بدهم؟

صدور فاکتور برای مشتری الزامی است حتی اگر مشتری نیازی به فاکتور نداشته باشد. عدم صدور فاکتور برای مشتری، امتیاز منفی به دنبال دارد.

پس از اتمام سفارش به مشتری فاکتور مهر دار ارائه نمایید و حتما تصویر آن را در واتس اپ ارسال کنید. اگر تهیه ی لوازم بر عهده ی شما بود در فاکتور، قسمت دستمزد و لوازم را مشخص نمایید. درواقع شرح کامل جنس براساس پولی که از مشتری دریافت کردید، در فاکتور یادداشت شود.

ارائه فاکتور به مشتری و ارسال آن در واتس آپ الزامی است زیرا پس از ارسال فاکتور در واتس اپ، سفارش شما در حالت اتمام کار قرار می‌گیرد و این موضوع در روند سفارش‌گیری شما تاثیرگذار است.

چگونه فاکتور پر کنم؟

طبق تصویر زیر تمامی موارد موجود اعم از نام و نام خانوادگی خود و مشتری، تاریخ مراجعه و اتمام سفارش، کد سفارش مشتری که از طریق پیامک برای شما ارسال می‌شود، آدرس مشتری، جنس و قطعاتی که برای مشتری خریداری کرده‌اید، اجرت انجام کار و مبلغ ایاب و ذهاب را در فاکتور مشخص نمایید. همچنین لازم به ذکر است که قسمت انتهایی فاکتور شامل جمع کل دستمزد، جمع کل لوازم و مبلغ کل را تکمیل نمایید.

نحوه نوشتن فاکتور

فاکتور صادر شده حتما باید توسط مشتری تایید و امضا شود. پس از صدور فاکتور برگه سفید رنگ فاکتور را به مشتری ارائه دهید و برگه زرد رنگ را برای خود نگه دارید. حتما پس از صدور فاکتور، از برگه سفید رنگ که متعلق به مشتری است، عکسی تهیه کنید و  به واتس‌آپ شرکت ارسال نمایید.

توجه!
در زمان پر کردن فاکتور، تمامی اجناس مصرفی را به طور کامل و جزء به جزء همراه با تعداد و قیمت ذکر کنید و از به‌کار بردن کلمات کلی مثل لوازم مصرفی و.. خودداری نمایید.

روش تسویه حساب با مشتری

در صورتی که انجام سفارش به زمان زیادی نیاز دارد یا هزینه بیش از ۱ میلیون تومان می باشد، قرار دادی جهت حفظ حقوق مشتری و خود تنظیم نمایید و برای جلوگیری از مشکلات احتمالی از روش پرداخت امن استفاده کنید.

همچنین در صورت نیاز مشتری به تست و بررسی جهت اطمینان از صحت کار می توانید از روش پرداخت امن خودکار استفاده نمایید. برای اطلاعات بیشتر به مقاله پرداخت امن چیست مراجعه نمایید.

روش پرداخت کمیسیون الوپایپینگ

پس از اتمام سفارش، تصویری از فاکتور صادر شده برای مشتری، در واتس آپ شرکت ارسال نمایید. به این ترتیب وضعیت سفارش شما به حالت اتمام تغییر می‌یابد و پس از آن مبلغ بدهی برای شما پیامک می‌شود. با مراجعه به لینک داخل پیامک وارد پنل کاربری خود می‌شوید و می‌توانید پرداخت خود را به صورت آنلاین انجام دهید. 

توجه
مشخص کردن وضعیت سفارشات در همان روز، ارسال به موقع فاکتور و پرداخت به موقع در امتیازات و روند سفارش‌گیری شما موثر است و عدم توجه به این موضوع باعث کاهش امتیاز و سفارشات شما می‌شود.

تکنسین گرامی لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحات امتیاز وفاداری، شرایط و قوانین، حریم خصوصی، شرایط محاسبه امتیاز تکنسین، نحوه قوانین برخورد با مشتری و تعرفه‌ها و خدمات ، چه طوری پروفایل کاربری خودمو کامل کنم  مراجعه نمایید.

 

4.5/5 - (14 امتیاز)
برچسب ها :
سوال فنی داری از ما بپرس!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

ممکن است این مطالب را هم دوس داشته باشید!

مطالب مرتبطی موجود نیست