مراحل سفارش گیری در الوپایپینگ

چه طوری می تونم شروع به کار کنم ؟

ابتدا باید جهت فعال‌سازی و دریافت سفارشات به کنترل پنل خود مراجعه کنید و گزینه فعال هستم را انتخاب کنید ( برای آشنایی بیشتر با نحوه فعال سازی و تکمیل پروفایل کاربری خود به لینک به آدرس alopiping.com/mag/technician-profile مراجعه کنید)،

 

در مرحله بعد  به این نکته دقت کنید که کیف پول شما (اعتبار از قبل شارژ شده )باید همیشه حداقل مبلغ ۲۵۰ هزار تومان اعتبار داشته باشد.

 

چه طوری می‌تونم سفارش بگیرم؟

سفارشات از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی خواهد شد. بعد از دریافت پیامک و کلیک روی لینک مروبطه به صفحه کنترل پنل خود هدایت شده و از این طریق می توانید جزییات سفارش بررسی و  پس از اطلاع از جزئیات در صورت تمایل دکمه قبول سفارش را بزنید. در این صورت اطلاعات مشتری برای شما نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید برای هماهنگی با مشتری تماس بگیرید. سفارش همانند تصویر زیر به شما اطلاع  رسانی می‌شود. پیامک تکنسین

جزئیات سفارش شامل چه مواردی می‌باشد؟

جزئیات سفارش شامل منطقه سفارش، شرحی از خدماتی که مشتری نیاز دارد و مدت زمان مورد نظر مشتری برای انجام کار است.

جزئیات سفارش

چگونه با مشتری هماهنگ کنم؟

پس از قبول و دریافت جزئیات سفارش، حداکثر تا مدت ۲۰ دقیقه با مشتری تماس بگیرید و ساعت مراجعه را هماهنگ کنید.جهت راحتی و صرفه جویی در زمان برای آدرس های نامشخص از لوکیشن ثبت شده توسط مشتری استفاده کنید یا از مشتری در خواست ارسال لوکیشن نمایید.

شیوه ارجاع سفارشات به چه صورت است؟

سفارشات بعد از بررسی و تایید توسط کارشناسان الوپایپینگ براساس مناطق فعالیت، مهارت و تخصص شما و میزان امتیازی که از مشتریان گذشته خود کسب کرده‌اید، روی پلتفرم به شما اطلاع رسانی می‌شود. لازم است بدانید سفارشات به صورت مناقصه ای انجام نمی‌شود. یعنی سفارش بعد از بررسی کارشناسان تنها برای تکنسین‌هایی ارسال می‌شود که بالاترین همخوانی را با شرایط مورد نظر دارند و تنها فردی که نسبت به قبول سفارش سریع‌تر اقدام کند، به اطلاعات مشتری دسترسی پیدا می‌کند. در این صورت هرگز چندین تکنسین به مشتری قیمت نمی‌دهند.  پس از قبول سفارش، قابلیت دسترسی به آدرس و شماره مشتری مورد نظر برای شما باز می‌شود. در این مرحله قابلیت دسترسی به پروفایل کاربری شما نیز برای مشتری فراهم است. پس سعی کنید پروفایل خود را تا حد امکان با نظرات مشتریان قبل و نمونه کارهای خود تکمیل کنید و از این طریق حس اعتماد و اطمینان مشتری را برانگیزید.

توجه!  شما برای قبول یا رد کردن هر سفارشی که به اطلاعتان می‌رسد، تنها زمانی مشخص فرصت دارید و در این زمان هر تکنسینی برای دریافت سفارش زود تر اقدام کند، اطلاعات مشتری برایش باز  می‌شود.

الوپایپینگ چه مواردی را بررسی می کند؟

 • اگر مشتری در تماس اول به قیمت نیاز داشته باشد، حدود قیمت طبق تعرفه موجود در سایت اعلام می‌شود.
 • اگر مشتری به مشاوره نیاز داشت، توسط کارشناسان فنی الوپایپینگ این کار انجام می‌شود.
 • اگر مشتری به بازدید و بررسی برای پروژه های ساختمانی خود نیاز داشت، این کار توسط کارشناسان الوپایپینگ به صورت حضوری انجام می‌شود.

توجه: لازم به ذکر است خدمت بازدید و بررسی فقط مخصوص سفارشات پروژه ای می باشد.

کمیسیون الوپایپینگ به چه صورت محاسبه و دریافت خواهد شد؟

الوپایپینگ برای سفارشات غیر پروژه ای درصدی از شما دریافت نمی کند. مبلغ هر سفارش زمان ارجاع سفارش اطلاع رسانی خواهد شد. فارغ از اینکه سفارش لغو یا موفق شود، بابت معرفی سفارشات و  تبلیغات از جانب الوپایپینگ، مبلغی از کیف پول شما ( اعتبار از قبل شارژ شده ) کسر می‌شود. کمیسیون سفارشات غیر پروژه ای مبلغی ثابت است و الوپایپینگ از سود جنس و دست مزد شما مبلغی تحت عنوان درصد، کسر نخواهد کرد.

چه سفارش های غیر پروژه ای هستند؟

کلیه خدمات تعمیر و نصب کولر آبی، گازی، آبگرمکن، پکیج، پمپ آب خانگی، شیرآلات، رادیاتور، تصفیه آب

کمیسیون سفارشات پروژه ای به چه صورت محاسبه و دریافت خواهد شد؟

کمیسیون پروژه های ساختمانی ( چند واحدی) شامل نصب شیرآلات، رادیاتور، لوله کشی آب و فاضلاب، گاز، لوله کشی مسی، نصب و تعمیر موتورخانه، چیلر ، دیگ بخار، کارخانه های صنعتی و سایر موارد… بین پس از بازدید و بررسی کارشناسان واحد فنی ۱۰ الی ۲۰ درصد از دست مزد محاسبه خواهد شد.

برای اطلاع از شرایط و دریافت سفارشات پروژه ای به لینک زیر مراجعه نمایید.

چطور می تونم سفارش پروژه ای بگیرم؟

نظارت الوپایپینگ به چه صورت است؟

الوپایپینگ همواره بر کیفیت انجام سفارشات توسط تکنسین، مبلغ دریافتی از مشتری نسبت به خدمات انجام شده، لوازم استفاده شده و همچنین نحوه حضور و فعالیت شما در محل مشتری نظارت دارد.  کلیه سفارشات فارغ از وضعیت لغو یا موفق با مشتری توسط قسمت هپی کال  (سیستم رضایت سنجی مشتریان) و همینطور توسط قسمت QC  ( سیستم کنترل کیفیت خدمات انجام شده) بررسی و در پروفایل شما ثبت می شود. این موضوع باعث افزایش اعتبار شما در صفحه اینترنتی سوابق کاربری می شود و حس اعتماد مشتری نسبت به شما را افزایش می‌دهد. الوپایپینگ همواره در تلاش است تا اعتبار ویژه‌ای برای تکنسین های خود ایجاد کند.

وضعیت سفارشات را از چه طریق اعلام کنم؟

حتما در تمامی مراحل، وضعیت سفارش را با مراجعه به کنترل پنل و کلیک روی عملیات وضعیت سفارش (کنسل، تعلیق، رسید کالا و اتمام کار (فاکتور صادر کنید) مشخص کنید.

مشخص کردن وضعیت سفارش

وضعیت سفارشات خود را چگونه مشخص کنم؟

بعد از دریافت و پذیرش سفارش، در صورت انجام نشدن سفارش در همان روز و موکول شدن به روزهای آینده، سفارش را در کنترل پنل خود همراه با گزارش، تعلیق اعلام نمایید. با انجام این کار سفارش فعال شما به حالت تعلیق تغییر می‌کند و طبق الگوریتم سیستمی الوپایپینگ، با تشخیص کاهش و یا اتمام سفارشات فعال شما، سفارشات دیگری به شما ارجاع داده می‌شود.

 

توجه! مشخص کردن وضعیت سفارشات خود در نرم افزار در طول روز الزامی است و در میزان امتیازات و ارجاع سفارشات به شما تاثیر دارد.

اگر برای تعمیر نیاز داشتم قطعه‌ای را از منزل مشتری خارج کنم، چه کاری باید انجام دهیم؟

در صورتی که نیاز است قطعه‌ای را از منزل مشتری برای تعمیر خارج کنید (موتور کولر، پمپ آب و غیره) در قبال دریافت جنس، به او از طریق نرم افزار رسید دیجیتال ارائه کنید و وضعیت جنس را به طور کامل مشخص نمایید. برای این منظور و برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی ابتدا قبل از خارج کردن قطعه از منزل، عکسی از آن تهیه کنید.
شما می‌توانید از منوی نرم افزار بعد از اینکه وضعیت سفارش را به در حال انجام تغییر دادی، با فشردن گزینه رسید کالا که در تصویر قبلی قابل مشاهده است، برای مشتری رسید صادر کنید.

رسید کالا

برای اطلاعات کامل تر ویدئو زیر را مشاهده کنید.

 

آیا نیاز است به مشتری فاکتور بدهم؟

صدور فاکتور برای مشتری الزامی است حتی اگر مشتری نیازی به فاکتور نداشته باشد. عدم صدور فاکتور برای مشتری، امتیاز منفی به دنبال دارد و وضعیت سفارش شما همیشه در حال کار باقی می‌ماند که این موضوع در سفارشگیری شما تاثیر دارد و باعث می‌شود به علت سفارشات فعال در پروفایل شما، سفارش دیگری به شما اطلاع رسانی نشود.
در پایان کار از طریق کنترل پنل با کلیک روی دکمه اتمام کار برای مشتری فاکتور صادر کنید و کد تایید فاکتور را به مشتری ارائه دهید. همچنین بعد از اتمام کار حتما از مشتری بخواهید در نظر سنجی شرکت کند و به شما امتیاز دهد.

چگونه فاکتور صادر کنم؟

پس از اتمام کار وضعیت سفارش را از طریق مراجعه به دکمه عملیات که در بخش های قبل گفته شد به اتمام کار تغییر دهید سپس طبق تصویر زیر  صفحه صدور فاکتور برای شما باز می‌شود. شرح تمامی موارد موجود اعم از جنس‌ها و لوازم مصرفی و همچنین خدمات ارائه شده به مشتری را به صورت جزء به جزء همراه با قیمیت وارد کنید. با فشردن گزینه سطر جدید هم می توانیدموارد دیگر را اضافه کنید. اگر فاکتور شما داری توضیح مهمی هست، داخل قسمت توضیحات آن را وارد کنید و سپس دکمه محاسب هزینه را بزنید. پس از چک کردن فاکتور با فشردن دکمه ارسال اطلاعات در پایین صفحه، فاکتور شما ثبت می‌شود. همچنین فاکتور صادر شده توسط شما برای مشتری پیامک شده و مشتری می تواند نسبت به رویت یا پرداخت آن اقدام کند.

صدور فاکتور

درصورتی که برای اضافه کردن جنس و لوازم مصرفی به مشکل برخوردید، سریعا با پشتیبانی الوپایپینگ تماس بگیرید.

 

در زمان پر کردن فاکتور، تمامی اجناس مصرفی را به طور کامل و جزء به جزء همراه با تعداد و قیمت ذکر کنید و از به‌کار بردن کلمات کلی مثل لوازم مصرفی و.. خودداری نمایید.

موارد مهم

 • الوپایپینگ برای کاهش مشکلات احتمالی و تسهیل خدمت رسانی و روابط میان مشتریان و تکنسین‌ها قوانینی را وضع کرده است که در صفحه زیر به صورت کامل به آن پرداخته‌ایم. شرایط و قوانین
 • رعایت حریم شخصی کاربران برای الوپایپینگ بسیار حائز اهمیت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به لینک زیر مراجعه کنید.حریم خصوصی 
 • هر سفارشی که به‌وسیله تکنسین انجام می‌شود، برای او امتیازی دارد. این امتیاز از سمت مشتری به تکنسین مربوطه تعلق می‌گیرد. جهت کسب جزییات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید. شرایط محاسبه امتیاز تکنسین
 • کلیه تکنسین های  ارائه کننده خدمات مشغول به فعالیت در پلتفرم الوپایپینگ مکلف به رعایت قوانین هستند. این دستورالعمل ها و قوانین را در لینک زیر مشاهده کنید. نحوه قوانین برخورد با مشتری
 • تعرفه خدمات به صورت دوره ای از تمامی تکنسین ها استعلام قیمت خواهد شد و  میانگین قیمت  برای مشتری و تکنسین اطلاع رسانی خواهد شد.  تعرفه‌ها و خدمات
 • تمامی موارد مربوط به نحوه فعال کردن پروفایل و سفارشگیری در صفحه زیر توضیح داده شده است. چه طوری پروفایل کاربری خودمو کامل کنم
 • درصورتی که نسبت به حق معرفی سفارش یا ثبت تیکت در این مورد به اطلاعاتی نیاز داشتید، به صفحه زیر مراجعه کنید. حق معرفی سفارش و شرایط بازگشت مبلغ
 • برای اطلاع از شرایط و دریافت سفارشات پروژه ای به لینک زیر مراجعه نمایید. چطور می تونم سفارش پروژه ای بگیرم؟
5/5 - (2 امتیاز)
برچسب ها :
سوال فنی داری از ما بپرس!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

ممکن است این مطالب را هم دوس داشته باشید!

مطالب مرتبطی موجود نیست